Jump to content

Photo

Tetovaže

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#61 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 07 December 2008 - 23:24

jedan kool blacklight/UV tattoo...
Posted Image

i jena lepa henna tattoo...
Posted Image

Hippie, neverovatno...baš sličan motiv upravo crtam (samo je malo više u gothic fazonu), na proleće ću da ga uradim. Super je  :ph34r:

#62 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 December 2008 - 00:05

Ne mogu da zamislim , ipak, baku sa unucetom na plazi sa iscrtanim leptiricima u regionu celulita

Ja ovde to ne moram da zamisljam (to je bas kako si opisao). Nema niceg posebno loseg u vezi tetoviranih leptirica, a ni celulita. Mislim, ko nije u biznisu prodavanja svoje lepote.

#63 djelke

djelke
  • Members
  • 6 posts

Posted 08 December 2008 - 00:31

Nikad necu razumeti potrebu ljudi da se tetoviraju. Nisam siguran da ce iko zbog tetovaze biti lepsi,a ima primera ljudi koji su od glave do pete istetovirani. Cemu to sluzi, jednostavno ne razumem. Revolt, bunt protiv... cega?

#64 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 08 December 2008 - 01:22

Hippie, neverovatno...baš sličan motiv upravo crtam (samo je malo više u gothic fazonu), na proleće ću da ga uradim. Super je  :ph34r:

ja obozavam henna body art... ima super motiva i za pravi tattoo

zipa ovaj;
Posted Image

ja bih nesto slicno ovome uradila;
Posted Image

#65 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 08 December 2008 - 07:46

Ja ovde to ne moram da zamisljam (to je bas kako si opisao). Nema niceg posebno loseg u vezi tetoviranih leptirica, a ni celulita. Mislim, ko nije u biznisu prodavanja svoje lepote.

Nikad necu razumeti potrebu ljudi da se tetoviraju. Nisam siguran da ce iko zbog tetovaze biti lepsi,a ima primera ljudi koji su od glave do pete istetovirani. Cemu to sluzi, jednostavno ne razumem. Revolt, bunt protiv... cega?

Vidi, pazi, gledaj...

Milion i prvi put ponavljam, tetovaža ne služi ničemu :ph34r:

To nije torbica u kojoj držiš mobilni, novčanik and resto, pa kad ti dosadi i kad izađe iz mode, onda 'ajd da menjamo. Niko normalan ne radi tetovažu da bude lepši ili ružniji (tu se ograđujem od klinčica koje to rade "za po leto"), to je stil izražavanja. Neko peva, neko piše, neko slika, e pa, eto, neko se tetovira - to ti je cela filozofija.

A veruj mi, ili verujte mi, how U wish, da onaj ko voli tattooe ne razmišlja (evo iskrena sam) i tome kako ću izgledati za 50 godina, jer sam cilj tetovaže nije estetika (pustite te priče - zgodne cice, tattoo na guzi mmmmm), već zadovoljstvo, kao kad sebi priuštiš dobar automobil ili motor.

Btw, leptirići su glupost koju više niko skoro ne radi.

Hippie, super tetovaže, inspirišu me.

Bless U All i predivan dan vam želim.

#66 djelke

djelke
  • Members
  • 6 posts

Posted 08 December 2008 - 08:06

Vidi, pazi, gledaj...

To nije torbica u kojoj držiš mobilni, novčanik and resto, pa kad ti dosadi i kad izađe iz mode, onda 'ajd da menjamo. Niko normalan ne radi tetovažu da bude lepši ili ružniji (tu se ograđujem od klinčica koje to rade "za po leto"), to je stil izražavanja. Neko peva, neko piše, neko slika, e pa, eto, neko se tetovira - to ti je cela filozofija.

A veruj mi, ili verujte mi, how U wish, da onaj ko voli tattooe ne razmišlja (evo iskrena sam) i tome kako ću izgledati za 50 godina, jer sam cilj tetovaže nije estetika (pustite te priče - zgodne cice, tattoo na guzi mmmmm), već zadovoljstvo, kao kad sebi priuštiš dobar automobil ili motor.

