Jump to content


Photo
- - - - -

SF/F


  • Please log in to reply
381 replies to this topic

#346 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 01 June 2015 - 08:39

Pa ono...odgledao sam ga do kraja, što više govori o tome koliko je meni dosadno bilo i koliko tada nisam imao šta raditi, nego o samom filmu.


  • 0

#347 spooky_bn

spooky_bn
  • Members
  • 281 posts

Posted 03 July 2015 - 22:51

Ex Machina

11190916_ori.jpg

 

Odlican, intelektualni SF, meni cak i jedan od najboljih na temu vestacke inteligencije u poslednjih ne znam koliko godina.

Sjajna gluma, prelepa Alicia Vikander :wub: , prica pomalo sumorna, na momente jeziva...pa cak i donekle romanticna ali pre svega veoma intrigantna. Ovo je jedan od onih filmova o kojima se razmislja dugo nakon gledanja.


  • 3

#348 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 08 July 2015 - 11:01

Evo jednog svežeg, nema ni mesec dana: Advantageous (2015)

 

Više je drama nego SF, ali je lepo upakovan u SF okvir. Podseća na mange zbog slika, kadriranja i flešbekova.


  • 0

#349 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 25 July 2015 - 22:36

Ne znam da li je neko gledao ovaj FS, ali mislim da ga vredi pogledati.

 

http://www.diecasset...ils.php?id=1253


  • 0

#350 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 26 July 2015 - 09:56

Da si ti meni ziv i zdrav, svaki ljubitelj SF-a je to odavno pogledao i svrstao se na jednu od dve strane, svetogrdje ili moze da se podnese, imajuci u vidu da je to prequel Aliena. :D


  • 0

#351 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 26 July 2015 - 19:18

Da si ti meni ziv i zdrav, svaki ljubitelj SF-a je to odavno pogledao i svrstao se na jednu od dve strane, svetogrdje ili moze da se podnese, imajuci u vidu da je to prequel Aliena. :D

Ma to nije los film, samo da nema potpuno idiotske kreacionisticke koncepcije (koja je nazalost prisutna i u kasnijim Alienima), koja svodi glavnu tematsku premisu na apsurd. 


  • 0

#352 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 26 July 2015 - 20:14

Uf...pokušavam sad da izvrtim, al ne uspevam. Zanima me to za te kreacinoističke koncepcije u Alienima. Ja ih nisam primetio. Ne kažem da nisi u pravu, samo bezuspešno pokušavam da se setim.


  • 0

#353 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 26 July 2015 - 23:08

Preporucujem

 

http://www.imdb.com/...?ref_=tt_rec_tt


  • 0

#354 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 July 2015 - 00:24

Uf...pokušavam sad da izvrtim, al ne uspevam. Zanima me to za te kreacinoističke koncepcije u Alienima. Ja ih nisam primetio. Ne kažem da nisi u pravu, samo bezuspešno pokušavam da se setim.

Pa seti se price sa pocetka Prometeja, dakle one apsurdne gluposti da je covek proizvod genetskog inzenjeringa naprednih vanzemaljaca, a ne proizvod evolucije. A onda se seti kako kad oni ugrade DNK aliena u kloniranu Ripli u Alien Resurrection, pa objasnjavaju kako to nije tako tesko, jer se genom ne razlikuje suvise. Mislim, cela ideja o parazitiranju aliena u ljudima je sama po sebi anti-evolucionisticka (dakle i antinaucna), jer je to nemoguce bez postojanja identicne biohemijske osnove, a to je zanemarljivo malo verovatno ako je u pitanju nezavisna evolucija. Pri cemu je onda ta glupost iz Prometeja zapravo jedino smisleno objasnjenje kojim se na neki nacin pokriva cela nesrecna zamisao.

 

Koja je, naravno, mnogo starija od Alien filmova, ali u horor filmovima je prihvatis kao crnu magiju. A ako hoces SF, onda je simbioza coveka i aliena jednako smislena kao i, sta ja znam, Supermen koji vraca vreme unazad leteci brze od svetlosti... 


  • 1

#355 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 27 July 2015 - 07:02

Nisam ni mislio na Prometej, kog sam odgledao i koji mi se nije dopao, a vezu sa Alienima nisam čak ni uočio u smislu da je u pitanju prequel, više je bilo ono..."Vidi ovog Skota, baš je skot, koristi motiv koji je već ranije koristio". Tek sam kasnije pročitao kako je to u stvari prequel.

 

Više me je interesovalo ovo za samog Aliena. I da, stvarno stoji ovo što si napisao. Mada meni mnogo više od spomenutog smetala to što je potpuno jasno da biće kao što je Alien ne može postojati u bilo kakvom evolucionom toku. Jednostavno potpuna disharmonija sa biološkim okruženjem. Nešto poput hipotetičkog virusa koji je toliko jak i toliko virulentan da uništi samog sebe tako što će uništiti sve jedinke vrste koju napada. Evolucija ne može nešto tako da iznedri.

 

edit: s tim u vezi, neka varijanta kreacionističkog motiva po kom je alien biće koje je dizajnirano genetskim inžinjeringom kao neka vrsta biološkog oružja jedina i ima neki smisao. 


Edited by škafiškafnjak, 27 July 2015 - 07:27.

  • 0

#356 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 October 2015 - 00:29

220px-Dredd2012Poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1343727/

 

Nakon par godina sam odgledao ovaj film i sad mi je još bolji.

Tu je i uvijek zanimljiva Lena Headey.

Drugačiji film od silne poplave strip junaka koje gledamo zadnjih par godina.

 

Nažalost podbacio je u kinima (tome je pomoglo i to što je R-rated) tako da od nastavka nema ništa.


Edited by Sobchak, 14 October 2015 - 00:32.

  • 1

#357 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 14 October 2015 - 07:31

220px-Dredd2012Poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1343727/

 

Nakon par godina sam odgledao ovaj film i sad mi je još bolji.

Tu je i uvijek zanimljiva Lena Headey.

Drugačiji film od silne poplave strip junaka koje gledamo zadnjih par godina.

 

Nažalost podbacio je u kinima (tome je pomoglo i to što je R-rated) tako da od nastavka nema ništa.

Ne znam, ipak mi je onaj iz 1995. bolji.

http://www.imdb.com/title/tt0113492/


  • 0

#358 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 14 October 2015 - 16:09

VR!! :)


  • 0

#359 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 14 October 2015 - 17:27

Meni je ova scena bolja


  • 0

#360 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 14 October 2015 - 18:15

Ne znam, ipak mi je onaj iz 1995. bolji.

http://www.imdb.com/title/tt0113492/

 

haha good one


  • 1