Jump to content

Photo
- - - - -

Postanite član Biblioteke grada Beograda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#61 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 23 June 2009 - 13:29

:) Napokon dozvoljen pristup fondu BGB :D

Našli su te "međaše" i sredili knjige, tako da možemo kao pravi drugovi članovi da zalazimo među knjige, razgledamo ih, listamo.
Nema više traka, tako da bibliš opet podseća na onaj stari, a ne na mesto zločina :D .
Još videh Petra Kralja i on drug član, vidi ti u kakvom smo društvu :D .
Naravno, kritika stoji, mislim da im je trebalo mnogo manje vremena da srede fond, oni će reći suprotno :D , činjenica je da knjigama nismo mogi da priđemo sve od početka marta :ph34r: .

#62 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 23 June 2009 - 13:45

:) Napokon dozvoljen pristup fondu BGB :D

Našli su te "međaše" i sredili knjige, tako da možemo kao pravi drugovi članovi da zalazimo među knjige, razgledamo ih, listamo.
Nema više traka, tako da bibliš opet podseća na onaj stari, a ne na mesto zločina :D .
Još videh Petra Kralja i on drug član, vidi ti u kakvom smo društvu :D .
Naravno, kritika stoji, mislim da im je trebalo mnogo manje vremena da srede fond, oni će reći suprotno :D , činjenica je da knjigama nismo mogi da priđemo sve od početka marta :ph34r: .

Konačno :D

Al' nas ima drugova, pa još i poznatih ...

#63 scratysha

scratysha
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 July 2009 - 17:57

Ne zaboravite i da pozovete telefonom pre nego krenete u biblioteku. Mislim, ima ovde i ljudi koji ne stanuju u knez Mihajlovoj vec putuju malo duze do biblioteke na 35 stepeni, a onda vas tamo doceka nezainteresovana bibliotekarka koja kaze da je pao sistem i da nema pojma kad ce poceti da rade. Stare dobre kartice i rucno upisivanje su definitivno out! osecam se ko u stanici policije gde cekam na pasos danima jer njima ``pada sistem``!!!

#64 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 21 July 2009 - 19:03

Ne zaboravite i da pozovete telefonom pre nego krenete u biblioteku. Mislim, ima ovde i ljudi koji ne stanuju u knez Mihajlovoj vec putuju malo duze do biblioteke na 35 stepeni, a onda vas tamo doceka nezainteresovana bibliotekarka koja kaze da je pao sistem i da nema pojma kad ce poceti da rade. Stare dobre kartice i rucno upisivanje su definitivno out! osecam se ko u stanici policije gde cekam na pasos danima jer njima ``pada sistem``!!!

Hej, možda smo se i sreli :)

Upravo sam se vratila iz grada neobavljenog posla. Pao sistem. Alarm nekontrolisano zviždi li zviždi. Niko ne zna šta se dešava. Niko ne zna da li može da se popravi do kraja radnog vremena. Niko ne zna ni da li su uopšte zvali nekoga da to popravi. Da pukneš od muke! Po ovoj vrućini vukljam 3 podebele knjige (+1 za čitanje usput :D), + 2 kupila jer sam imala neiskorišćen vaučer u Mamutu. Bezveze :ph34r:

#65 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 21 July 2009 - 19:37

Baš mi je žao :D .
Ja čitav dan klikćem na bazu podataka da bih rezervisala knjigu "Sin sreće" ( pozdrav za Rahel :) ), naravno prvo moram da proverim da li je imaju, i ništa. Znači u tome je problem.
@scratysha
Hvala ti što si ovo napisala i sigurno spasla nekolicinu od odlaska u BGB po tropskim vrućinama.
Neka ti to bude satisfakcija za nepotreban put, a o ponašanju bibliotekarki izlišno je govoriti, ima jedna mlada devojka, ona je čak zainteresovana da vam nađe knjigu koju tražite, pomogne.
Eto dokle smo došli da ističemo kao primer ono što bi trebalo da bude normalno - da rade svoj posao i budu ljubazne sa strankama.
Edit :
Izgleda da je čudo proradilo, našla sam u katalogu "Sina sreće", baš se pretrgoše, imaju 1 primerak. Videću ovih dana, možda budem imala sreće sa "Sinom sreće" :D
Naravno, obavezno nazovite pre polaska i ja ću tako da uradim.
Tek sad sam shvatila šta ti ovo znači - Rahel je jedna od onih čitača koji čitaju i u javnom prevozu.