Btw, leptirići su glupost koju više niko skoro ne radi.

Hippie, super tetovaže, inspirišu me.

Bless U All i predivan dan vam želim.

Zahvaljujem se na odgovoru, sad mi je ideja tetoviranja malo jasnija.

Sve najbolje

#67 Erato

Erato
  • Members
  • 40 posts

Posted 13 December 2008 - 17:24

Slazem se sa tarantulicom.........medjutim :) .....
previse je ljudi koji se tetoviraju iz pogresnih razloga, tako da se, po mom misljenju prava vrednost i smisao tetoviranja, polako gubi, sto se desava u svim vrstama umetnosti.

Nikad se ne bih tetovirala, ali sam oduvek zelela da tetoviram druge ljude, mada nisam bila istrajna u tome, upravo iz gore navedenih razloga.
Svidja mi se taj pradavni svet protkan mistikom, magijskim ritualima i obredima...oslikana lica i tela starih lovaca......tetoviranje me upravo na to asocira .

Na kraju krajeva.........mislim da tetovaza ne treba da bude upadljiva vec vrlo intimna, kao neka prica koju ne moze svako da zna......... :ph34r:

#68 KirkAja

KirkAja
  • Members
  • 495 posts

Posted 13 December 2008 - 17:46

Na kraju krajeva.........mislim da tetovaza ne treba da bude upadljiva vec vrlo intimna, kao neka prica koju ne moze svako da zna......... :)

Slazem se sa tobom.
Volim male intimne tetovaze koje kriju svoje price i poneku tajnu.
Ovo mi je napadno, mada ima pricu. :ph34r:
Posted Image

#69 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 December 2008 - 18:44

je l? pa rashta se onda tetovirash?

#70 Erato

Erato
  • Members
  • 40 posts

Posted 13 December 2008 - 20:04

Slazem se sa tobom.
Volim male intimne tetovaze koje kriju svoje price i poneku tajnu.
Ovo mi je napadno, mada ima pricu. :ph34r:

Da da .....prica je jasna...
Zenske podvezice simbolizuju isto sto i muski pojas koji sluzi za nosenje bodeza i maceva....
U ovom kontekstu to je znak privrzenosti , vernosti , odanosti , cak i cednosti..... :) zanimljivo.....
...nesto sto zeni daje NEODOLJIVU SEKSUALNU MOC..........

....zar ne ?

#71 RaleRale

RaleRale
  • Members
  • 1,304 posts

Posted 14 December 2008 - 06:01

pre bilo kakvog tetoviranja mora se dobro razmisliti sta,gde i zasto.
moj tet sam uradio,recimo,na brzinu.nije mogla moja ideja,
pa je majstor improvizovao.i ispalo je ok.
dobro razmisliti pre tetoviranja i sve je u redu.

Edited by Rale84, 14 December 2008 - 15:05.

#72 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 14 December 2008 - 10:48

je l? pa rashta se onda tetovirash?

Da se pažljivije pratila razvoj teme, shvatila bi zbog čega sam to napisala. Izvukla si reč iz konteksta pogrešno, ali hajde da još jednom elaboriram: tetovaža nema upotrebnu vrednost kao neka torbica, novčanik, šminika, nakit, garderoba. Ona proizilazi iz tvoje potrebe da se nekako izraziš, pa ako su se famous slikari izražavali slikama, neki drugi ljudi, kao ja npr. imaju potrebu da se izraze kroz tetoviranje - da izraze neki svoj stav, emociju, skrivenu podsvest. Zato tetoviranje i jeste umetnost u kojoj ima kiča kao i u svakoj drugoj umetnosti, jel'te.

