Jump to content


Photo
- - - - -

Oscar 2009


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#31 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 January 2009 - 00:55

Meni se eto dopao. Nije ništa toliko maestralno, svakako mi nije za Oskara (za nominaciju je ok), ali ne mogu da kažem da je protraćeno vreme.
Ok, meni je tema legla, društvo u kome se krećeš ti hteo ne hteo kroji preferencije, ali sve i da nije, ne mogu baš da pljunem na film.

U moru kojekakvih hm-hm sr@nja, ovo je sasvim ok. Svakako bih preporučila za gledanje.



film je možda malo žrtva svoje teme,jer ga svi gledaju kao film o gej populaciji,što naravno on na površini i jeste...ali stvar postaje mnogo kompleksija i ozbiljnija kako film progresuje i postaje priča o klasičnom američkom heroju...sad je opet pitanje,naravno,dali voliš američke heroje ili ne,i da li možeš da pređeš preko toga što se muškarci ljube u njemu (bez obzira kakav je tvoj stav po tom pitanju)...a pen je u svakom slučaju sjajan u filmu,verovatno njegova najbolja uloga do sada (sem možda "i am sam"...)

#32 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 23 January 2009 - 02:04

...verovatno njegova najbolja uloga do sada


meni je mnogo bolji u :

- Falcon and the Snowman
- Casualties of War
- Carlito's Way (definitivno najbolja u karijeri)

mozda je najveci problem ovog filma sto kasni koju deceniju, i sto deluje, naglasavam deluje, kao da Milk nije pobedio nekog velikog, zajebanog protivnika...da uprostim maksimalno...znas ono, da bi glavni junak na kraju ispao veliki heroj mora da pobedi nekog "nepobedivog"... imam osecaj kao da mu je uspeh dosao bez nekog velikog odricanja (dal godine prebrzo prolaze?)...na kraju sam imao osecaj "ok, so what?"...sta znam, prosto nisam imao previse simpatija za taj lik (razumevanja za to zasta se bori jesam)...dal je za to kriv Van Sant ili Penn, ili mozda ja sam...ne znam

#33 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 January 2009 - 03:55

meni je mnogo bolji u :

- Falcon and the Snowman
- Casualties of War
- Carlito's Way (definitivno najbolja u karijeri)

mozda je najveci problem ovog filma sto kasni koju deceniju, i sto deluje, naglasavam deluje, kao da Milk nije pobedio nekog velikog, zajebanog protivnika...da uprostim maksimalno...znas ono, da bi glavni junak na kraju ispao veliki heroj mora da pobedi nekog "nepobedivog"... imam osecaj kao da mu je uspeh dosao bez nekog velikog odricanja (dal godine prebrzo prolaze?)...na kraju sam imao osecaj "ok, so what?"...sta znam, prosto nisam imao previse simpatija za taj lik (razumevanja za to zasta se bori jesam)...dal je za to kriv Van Sant ili Penn, ili mozda ja sam...ne znam



pa pobedio je (skoro) prop 6.to je prilično hevi,pogotovu za to vreme...mislim,jebi ga prop 8. je prošao,i to 20 godina kasnije u društvu koje je drugačijne i tolerantnije od onoga u kome je on živeo...i u kome je ubijen,baš zbog toga što se borio protiv "nepobedivog"...ovo nije baš feel good movie u kome dobro pobeđuje,on je baš zato heroj što je dao kao sve,i žrtvovao sve zbog onoga za šta se i protiv koga borio...jebi ga,nekad ni to nije dovoljno,ali to što nije uspeo ne znači da nije heroj...

#34 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 23 January 2009 - 05:08

- Carlito's Way (definitivno najbolja u karijeri)


hey, Spaghetti-dick! :ph34r:

#35 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 23 January 2009 - 05:18

pa pobedio je (skoro) prop 6.to je prilično hevi,pogotovu za to vreme...mislim,jebi ga prop 8. je prošao,i to 20 godina kasnije u društvu koje je drugačijne i tolerantnije od onoga u kome je on živeo...i u kome je ubijen,baš zbog toga što se borio protiv "nepobedivog"...ovo nije baš feel good movie u kome dobro pobeđuje,on je baš zato heroj što je dao kao sve,i žrtvovao sve zbog onoga za šta se i protiv koga borio...jebi ga,nekad ni to nije dovoljno,ali to što nije uspeo ne znači da nije heroj...


sve to stoji kad navedes kao fakte, ali meni je problem to sto ja nisam "uvucen" u tu njegovu pricu/borbu...to mu fali da bude sjajan film (sto se mene tice)...ne kazem, mozda je do mene (mada bih ja to radije svalio na Van Santa :ph34r: )...nekad percepcija price/filma zavisi i od raspolozenja, pa i strpljenja...

#36 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 23 January 2009 - 18:36

film je možda malo žrtva svoje teme,jer ga svi gledaju kao film o gej populaciji,što naravno on na površini i jeste...ali stvar postaje mnogo kompleksija i ozbiljnija kako film progresuje i postaje priča o klasičnom američkom heroju...sad je opet pitanje,naravno,dali voliš američke heroje ili ne,i da li možeš da pređeš preko toga što se muškarci ljube u njemu (bez obzira kakav je tvoj stav po tom pitanju)...a pen je u svakom slučaju sjajan u filmu,verovatno njegova najbolja uloga do sada (sem možda "i am sam"...)


Film je, bar ako to postaviš kao temu diskusije, mnogo žrtva svoje teme. Ja ga i nisam mogla gledati kao ideju Milk The Hero a bez da je u kontextu tema zbog koje je Hero. Nekako mi je doživljaj bio da gledam dokumentarac.
Nebitno, neću da razvlačim temu.

A glede ovog prelaženja preko toga da se muškarci ljubU u filmu... eh... Očito se nismo susretali po forumu :ph34r:
Kako da ti kažem, ja to praktično gledam uživo svaki dan. Nije mi smetalo ni najmanje, samo sam bila jako iznenađena da je to prošlo na filmu, doskora je bilo gotovo nezamislivo (ne tvrdim, samo iznosim svoj utisak). Dakle, u tom smislu lep napredak protiv predrasuda :)

#37 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 January 2009 - 18:44

Film je, bar ako to postaviš kao temu diskusije, mnogo žrtva svoje teme. Ja ga i nisam mogla gledati kao ideju Milk The Hero a bez da je u kontextu tema zbog koje je Hero. Nekako mi je doživljaj bio da gledam dokumentarac.
Nebitno, neću da razvlačim temu.

A glede ovog prelaženja preko toga da se muškarci ljubU u filmu... eh... Očito se nismo susretali po forumu :ph34r:
Kako da ti kažem, ja to praktično gledam uživo svaki dan. Nije mi smetalo ni najmanje, samo sam bila jako iznenađena da je to prošlo na filmu, doskora je bilo gotovo nezamislivo (ne tvrdim, samo iznosim svoj utisak). Dakle, u tom smislu lep napredak protiv predrasuda :)



pa ja sam rekao da to može da bude problem,bez obzira na tvoj stav prema tome,i ako ti je oki,i ako ti baš nije oki...stvar sa dokumentarizmom je baš dobra,jer je gas sant ukapirao da "dokumentarizam" ne znači ići sa kamerom iza glumca,nego da "dokumentarizam" treba da bude suština...mislim,on je napravio 3 loša filma jer se igrao dokumentarizma kao forme,ovde je baš dobro jer je u pitanju život jednog čoveka,koji izgleda kao dokumentarac zbog super 8. koju povremeno koristi i kadrova koje pravi,ali unutar toga postoji emocija koja nosi film...e sad je pitanje koliko je kome jaka...meni je bilo sasvim u redu,sasvim u redu su nominacije koje je dobio,ali to je to...ako dobije nagrade,to će biti dno političke korektnosti i verovatno početak njene smrti...i frost/nixon,a pogotovu ben button su mnoooogo bolji filmovi...i koliko god ja dobro mislio o penu u ovom filmu,rurk jemnogo jači i uverljiviji....

#38 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 23 January 2009 - 18:52

A glede ovog prelaženja preko toga da se muškarci ljubU u filmu... eh... Očito se nismo susretali po forumu :)
Kako da ti kažem, ja to praktično gledam uživo svaki dan. Nije mi smetalo ni najmanje, samo sam bila jako iznenađena da je to prošlo na filmu, doskora je bilo gotovo nezamislivo (ne tvrdim, samo iznosim svoj utisak). Dakle, u tom smislu lep napredak protiv predrasuda :D


to ljubljenje na filmu je uvek "veliki plus" u borbi za oskara, i u tom kontekstu sam ga i pomenuo...inace, nije to nista novo, ljube se oni godinama :D :ph34r:

#39 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 23 January 2009 - 22:48

pa ja baš ne mogu da se setim više od par filmova sa tom tematikom... :ph34r:

#40 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 23 January 2009 - 23:22

sto ne znaci da ih nema...ne mogu ni ja da se setim tacno imena filmova, ali se secam da sam gledao neke iz 80-ih i 90-ih

#41 Leonina

Leonina
  • Members
  • 4,471 posts

Posted 24 January 2009 - 01:00

...


Čini mi se da smo se generalno složili. Film je dobar ali nije za Oskara.
:ph34r:

#42 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 24 January 2009 - 01:24

Čini mi se da smo se generalno složili. Film je dobar ali nije za Oskara.
:)

pretpostavljam da ce to Akademija uzeti u obzir prilikom odlucivanja :D :ph34r:

#43 zecov

zecov
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 24 January 2009 - 11:34

pretpostavljam da ce to Akademija uzeti u obzir prilikom odlucivanja :) :ph34r:


naravno da hoće :D

#44 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 29 January 2009 - 18:36

neverovatno kako svi filmovi uspeju na pochetku da se uspentraju na top 250.


Na imdb board o Dark Knight slucajno sam naletela na logicno objasnjenje kako. Nije dovoljno da najnovijijem blockbuster-u svi redom daju desetku. Da bi bilo sigurno da ce se doticni film ugurati u prvih 250, potrebno je srusiti rejting nekom filmu koji se tu vec ustolicio. U ovom slucaju, to je uradjeno tako sto je u nedelji kada se Dark Knight poceo prikazivati na desetine hiljada imdb korisnika dalo filmu Godfather ocenu 1/10 :ph34r: Na stranu to sto Dark Knight i zasluzuje da se nadje na Top 250, proguraju se i mnogi drugi na mala vrata.
I tako to ide do sledeceg blockbuster-a, kada se izabere neki drugi odlicno rejtingovani film i nalupa kecevima.

#45 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 31 January 2009 - 17:59

Best Original Score

'The Curious Case of Benjamin Button'
'Defiance'
'Milk'
'Slumdog Millionaire'
'WALL-E'

Best Original Song

'Down to Earth,' WALL-E
'Jai Ho,' 'Slumdog Millionaire'
'O Saya,' 'Slumdog Millionaire'


preslusah sve nominovane.. bogme, Slumgod M ima velike sanse..... ova pesmica O Saya je taaaaako mochna...

Youtube Video ->Original Video

misim, ovo prosto ne mozh da ne odnese jenog oskara :ph34r:

Edited by Hippie, 31 January 2009 - 18:12.