Jump to content

Photo
- - - - -

Postanite član Biblioteke grada Beograda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#31 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 January 2009 - 15:38

Са ким Марко Краљевић дели вино на пола?
Са коњем Шарцем

Šarac je konj ? A u našem narodu vladalo pogrešno mišjenje da je dvogrba deva :ph34r: .
Kao što sam već napisala probali smo sve kombinacije konjom, konjem, Šarcem, Šarcom, ali izgleda da nismo tu.
Hvala na pitanjima ( i odgovorima :) )

#32 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 January 2009 - 09:43

He he he , ja ga prvi put odigrao i odmah dobio! Na Badnje veče , kada je bilo ono pitanje za Župu! A obaveštenje sam dobio tek jutros!

#33 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 08 January 2009 - 14:19

He he he , ja ga prvi put odigrao i odmah dobio! Na Badnje veče , kada je bilo ono pitanje za Župu! A obaveštenje sam dobio tek jutros!

Čestitam !
Nama sreću doneo Kapetan Leši.
Pitanje: Kako se zove najpoznatiji albanski lik u jugoslovenskim partizanskim filmovima?
Odgovor: Kapetan Leši
Igrali smo sinoć, a potvrda je stigla jutros oko 10 sati.
Hvala BlackDogu, znala sam odgovor :), ali nekad ti mozak stane, naročito kada znaš da i drugi pišu odgovore, a pobednik može biti samo jedan :ph34r: .
Muž i ja smo dobili kartice, ako volite da čitate, a inače ste ispred kompjutera uveče vredi pokuša(va)ti.

#34 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 08 January 2009 - 14:49

ja pokushala sinoc oko 1

znachi to ste bili viiii!!
:)

neka, sutra :ph34r:

#35 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 January 2009 - 14:56

ja pokushala sinoc oko 1

znachi to ste bili viiii!!
:D

neka, sutra :ph34r:

Moraš odmah , čim se kazaljke poklope :)

#36 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 08 January 2009 - 15:00

Moraš odmah , čim se kazaljke poklope :ph34r:

E baš sam htela da joj dam isti savet, samo sam pisala u Wordu, pa kopiram.
Večeras sedi malo pre ponoći, ako imaš još nekoga i 2 kompa u kući još bolje, a predhodno uradi ovo :

Kesira se 'datum.php' skripta koju doticna stvar koristi da odabere pitanje. Resenje - otvoriti u browseru: http://www.binocula.rs/kviz/datum.php i onda shift + refresh... Nakon toga bi Flash trebalo da po'vata pravo pitanje. Alternativno - ocistiti browser cache.

Moraš stalno da klikćeš na rifreš, odn. da otvaraš stanicu, jer se novo pitanje odjednom stvori. Tada popuni podatke, pa onda napiši odgovor i pošalji ga. Ako prvo prvoveravaš da li je odgovr tačan gubiš vreme. Nekad se pitanje ne pojavi u ponoć, nego malo kasnije. Uvek sam se pitala da li se nekom drugom već pojavilo, a ja klikćem bez veze.
Srećno, pa nam javi da si postala član bibliša :) .

#37 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 08 January 2009 - 15:21

hvala na savetima :ph34r:
sve sam to znala, al nisam znala da je tolika navala :)

#38 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 08 January 2009 - 15:31

Odgovor je bio: Ceca Ražnatovic :ph34r: ... Neuki nazovi programer se malo zeznuo dok je kucao pa nije turio kukicu na poslednje slovo. Odgovor na trenutno pitanje je Klio, pa komu je stalo - zna sta da radi...

Inace, da se ne bunite oko kvacica, evo losih pitanja & odgovora koji ce vas sacekati u narednim danima (pitanja koja imaju normalne odgovore preskacem), pa da vas ne buni (u drugi deo spojlera ne gledati ako ste pristalica fer pleja):

Spoiler! --Click here to view--

Od onih koja su bila (a bilo ih je vec 222) ima i vecih ludorija od `zvezdu iz Zitoradju`, da sad ne navodim...

Lepse je sa kulturom, jasta... Jos kad ne bi uposljavali 'burazerovo kumce koje ce to da odradi za dva'es evra' da realizuje promociju te kulture, a cistacicu da za pauzu smisli pitanja i odgovore, pa da nesto bude... Ovako...

lepo je sa kulturom, a jos lepse sa hakerajem i kriminalom... ma - divota jedna neopisiva.
i jos ovaj post ladno stoji na javnom forumu....

#39 who_farted

who_farted
  • Members
  • 412 posts

Posted 09 January 2009 - 11:58

dobila i ja :)

zivelo hakerisanje

hvala svima na savetima :ph34r:

#40 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 January 2009 - 14:22

dobila i ja :)

zivelo hakerisanje

hvala svima na savetima :ph34r:

Čestitam, ja sam danas išla po kartice ( ostavila sam da mi se plastificiraju, što da ne kad je i to za dž. ) i uzela 4 knjige.
A koje ?
Saznaćete na Literarnom kvizu :D

#41 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 09 January 2009 - 19:13

lepo je sa kulturom, a jos lepse sa hakerajem i kriminalom... ma - divota jedna neopisiva.
i jos ovaj post ladno stoji na javnom forumu....

kakvo hakerisanje, kakav kriminal? U samoj fles animaciji su ti odgovori, treba ih samo procitati.

#42 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 12 January 2009 - 17:37

E ubo sam ga ko prstom u ..... :) ! Krenem ja danas , po ciči zimi da napokon ,teškom mukom stečenu nagradu :D , ozvaničim kad ono ne rade :ph34r: ! Dan biblioteke!

#43 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 13 January 2009 - 14:19

Što bi rekao Radovan III , evo ide drug član biblioteke :) :ph34r:

#44 *ja...

*ja...
  • Members
  • 846 posts

Posted 17 January 2009 - 17:37

ja sa tim nagradnim igrama nikad nemam srece, tako da sam ja voju karticu uredno platila... a sad cu da platim i kaznu jer kasnim sa vracanjem dobrih 15 dana :ph34r: jedino ako ne izmolim da mi progledaju malo kroz prste :)

#45 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 18 January 2009 - 00:19

BGB izvrca udarac :) . BlacDog je provaljen i promenili su pitanja, npr. danasnje je : "Ko glumi šerifa u filmu Tačno u podne?".
Nisam htela da odgovaram, ali cisto da vidim dokle se stiglo sa kvizom i mozak mi se potpuno blokirao :ph34r: .
Cak se se setila i Grejs Keli, scena, atmosfere, svega osim odgovora, koji je, naravno : Gari Kuper .