#73 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 December 2008 - 11:35

Koja je to upotrebna vrednost nakita, mimo one da moze podignuti natalitet (tj. moz' da pocepa kondom) i da je isplativo trgovati istim sa ekonomskog aspekta (doduse, ni tattoo nije los po tom polju - beznacajno mala ulaganja prilicno solidan obrt kapitala)? Tetoviranje jeste stejtment, i u ovom poslednjem postu to priznajes mimo toga sto si, kao i mnogi drugi na ovoj temi, tvrdila da je to stvar intimne prirode.

Nije, jer da je stvar intimnog karaktera ne bi imala potrebe da isti iznosis u javnost - odnosno da crtas po sopstvenom telu a onda kacis slike toga, a sve i da ne kacis slike i da doticni tattoo nije na opste vidnom mestu taj tattoo bi bio intimnog karaktera samo ukoliko si decidno aseksualna licnost koja se gnusa bikinija, ne planira da ikada poseti doktora i kad dodje vreme za umiranje planira da se u stilu Svarcija spusti u topljeni celik.

Tattoo se pravi da bi ga neko/svi vidli, kao stejtment ili kao garnment svejedno, a kako ce ljubitelji tattoo-a to sebi da pravdaju, ili jos gore - drugima da pravdaju (a zasto bi?), to je skroz druga prica. Licno nemam nista protiv tattoo-a; ne bih isti radio prvenstveno zato sto mi je, kao i nakit, apsolutno nepotreban a ja sam jedan od najgorih primera utilitaraca, pritom mi je koza na jedinom po meni logicnom mestu za tattoo - ledja - vec dovoljno bila napacena decenijskim nosenjem duge kose that it deserves a break. Ko voli, nek' izvoli, nece ga tattoo uciniti ista drugacijom personom niti ce ga iko normalan gledati drugacijim ocima nakon toga, sem ako doticni pocne da brani svoju odluku za tetoviranjem iako istu niko ne napada. Tattoo ste napravili da bi se ulepsali (u vasim ili tudjim ocima, stvar je percepcije) i zasto je to tesko priznati te se moraju smisljati suvisla objasnjenja poput 'to sam uradio zbog sebe'... Tetoviranje je ekstrovertni cin, ispoljavanje necega sto je coveku na umu i izlaganje toga uzoj ili siroj publici, da je to 'samo zbog sebe' ostalo bi to u glavi kao brizljivo negovane intimne misli...

edit: propustih - pored nakita, koja je upotrebna vrednost sminke?

Edited by incognito, 14 December 2008 - 11:35.

#74 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 December 2008 - 12:22

Tattoo se pravi da bi ga neko/svi vidli, kao stejtment ili kao garnment svejedno, a kako ce ljubitelji tattoo-a to sebi da pravdaju, ili jos gore - drugima da pravdaju (a zasto bi?), to je skroz druga prica.

Naravno. I sve te price da se to radi iskljucivo zbog sebe su bezvezno filozofiranje. Uvjek se tetovaza i radila da bi je i drugi vidjeli. Spomenuo si ledja, dakle dio tijela koji jedino drugi i mogu vidjeti. Izuzev ako onaj koji je nosi ne hoda polugol u kuci punoj velikih ogledala. Ako to ipak radi a vani hoda uvjek obucen pa i na +30, onda bi se jos i moglo reci da je uradjeno iskljucivo zbog sebe.
Edit: uostalom i tatoo i pirsinzi i slicno i sluze da se zadovolji potreba da se izgleda drukcije od vecine "obicnog" svijeta.

Edited by Rotterdamac, 14 December 2008 - 12:25.

#75 Erato

Erato
  • Members
  • 40 posts

Posted 14 December 2008 - 16:13

Koja je to upotrebna vrednost nakita, mimo one da moze podignuti natalitet (tj. moz' da pocepa kondom) i da je isplativo trgovati istim sa ekonomskog aspekta (doduse, ni tattoo nije los po tom polju - beznacajno mala ulaganja prilicno solidan obrt kapitala)? Tetoviranje jeste stejtment, i u ovom poslednjem postu to priznajes mimo toga sto si, kao i mnogi drugi na ovoj temi, tvrdila da je to stvar intimne prirode.

