Jump to content


Photo
- - - - -

Beograd sad ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
171 replies to this topic

#31 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 20 December 2008 - 02:30

mislim da postoji propis koji odredjuje da svaka novosagradjena zgrada mora da ima i garažu. koliko vidim, poštuje se, bar u centru grada.


A i to je veoma relativna stvar. Cesto tih garaznih mesta nema dovoljno i prodaju se zasebno po smesno visokim ciframa. Taj propis postoji vec odavno, samo se veoma selektivno primenjivao.

U mojoj zgradi napr. koja je stara 2 godine prodata su sva garazna i parking mesta, od kojih se koristi mozda 30%. Ostalo zruji prazno zato sto su neki ljudi uzimali tako... da se nadje.

#32 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 20 December 2008 - 08:55

zasto prednji deo kontejnera moraju stanari da podizu na plocnik, ne bi li se dovoljno otrvorio da proguta smece / ne bi li mogla ona papucica za gas dole , da se iskoristi do maksimuma ? a kad se to ne desi, kad su kontejneri u normalnoj poziciji...nisu pola podignutio na plocnik, onda nemas e dovoljno snage da podignes poklopac da bi moglo da ti prodje... smece. :ph34r:

mislim, ima toliko pitanja u ovom zivotu... :)

#33 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 20 December 2008 - 11:25

zasto prednji deo kontejnera moraju stanari da podizu na plocnik, ne bi li se dovoljno otrvorio da proguta smece / ne bi li mogla ona papucica za gas dole , da se iskoristi do maksimuma ? a kad se to ne desi, kad su kontejneri u normalnoj poziciji...nisu pola podignutio na plocnik, onda nemas e dovoljno snage da podignes poklopac da bi moglo da ti prodje... smece. :ph34r:

mislim, ima toliko pitanja u ovom zivotu... :)

Eee, da !
Nedavno mi se neka bulumenta muva oko kuće ( znate, ja imam kuću, ne volim da živim u krletci ), a ja dreknuh sa terase : Ko ste vi i za koga radite !?
Oni se malo presekli ( zamisli da se neko izdere na njih ), pa kao --- znate, mi smo iz Gradske čistoće i donosimo vam ovu plastičnu kantu za đubre ( kanta sa poklopcem, veličine --- jebote --- pola kontejnera ). Kada sam ja to tražio od vas da mi donesete --- ne sećam se.
Oni, onako mucavi ( nisu očekivali da ima takvih ludaka koji neće mufte stvari ) --- znate gradska vlast je odlučil da izađe u susret vama koji imate kuće i besplatno i bla, bla, bla ...
A OK, rekoh, šta ne kažete da se neko trebao da ugradi u te kante, pa ih se zato deli. U redu, u redu !
I šta, rekoh ja na kraju --- sada ja moram, umesto da kao sav normalan svet --- da brinem brigu o tom polu-kontejneru, da gledam kada ćete vi da naiđete da ga praznite, da pazim da ga neko u tom periodu ne mazne, itd. --- svežem đubre u kesu i odnesem do zajedničkog kontejnera.
I tako, znate da je na kraju tako i ispalo --- parkiram ja tu kantetinu u suteren, prekrijem velikim najlonom, a svoje đubre kao i do sada --- doduše maznuli su nam velike kontejnere iz ulice --- sednem u auto, pa kada prolazim pored najbližeg kontejnera, ja ga izbacim tamo !

#34 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 20 December 2008 - 17:07

I tako, znate da je na kraju tako i ispalo --- parkiram ja tu kantetinu u suteren, prekrijem velikim najlonom,

Tako je Milivoje! Tako se čuva državni poklon!

a svoje đubre kao i do sada --- doduše maznuli su nam velike kontejnere iz ulice ---

Procunjaj po suterenima u kraju, možda se još neki bave tvojim hobijem.

sednem u auto, pa kada prolazim pored najbližeg kontejnera, ja ga izbacim tamo !

