Jump to content

Photo

Prolece u Beogradu

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#31 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 15 November 2002 - 13:43

Jao, bas me podsetiste, PKB jogurt, otkad to nisam pila!
I ovde ima jogurta u izobilju i to kako dobrog, ali nije PKB :wink:

#32 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 15 November 2002 - 17:04

Hebote, bas ste superrr. Volim sto smo u stanju na svaku temu razvezemo pricu. Predlazem sledeci metod - neko kaze jednu rec (Stichwort) i onda mi raspalimo pricu.

Jeste, jeste sve ste u pravu i prljav je i ruzan i zao al sta da vam radim opet ja...
Meni je trenutno ovde super, dani su zaista prolecni, osim sto lisce zuti i opada a rode se sele u toplije krajeve, osecam se ispunjeno susretima sa ljudima i osecajem da sam uradio nesto korisno (jedno predavanje i kurs o meditaciji), moje naocare su i dalje obojeno duboko ruzicasto, pocev od jeftinih CD/DVD, knjiga na gomile (a ja pun para), zavodljivih devojaka i onog posebnog feelinga koji samo u nasim krajevima mozes da osetis (a inace mi nostalgija nije jaca strana).
Sve u svemu ako uhvatite sledeci avion mozda i dozivite i delic svega ovoga.
PS
Samo mi za zivotinja u Zoou nekako zao.

#33 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 November 2002 - 00:21

Dragan:
....i onog posebnog feelinga koji samo u nasim krajevima mozes da osetis...

Mislis li na "miomirise" u autobusima GSP-a? :lol: :grin:

C, c, c... bad Indy, bas sam los, podsmevam se mladom & zaljubljenom Draganu. Jeste Dragance sve tamo lepo, posebno kad imas svajcarski dzeparac pri ruci, k'o sto i sam kazes :smile:

#34 MiraB.

MiraB.
  • Members
  • 225 posts

Posted 17 November 2002 - 01:59

Mislis li na "miomirise" u autobusima GSP-a?

To bad Indy:
Ma ne, misli na miris sveze ispecenog bureka, u ranim jutarnjim satima, dok sa prvim primerkom novina pod miskom, cekas da ga iznesu i iseku. (secen-meren) Posted Image
Nece valjda sad worse?

#35 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 17 November 2002 - 06:37

Miro,
Kod moje sestre je nostalgija tog stepena da mama mora da nosi gibanicu i pitu od kupusa na aerodrom kada ide da je doceka.

Ja se lepo bacim na cheese cake i cataife kada me uhvati nostalgija i resim problem :smile:.

#36 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 18 November 2002 - 14:00

Indy:
Jeste Dragance sve tamo lepo, posebno kad imas svajcarski dzeparac pri ruci, k'o sto i sam kazes :smile:

E, bas!

Lako je tako izigravati kako je sve super, kad se zna da je to samo kratka poseta i da ce se uskoro biti daleko!

Ja bar posteno kazem, bez obzira sto vise tamo ne zivim, zao mi je sto stvari u Bg-u stoje tako kako stoje i sto bas nesto ne idu na bolje.
I posle ko vise voli Bg, pitanje je...

#37 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 18 November 2002 - 15:48

Ljudi, šta je vama? Ispada da oni koji nisu ovde bolje znaju kako je u Beogradu od onih koji su ovde! Postoji jedan izraz koji bi se 'ladno mogao upotrebiti... Ali bolje da ga ne koristim.

Beograd nije ni NY, ni Cirih, ni Melburn, ni Rim. Ali je lep. I moj.

Volim Beograd i kada ne znam zašto? Ne, volim Beograd i uvek znam zbog čega.:smile:

PS. 2 šta dalje:
U Beogradu stvari idu na bolje, a suprotno može da tvrdi samo onaj ko se ovde ne vozi, ne greje, ne troši struju, ne prolazi ulicama, ne izbacuje smeće, ne kupuje na pijacama... Jednom rečju, ko ne živi ovde. Btw, ako ne znate šta je gore, pokušajte malo da zadjete koju desetinu kilometara van Beograda.

[ Izmena poruke: Vesna na dan 2002-11-19 00:04 ]

#38 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 19 November 2002 - 01:33

Vesna:
Ljudi, šta je vama? Ispada da oni koji nisu ovde bolje znaju kako je u Beogradu od onih koji su ovde! Postoji jedan izraz koji bi se 'ladno mogao upotrebiti... Ali bolje da ga ne koristim.

Ju Vesna, neces valjda da nas potkrpis nekakvim "izrazima". Sigurno da vi koji ste tamo znate bolje, ne znam ko to uopste dovedi u pitanje. Zato nam pisite kako je.

Usput, ne znam koliko se moze reci da mi nismo u Beogradu. Na stranu to sto dolazimo cesto koliko mozemo (bez obzira sto time ispucamo odmor i lovu sa kojima smo mogli na nekakve Karibe), nasi najrodjeniji su sve vreme tamo, svako bozje jutro otpocinje sa vestima B92 i Danas na internetu, a o vremenu provedenom na ovom Belgrade-based forumu, sta reci... Najsmesnije je kad dodjem u posetu mojima i krenemo pricu o necem aktuelnom u zemlji Srbiji, JA njih ispravljam... ziva istina!

#39 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 19 November 2002 - 02:43

ok.. dve slike iz 2002 ad skapiras kako je.
ustvari, to da vam budu lekcije iz politicko - gradjanskog aktivizma na srpski nacin. :wink:
u roku od dva dana video sam 2 poruke sledecih sadrzina:

na kontejneru u Jove Ilica
" Ti sto si bacio macice u kontejner ti si MONSTRUM "

u ul.Pariske komune, pored raskopane zemlje, karton na stapu a na njemu
" Ovo je sabotaza vodovoda BARABE majku im* lopovsku"
* bila je psovka sa lopovsku, varijacija na temu...

e sad, kad se iz korpusa beogradjana (jer grad ne cini nista drugo do ljudi, ostalo je prateca oprema) izbace ti sto male mace dave po kontejnerima, neodgovorni radnici, paranoici koji tripuju sabotaze i lopovluke a i oni koji smatraju da je bas musko taj monstrum ( a sto ne bi bila monstrumica? :smile: ) ostaju vrlo fini ljudi s kojima vredi ziveti u zajednici. pa i virtuelnoj.
pozdrav.

#40 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 November 2002 - 10:26

Indy:
Ju Vesna, neces valjda da nas potkrpis nekakvim "izrazima". Sigurno da vi koji ste tamo znate bolje, ne znam ko to uopste dovedi u pitanje. Zato nam pisite kako je.

Usput, ne znam koliko se moze reci da mi nismo u Beogradu. Na stranu to sto dolazimo cesto koliko mozemo (bez obzira sto time ispucamo odmor i lovu sa kojima smo mogli na nekakve Karibe), nasi najrodjeniji su sve vreme tamo, svako bozje jutro otpocinje sa vestima B92 i Danas na internetu, a o vremenu provedenom na ovom Belgrade-based forumu, sta reci... Najsmesnije je kad dodjem u posetu mojima i krenemo pricu o necem aktuelnom u zemlji Srbiji, JA njih ispravljam... ziva istina!

Neću, Indijana, naročito ne tebe.:wink:
Peace.:smile:

#41 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 19 November 2002 - 11:11

Vesna

PS. 2 šta dalje:  
U Beogradu stvari idu na bolje, a suprotno može da tvrdi samo onaj ko se ovde ne vozi, ne greje, ne troši struju, ne prolazi ulicama, ne izbacuje smeće, ne kupuje na pijacama... Jednom rečju, ko ne živi ovde. Btw, ako ne znate šta je gore, pokušajte malo da zadjete koju desetinu kilometara van Beograda

