Jump to content

Photo

Tetovaže

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

#16 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 01 December 2008 - 16:44

Ponavljam se već hiljaditi put, ali nema veze. Tetovaža se ne radi za pokazivanje, bez razmišljanja tipa "jao, kako ću izgledati za 30-40 godina", "kakva će se garderoba tada nositi" i slično. 

Ko radi tetovažu sebe radi a ne drugih, to mu uopšte neće biti važno. 

Sa tetovažom se srodiš, kao što se srodiš sa nogom, rukom...možda je glupo poređenje, ali mislim da će me određeni shvatiti. 

Ni ja ne volim rukave, ne dopada mi se da je neko iscrtan od glave do pete, to je ipak preterano, ali ako su tetovaže raspoređene pojedinačno, onda nema problema.

E sad, ko hoće da "šeta" tetovažu leti, u bikiniju ili majci do pola stomaka, to je čisto poziranje, i moje mišljenje je da je to samo odraz ljudske gluposti, jer tada nisi tattoo radio zbog sebe, već zbog drugih...e to je već problem. Da ne pominjem raznorazne simbole koji u suštini nemaju ama baš nikakvo značenje, ali, jel'te, vide se.

PRAVA TETOVAŽA NIJE MODNI DETALJ, ASESOAR - ona je deo nečije ličnosti.

Postoje privremene tetovaže (koje btw jako ružno izgledaju kada krenu da se ispriraju), postoji kana, a na kraju krajeva, postoje i one stick on tetovaže, pa ko hoće da se modira, ima izbora.

Trajna tetovaža zahteva stabilnu ličnost, formiranu, sa jasnim stavovima i jasnim pogledom na svet.

Možda je ovaj moj post bio pomalo grub, te se iz tog razloga izvinjavam, ali bih želela da ljudi u Srbiji konačno shvate razliku između tetoviranja "za pokazivanje" i tetoviranja za sebe. 

TETOVAŽA SE NE RADI DA BI SE VIDELA I DA BI SVI BLENULI U TEBE - ona se radi samo iz tebi znanih razloga, a u tom slučaju, kajanje gotovo da i ne postoji.

Bless U All!  :ph34r:

#17 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 December 2008 - 16:53

sve se sa tobom slazem, da se tetovaza ne pravi zbog drugih nego zbog sebe.
ali po meni, tetovaza je deo izgleda, a izgled se menja. nebitno je dal drugima pokazujes kako lepo izgledas ili ne, menja se.
tetovaza ima veze sa ukusom, a ukus se takodje menja.

#18 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 01 December 2008 - 17:21

Trajna tetovaža zahteva stabilnu ličnost, formiranu, sa jasnim stavovima i jasnim pogledom na svet.

Stabilnoj, formiranoj ličnosti ne treba trajna tetovaža. A, stavove i poglede na svet menja i unapređuje, prilagođava. Ako ima zakovane stavove to nije stabilna ličnost.

#19 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 01 December 2008 - 17:54

Slike su za zid, a ne za knjige!!! :ph34r:

#20 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 01 December 2008 - 18:13

niti mislim da tetovaza zahteva stabilnu licnost, niti mislim da su oni sa tetovazom nestabilni.

tetoviraju se uglavnom oni koje to privlaci, oni koji vole da eksperimentisu, kojima nece smetati ni ako im se jednog dana tetovaza ne bude vise svidjala, ali vrlo cesto i mladi kojima to deluje egzoticno, kul i super ali se jednog dana ipak pokaju.

ako jednog dana bude postojala bolja tehnika za skidanje tetovaza, uverena sam da ne bi bile vise tako popularne jer bi egzotika vrlo brzo nestala. ono sto najcesce privlaci ka tetovazi je bas ta odluka na nesto trajno inace bi se ljudi crtkali flomasterima il necim slicnim.

#21 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 01 December 2008 - 18:27

niti mislim da tetovaza zahteva stabilnu licnost, niti mislim da su oni sa tetovazom nestabilni.

slažem se

i ko god voli, što se mene tiče nek izvoli :ph34r:, ali definitivno nije za mene

ja se jedva odlučim za akcije tipa promene boje kose il frizure...