(+1 za čitanje usput :D)

Rahel :ph34r:

Edited by Uma, 21 July 2009 - 20:33.

#66 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 July 2009 - 10:26

Vratila sam se iz BGB, ponovo radi.
Jutros, oko 8 : 30 nazvala sam bibloteku i pitala da li sistem radi, rekavši da znam da su imali problema
Odgovor : Radi..., za sada :ph34r: .
Svaki put kada pomislite da je neljubaznost bibliotekarki dostigla vrhunac one izvuku nešto novo, iz očito, nepresušnog arsenala :D . Nije probem u tome šta je rekla, nego kakvim tonom. Izdvajam devojku, koja je OK, bila ja jutros, lepo je videti nasmešeno lice :D među onim mrgudima :) od žena koje kao da nisu na poslu, nego na izdržavanju doživotne robije.
Još nešto, videh kako čoveku naplaćuju kaznu, dan kašnjenja je 10 din., sad zamislite da imate 6 knjiga, kao ja, i da zakasnite 5 dana, za te pare možete da kupite knjigu, zato obavezno pitam kada je rok za vraćanje.
Rezervisala sam "Sina sreće" :D , popunite poseban formular, kao za izdavanje knjiga, s tim da stavite i svoj fixni telefon, navodno oni će me obavestiti kad knjiga bude slobodna. Baš da vidimo.

#67 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 22 July 2009 - 13:00

Vratila sam se iz BGB, ponovo radi.
Jutros, oko 8 : 30 nazvala sam bibloteku i pitala da li sistem radi, rekavši da znam da su imali problema
Odgovor : Radi..., za sada :ph34r: .
Svaki put kada pomislite da je neljubaznost bibliotekarki dostigla vrhunac one izvuku nešto novo, iz očito, nepresušnog arsenala :D . Nije probem u tome šta je rekla, nego kakvim tonom. Izdvajam devojku, koja je OK, bila ja jutros, lepo je videti nasmešeno lice :D među onim mrgudima :) od žena koje kao da nisu na poslu, nego na izdržavanju doživotne robije.
Još nešto, videh kako čoveku naplaćuju kaznu, dan kašnjenja je 10 din., sad zamislite da imate 6 knjiga, kao ja, i da zakasnite 5 dana, za te pare možete da kupite knjigu, zato obavezno pitam kada je rok za vraćanje.
Rezervisala sam "Sina sreće" :D , popunite poseban formular, kao za izdavanje knjiga, s tim da stavite i svoj fixni telefon, navodno oni će me obavestiti kad knjiga bude slobodna. Baš da vidimo.

Bila i ja jutros. Sistem je radio. A da su neljubazni, jesu. Naročito onaj sedi mršavi muškarac s bradicom.

P.S. Uma, ako ne uspeš da dođeš do Sina sreće, ja ću ti je sa zadovoljstvom pozajmiti :D

#68 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 July 2009 - 13:11

Bila i ja jutros. Sistem je radio. A da su neljubazni, jesu. Naročito onaj sedi mršavi muškarac s bradicom.

P.S. Uma, ako ne uspeš da dođeš do Sina sreće, ja ću ti je sa zadovoljstvom pozajmiti :D

Hvala ti :D , nadam se da će mi se javiti ubrzo, mada bila bi lepa prilika da se upoznamo :D , a možda smo se i videle ja sam bila negde od 9 - 9 : 30, baš sam uživala birajući knjige.
A koje ? Saznaćete na kvizu :) .
Rekla sam sama sebi da ih je izlišno komentarisati, ali veću koncentraciju namćora na jednom mestu nisam videla :ph34r: .

#69 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 22 July 2009 - 13:17

Hvala ti :) , nadam se da će mi se javiti ubrzo, mada bila bi lepa prilika da se upoznamo :ph34r: , a možda smo se i videle ja sam bila negde od 9 - 9 : 30, baš sam uživala birajući knjige.