Ovo skoro da moze da se shvati kao uvreda :smile:
Sta znaci "ko ne zivi ovde", pa valjda smo ziveli i upravo zbog svima nama dobro znanih razloga odande pobegli. Nismo mi sad valjda neki stranci koji tako pricaju napamet o nekom tamo Beogradu.
A i posecujemo ga valjda, te vidimo dokle se doslo.
Ja sam, recimo bila u aprilu (2002) i nisam videla neki pomak. To je moj utisak, a i ne samo moj vec i ljudi koji tamo zive i koji imaju hrabrosti da pogledaju istini u oci i vide ono sto jeste.
Dakle nije Beograd toliko dalek iako se u njemu vise ne zivi.
I naravno da je nemoguce ne voleti ga (bar meni) ma kakav bio, meni ga je samo zao kad vidim koliko je propao upravo jer ga volim :sad:
... i jos vise zbog ljudi koji tamo zive a koje volim jos vise. :sad: :sad:

#42 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 19 November 2002 - 11:41

sta dalje:
Ja sam, recimo bila u aprilu (2002) i nisam videla neki pomak. To je moj utisak, a i ne samo moj vec i ljudi koji tamo zive i koji imaju hrabrosti da pogledaju istini u oci i vide ono sto jeste.

U je, hevi staf. Kao što je Vesna napisala - Beograd je daleko od toga da bude Cirih, NYC ili štaveć, niti će ikada biti - i ne vidim zašto (i kako) bi. Takođe, stvari u Beogradu se drastično menjaju na bolje. To može da poriče samo neko ko ne želi te stvari da vidi. Utisak ti je vrlo pogrešan, a nazivati nas ostale koji smo u stanju da vidimo promene "onima koji nemaju hrabrosti da pogledaju istini u oči" je u najmanju ruku bezobrazno.

Da li zarad tvog spokojstva treba da ignorišemo sve male korake unapred koji se događaju u Beogradu? Da, lista stvari koje su nedopustive je još uvek dugačka, ali je znatno kraća nego pre godinu dana. Čak i u odnosu na april ove godine. Ako to nećeš ili ne možeš da vidiš - to je valjda pitanje hrabrosti?

#43 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 19 November 2002 - 12:00

Sister, pre nego pretuces 'sta dalje' (blesavi osmeh ovde) da ti kazem sad ja nesto. Ja sam VIDEO sve te promene ove godine u BG i jako se obradovao. I onda sam, normaljno, to sto sam video i komunicirao mojim beogradskim prijateljima/familiji. Umalo me u mutno Dunavo ne bacise!!! Ma gde bolje, nikad nije bilo gore, sta ti znas, zivis tamo na Marsu, pojma ti nemas, ovakav si, onakav si, nisi nikakav... Nagrdise me na pasja kola! Ama, vecina ljudi. Onda sam podvio rep i otad nisam "uzivo" vise nikad komentarisao KAKO JE SAD U BEOGRADU. Samo na forumu. Ako kazem bolje - pljuju me jedni, ako kazem - ne valja nista - ubise s druge strane. K'o da igram zuce, bRe. "Zzzzzzzzzzzzz...."

Ovako: ako je stvarno bolje, super. Mic po mic, i mozda se vratimo. Ako budemo smeli. Mnogo ste opasni postali.

#44 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 November 2002 - 13:19

Samo se ti vrati, Indijana!

Da vidiš radosti kad se završi most preko Save do Ade, pa prošetaš kejom i pravac Ada. A ako bude tako - plaćaš kafu. :grin: Važi?

#45 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 19 November 2002 - 14:50

Sister

Utisak ti je vrlo pogrešan..

Utisak po samoj definiciji te reci ne moze da bude pogresan ili tacan vec je to misljenje odnosno impresija koju neko stekne, dakle subjektivna stvar, te niko drugi ne bi trebalo da ima prava da ga okakrakterise bilo kako.
To dakle nije argument ili cinjenica koja se dokazima moze pobiti ili pak potkrepiti.

Te, malo demokraticnosti, molim, ne moramo da se bijemo ko sto rece Indy, ja u svakom slucaju u tom fazonu nisam.

Forum, takodje sluzi za razmenu misljenja, impresija i utisaka a ne za pisanje samo onoga sto po misljenju nekih nije vrlo pogresno.