#22 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 December 2008 - 19:31

Ako se tetovaze ne rade da bi se pokazivale, vec samo za sebe, koj si moj kacila fotke sa svojim tetovazama? :ph34r:

#23 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 01 December 2008 - 21:41

Pošto vidim da nismo na istim talasnim dužinama, neću da se raspravljam. To je moje telo, moj život, te stoga imam pravo da radim šta hoću. Inače, svako ko je i malo obratio pažnju na moje postove, mogao je da uvidi da mi cilj nije bio da nagovorim pola Srbije da se istetovira, nego da kažem koliko predrasuda postoji prema ljudima sa tetovažama.

Pošto sam nova ovde, molila bih da mi neko objasni kako se brišu postovi (ukoliko je to moguće), pa da sklonim te tetke, da vam ne bodu oči.

Ipak, čudno mi je kako to da nema ama baš nikog ko ima tetovaže ili se bavi njima. 

Imam 27 godina, definitivno nisam balavica, nisam pomodarka, jednostavno volim i da crtam i da radim tetovaže. Da li je to nešto nenormalno?

Nadala sam se da su ljudi na ovom forumu ipak malo otvorenijih shvatanja, ali izgleda da sam pogrešila.

U svakom slučaju, volela bih da razmenim iskustva sa ljudima koji se bave tetovažama, ukoliko ih ima, a sigurna sam da ih ima...

Iskreno, pomalo sam razočarana vašim rezonovanjem, ali OK, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Ko god je radio tetovažu zna koliko je to ozbiljna i pipava stvar, te se stoga slobodno može svrstati u umetnost. Ako kojekakve multimedijalne 
"projekcije" tipa izgladnjivanja pasa do smrti mogu da se uvrste u umetnost, ne vidim razlog zašto je tetovaža i dalje toliko satanizovana.

A o uvredama o mojoj ličnosti i njenoj stabilnosti - ne bih. 

To više govori o vama nego o meni.

Bless! :ph34r:

#24 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 01 December 2008 - 21:50

oces da mi odradis tejt za DZ ? :ph34r: mod brise postove,samo se ti opusti ... sukob misljenja

Edited by seca, 01 December 2008 - 21:51.

#25 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 01 December 2008 - 22:26

tarantulice, zelim samo da ti kazem da mi se tvoje tetovaze mnogo dopadaju.

#26 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 01 December 2008 - 23:37

Ipak, čudno mi je kako to da nema ama baš nikog ko ima tetovaže ili se bavi njima. 

Ja sam ti rekao da sam imao par ruznih i skinuo sam. Jedna mi je ostala, a jednu cu preraditi. I rekao sam da mnoge dobre tetovaze dozivljavam kao vid umjetnosti. Da sam imao tetovaze ovakve kakve ti imas ne bi ih sigurno skinuo. Sada su druga vremena i ljudi vec drukcije na to gledaju. Nekad je to bila "privilegija" bivsih zatvorenika, mornara i slicnog miljea. Sada se puno ljudi tetovira i nije, barem ovdje na zapadu nikakvo svjetsko cudo. Ne znam gledas li onu emisiju Miami ink. O ekipi majstora tetovaze. Pa to je stvarno umjetnost. Uostalom ako ti se svidja, samo navali. Sta te uostalom briga sta ko misli.

#27 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 02 December 2008 - 00:52

a el neko provalijo Andzelinine nove tatue?

meni ovaj bas kool....
Posted Image

This tattoo on her left shoulder blade was, just like the tiger tattoo, done by tattoo artist Noo (aka Sompong) Kanhphaiin in a hotel in Pathum Thani, 16 miles north of Bangkok. It is a Buddhist Pali incantation written in Khmer script, the language of Cambodia. It is there to protect her and her adopted Cambodian son Maddox from bad luck.

Here's the translation:

May your enemies run far away from you.
If you acquire riches, may they remain yours always.
Your beauty will be that of Apsara.
Wherever you may go, many will attend, serve and protect you, surrounding you on all sides.

