Jump to content


Photo

Zveri na gitari


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 DeepPurple

DeepPurple
  • Members
  • 506 posts

Posted 13 November 2002 - 10:21

Ovo je namenjeno prevashodno srodnim rock i metal dusama...

U zadnje vreme sam skoro svu svoju paznju posvetio muzici solo gitarista u nameri da se odmorim od fanaticne jurnjave za cd-ovima bendova koje slusam (SKC mi je postao drugi dom:smile:), a inace vec sam ucestvovao u ovakvim ispitivanjima na nekim stranim forumima tako da me zanima ko su favoriti i domace ekipe! :smile: 'Ajde, recimo, top 10:

1. Ritchie Blackmore (sjajan tehnicar, izmislio potpuno nov nacin sviranja, uzor mnogima, kreator ONOG rifa, autenticna rock licnost - kralj!)
2. David Gilmour (covek koji nije toliko brz, ali koji je *neprikosnoven* po feelingu u njegovoj muzici - zbog njega sam poceo da sviram)
3. Joe Satriani (ako je Blackmore kralj sa neogranicenom vlascu, Satriani je nametljivi predendent na presto - jos je mlad, najbolje od njega ce tek doci)
4. Jimi Hendrix (komentar nepotreban)
5. Steve Vai
6. Yngwie Malmsteen (Najbrzi gitarista sveta, iako Ritchiev klon - izuzetno dopadljiv)
7. Tony Iommi
8. Gary Moore
9. John Petrucci
10. Angus Young

Treba jos spomenuti Mark Knopflera, Jeffa Becka, Erica Claptona, Steve Morsea, Briana Maya...i precenjenog Jimmy Page-a, cisto iz uctivosti.

'Ajmo, liste na sunce!

#2 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 13 November 2002 - 13:17

Slash
Satriani
Moor

#3 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 13 November 2002 - 13:51

Blues guitar:
Robert Johnson
Blind Willy Johnson
Fred Mc Dowell
Elmore James
Robert Lockwood Jr
Lightnin Hopkins
Albert Collins
Albert King
B B King
J. L. Hooker
Otis Rush
Robert Cray
Buddy Guy

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 November 2002 - 23:10

Moja lista (redosled nije bitan). Vise je rock-jazz, ali ionako mrzim zanrovsku podelu:

Robert Fripp
John McLaughlin
Pat Metheny
Jeff Beck
Larry Corriel
Egberto Gismonti
Ralph Towner
John Abercrombie
Frank Zappa
Joe Satriani
+ Jimi, naravno

Znam da je off-topic, ali da kompletiram listu:

Paco de Lucia

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-11-14 00:11 ]

#5 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 14 November 2002 - 00:01

Spisak mog brata... on se kao razumije...
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
Yngwie Malmsteen
mada... on (moj brat)je poznat i po izjavi "da mene i Jimi Hendrix stavite na dva kraja bine sakrivene od publike posle pet minuta bi publika pokazala prstom i rekla: ona pljaka tamo je Jimi Hendrix...
posle mu dodje Satriani...

A meni... kad mi se (rijetko) slusa tako nesto ubacim Al DiMeola/McLaughlin/De Lucia, Friday Night In San Francisco iliti "vidi sto ja umijem" narodski receno... i zvuci mi ok

[ Izmena poruke: Jr na dan 2002-11-14 00:12 ]

#6 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 November 2002 - 00:10

A, umiju, nije da ne umiju! :grin:

#7 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 November 2002 - 07:15

............

Braca i sinovac Jelici!!!

#8 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 17 November 2002 - 10:51

Clapton is God !

Doglavnik - Jerry Garcia !

#9 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 17 November 2002 - 22:28

ZAPPA

#10 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 17 November 2002 - 22:37

Rajo:
Blues guitar:
Robert Johnson

Rajo, svaka cast za izbor. Robert Johnson - king of delta blues !

#11 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 18 November 2002 - 01:14

Robert Johnson... čovek koga su zvali đavo. Lutao je beskonačno sam sa gitarom i lomio ženska srca. Kažu da mu je neki đelozni mužić došao glave...

#12 VG

VG
  • Members
  • 256 posts

Posted 18 November 2002 - 14:17

Kirk Hammet :grin:

#13 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 19 November 2002 - 10:37

YC:
"Rajo, svaka cast za izbor. Robert Johnson - king of delta blues !"

Ako si ljuditelj delta bluza, ima tu jos. Manje poznatih od Roberta, al ne manje dobrih. Stvar ukusa. Taj period 30tih je rudnik, samo treba kopati. Pomenuo sam neke: Blind Willie Johnson i Fred Mc Dowell - to je moj ukus. Jos dva imena iz tog perioda po mom ukusu: Blind Willie McTell, Sleepy John Estes
Iz malo docnijeg perioda sam nepravedno preskocio jedno veliko ime: Muddy Waters - the Rolling Stones su uzeli naziv po njegovoj pjesmi "Rollin' Stone" - uz dobre zvucnike djeluje mocno.

#14 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 19 November 2002 - 13:28

Rajo, hvala na informacijama. U drugim sam ja muzickim pravcima, ali imam i blues ploce, izmedju ostalog i Roberta Johnsona. Potrudicu se malo da nadjem i ostale tvoje preporuke.

Nego kako stojis sa blues sviracima na klaviru ? Ima i tu pravih bisera, kad dodjem kuci malo cu da se podsetim, pa cu nesto napisati.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-11-19 13:35 ]

#15 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 19 November 2002 - 14:04

YC,
Sto se tice klavira, ima pravo bogatstvo, mada mi kolekcija nije pri ruci, pa cu nesto zaboravit. Po sjecanju: Memphis Slim, Roosvelt Sykes (St. James Infarmary - izuzetno!), Champion Jack Dupree (imam jedan album C. J. Dupree i King Curtis na Montreux Jazz festivalu - kombinacija klavira i saksofona - fantasticno!) Big Joe Turner, Otis Spann. Sto se tice John Lee Hookera, zaboravio ga nijesam, naravno. Samo sam ga skratio na J. L. Hooker. Genije - koji ritam! On i gitara. Takt nogama. Bio aktivan do pred samu smrt. Od stare generacije ostali B.B. King (bio dva puta na koncertu - prvi put prije jedno petnaset godina - drugi put prije 3-4 godine - godine se osjecaju ali u formi), Buddy Guy i Otis Rush (bio na koncertu prosle godine). Ne znam je li Albert King jos u zivotu? Sjetih se jos jednog velikog gitariste - T-Bone Walker (Stormy Monday Blues).