Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Košarkaška pravila


  • Please log in to reply
1777 replies to this topic

#1756 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 05 November 2018 - 11:31

Bio je dozvoljen, ali ga igrači nisu često koristili. Ukinut je isto i kada roling.
  • 0

#1757 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 05 November 2018 - 11:37

S tim što je roling vraćen, čini mi se. Ovaj "produženi dvokorak" sam i inače baš retko viđao u profesionalnoj košarci i dok je bio dozvoljen.


  • 0

#1758 princeton

princeton
  • Members
  • 1,980 posts

Posted 05 November 2018 - 11:53

"A player may not touch the floor consecutively with the same foot or both feet after ending his dribble or gaining control of the ball." - Novo pravilo od prosle godine. Prije je bilo dozvoljeno ako je gather step bio taj naskok tj. uspostavio si kontrolu nad loptom tek na drugom koraku iste noge.
  • 1

#1759 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 05 November 2018 - 12:01

То ми један од потеза 😁
Играо у петак неки један на један и лик почне да ми кења да су кораци, никако да га убедим да нису. Сад гуглам и видим да је укинут,али не и да ли је враћен.
Могу тренинга да се сетим када сам учио то, редовно сам продавао ту фору на баскету. Јбг.
  • 0

#1760 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 05 November 2018 - 12:05

Izvini se liku :D
  • 0

#1761 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 05 November 2018 - 12:11

Izvini se liku :D

Он не иде на форум, нема извињења.😁
Победио сам га на разлику, тако да ово баца сенку на ту победу, али доручак који ми је данас платио не могу да му вратим.😁
  • 0

#1762 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 05 November 2018 - 14:52

dobro ajde oprosteno je, 3x oce nas i ne dizi stajnu


  • 0

#1763 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 05 November 2018 - 15:10

Meni su roling i taj produženi potpuno različite kategorije. Dobar roling je potrebno jako fluidno i precizno izvesti i onda je zaista ubitačno oružje, mada se i tu račva u dve varijante: roling nakon kojeg odmah ide realizacija (često u NBA) i "rutinski" roling, koji se koristi recimo od strane pleja tokom prenošenja lopte. Produženi dvokorak sa duplim skokom mi je, sa druge strane, kao neki cheat, dovoljno vešt igrač može opušteno da pokrije 3-4 metra prostora i tokom celog poteza da bira da li će da stane ili ne...

 

Imao sam, kao klinac, sličnu zanimljivu "raspravu" u nižim ligama (91-92). Došao lik kod nas u ekipu, nije dugo trenirao i vidi se da nije bio školovan, ali je bio stariji i dosta brz i snažan, žilav. I tokom priprema nas je kidao sve na istu foru - jako se zaleti, naskoči na obe noge paralelno, osmotri pola sekunde situaciju i onda opušteno opali dvokorak desna/leva ili leva/desna do koša, a ako stane dovoljno blizu koša (tipa manje od 2m), onda samo jak skok ka obruču i završavanje polaganjem... Sećam se da sam pizdeo kao klinac i vikao (u sebi) nepravda... Onda su počele utakmice i sudije su potpuno ugasile lika - nakon dva sviranja, pištali su mu čim bi videli da je uzeo loptu u ruke...


  • 0

#1764 Plikuscht

Plikuscht
  • Members
  • 16,514 posts

Posted 05 November 2018 - 15:11

jbt, zasto ukidaju te sexy moves...


  • 0

#1765 Referent

Referent
  • Members
  • 1,486 posts

Posted 05 November 2018 - 22:40

Meni su roling i taj produženi potpuno različite kategorije. Dobar roling je potrebno jako fluidno i precizno izvesti i onda je zaista ubitačno oružje, mada se i tu račva u dve varijante: roling nakon kojeg odmah ide realizacija (često u NBA) i "rutinski" roling, koji se koristi recimo od strane pleja tokom prenošenja lopte. Produženi dvokorak sa duplim skokom mi je, sa druge strane, kao neki cheat, dovoljno vešt igrač može opušteno da pokrije 3-4 metra prostora i tokom celog poteza da bira da li će da stane ili ne...

Imao sam, kao klinac, sličnu zanimljivu "raspravu" u nižim ligama (91-92). Došao lik kod nas u ekipu, nije dugo trenirao i vidi se da nije bio školovan, ali je bio stariji i dosta brz i snažan, žilav. I tokom priprema nas je kidao sve na istu foru - jako se zaleti, naskoči na obe noge paralelno, osmotri pola sekunde situaciju i onda opušteno opali dvokorak desna/leva ili leva/desna do koša, a ako stane dovoljno blizu koša (tipa manje od 2m), onda samo jak skok ka obruču i završavanje polaganjem... Sećam se da sam pizdeo kao klinac i vikao (u sebi) nepravda... Onda su počele utakmice i sudije su potpuno ugasile lika - nakon dva sviranja, pištali su mu čim bi videli da je uzeo loptu u ruke...

Али како може да стане приликом продуженог двокорака?
  • 0

#1766 kovacevicsavo

kovacevicsavo
  • Members
  • 2,251 posts

Posted 06 November 2018 - 00:59

pa ne mze :)
  • 0

#1767 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 01 February 2019 - 23:49

Da li vas nervira što se broj timskih fajlova prenosi u produžetak? Mogli bi da uvedu da timovi dobiju barem jedan dodatni mali faul u produžetku - ako neki tim nije iskoristio bonus, imao bi pravo na 5, umesto na 4 faula, lupam.
  • 0

#1768 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 02 February 2019 - 00:49

Kalina hakovao Medu nalog...


  • 0

#1769 _propolis_

_propolis_
  • Members
  • 3,741 posts

Posted 02 February 2019 - 01:03

A i Tepic bi voleo.
  • 0

#1770 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 02 February 2019 - 11:48

I Kuzmanović. I Vlade Jovanović.
  • 0