Nije, jer da je stvar intimnog karaktera ne bi imala potrebe da isti iznosis u javnost - odnosno da crtas po sopstvenom telu a onda kacis slike toga, a sve i da ne kacis slike i da doticni tattoo nije na opste vidnom mestu taj tattoo bi bio intimnog karaktera samo ukoliko si decidno aseksualna licnost koja se gnusa bikinija, ne planira da ikada poseti doktora i kad dodje vreme za umiranje planira da se u stilu Svarcija spusti u topljeni celik.

Tattoo se pravi da bi ga neko/svi vidli, kao stejtment ili kao garnment svejedno, a kako ce ljubitelji tattoo-a to sebi da pravdaju, ili jos gore - drugima da pravdaju (a zasto bi?), to je skroz druga prica. Licno nemam nista protiv tattoo-a; ne bih isti radio prvenstveno zato sto mi je, kao i nakit, apsolutno nepotreban a ja sam jedan od najgorih primera utilitaraca, pritom mi je koza na jedinom po meni logicnom mestu za tattoo - ledja - vec dovoljno bila napacena decenijskim nosenjem duge kose that it deserves a break. Ko voli, nek' izvoli, nece ga tattoo uciniti ista drugacijom personom niti ce ga iko normalan gledati drugacijim ocima nakon toga, sem ako doticni pocne da brani svoju odluku za tetoviranjem iako istu niko ne napada. Tattoo ste napravili da bi se ulepsali (u vasim ili tudjim ocima, stvar je percepcije) i zasto je to tesko priznati te se moraju smisljati suvisla objasnjenja poput 'to sam uradio zbog sebe'... Tetoviranje je ekstrovertni cin, ispoljavanje necega sto je coveku na umu i izlaganje toga uzoj ili siroj publici, da je to 'samo zbog sebe' ostalo bi to u glavi kao brizljivo negovane intimne misli...

edit: propustih - pored nakita, koja je upotrebna vrednost sminke?

Uopste nisam pristalica modernog, a o nekoj komercijali da i ne pricam...tako da ne mogu tetoviranje da prihvatim kao neki stejtment ili obrt kapitala :) ( nemojte mi zameriti )

Izgleda da sam vecni zarobljenik prica i legendi o toj praiskonskoj potrebi coveka da se poistovecuje sa visim silama prirode.Dakle, upravo tako kapiram samu ideju tetoviranja...Tetovaza je simbol poistovecenja sa necim,simbol skrivenih zelja u podsvesti......znak plemena. :D

A takvo znacenje moze imati i nakit, koji uglavnom ima zastitnicku ulogu ( talismani, drago kamenje).Moj omljeni je jedan mali plavi kamen iz Jerusalima, koji nosim ali ga nikad ne isticem......
Mozda ce ti stvar biti malo jasnija ako spomenem dredove .Da ! Svi znamo pravo znacenje i simbolizam dredova ,nazalost, danas se sve radi iz pogresnih razloga, kao sto rekoh... ili zbog obrtnog kapitala.....

Sminkanje( body art i svaka vrsta crtanja po telu) kapiram kao neki ritual, zelju za promenom, eksperiment. Cak i ako nije intimno treba da bude diskretno....

Nego , da nastavim............Ni meni tetovaza nije potrebna niti je imam, a kad bih je imala, stvarno ne bih volela da je delim sa svima i javno objasnjavam njeno znacenje.To nema veze sa aseksualnoscu, uostalom , osobe mog horoskopskog znaka, aseksualnost ne tolerisu !!!! :ph34r: Samo pokusavam da tu, dragocenu nam umetnost, podignem na malo visi nivo.....jer je tetoviranje pre svega ipak umetnost, a umetnost je licna,(izuzev onih komercijalnih bljuvotina ), pogotovo na necijem telu........