Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Postanite član Biblioteke grada Beograda - Literatura - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Postanite član Biblioteke grada Beograda

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
76 replies to this topic

#1 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 09 December 2008 - 08:07

http://www.bgb.org.yu/latinica/

Taman sam htela da se učlanim u ovu biblioteku, odem na sajt, kad tamo nagradna igra. Pitanja su laka i ne moraju biti iz književnosti.
Npr. jedno od njih je : Koliko patuljaka ima u bajci Snežana i 7 patuljaka ? :)
Pošto se dnavno daje samo 1 kartica, bitno je da odgovorite prvi. Jutros sam ustala u 7 : 30, novo pitanje je već bilo postavljeno.
Odgovara se tako što se popuni obrazac : ime, prezime, e - mail adresa i pošalje tačan odgovor (ako je natačan oni vas obaveste i neće da ga prime), ako ste odgovorili konaktiraće vas mejlom i dobićete karticu.
Ja ću da pokušavam i dalje, ko uspe da osvoji karticu neka javi.
Edit:
Vidim da je dvadesetak forumaša pogledalo post, nadam se da ste se snašli, treba samo da kliknete na kviz, gore levo.
Kada odgovarate pazite na padeže.
Ja sam već pomislila da sam prolupala :ph34r: , pisala sam, kao odgovore na današnje pitanje : Dunav i Tisa, Tisa i Dunav, Dunav - Tisa - Dunav...
A trebalo je Dunav i Tisu da bi se slagalo sa pitanjem.
To sam napisla tek sad pa će neko drugi dobiti karticu, al nema veze, sad sam bar provalila fazon.

Edited by Uma, 09 December 2008 - 12:16.

#2 pospanko

pospanko
  • Members
  • 1,094 posts

Posted 09 December 2008 - 15:23

Може и овај линк! :ph34r:

Хвала на информацији!

#3 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 December 2008 - 00:50

Хвала на информацији!

Ma nema na cemu. Nego izaslo je pitanje za danas.
Ne mogu da verujem, glasi :
Najčuvenija zvezda poreklom iz Žitorađe je....?
Znate vec koga sam pokusala da upisem :) :D :D
I odgovor mi nije tacan :ph34r: .
Pitanje je aktuelno do sutra, pa ako neko tacno odgovri, molim da javi.

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 December 2008 - 10:31

da. upravo se zapanjih.
toliko o kulturi.

#5 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 10 December 2008 - 18:02

Najčuvenija zvezda poreklom iz Žitorađe je....?
Znate vec koga sam pokusala da upisem :D :D :D
I odgovor mi nije tacan :ph34r: .
Pitanje je aktuelno do sutra, pa ako neko tacno odgovri, molim da javi.

Ajde? :D A koliko li je zvezda izrodila ta Zitoradja?
Koja jos biblioteka ovako peca nove clanove, buduboksnama :)

Hint: sama si rekla "kad odgovarate, obratite paznju na padeze", mozda je u tome trik? Kako li ono "najcuvenija zvezda"slaze padeze? :D

Edited by honey, 10 December 2008 - 18:05.

#6 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 10 December 2008 - 18:42

Ajde? :) A koliko li je zvezda izrodila ta Zitoradja?

Ima jos jedna - Ivica Dacic, cak sam i njega ukucavala, ali nista.
Pitanja su do sada bila normalna i laka, onoliko koliko sam uspela da vidim, ali ovo kao da je sastavljao pijani domar, slusajuci zvezdu iz Zitorodje :ph34r:.
Nadam se da se ovakvi gafovi, da ne kazem skandali nece ponoviti, radi se Biblioteci grada Beograda, koja uz redovne aktivnosti jedne biblioteke ima i predavanja, promocije knjiga, filmske projekcije, recju instituciji od velikog kulturnog znacaja za nas grad.
Edit :
Pošto pitanje stoji 24 časa odlučila sam da ovekovečim ovaj "biser".
Posted Image

Edited by Uma, 10 December 2008 - 21:48.

#7 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 December 2008 - 03:37

Odgovor je bio: Ceca Ražnatovic :ph34r: ... Neuki nazovi programer se malo zeznuo dok je kucao pa nije turio kukicu na poslednje slovo. Odgovor na trenutno pitanje je Klio, pa komu je stalo - zna sta da radi...

Inace, da se ne bunite oko kvacica, evo losih pitanja & odgovora koji ce vas sacekati u narednim danima (pitanja koja imaju normalne odgovore preskacem), pa da vas ne buni (u drugi deo spojlera ne gledati ako ste pristalica fer pleja):

Spoiler! --Click here to view--

Od onih koja su bila (a bilo ih je vec 222) ima i vecih ludorija od `zvezdu iz Zitoradju`, da sad ne navodim...