#28 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 02 December 2008 - 08:54

što se tiče tetovaže.. sa mnom je isto kao i za sve drugo u životu
kad sam se odlučila da je uradim imala je već svoj život pre toga i dugu priču.
znam zašto je imam, znam zašto je tamo gde jeste, znam šta znači i ona je deo mog bića, ne samo deo mog tela.
prvi put pišem javno o tome, pošto je za mene to veoma intimna stvar.. samo meni baš bliski ljudi znaju da sam tetovirana, mada je mnogi od njih nisu ni videli. ne zato što se stidim, nego zato što to nisam uradila da bi bila neka riba i retko uopšte pričam o tome.
neću da komentarišem neke postove ovde, smatraću ih samo različitim mišljenjem.
samo hoću da vas podsetim da tetovaža nije pomodarstvo, tetoviraju se ljudi od kada znaju za sebe i sa veoma dubokim značenjem.
oni koji posmatraju ovaj način izražavanja na drugi način u zabludi su. ne očekujem ni da se svi slože sa mnom, daleko od toga.
moja tetovaža je meni veoma važna i svaki put je gledam i dodirujem s ljubavlju.

#29 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 02 December 2008 - 09:24

Pošto vidim da nismo na istim talasnim dužinama, neću da se raspravljam. To je moje telo, moj život, te stoga imam pravo da radim šta hoću. Inače, svako ko je i malo obratio pažnju na moje postove, mogao je da uvidi da mi cilj nije bio da nagovorim pola Srbije da se istetovira, nego da kažem koliko predrasuda postoji prema ljudima sa tetovažama.

Pošto sam nova ovde, molila bih da mi neko objasni kako se brišu postovi (ukoliko je to moguće), pa da sklonim te tetke, da vam ne bodu oči.

Imam 27 godina, definitivno nisam balavica, nisam pomodarka, jednostavno volim i da crtam i da radim tetovaže. Da li je to nešto nenormalno?

Nadala sam se da su ljudi na ovom forumu ipak malo otvorenijih shvatanja, ali izgleda da sam pogrešila.

U svakom slučaju, volela bih da razmenim iskustva sa ljudima koji se bave tetovažama, ukoliko ih ima, a sigurna sam da ih ima...

Iskreno, pomalo sam razočarana vašim rezonovanjem, ali OK, svako ima pravo na svoje mišljenje.

Ko god je radio tetovažu zna koliko je to ozbiljna i pipava stvar, te se stoga slobodno može svrstati u umetnost. Ako kojekakve multimedijalne 
"projekcije" tipa izgladnjivanja pasa do smrti mogu da se uvrste u umetnost, ne vidim razlog zašto je tetovaža i dalje toliko satanizovana.

A o uvredama o mojoj ličnosti i njenoj stabilnosti - ne bih. 

To više govori o vama nego o meni.

Bless! :ph34r:

Ako misliš da ovde:

Stabilnoj, formiranoj ličnosti ne treba trajna tetovaža. A, stavove i poglede na svet menja i unapređuje, prilagođava. Ako ima zakovane stavove to nije stabilna ličnost.

ima nečeg uvredljivog, ja se izvinjavam. Nije mi nikako bila namera da vređam bilo koga. Moguće da je trebalo da napišem: Stabilnoj, formiranoj ličnosti nije neophodna trajna tetovaža. Stabilna ličnost i tetovaža se ne isklučuju, ali ni ne podrazumevaju.

To što ti imaš tetovaže i to šta tebi znače jeste lična stvar, ali čim s tim izađeš na forum normalno je da će neko da iznese sasvim drugačiji stav. Ne videh da je iko govorio o tebi išta ružno.

#30 ohbabyw

ohbabyw
  • Members
  • 2,208 posts

Posted 02 December 2008 - 09:50

:ph34r: pa devojka baš pokušava da rezonuje kao stabilna i formirana ličnost. i stoji iza onoga što je uradila.
vidiš, naprotiv, "stabilan" i "formiran" su svršeni oblici izvedeni od glagola i znače nešto postojano i konačno uobličeno. ako se menja i prilagođava onda ovo nisu primereni pridevi.
ako je tetovaža stabilna i formirana, ako je ličnost stabilna i formirana, njena zrelost se ogleda baš u tome
m?