U to vreme sam ja četvoronoške ispuzala iz kreveta :D Bila sam tamo negde oko 11h.
Ponuda stoji, a ti vidi šta ti je zgodnije.

#70 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 22 July 2009 - 13:59

U to vreme sam ja četvoronoške ispuzala iz kreveta :)

:D
Hvala ti još jednom i to mnogo :D . Imala sam na umu da pitam koja sam po redu na listi, ali me je čelični pogled bibliotekarke presekao i obeshrabrio. Sa svojom bibliotekom na Vračaru imam dobra iskustva, nikad nisam čekala duže od meseca ili mesec i po dana, nadam se da je i ovde tako, a taman da utvrdimo koliko se čeka ( doduše zavisi i od knjige ). Ako ga preteraju, javljam se. Dogovoreno :ph34r: .

#71 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 24 July 2009 - 20:24

Da malo pohvalimo BGB, dosta ih kudimo. Danas me nazvaše oko 18... i "Sin sreće" je u mojim rukama :) .
Odete, platite 40 din., ne zaboravite da na jednoj kartici možete da imate samo 3 knjige, znači ponesite jednu, ukoliko imate maksimalan broj ( ja sam, srećom, uspela da pročitam roman koji sam uzela 22. 7., a koji ?... saznaćete na kvizu :D ).
Dakle trebalo je samo 2 dana, što me prijatno iznenadilo, mada treba uzeti u obzir da "Sin sreće" nije na listi najčitanijih knjiga, da je tako, period bi sigurno bio duži.
Još jednom da se zahvalim Rahel - pravi si drug, ali ne samo drug član biblioteke, nego i drug u najlepšem značenju te reči :ph34r: . Možda ja pre tebe nabavim treći nastavak, pa budem u situaciji da ti ga pozajmim, mada, pored tebe ... teško :D .
Edit :
Nisam morala odmah da uzmem knjigu, čuvaju je dan, dva, ali kako ide vikend... bilo mi je mnogo da čekam ponedeljak pa požurih.

Edited by Uma, 24 July 2009 - 20:27.

#72 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 11 January 2010 - 13:41

Da javim da je kviz i dalje postoji, ja sam pogodila 2 pitanja i to još 21. i 23. 12. 2009., ali se do sada muž i ja nismo upisali, jer biblioteka ne radi do 13. 1. 2010.
http://www.bgb.org.yu/centralna/
Pitanja nisu teška, sećam se da je jedan odgovr bio UNESCO, a drugi Čvorović ( Pitanje : Kako se preziva "balkanski špijun" ?).
22. 12. je bilo o ruskom pesniku koji je poznat po 2 pesme o psima. Ja napisala : Jesenjin, imajući u vidu kerušu i 7 malih kučića, ali ništa :ph34r: .
Za danas je odgovor Metropolis, treba samo malo osnovnog poznavanja filma, ništa teško a pitanje se promeni tačno u ponoć.
Navalite :D .
EDIT :
Eh, da novost je da se može uzeti i 10 knjiga, pa se rok za vraćanje produžava telefonom, ne bih ni znala da mi svih 6 knjiga koje sam uzela prošle godine nisu upisali na 1 karticu, kada sam pitala kako to može rekoše može i 10 knjiga, ali proverite sami :) .

Edited by Uma, 11 January 2010 - 13:45.

#73 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 11 January 2010 - 14:12

Tačno je ovo za 10 knjiga - proverila :ph34r:

p.s. pa dobro, gde si ti?

#74 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 11 January 2010 - 14:24

p.s. pa dobro, gde si ti?

Čitala, čitala i samo čitala, ima sve da vas pobedim na Literarnom kvizu :ph34r: .
Šalim se, malo sam se odmarala od foruma, ali jesam i čitala, pozdrav drugarici moderatorki i ostalim podforumašima, naročito igračima Literarnog kviza :) .

#75 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 11 January 2010 - 17:23

pozdrav i za tebe Uma, presushio nam neshto kviz otkad tebe nema..