Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Košarkaška pravila

• Please log in to reply
1777 replies to this topic

#31 NYGiants

NYGiants
  • Members
  • 543 posts

Posted 03 May 2009 - 20:03

Nisam ni ja sudija, ali pitajte slobodno :ph34r:
To da li je drugi ili prvi korak vise nema veze, sudija sam procenjuje da li postoji nesto sto oni zovu 'kontinuitet poteza' ili tako nesto. Po najnovijim tendencijama, kos vazi cak i ako je faul bio pre prvog koraka.
  • 0

#32 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 04 May 2009 - 17:06

Nisam ni ja sudija, ali pitajte slobodno :)
To da li je drugi ili prvi korak vise nema veze, sudija sam procenjuje da li postoji nesto sto oni zovu 'kontinuitet poteza' ili tako nesto. Po najnovijim tendencijama, kos vazi cak i ako je faul bio pre prvog koraka.

Тако је, судија процењује да ли се признаје кош на првом кораку, али данас се већ по "правилу" признаје тај кош.
Али пошто је то био баскет на баскету се фаул+кош на првом кораку не признаје :ph34r:
  • 0

#33 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 04 May 2009 - 21:49

Тако је, судија процењује да ли се признаје кош на првом кораку, али данас се већ по "правилу" признаје тај кош.
Али пошто је то био баскет на баскету се фаул+кош на првом кораку не признаје :ph34r:

Vidis mi smo vec poceli da priznajemo na basketu kos na prvom koraku, jednostavno je lakse ako pocnemo da brojimo na kom je koraku bio eto krvi
  • 0

#34 cook

cook
  • Members
  • 5,752 posts

Posted 04 May 2009 - 21:56

Nisam ni ja sudija, ali pitajte slobodno :)

a ovo pravilo se posebno primenju na partizanove igrace kad su u napadu :ph34r:
  • 0

#35 NYGiants

NYGiants
  • Members
  • 543 posts

Posted 04 May 2009 - 23:23

a ovo pravilo se posebno primenju na partizanove igrace kad su u napadu :ph34r:

cooče, poceo si da seruckas ko kezman :)
dobro, dok je u granicama zajebancije, pretpostavljam da ni ti meni ne zameras.
  • 0

#36 shorty

shorty
  • Members
  • 2 posts

Posted 07 May 2009 - 14:40

Evo vam i sudije!!! :ph34r:
Prvo:cekao sam dve sedmice da mi odobre da se malo druzim sa vama.
Ali ko ceka taj i doceka.
Sto se tice prvog koraka,taj termin ne postoji u kosarkaskim pravilima.Bitno je da igrac koji pokusava da poentira zapoceo "kontinualnu kretnju".A kontinualna kretnja je pocela onda kada igrac koju pokusava da poentira UHVATI loptu(nebitno da li sa jednom ili obe ruke).
A na sudiji je da procijeni da li je igrac pokusao da poentira ili da da pass!Dakle,ako je igrac pokusao polaganje onda je nebitno da li je faul bio na prvom ili drugom koraku nego da li je UHVATIO loptu!
A sto se tice strelice tu ste skoro svi nalupali takve gluposti da sam se smijao kao kreten :)
Na podbacivanju ekipa koja NIJE osvojila loptu ima pravo na sledeci posjed kod situacije podbacivanja i strelica se okrece prema kosu na koji ta ekipa napada!
A situaciaj podbacivanja je 1.mrtva lopta(drzana,zaglavi se izmedju obruca i table.....)
2.pocetak svih ostalih cetvrtina i produzetaka.
Uglavnom,moguce je da ista ima ubacivanje na pocetku svake cetvrtine pod uslovom da je bio neparan broj mrtvih lopti u svakoj cetvrtini!
Malo je duzi odgovor ali sad je rijesena dilema pa se mozete svadjati na basketu :D
  • 0