Ali da znaš da je opasno bacati kese sa đubretom iz automobila u pokretu, naročito ako upravljaš vozilom u isto vreme. Po više osnova ugrožavaš javnu bezbednost. Nadam se da vodiš u samostalne komunalne akcije i nekog poslužioca za ispaljivanje kese u kontejner ili da ti bar povuče ručnu ako gađanje krene naopako...

#35 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 20 December 2008 - 20:41

:ph34r: :) :D

ubi ga u pojam. :D

#36 Milivolt

Milivolt
  • Banned
  • 996 posts

Posted 20 December 2008 - 21:40

Tako je Milivoje! Tako se čuva državni poklon!


Procunjaj po suterenima u kraju, možda se još neki bave tvojim hobijem.


Ali da znaš da je opasno bacati kese sa đubretom iz automobila u pokretu, naročito ako upravljaš vozilom u isto vreme. Po više osnova ugrožavaš javnu bezbednost. Nadam se da vodiš u samostalne komunalne akcije i nekog poslužioca za ispaljivanje kese u kontejner ili da ti bar povuče ručnu ako gađanje krene naopako...

Ne cunjam, inače, a kamoli po tuđim suterenima !
To mi nekako, prateći tvoj forumski rad, liči na tebe !
Usput --- najslađe mi je da kesu sa đubretom u kontejner ubacim horogom, kao Karim al Džabar !

#37 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 20 December 2008 - 22:12

Ne cunjam, inače, a kamoli po tuđim suterenima !
To mi nekako, prateći tvoj forumski rad, liči na tebe !
Usput --- najslađe mi je da kesu sa đubretom u kontejner ubacim horogom, kao Karim al Džabar !

Bar nam kaži koji auto voziš?

#38 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 20 December 2008 - 22:29

Interesantno je kako su centralne ulice lepog nam Beograda toliko nadjubrene psecim izmetom, da ploce trotoara lice na sahovsku tablu.

Beograd po meri njegovih gradjana.

#39 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 20 December 2008 - 22:34

Interesantno je kako su centralne ulice lepog nam Beograda toliko nadjubrene psecim izmetom, da ploce trotoara lice na sahovsku tablu.

Beograd po meri njegovih gradjana.

ma ne liceee... cim su stavili kockice, poneka je ispala ili se polomila, tako da ti je analogija sa sahovskom tablom skroz losa... :)
sem toga, ni pseca govanca ne nailaze u pravilnom dijagonalnom rasporedu... bolja je metafora minsko polje :D

:ph34r: beograd.

#40 PointTaken

PointTaken
  • Banned
  • 317 posts

Posted 20 December 2008 - 22:40

Nedavno mi se neka bulumenta muva oko kuće ( znate, ja imam kuću, ne volim da živim u krletci ), a ja dreknuh sa terase : Ko ste vi i za koga radite !?
Oni se malo presekli ( zamisli da se neko izdere na njih ), pa kao --- znate, mi smo iz Gradske čistoće i donosimo vam ovu plastičnu kantu za đubre ( kanta sa poklopcem, veličine --- jebote --- pola kontejnera ). Kada sam ja to tražio od vas da mi donesete --- ne sećam se.
Oni, onako mucavi ( nisu očekivali da ima takvih ludaka koji neće mufte stvari ) --- znate gradska vlast je odlučil da izađe u susret vama koji imate kuće i besplatno i bla, bla, bla ...

vau, kakav baja... e, nadam se da ce djubretari ove nove godine da ti umesto one budjave cestitke dostave vudu pilecu nogicu ispred vrata...

kontejner u celofan pa u suteren... ahahahhahahah... priceless....

#41 Shedou

Shedou
  • Members
  • 2,502 posts

Posted 21 December 2008 - 01:32

Interesantno je kako su centralne ulice lepog nam Beograda toliko nadjubrene psecim izmetom, da ploce trotoara lice na sahovsku tablu.

Beograd po meri njegovih gradjana.


Nista shto 5 inspektora (preko omladinske) ne bi mogli da srede sa olovkom i blokshetom za kazne.

#42 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 21 December 2008 - 04:23

Eee, da !
Nedavno mi se neka bulumenta muva oko kuće ( znate, ja imam kuću, ne volim da živim u krletci ), a ja dreknuh sa terase : Ko ste vi i za koga radite !?

I tako, znate da je na kraju tako i ispalo --- parkiram ja tu kantetinu u suteren, prekrijem velikim najlonom, a svoje đubre kao i do sada --- doduše maznuli su nam velike kontejnere iz ulice --- sednem u auto, pa kada prolazim pored najbližeg kontejnera, ja ga izbacim tamo !



Haha! :ph34r: E vala bas tako i vidim slike nase stvarnosti. Sve neka dreka. A vidim jos i da ko kakve stambene zahteve ima nije relevantno u ovom slucaju.

#43 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 21 December 2008 - 12:22

Nista shto 5 inspektora (preko omladinske) ne bi mogli da srede sa olovkom i blokshetom za kazne.

Muka lokalnih inspekcija je u tome što ne može nikoga da legitimiše ili zadržava. Mogu da traže asistenciju policije ali ako se ima u vidu broj komunalnih problema i koeficijent primitivizma žitelja prestonice 200 000 inspektora i policajaca ne bi bilo dovoljno da spreči aljkavo građanstvo u praktikovanju antihigijenske doktrin e ponašanja na javnim površinama.

Ovih dana bar sto uniformisanih i civilnih policajaca i tržišnih inspektora danonoćno patrolira na potezu od tramvajskih šupa do Đerma na Bulevaru ne bi li sprečilo opet stotine uličnih prodavaca da organizuju toplog zeca bofl robe.

To sa blokčićima bi moralo da počne jedan na jedan dok ljubitelji životinja ne shvate da se u šetnju ide sa lopaticom, metlicom, pa čak i sredstvima za dezinfekciju. :ph34r:

#44 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 21 December 2008 - 13:14

To sa blokčićima bi moralo da počne jedan na jedan dok ljubitelji životinja ne shvate da se u šetnju ide sa lopaticom, metlicom, pa čak i sredstvima za dezinfekciju. :ph34r:


Opet ste se ufatili za kucice :) Pa dokle ,bre. :D

To je problem u svim velikim gradovima, u manjim valjda kucici zive u avlijama pa tamo i pishke i kake.

Pre nekoliko godina pao predlog ( u Frankfurtu) da se kucicima stavi na gushu tabla ( velicine
onih sa automobilskim oznakama) na kojoj ce stajati ime vlasnika, sa maticnim brojem,adresom
i telefonom naravno. Sta ce ti onda inspektori. Ovi sto mrze zivotinje samo zapisuju i javljaju,
naravno uz precizno davanje informacija kolika je gomilica,koje boje i hemijskog sastava.
Mozda ce gazdarica zahtevati i DNK analizu.

#45 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 21 December 2008 - 14:50

Opet ste se ufatili za kucice :ph34r: Pa dokle ,bre. :)

Nipošto samo za pse! Ne vidim zapravo suštinsku razliku između socijalno nesvesnog vlasnika kućnog ljubimca koji uredno praktikuje šetnje i bilmeza koji zašorava (ili nešto teže) ulaze i haustore. Možda ipak postoji blaga razlika: bilmez/kinja pokušavaju po svemu sudeći da se sakriju po ulazima i haustorima da bi nuždili dok vlasnici ljubimaca ponosno ispršeni stoje na sred šora dok im kera nuždi po svemu što joj se na putu nađe.

To je problem u svim velikim gradovima, u manjim valjda kucici zive u avlijama pa tamo i pishke i kake.

Po analogiji problema ne bi bilo ni u velikim gradovima kada bi vlasnici dozvolili ljubimcima da se olakšavaju po gajbama što bi i bio red a ne javne površine. Ovako je lakše, ili će neko da ugazi i razvuče ili će da se sasuši pa će ga narod rasšutirati okolo. To sa ljubimccima je vrlo specifičan oblik egoizma kombinovanog sa nesposobnošću komunikacije, nedostatka odgovornosti i pre svega bahatost i nevaspitanje.