Jump to content


Photo
- - - - -

Exit 09


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
173 replies to this topic

#1 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 29 September 2008 - 22:53

Exit 09 biće održan od 9. do 12. jula 2009. godine, kao i uvek do sada na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu.



Ta tvrdjava je vec pocela da se raspada, ona prasina sto ulazi u sve otvore na telu je dosta uticala na sam kvalitet manifestacije.


EXIT bi trebalo izmestiti, eto, rekose da su planirali da izmeste pored tvrdjave ali od toga nema nista.

#2 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 30 September 2008 - 09:20

Ta tvrdjava je vec pocela da se raspada, ona prasina sto ulazi u sve otvore na telu je dosta uticala na sam kvalitet manifestacije.


EXIT bi trebalo izmestiti, eto, rekose da su planirali da izmeste pored tvrdjave ali od toga nema nista.



podrska.
Tvrdjava je bila tu i pre exita i mnogi su je dozivljavali i voleli pre festivala.
Inace sam exitovac, nemojte me lose shvatiti, volim exit, ali treba se izvagati izmedju tvrdjave i zezanja.

#3 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 03 October 2008 - 13:14

podrska.
Tvrdjava je bila tu i pre exita i mnogi su je dozivljavali i voleli pre festivala.
Inace sam exitovac, nemojte me lose shvatiti, volim exit, ali treba se izvagati izmedju tvrdjave i zezanja.



Exit bez tvrdjave nije Exit, upravo ga ta ista tvrdjava cini toliko specificnim, posebnim i dodatno primamljivijim za goste koji dolaze na festival.

#4 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 03 October 2008 - 13:24

Pa...?

Svestan sam ja toga, ali verujem da bi recimo mnogo satanista doslo kad bi im ponudili, u okviru turisticke ponude, da vrse obrede po manastirima Srbije. Dalje, mozemo razvijati pedofilsku ponudu, ili piromansku ponudu i slicno...
Karikiram, naravno :-)

Fakat je da 100+ k ljudi koji prodju tvrdjavom za vreme festivala PRAVE STETU, a da li je vaznija tvrdjava, ili EXIT... mislim da moze i jedno i drugo, samo da se (makar malo, u skladu sa onim predlogom za donju tvrdjavu) izmesti.

#5 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 03 October 2008 - 13:35

Pa...?

Svestan sam ja toga, ali verujem da bi recimo mnogo satanista doslo kad bi im ponudili, u okviru turisticke ponude, da vrse obrede po manastirima Srbije. Dalje, mozemo razvijati pedofilsku ponudu, ili piromansku ponudu i slicno...
Karikiram, naravno :-)

Fakat je da 100+ k ljudi koji prodju tvrdjavom za vreme festivala PRAVE STETU, a da li je vaznija tvrdjava, ili EXIT... mislim da moze i jedno i drugo, samo da se (makar malo, u skladu sa onim predlogom za donju tvrdjavu) izmesti.


ukoliko dodje do izmestanja festivala (a nece sigurno ) na donju tvrdjavu ili bilo gde drugde, takav Exit vise ne bi bio ni bleda kopija onog sto je sada, tj. desetogodisnji trud organizatora da vinu ovakav festival u sam svetski vrh bi pao u vodu...

#6 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 03 October 2008 - 14:41

... na sta ja mogu ponoviti identican odgovor, kao malopre :-)

#7 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 04 October 2008 - 03:52

... na sta ja mogu ponoviti identican odgovor, kao malopre :-)


onda se u nekim stvarima ipak slazemo, jel tako vasilevs :ph34r:

#8 bazilej

bazilej
  • Members
  • 201 posts

Posted 04 October 2008 - 13:34

:ph34r:

#9 EXIT 08

EXIT 08
  • Members
  • 225 posts

Posted 26 November 2008 - 18:02

Posted Image

#10 EXIT 08

EXIT 08
  • Members
  • 225 posts

Posted 05 December 2008 - 10:36

Danas počinje prodaja EXIT ulaznica

Prodaja ulaznica za deseti Exit festival počinje danas (petak, 5. decembra) u 12 časova (podne) na internet adresi Exitfest.org ili direktno na adresi Gigstix.com. Najbrži posetioci imaće priliku da naruče ograničen broj ulaznica po prvoj ceni od 3990 dinara.

Sledeća promotivna cena Exit ulaznica biće 4990 dinara, a njihov broj je takođe ograničen. Kada se naruče i prodaju sve ulaznice po drugoj promotivnoj ceni, ulaznice će moći da se naruče i kupe po ceni od 5990 dinara.

Od ponedeljka, 8. decembra, i posetioci Exit festivala iz Slovenije, Hrvatske, Makedonije, i Bosne i Hercegovine mogu da kupe svoje ulaznice, takođe po promotivnim cenama.

Sve informacije o cenama i načinu kupovine posetioci mogu pronaći na sajtu Exitfest.org.

Kako do ulaznica
Ulaznice se naručuju putem aplikacije na sajtu Gigstix.com gde se posetioci mogu registrovati tako što će upisati svoju važeću mejl adresu i lozinku po svom izboru. Nakon toga će automatski primiti mejl sa linkom za aktiviranje svog računa za kupovinu.

Od tog trenutka, pomoću mejl adrese i prethodno odabrane lozinke, posetioci će uvek moći da pristupaju svom računu i naručuju ulaznice. Svi oni koji su na sajtu Gigstix.com ranije već otvorili račun za kupovinu ulaznica, kao npr. za Tuborg Green Fest – Depeche Mode, moći će da ga koriste i za kupovinu Exit ulaznica.

Prilikom prvog naručivanja, potrebno je ispravno uneti tražene podatke o naručiocu ulaznica.

Ulaznica se smatra naručenom samo nakon popunjavanja aplikacije i nakon što kupcima stigne potvrdni mejl, koji sadrži uplatnicu sa instrukcijama za plaćanje.

Svaki kupac može da naruči maksimalno četiri ulaznice, a rok za uplatu je sedam dana. Kupovina ulaznice se završava tek nakon uplate iznosa, posle čega će kupci dobiti mejl sa PDF vaučerom, kao dokaz da su ulaznice plaćene.

Kupci će biti pravovremeno obavešteni o zameni vaučera za fizičku ulaznicu. Prilikom naručivanja, kupci biraju između opcije kućne dostave ili ličnog preuzimanja ulaznica na nekom od predviđenih mesta.

Za sva pitanja u vezi sa ulaznicama, kupcima je na raspolaganju mejl adresa: tix@gigstix.com

Posted Image

#11 Tintin

Tintin
  • Members
  • 15 posts

Posted 05 December 2008 - 13:04

Danas počinje prodaja EXIT ulaznica

Prodaja ulaznica za deseti Exit festival počinje danas (petak, 5. decembra) u 12 časova (podne) na internet adresi Exitfest.org ili direktno na adresi Gigstix.com. Najbrži posetioci imaće priliku da naruče ograničen broj ulaznica po prvoj ceni od 3990 dinara.

Sledeća promotivna cena Exit ulaznica biće 4990 dinara, a njihov broj je takođe ograničen. Kada se naruče i prodaju sve ulaznice po drugoj promotivnoj ceni, ulaznice će moći da se naruče i kupe po ceni od 5990 dinara.

Od ponedeljka, 8. decembra, i posetioci Exit festivala iz Slovenije, Hrvatske, Makedonije, i Bosne i Hercegovine mogu da kupe svoje ulaznice, takođe po promotivnim cenama.

Sve informacije o cenama i načinu kupovine posetioci mogu pronaći na sajtu Exitfest.org.

Kako do ulaznica
Ulaznice se naručuju putem aplikacije na sajtu Gigstix.com gde se posetioci mogu registrovati tako što će upisati svoju važeću mejl adresu i lozinku po svom izboru. Nakon toga će automatski primiti mejl sa linkom za aktiviranje svog računa za kupovinu.

Od tog trenutka, pomoću mejl adrese i prethodno odabrane lozinke, posetioci će uvek moći da pristupaju svom računu i naručuju ulaznice. Svi oni koji su na sajtu Gigstix.com ranije već otvorili račun za kupovinu ulaznica, kao npr. za Tuborg Green Fest – Depeche Mode, moći će da ga koriste i za kupovinu Exit ulaznica.

Prilikom prvog naručivanja, potrebno je ispravno uneti tražene podatke o naručiocu ulaznica.

Ulaznica se smatra naručenom samo nakon popunjavanja aplikacije i nakon što kupcima stigne potvrdni mejl, koji sadrži uplatnicu sa instrukcijama za plaćanje.

Svaki kupac može da naruči maksimalno četiri ulaznice, a rok za uplatu je sedam dana. Kupovina ulaznice se završava tek nakon uplate iznosa, posle čega će kupci dobiti mejl sa PDF vaučerom, kao dokaz da su ulaznice plaćene.

Kupci će biti pravovremeno obavešteni o zameni vaučera za fizičku ulaznicu. Prilikom naručivanja, kupci biraju između opcije kućne dostave ili ličnog preuzimanja ulaznica na nekom od predviđenih mesta.

Za sva pitanja u vezi sa ulaznicama, kupcima je na raspolaganju mejl adresa: tix@gigstix.com

Posted Image


E, retko idem na forume, ali ovo je stvarno necuveno sta radi Exit tim. Od 11.50h sedim za compom i pokusavam da se ulogujem da uzmem karte u pretprodaji. I apsolutno nema teorije da otvoris bilo koji site; ni exit, ni gigstix. Prvi put kad sam konacno uspeo i pritisnuo buy tickets, prebacio me je na kupovinu karata za Depeche. Tek u 12.50h uspevam da se ulogujem, ali su karte, o cuda, vec rasprodate (uzgred, juce sam tacno prognozirao da ce biti upravo takav sled dogadjaja). Pitam se samo kako su oni sa dial up-om prosli kad ja na brzom kablovskom nisam uspeo ni da primirisem sajtu. Sve u svemu, exitovci su se toliko osilili i obezobrazili da polako pada u zaborav sve lepo sto su nam priredili, a ruzno lice neumoljivo isplivava. Videli da skace evro, pa odustali od obecane pretprodaje. Zato ja kazem, bojkot!

I gde to jos ima da ja u svom gradu nemam bar malo vece sanse da kupim karte za dogadjaj koji ce se desiti u mom gradu?

#12 FriendOfTheEarth

FriendOfTheEarth
  • Members
  • 590 posts

Posted 05 December 2008 - 16:48

Ne bih komentarisao nista osim cinjenice da takodje nisam uspeo da dodjem do ulaznice.


Sajt prvih 15minuta nije ni radio. Posle toga 90% vremena nije uspevao ni do pola da ucita osnovnu stranicu.

A pogtovo slicicu sa kontrolnim brojem za logovanje :ph34r:



Oko 12:50 je sajt na jedvite jade proradio, ostale su samo ulaznice od 4990din, koje i sada mogu da se kupe.



Da li je zbog navale, valjda jeste.

#13 Nemanja85

Nemanja85
  • Members
  • 134 posts

Posted 06 December 2008 - 02:16

Eh, podsjećate me na mene - prije nekoliko godina kad sam naivno čekao prve pretprodaje i nervirao se ako ne ugrabim prvi kontigent ulaznica.

To što će par naivaca kupiti karte po cijeni koja je zvanična ih samo označava kao naivce.

Ako hoćete ulaznice po jeftinim cijenama pred sam festival do njih možete doći na dva načina:
1. ulaznice tj. vaučer kupite u nekoj od bivših SFRJ republika gdje se prethodnih godina i dan prije početak EXITa ulaznica mogla kupiti po cijeni kakva je u Srbiji bila na početku pretpodaje jer su agencije imale valjda takve ugovore sa EXITom. Tako da jeftinije prodjete ako kupite npr. ulaznicu dan pred festival u B. Luci, nego ako je kupite u Srbiji u Januaru.

2. ako im prodaja ne ide kako su zamislili (a prošlih godina uglavnom nije) - ulaznice se masovno prodaju radnicima kompanija sponzora EXITa vrlo jeftino i po vrlo povoljnim uslovima, a negdje se čak i dijele (NIS ili telekom naprimjer). Mnogi od tih radnika ovo iskoriste da zarade prodajući ulaznice te to uzrokuje pravu navalu jeftinih ulaznica u pretprodaji. E sad - ovdje postoji mogućnost da naletite na falsifikat sa lažnim bar kodom, ali ja nikad nisam i ne znam ikoga ko jeste - a i sama ulaznica ima fizičke nivoe zaštite pa se pre kupovine upoznajte sa njima i ne bi trebalo da bude problema.

A i toliko mi je šuplja priča da je već prodato preko 10 000 hiljada ulaznica. Pa, EXIT je uglavnom imao oko 20 000 gostiju koji budu sve dane. Mnogi moji prijatelji spadaju u takve. E sad - ove godine ne znam da je iko od njih uspio da kupi neku od tih prvih 10 000 ulaznica koje su se netom prodavali za domaće goste. Prosto - statistički mi je nemoguće da su prodali toliko.

E sad, druga stvar je što je jedno pribelježiti na netu da ćeš platiti ulaznice, a drugo platiti u roku od sedam dana - kad se festival ni ne nazire a još nemaš pojma ko će nastupati... Ako se budu pridržavali roka (nekih godina nisu), siguran sam da će većina ostati neplaćena

#14 dexxxter

dexxxter
  • Members
  • 1,185 posts

Posted 06 December 2008 - 14:53

to je jasno svakom, pogledaj koliko vec dugo stoji da je ostalo jos samo 1000 karata za green fest. to mu dodje da se brze prodalo preko 15000 karata, a ovih poslednjih 1000 ne mogu da se prodaju skoro mesec dana. ja cenim da je maximum otislo po 5000 za exit, tolko i za green fest. ne bi bilo u redu da moderator obrise ovu raspravu, jer su bitnija prava kupca nego prodavca, isto tako krivicni zakonik se bavi ovim stvarima.

Обмањивање купаца
Члан 244.
Ко у намери обмањивања купаца ставља у промет производе са ознаком у коју су унети подаци који не одговарају садржини, врсти, пореклу или квалитету производа или ставља у промет производе који по својој количини или квалитету не одговарају ономе што се редовно претпоставља код таквих производа или ставља у промет производе без ознаке о садржини, врсти пореклу или квалитету производа кад је оваква ознака прописана или се при стављању у промет производа служи очигледно лажном рекламом, казниће се затвором до три године и новчаном казном.

Edited by dexxxter, 06 December 2008 - 14:58.


#15 niking

niking
  • Members
  • 77 posts

Posted 07 December 2008 - 20:34

Da li neko ovde zna ikoga ko je kupio kartu za 4000?