#37 dee jay

dee jay
  • Members
  • 6,685 posts

Posted 07 May 2009 - 15:03

Evo vam i sudije!!! :ph34r:
Prvo:cekao sam dve sedmice da mi odobre da se malo druzim sa vama.
Ali ko ceka taj i doceka.
Sto se tice prvog koraka,taj termin ne postoji u kosarkaskim pravilima.Bitno je da igrac koji pokusava da poentira zapoceo "kontinualnu kretnju".A kontinualna kretnja je pocela onda kada igrac koju pokusava da poentira UHVATI loptu(nebitno da li sa jednom ili obe ruke).
A na sudiji je da procijeni da li je igrac pokusao da poentira ili da da pass!Dakle,ako je igrac pokusao polaganje onda je nebitno da li je faul bio na prvom ili drugom koraku nego da li je UHVATIO loptu!
A sto se tice strelice tu ste skoro svi nalupali takve gluposti da sam se smijao kao kreten :)
Na podbacivanju ekipa koja NIJE osvojila loptu ima pravo na sledeci posjed kod situacije podbacivanja i strelica se okrece prema kosu na koji ta ekipa napada!
A situaciaj podbacivanja je 1.mrtva lopta(drzana,zaglavi se izmedju obruca i table.....)
Uglavnom,moguce je da ista ima ubacivanje na pocetku svake cetvrtine pod uslovom da je bio neparan broj mrtvih lopti u svakoj cetvrtini!
Malo je duzi odgovor ali sad je rijesena dilema pa se mozete svadjati na basketu :D

Ma to smo bili resili jos pre par meseci, nego su neki zaboravili pa da ponovimo :D
nema tu niceg nejasnog i komplikovanog
  • 0

#38 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 07 May 2009 - 17:58

A sto se tice strelice tu ste skoro svi nalupali takve gluposti da sam se smijao kao kreten :ph34r:
Malo je duzi odgovor ali sad je rijesena dilema pa se mozete svadjati na basketu :)

Па овде нису сви "лупетали" већ је било и добрих одговора
  • 0

#39 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 07 May 2009 - 22:08

Ja ovog shorija nista nisam razumeo, ali onaj deo koji sam skapirao, u njemu kaze da u kosarci sem na pocetku ima jos podbacivanja je totalno netacan
  • 0

#40 X factor

X factor
  • Members
  • 405 posts

Posted 07 May 2009 - 23:19

Samo je iskoristio termin "situacija podbacivanja", nije rekao da zaista postoji podbacivanje. I nabrojao je dve stavke koje ulaze u navedeni termin...
  • 0

#41 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 07 May 2009 - 23:25

Ja ovog shorija nista nisam razumeo, ali onaj deo koji sam skapirao, u njemu kaze da u kosarci sem na pocetku ima jos podbacivanja je totalno netacan

Ма лоше се изразио па га ниси разумео, хтео је да каже тј да наброји ситуације кад стрелица одмењује подбацивање
  • 0

#42 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 08 May 2009 - 00:31

E sad sam skapirao, moje izvinjenje shorty-ju mada si stvarno rogobatno objasnio
  • 0

#43 shorty

shorty
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 May 2009 - 15:40

Samo sam ubacio par termina iz pravila pa je zato mozda malo nejasno.Ali mislim da sam sve termine pojasnio teko da bi trebalo biti jasno ako se samo malo pazljivije procita :ph34r:
  • 0

#44 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 24 March 2010 - 20:03

Bacih malopre pogled na košarkaški Live Score i ostah zapanjen...

Utakmica Cibona-Trogir hrvatskog šampionata. U jednom momentu je LS pokazivao trenutni rezultat u četvrtoj četvrtini 15:-3. Verovatno je bila greška u pitanju ali mene zanima da li postoji mogućnost u pravilima da sudije zbog nečega kazne neku ekipu oduzimanjem poena...
  • 0

#45 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 24 March 2010 - 20:10

ne,

cini mi se da pomenuto pravilo postoji samo u odbojci
  • 0