Jump to content

Photo
- - - - -

The Beatles

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
565 replies to this topic

Poll: Najbolji album? (80 member(s) have cast votes)

da, opet

1. Please Please Me (2 votes [3.03%])

Percentage of vote: 3.03%

2. With The Beatles (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

3. A Hard Day's Night (4 votes [6.06%])

Percentage of vote: 6.06%

4. Beatles For Sale (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Help ! (2 votes [3.03%])

Percentage of vote: 3.03%

6. Rubber Soul (3 votes [4.55%])

Percentage of vote: 4.55%

7. Revolver (13 votes [19.70%])

Percentage of vote: 19.70%

8. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band (6 votes [9.09%])

Percentage of vote: 9.09%

9. The White Album (16 votes [24.24%])

Percentage of vote: 24.24%

10. Abbey Road (17 votes [25.76%])

Percentage of vote: 25.76%

11. Let It Be (3 votes [4.55%])

Percentage of vote: 4.55%

Vote Guests cannot vote

#31 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 15 February 2005 - 23:42

QUOTE(zabic @ 16 Feb 2005, 00:40)
u ja reko da sam nesto opasno zabrljao. Izvinjavam se, nisam brojao nit drzao albume pored sebe, nego sam pisao po sjecanju, a osjecaj me zavarao.

Ma ok bre. I meni se desavaju 100 puta gore greske. Inace, jos jednom da kazem da je bilo pravo zadovoljstvo citati tvoje komentare albuma (bez obzira na neslaganja).

#32 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 15 February 2005 - 23:56

QUOTE(zabic @ 15 Feb 2005, 00:18)
Ja sam napravio remix u kojem je fuzirani bas umjesto ubrzanog klavira. Taj klavir je zaista grozan, a svirao ga je George Martin.

Zainteresirani mogu doci do mojih remixa putem Soulseeka. ID je zabic. Samo pitajte.

#33 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 16 February 2005 - 00:11

Beli. Revolver je milimetar iza.

#34 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 16 February 2005 - 10:59

9. The White Album

Najbolji dupli album svih vremena i za mnoge pocetak kraja liverpulske cetvorke. Yoko Ono je postala nezaobilazan dekor u studiju tokom snimanja, a neko je napisao da su na ovoj ploci ostala trojica bili samo prateci bend autoru odredjene numere. Vecina pesama je nastala tokom boravka u Indiji, a prvi put se (ne racunajuci kolaboraciju What Goes On sa Rubber Soul) kao autor pojavljuje i Ringo sa kompozicijom Don't Pass Me By koja je mnogo bolja nego sto bi se na prvi pogled ocekivalo. U neku ruku album predstavlja putovanje kroz istoriju popularne muzike XX veka, ali je kljucna rec "parodija". Sve je tu : bazicni R'n'R, pure pop, surf, blues, jazz, reaggae. punk pre punka, heavy rock, vodvilj, country, folk, zvucni experimenti, etc. Ono sto je zadivljujuce je da i pored ovako sirokog muzickog dijapazona, album zvuci kao koherentna i smislena celina.

A da...najbolji omot svih vemena, galaksija, dimenzija,_________ (dopisite sami)

Omiljene pesme : Ima ih mnogo (album inace sadrzi 30 pesama), ali da spomenem samo neke : Back In The USSR (Beach Boys parodija), Lennonov "tour de force" Happines Is A Warm Gun, predivna Paul-ova minijatura I Will, Julia, Harrisonov skriveni dragulj Long, Long, Long, Rocky Racoon, Helter Skelter, Mother Nature's Son, Sexy Sadie (Lennonov surovi obracun sa Maharisijem), Honey Pie, Cry Baby Cry, etc.etc....

#35 rock action

rock action
  • Members
  • 73 posts

Posted 16 February 2005 - 11:16

QUOTE(zagor @ 16 Feb 2005, 00:27)
Pete Townshewnd je jednom prilikom rekao da ko nije ziveo u sezdesetima ne moze da shvati velicinu Beatles-a. Oci kolega su bile uprte u njih i svi su ocekivali sta ce novo izmisliti i ponuditi. Neopravdano potcenjemom Good Morning, Good Morning ,velicanstvena She’s Leaving Home (jedna od najvecih pesama svih vremana), Getting Better.

Yeah baby!!!! thumbsup.gif

#36 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 February 2005 - 15:46

QUOTE(zhabotinsky @ 15 Feb 2005, 00:00)
Rubber Soul -- kraj "starih", meni najdrazih Beatlesa; i Michelle mi je OK, a najslabiji trenutak ploce mi je prelaz u In My Life; Lennon nije imao ideju, pa se McCartney dosjetio kicaste kvazi-klasicne melodije na klavir-cembalu.

Jebote, koji pacerski komentar (za najslabiji trenutak...). biggrin.gif Ko god da je autor istog... ph34r.gif

#37 Mallorn Tree

Mallorn Tree
  • Members
  • 3,071 posts

Posted 16 February 2005 - 15:59

St Peppers`

#38 zhabotinsky

zhabotinsky
  • Members
  • 134 posts

Posted 16 February 2005 - 16:55

QUOTE(fancy @ 16 Feb 2005, 15:46)
Jebote, koji pacerski komentar (za najslabiji trenutak...). biggrin.gif Ko god da je autor istog... ph34r.gif

huh.gif

Objasnjenje? Zabic je npr. napravio "remix" In My Life jer ga ista stvar uzasno smeta.

#39 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 16 February 2005 - 19:30

QUOTE(zhabotinsky @ 16 Feb 2005, 17:55)
huh.gif

Objasnjenje? Zabic je npr. napravio "remix" In My Life jer ga ista stvar uzasno smeta.

Koji vam je andrak

ko vam daje za pravo da brljate po originalima, mad.gif
ako hoces da obradis pesmu onda gitaru u sake, pare u studio zivi bubnjar, ceo zivi bend,
vocali pa da vidimo na sta to lici

Edited by Mogul is Stoned, 16 February 2005 - 19:30.

#40 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 February 2005 - 20:19

QUOTE(zhabotinsky @ 16 Feb 2005, 16:55)
huh.gif

Eeeej, gle qrca, kumašin je 'napravio "remix" In My Life jer ga ista stvar uzasno smeta.' Kakva parada klovnova... ph34r.gif

Vidi post iznad.

#41 tamburix

tamburix
  • Members
  • 333 posts

Posted 16 February 2005 - 20:40

Teško mi je bilo da se odlučim... dvoumio sam se izmedju White Album, Abbey Road i Let It Be.. i na kraju sam glasao za White Album.
Zašto?
Zato što su većinu pesama napisali dok su bili u Indiji.

#42 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 February 2005 - 20:43

Usput, Abbey Road... ili Revolver. Ipak Revolver.
Za prsa. rolleyes.gif

#43 zhabotinsky

zhabotinsky
  • Members
  • 134 posts

Posted 16 February 2005 - 22:45

QUOTE(fancy @ 16 Feb 2005, 20:19)
Eeeej, gle qrca, kumašin je 'napravio "remix" In My Life jer ga ista stvar uzasno smeta.' Kakva parada klovnova... ph34r.gif

Vidi post iznad.

huh.gif huh.gif huh.gif huh.gif

Prvo: ako je "kumasin" napravio "remix", nisam ja. Drugo: "kumasin" je spomenut jer ocito nisam jedini kome smeta "visak" Paulove sentimentalnosti izrazen tim kicastim prelazom, pogotovo kad je ostatak pjesme gotovo savrsen. Mogao bih citirati i "autoritete" slicnog misljenja, ali nema potrebe. Post iznad sam vidio i mene se ne tice jer nisam nista "remixirao".

#44 zaghy

zaghy
  • Members
  • 109 posts

Posted 16 February 2005 - 22:45

Gumena Duša

jeeee, ja jedini glasao za ovaj.

Šta ću, taj mi je bio omiljeni u to bitlz vreme. Mislim, produkcija, istorija, revolucija, uticaji... pff. Ja sam ovo slušo 90ih, šta mene to briga.

#45 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 16 February 2005 - 23:05

QUOTE(zhabotinsky @ 16 Feb 2005, 22:45)
QUOTE(fancy @ 16 Feb 2005, 20:19)
Eeeej, gle qrca, kumašin je 'napravio "remix" In My Life jer ga ista stvar uzasno smeta.' Kakva parada klovnova...  ph34r.gif

Vidi post iznad.

huh.gif huh.gif huh.gif huh.gif

Prvo: ako je "kumasin" napravio "remix", nisam ja. Drugo: "kumasin" je spomenut jer ocito nisam jedini kome smeta "visak" Paulove sentimentalnosti izrazen tim kicastim prelazom, pogotovo kad je ostatak pjesme gotovo savrsen. Mogao bih citirati i "autoritete" slicnog misljenja, ali nema potrebe. Post iznad sam vidio i mene se ne tice jer nisam nista "remixirao".

Vaistinu nisi napravio remix, al si tu činjenicu ovde iskoristio kao finalni argument da s pesmom In My Life nešto nije u redu biggrin.gif