Lepse je sa kulturom, jasta... Jos kad ne bi uposljavali 'burazerovo kumce koje ce to da odradi za dva'es evra' da realizuje promociju te kulture, a cistacicu da za pauzu smisli pitanja i odgovore, pa da nesto bude... Ovako...

Edited by incognito, 11 December 2008 - 03:39.

#8 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 11 December 2008 - 10:12

Ti ili imaš inside informacije ili si vidovit :ph34r: .
Sinoćni odgovor je bio Klio, kao što si i napisao, a pitanje : Kako se zove izdavačka kuća koja je dobila ime po muzi ?
Ja lepo ukucam Clio, jer se tako zove, ono me odbije, izgubim narednih 5 minuta u razmišljanju šta bi moglo da bude, pokušam sa Klio i uspem, za to vreme neko drugi je odgovorio, ako sve nije namešteno.
Kartice treba da dobiju domerev mali, pa onda čistačicina sestričina, burazerovo kumče, "programerovo" društvo...

Edited by Uma, 11 December 2008 - 10:14.

#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 December 2008 - 11:00

Ni jedno, ni drugo, vec rekoh - `burazerovo kumce` koje je ovo napravilo je idiot prve klase - sva pitanja & odgovori su maltene dostupni svakome za citanje, as long as you know how... And I do :ph34r:

Sutrasnje pitanje sam vec naveo - "Africka država koja je bila republika, pa carevina, pa opet republika je...?" ... Pazite na kukice & kvacice, `kumche` nije to lepo ukucalo, samo c/p odgovor: Centralnoafricka republika ... Cekajte 00:00, odnosno ponoc (nadam se da onaj datum.php koji poziva doticna 'aplikacija' bar tacno vraca vreme), refresh strane, brzo ispunite podatke, copy/paste odgovor i to je to - pa ko pre biblioteci, tom i dzeri :)

Edited by incognito, 11 December 2008 - 11:02.

#10 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 December 2008 - 11:31

A jel´ moze clan biblioteke da se postane bez "nagradne igre"? Ili je fora u necemu sto sam propustila?

S druge strane je skoro ponizavajuce za jednu biblioteku da postavlja pitanja vezana za kich. Bilo bi prikladnije da postavljaju pitanja vezana za knjige.

#11 psibislav

psibislav
  • Members
  • 38 posts

Posted 11 December 2008 - 14:11

Bolje je da tu igru igrate na Sajmu knjiga, barem ja tako radim. Uvek je pored vas i radnik Biblioteke, ukoliko niste sigurni kako da napisete mozete da odgovorite usmeno (ili, u slucaju zvezde iz Zitoradja, da zakolutate ocima, ispovracate se, pocnete da pljujete Biblioteku...) a on ce ukucati odgovor, stisnuti enter, stagod... Meni je na ovogodisnjem Sajmu ispalo to pitanje. Na moj komentar (ljubazan, dakako) da se odricem clanarine ukoliko je takvo predznanje uslov, on je samo slegnuo ramenima, i njega je sramota al sta da radi. Ali clanarina mi je odobrena. A prosle godine je pitanje bilo koliko ima vestica u Magbetu. Naravno, svako bi se dvoumio da li da napise 3 ili tri, zato je ta usmena varijanta na Sajmu mnogo bolja. Doduse, postavljaju dva pitanja, ali nikakva frka nije, oba su tako glupa. Drugo pitanje mi je bilo kako se zovu dva najpoznatija bika iz srpske knjizevnosti. Eto...

#12 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 11 December 2008 - 15:49

A jel´ moze clan biblioteke da se postane bez "nagradne igre"? Ili je fora u necemu sto sam propustila?

Naravno da možeš, samo pripremi 800 din, a i ja ću tako da uradim, dosta mi je njihovih pitanja.
Uz to postoji porodična članarina, možeš da po toj ceni upišeš i članove porodice, nego meni je bio merak da nešto dobijem za dž. odn. osvojim, ali neće.

#13 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 11 December 2008 - 16:05

Naravno da možeš, samo pripremi 800 din,

Ma to sam i ukapirala kada sam (na zalost) naknadno videla naslov topika. Postavila sam sasvim bespotrebno pitanje (meni na dusu). :ph34r: Mislim, svako pismen izvuce logican zakljucak kada procita "postanite clan biblioteke za 0 dinara", da se moze postati clan i sa vise dinara. Ali, meni je to omanulo. Ha-ha!

Doduse, malo me je instinktivno prevarilo i to sto je ovde kod mene clanstvo besplatno.

#14 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 11 December 2008 - 16:11

Ma to sam i ukapirala kada sam (na zalost) naknadno videla naslov topika. Postavila sam sasvim bespotrebno pitanje (meni na dusu). :ph34r:

Ti si postavila bespotrebno pitanje, a ja celu temu :) , sumnjam da će je iko na ovaj način dobio člansku karticu, kao što sam već napisala ako jeste baš bih volela da se javi.

#15 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 12 December 2008 - 00:05

Probao... :ph34r: