Jump to content


Photo
- - - - -

Postanite član Biblioteke grada Beograda


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#16 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 12 December 2008 - 00:32

Ako daretu (ili nekome ko je u ovih par minuta bio brzi) nije poslo za rukom, tomorrow question is: Po našoj narodnoj poslovici, koji narod se najviše buni i kuka u apsu?
Odgovor, naravno: Grci

Mada zaista bi bilo korisno proveriti da l' ovo uopste ima ikakve veze, mislim ako nisu mogli da plate nekog sa vise od 2 sive celije za sat vremena posla da ovo napravi kako treba (i pritom pravilno ukuca pitanja i odgovore) a ne da treba ukupno 2 minuta da se dodje do svih pitanja & odgovora - koja je uopste garancija da ce se cimati da vama prave besplatnu clansku kartu?

#17 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 December 2008 - 00:41

Kviz postaje sve luđi :ph34r: . Nateram muža da sedne za laptop, a ja za desktop pa da udruženim snagama pokušamo da osvojimo karticu.
Kod mene se otprilike tačno u ponoć pojavi pitanje, a odgovor je Centralnoafrička republika, kod njega ništa, još uvek stoji pitanje od juče.
Ko ne veruje neka pogleda slike snimljene 5 - 6 minuta posle ponoći.
Može li neko da objasni ovo, naravno oboje smo stalno kliktali na Refresh, da ne bude zabune.
Inkognito ?
Posted Image
Posted Image

#18 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 12 December 2008 - 01:59

Kesira se 'datum.php' skripta koju doticna stvar koristi da odabere pitanje. Resenje - otvoriti u browseru: http://www.binocula.rs/kviz/datum.php i onda shift + refresh... Nakon toga bi Flash trebalo da po'vata pravo pitanje. Alternativno - ocistiti browser cache.

Oko odgovora, izvinjavam se nisam dobro pogledao pa ignorisao double-byte karaktere, tako da odgovor jeste Juznoafrička republika tako da zaboravite na one primedbe oko nedostajucih kvacica - odgovori su korektno ispisani, bar u sledecih 55 dana.

Inace da ne pisem tonu postova, evo narednih 10 pitanja & odgovora, cekajte ponoc (tj. da http://www.binocula.rs/kviz/datum.php pocne da vraca novi datum) i good luck (ferplejasi preskocite :ph34r:):

Spoiler! --Click here to view--

Edited by incognito, 12 December 2008 - 02:01.


#19 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 December 2008 - 02:10

Kesira se 'datum.php' skripta koju doticna stvar koristi da odabere pitanje. Resenje - otvoriti u browseru: http://www.binocula.rs/kviz/datum.php i onda shift + refresh... Nakon toga bi Flash trebalo da po'vata pravo pitanje. Alternativno - ocistiti browser cache.

Hvala na odgovoru :) , ma da mi nije jasan :ph34r: , ali reci cu muzu da procita.
Mozda probamo i sutra, ako uspem da ga nateram, necemo osiromasiti za 800 din, jos se za te pare dobiju 2 kartice ( ili vise, ako je porodica veca ), ali kao sto sam rekla nesto mi merak da je osvojim.
Samo pitanje je da li su ovi iz biblioteke ferplejasi ?

#20 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 12 December 2008 - 02:28

Nisu ni oni ferplejasi - da su ferplejasi odgovor na poslednje od gore-navedenih 10 pitanja bi bio Zimbabve, ne Zimbave :ph34r:

#21 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 12 December 2008 - 14:33

Samo pitanje je da li su ovi iz biblioteke ferplejasi ?


:ph34r:

Nisu... A nismo ni mi, ako dobijem neku poruku na mejl, javiću... :D


Elem, imam ja avanturicu sa dotičnom bibliotekom...

Kad mi je starija ćera krenula u filološku, svako malo zatrebaju neke posebne lektire, koje nemaju u mojoj lokalnoj biblioteci i mala se učlani u Biblioteku grada. Pošto je još bila maloletna, mislim da joj je tetka ili majka bila garant. Elem krajem I godine je uzela jednu knjigu, koja je sledećih godinu i kusur dana provela zaboravljena u donjoj fioci njenog pisaćeg stola...

Devojka zaboravila, niko je nije opominjao, kad odjednom stiže pošta na dete od "Gradskog pravobranioca" kojim se dotična poziva da vrati knjigu i plati oko 100evra (šesthiljadainešto kazna po danu kašnjenja + dvehiljade troškovi pravobranilaštva -tako nešto otprilike...).

Moj slučaj je 1 plata na četvoro usta, bez kučića... 100evra veliko ko kuća... Nego ja zapakujem pismo i knjigu u postekspres kovertu i šaljnem Biblioteci sa povratnicom... Otpišem im, da knjigu vraćam, a para nemam, ali da maloletnica može da odradi kaznu volonterskim radom u Biblioteci, tokom letnjeg raspusta... Ili mogu da utuže neodgovornu maloletnicu, ili oca staratelja... Ostavim telefon, ali niko se nije javljao...

Elem posle nekoliko meseci opet stiže pošta od "Gradskog pravobranioca" kojim kažu da im uplatim troškove po cenovniku (one dve hiljade, sada uvećane za još jednu opomenu). Ja šta ću... Otpišem im kako jeste i uputim ih da troškove naplate od onoga ko je njihove usluge tražio... A da je sramota da "Gradsko pravobranilaštvo" nema pametnija posla, već da zgrće pare, reketirajući roditelje neodgovornih školaraca, za po dva somića, za opomenu, po na vreme ne vraćenoj knjizi...

Naravno nisu odgovorili...

Do sada...

Bilo je to pre godinu-dve... Sada je maloletnica, punoletnica i maturant, a knjige iz Biblioteke grada Beograda uzima na tuđu karticu i vraća na vreme :D

Tako da sam radoznao povodom te porodične kartice... :)

Možda nismo moralno-politički podobni... :D

Edited by dare..., 12 December 2008 - 14:40.


#22 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 12 December 2008 - 21:08

"Čestitamo, dobili ste besplatno uclanjenje u Biblioteku grada Beograda. Dodjite ovih dana u Knez Mihailovu 56 od 8 do 19h i ponesite licnu kartu.

Pozdrav iz biblioteke!"


:)

Ja sam završio posao, sad je vreme za sledećeg... :D

Hvala svima, Incognitu posebno, a o ferpleju ćemo pričati nekom drugom prilikom... :ph34r:

Edited by dare..., 12 December 2008 - 21:08.


#23 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 12 December 2008 - 22:40

Ja sam završio posao, sad je vreme za sledećeg... :)

Čestitam :ph34r: ,
baš mi je drago da je neko dobio karticu, znači nisam temu postavljala bez veze, ima neke vajde.

#24 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 December 2008 - 08:45

Ako neko jos uvek pokusava da dobije fraj karticu, da podsetim da je odgovor danas Zimbave a ne Zimbabve, a evo i narednih Q/A do kraja godine:

Spoiler! --Click here to view--


#25 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 22 December 2008 - 10:16

Da zaboravih, bio sam do biblioteke, uredno se prijavio i uzeo člansku kartu za 2009. Niko me nije prozivao ni za kviz, ni za ćerine grehe koje sam pomenuo... A i da jeste ja tu mnogo ne trzam... :ph34r:

Hvala još jednom! :D

Edit: Ćera maturatkinja je oduševljena, a ja ću imati razlog da prošetam do Kalemegdana kad njoj zatreba neka knjiga koje nema u lokalu... :)

Edited by dare..., 22 December 2008 - 10:19.


#26 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 23 December 2008 - 00:27

Inkognito, hvala na odgovorima :D . Doduše ja sam se učalnila u svoju lokalnu biblioteku na Vračaru, ali o tome kasnije, a odgovor za večeras je Hinduizmu, sa velikim H, nema veze i tako igram, jer sam u ovo vreme budna.
Biblioteka na Vračaru je renovirana, super izgleda, što se tiče fonda knjiga ostao je isti, bar na prvi pogled, ali dobili su komp i prosto sam se iznenadila koliku bazu knjiga imaju, npr. ukucaš nekog pisca i on izbaci ti 30 - 40 knjiga, a na policama 2 - 3. Uopšte nisam znala da i oni imaju neke budžake, a član sam bezmalo 20 godina..
E sad, bibliotekari su posebna priča, ostale su one tetke iz vremena od pre 30 godina, prošli put mi je knjigu izdao neki čika, prvo je kucao 1/2 sata podatke sa dva prsta, onda je mom mužu napisao očevo ime umesto njegovog i sve tako.
Na kraju dolazim do kompa i biram knjige, e tad tek nastaju prolem, ja mu nađem zapišem kataloški broj, onda on traži, traži... :ph34r: :D , jedva nadjosmo jednu knjigu, od 3 koliko sam planirala, pa sam 2 uzela sa police.
Valjda radi i neko mlađi, ovo je katastrofa, knjiga postoji, ali džaba, kad bibliotekar ne zna da ti je izda :) .
Nisam sigurna da li se može sa kućnog kompa proveriti njihov fond, devojka koju sam pitala pre učlanjanja je rekla da može, ali mi dala krivu web adresu, a čika da ne može :D .
Bibliotekari u BGB rade sa komjuterima duže, pa su se naučili, to je prednost, pa ću i dalje pokušavati da se učlanim za džabaka.
Dare, vama svaka čast, od prve, a i ćera zadovoljna :D

#27 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 05 January 2009 - 20:47

Kviz za dan 4. 1. 2009.
Cestitamo, dobili ste besplatno uclanjenje u Biblioteku grada Beograda. Dodjite ovih dana u Knez Mihailovu 56 od 8 do 19h i ponesite licnu kartu.
Napokon :ph34r:

Sada je i moj muz odlucio da postane clana biblioteke za 0 dinara :D .
Pitanje jednostavno, da jednostavnije ne moze biti :
Sa kim Marko Kraljević deli vino na pola?
Kucali smo sve moguce odgovore.
sa Šarcem
sa Sarcem
Sarcem
Šarcem
(sa) Sarcom
(sa)Šarcom
konjem
sa konjom
sa konjom Šarcem
sa svojim konjem
konjom, konjem...misleci da je u pitanju greska "programera"
I ni jedan nije tacan :)
Ako je neko dobio potvtvrdu tacnog odgovora, volela bih da mi javi.
Usput, preksinoc sam sedela za kompom, slucajno videla da je 12 sati i odgovorila iz prve :D .
Veceras smo se namestali 10 minuta pre ponoci i nista.

Edited by Uma, 06 January 2009 - 00:31.


#28 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 06 January 2009 - 15:21

Jos malo pitanja za naredne dane:
Spoiler! --Click here to view--
i naravno spojleri za prepisivace:

Spoiler! --Click here to view--

Edited by BlackDog, 06 January 2009 - 15:23.


#29 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 06 January 2009 - 15:22

A Šarac nam osta žedan :ph34r:

#30 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 06 January 2009 - 15:25

A Šarac nam osta žedan :ph34r:


Са ким Марко Краљевић дели вино на пола?
Са коњем Шарцем


Probao juce al' nesto ne radi, odgovor je 100% :) Da se ispravim - radi.

Nista, za veceras je - Крај око Александровца под Копаоником се зове...? Жупа

Edited by BlackDog, 06 January 2009 - 15:28.