Jump to content


Photo
- - - - -

Nezadovoljstvo nekad i sad


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#1 Scubius

Scubius
  • Banned
  • 1,555 posts

Posted 29 November 2008 - 00:33

Devedesetih godina, ljudi koji se nisu marili sa tadasnjim totalitarizmom u Srbiji na razlicite nacine pokusavali su da se iskobeljaju iz mreze MIloseviceve vlasti. Ljudi su izbegavali moibilizaciju, bilo je protesta. Bilo je velikih demonstracija. Ljudi su rizikolvali, ali su se i borili.

Danas, citajuci srpske medije veoma cesto nalazim na kriticke komentare koji govore o drustvenoj stvarnostiu SRbiji. Veoma ostro s epise o pojavama korupcije, o oligarhiji i zloupotrebi vlasti. Gradjani sa druge strane ovu korupciju dozivljavaju svakodnevno, ove pojave su im bliske i trebalo bi po logici stvari da povezu svoju stvarnost i kriticke osvrte novinara.

Ipak, svi kao da su zadovoljni. Svi ipak i dalje kukaju, ali nema nekog nezadovoljstva, nema niprotesta osim protesta nacionalista, besmislenih i anahronih.

Zanima me otkud ovo mirenje sa sudbinom.

#2 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 November 2008 - 02:31

Devedesetih godina, ljudi koji se nisu marili sa tadasnjim totalitarizmom u Srbiji na razlicite nacine pokusavali su da se iskobeljaju iz mreze MIloseviceve vlasti. Ljudi su izbegavali moibilizaciju, bilo je protesta. Bilo je velikih demonstracija. Ljudi su rizikolvali, ali su se i borili.

Danas, citajuci srpske medije veoma cesto nalazim na kriticke komentare koji govore o drustvenoj stvarnostiu SRbiji. Veoma ostro s epise o pojavama korupcije, o oligarhiji i zloupotrebi vlasti. Gradjani sa druge strane ovu korupciju dozivljavaju svakodnevno, ove pojave su im bliske i trebalo bi po logici stvari da povezu svoju stvarnost i kriticke osvrte novinara.

Ipak, svi kao da su zadovoljni. Svi ipak i dalje kukaju, ali nema nekog nezadovoljstva, nema niprotesta osim protesta nacionalista, besmislenih i anahronih.

Zanima me otkud ovo mirenje sa sudbinom.

Pazi ladna Morava je jos uvek opcija za antiglobaliste....

Edited by MAGRIPA65, 29 November 2008 - 06:44.


#3 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 November 2008 - 02:39

Pazi ladna Morava je jos uvek ocija za antiglobaliste....

Kakav crni antiglobalizam.....ovde ako i hoces da se bunis, a nisi jedan od otachastvenih, ti ne znas zapravo sta je to protiv cega se bunis.

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 November 2008 - 02:46

Ne valja to kad su ljudi zadovoljni, lose je za revoluciju.

#5 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 November 2008 - 09:03

Ne valja to kad su ljudi zadovoljni, lose je za revoluciju.

Ti imas priliku da vidjas zadovoljne ljude, pa i pricas o njima.

Edited by John Finn's Wife, 29 November 2008 - 09:04.


#6 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 29 November 2008 - 09:37

Znam ja o kome pricam.

#7 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 29 November 2008 - 09:54

Ja mislim da je najbitnije pitanje zasto srpska omladina, srpski studenti, srpski rodoljubi (kad vec volis svoju zemlju bori se da joj bude bolje), roditelji srpskih vojnika, strine, tetke, stricevi, ujaci... jos uvek NIJEDNOM nisu izasli na ulice da traze izrucenje osumnjicenih za ratne zlocine? Umesto toga pristaju da budu taoci zasticenih krimosa dok kukaju kako moraju da stoje u redovima za vize. Studenti drze tribine na pravnom faksu (zivelo politicko zvakanje :) ) dok ostala bulumenta stoji u redovima za birokratske polozaje umesto da birokrEtiju sutne pa da leti 100/km/h :ph34r:

Edited by Giacomo, 29 November 2008 - 09:59.


#8 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 29 November 2008 - 12:50

Pa to je birano, to je dobijeno.....

#9 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 29 November 2008 - 15:50

Pa ako se niko ne buni zbog situacije, to onda znaci da nam je dobro i da smo zadovoljni. Nikad bolje nisam ziveo nego u zadnjih nekoliko godina :ph34r: Redovi za vize mi ne smetaju, jer nemam ni za do Zlatibora. Korupcija mi ne smeta jer su to sada kompetentni, mladi i lepi ljudi koji ne rade dzabe. Da demonstriram ? Ne pada mi na pamet- pa da dodju jos alaviji. Ne, gledam fudbal, citam nesto i idem na pecanje

#10 Giacomo

Giacomo
  • Members
  • 1,299 posts

Posted 29 November 2008 - 16:34

Pa ako se niko ne buni zbog situacije, to onda znaci da nam je dobro i da smo zadovoljni. Nikad bolje nisam ziveo nego u zadnjih nekoliko godina :) Redovi za vize mi ne smetaju, jer nemam ni za do Zlatibora. Korupcija mi ne smeta jer su to sada kompetentni, mladi i lepi ljudi koji ne rade dzabe. Da demonstriram ? Ne pada mi na pamet- pa da dodju jos alaviji. Ne, gledam fudbal, citam nesto i idem na pecanje

Zar postoje alaviji? Ako postoje oni ce i doci bunio se ti ili ne, svejedno. Mozda si u pravu samo sto ima naroda koji u nekim zemljama izadju na ulice za 0,05% povisice plata. E bas u tim zemljama ti isti narodi idu na letovanja i zimovanja a izmedju i na krace odmore na sve destinacije sveta i nigde im ne treba viza. :ph34r:

#11 psiho_d

psiho_d
  • Members
  • 226 posts

Posted 29 November 2008 - 16:58

Zar postoje alaviji? Ako postoje oni ce i doci bunio se ti ili ne, svejedno. Mozda si u pravu samo sto ima naroda koji u nekim zemljama izadju na ulice za 0,05% povisice plata. E bas u tim zemljama ti isti narodi idu na letovanja i zimovanja a izmedju i na krace odmore na sve destinacije sveta i nigde im ne treba viza. :ph34r:


E, pa brate, mi smo Srbi i volimo da nam bude tako. Bunimo se samo kad nas turci osmanlije sateraju u Dunav ili švabe pošaljuu rat bogu iza leđa. Ili kad Sloba smanji platu na 50 maraka.

Meni je lično sad bolje nego ranije. Lepo spavam (kriminal je podalje, negde u Bg i Ns), posla nemam, a preživljavam. Viza mi ne treba, šta ću u inostranstvu. A za Kubu ili Brazil ionako nemam para. :)
A kad dođu alaviji, pa i njih ćemo se rešiti kao i turaka.

#12 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 29 November 2008 - 18:20

E, pa brate, mi smo Srbi i volimo da nam bude tako. Bunimo se samo kad nas turci osmanlije sateraju u Dunav ili švabe pošaljuu rat bogu iza leđa. Ili kad Sloba smanji platu na 50 maraka.

Meni je lično sad bolje nego ranije. Lepo spavam (kriminal je podalje, negde u Bg i Ns), posla nemam, a preživljavam. Viza mi ne treba, šta ću u inostranstvu. A za Kubu ili Brazil ionako nemam para. :ph34r:
A kad dođu alaviji, pa i njih ćemo se rešiti kao i turaka.


Da, za to sa turcima nam je trebalo samo cca 400 godina. A ni nakon 400 godina ne bi bilo nista na nisu nagazili na zulj "eliti" tj. svinjarima.

Ergo, da bi vladao Srbijom - daj svinjarima da rade posao, ne maltertiraj raju preterano, i bog da te vidi sledecih 400 godina.

#13 seca

seca
  • Members
  • 2,151 posts

Posted 29 November 2008 - 19:21

Ovo je jos jedan topic o politici,korupciji i opstem stanju ...... cemu? da bi se izjadali ? otkud mirenje sa situacijom? pppfffff , sje.....li naciju toliko da svako gleda da sastavi kraj s krajem, ako neko organizuje protest potrosice energiju i dragocene kalorije za taj dan.........

#14 psiho_d

psiho_d
  • Members
  • 226 posts

Posted 29 November 2008 - 21:14

Ovo je jos jedan topic o politici,korupciji i opstem stanju ...... cemu? da bi se izjadali ? otkud mirenje sa situacijom? pppfffff , sje.....li naciju toliko da svako gleda da sastavi kraj s krajem, ako neko organizuje protest potrosice energiju i dragocene kalorije za taj dan.........


:ph34r:
Pa protiv čega protestvovati? Supermarketi su puni, benzina ima na svakoj pumpi (svih mogućih vrsta benzina i nafte), kupujemo nove automobile, nosimo firmiranu garderobu, prepucavamo se na širokopojasnom internetu (koji se plaća). Svako ima mobilni telefon (ja N73 koji nije baš jeftin, a mnogi imaju i skuplji)...
Vozimo džipove i najnovije mercedese... (Dobro ja vozim stari krš, al opet mercedes :) )...
Pa zašto da protestvujem? I da ne zaboravim, nezaposlen sam.

#15 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 29 November 2008 - 21:53

:ph34r:
Pa protiv čega protestvovati? Supermarketi su puni, benzina ima na svakoj pumpi (svih mogućih vrsta benzina i nafte), kupujemo nove automobile, nosimo firmiranu garderobu, prepucavamo se na širokopojasnom internetu (koji se plaća). Svako ima mobilni telefon (ja N73 koji nije baš jeftin, a mnogi imaju i skuplji)...
Vozimo džipove i najnovije mercedese... (Dobro ja vozim stari krš, al opet mercedes :) )...
Pa zašto da protestvujem? I da ne zaboravim, nezaposlen sam.



Ti, ko onaj đetić. Ništa ne prodajem, ništa ne kupujem, no se samo se hvalim. :D