Jump to content


Photo

Biljana Srbljanović


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
168 replies to this topic

#151 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 November 2008 - 07:42

Sama si rekla da sam hiperproduktivan, a radim tek sa 2.5% kapaciteta.


Uopce ne sumnjam u to. Mozda i imam problema sa forumskom konekcijom jer se ti nikad ne gasis.

A u teorijsku diskusiju o kazalisnoj povijesti necu, BS nije kazalisna povijest.


Hmh. A kad sam ja to rekla da je BS "kazalisna povijest"?

Imas ovde, na ovom topiku, par postova gore, odlican tekst nicka Bebler, on je to objasnio mnogo bolje od mene.


Bebler se kriticki osvrce na njene politicke pokusaje (s cim se u principu slazem), kao i su-odnos kulture i politike, ali nigdje ne dovodi u pitanje njen umjetnicki kredibilitet.

Potpisujem svaku rec.


S tim sto izgleda ne razumijes pola napisanog.


Sto se - lupetanja tice - hvala.


Molim, i drugi put. :ph34r:

Edited by Ziza, 27 November 2008 - 07:44.


#152 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 27 November 2008 - 11:01

Uopce ne sumnjam u to. Mozda i imam problema sa forumskom konekcijom jer se ti nikad ne gasis.


Nemam, hvala na brizi. Nego mi posao takav 24/7



Hmh. A kad sam ja to rekla da je BS "kazalisna povijest"?

Nisi ti rekla da jeste. Ja sam rekao da mislim da nije. U odgovor na kritiku mene da pojma nemam o kazalisnoj povijesti. Citaj!  :ph34r:

Bebler se kriticki osvrce na njene politicke pokusaje (s cim se u principu slazem), kao i su-odnos kulture i politike, ali nigdje ne dovodi u pitanje njen umjetnicki kredibilitet.

Nista ti nisi razumela  :D .

S tim sto izgleda ne razumijes pola napisanog.


Onda delimo: ona druga polovina je tvoja  :)

Molim, i drugi put. :D


Tu sam ja, ne brini  :D

#153 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 November 2008 - 23:40

Nemam, hvala na brizi. Nego mi posao takav 24/7




Hmh. A kad sam ja to rekla da je BS "kazalisna povijest"?

Nista ti nisi razumela  :D .


Onda delimo: ona druga polovina je tvoja  :ph34r:


Tu sam ja, ne brini  :)



:D .

:D

:D

:D

Po pravilu zavrsava kreveljenjima kad inferioran sugovrnik nema tri ciste da se elegantno povuce. Predlazem ti da ubuduce malo obratis paznju i na kvalitetu svojih postova, osim sto kvantitativno proizvodis nevjerojatnu kolicinu kakice po citavom forumu.

Aj cao.

#154 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 28 November 2008 - 00:54

 
:ph34r:

:)

:D

Po pravilu zavrsava kreveljenjima kad inferioran sugovrnik nema tri ciste da se elegantno povuce. Predlazem ti da ubuduce malo obratis paznju i na kvalitetu svojih postova, osim sto kvantitativno proizvodis nevjerojatnu kolicinu kakice po citavom forumu.

Aj cao.

:D

#155 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 28 November 2008 - 01:00

:ph34r:


Pa jebiga, nisam ni sumnjala da si (zapravo) toliko glup da nisi ni ukapirao da su kreveljenja izvucena iz tvog posta.

Toplo se nadam da ce tvoje histericno trcanje po citavom forumu vrlo uskoro biti sankcionirano.

:)

Amen.

#156 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 12 December 2008 - 20:44

a uuu ja mislila modovi će dići ovu temu de joj je mesto

#157 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 December 2008 - 22:47

a uuu ja mislila modovi će dići ovu temu de joj je mesto



Nemoj okasniti na autobus za povratak na di ti je mesto..

...

#158 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 20 December 2008 - 11:34

Nemoj okasniti na autobus za povratak na di ti je mesto..

A ako ne okasni sme li da sedi u prednjem delu autobusa ili samo pozadi?

Možeš da joj i na ovom busdijagramu pojasniš gde sme a gde ne sme da sedne na putu za tamo di joj je mesto...

Posted Image

Edited by Bebler, 20 December 2008 - 12:10.


#159 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 20 December 2008 - 18:51

...

Nije mi jasno koji su tvoji motivi da pravis "pitu od zelena zita".
Nisam ti simpatican, "ugazio" te negde u nekoj 4umskoj diskusiji?
Zao mi je, - ne mogu ti pomoci.

Mislim da sam bio vrlo jasan kada sam rekao da je provincija stvar glave, a ne kilometara.
Kao sto mi ne pada na pamet da diskutujem o necijem umetnickom delu / dometu dok su pozorisne dvorane pune.

A to sto nisam "mio / ljubazan", - pa to je kod mene namenjeno pre svega nemustim cetrvoronoscima, koje pred prodavnicom mogu da pocastim salamom.
Za one kojima tintara sluzi za šišanje / frizuru nemam razumevanja, ni ljubaznosti.

Nego, - nesto si hteo da mi kazes?

PS. Poboljsaj tu shemu u koloru. Ucitaj je u Phososhop i invertuj. Ucrtaj u boji mesta onih cekicica za razbijanje prozora. Puteve evakuacije, ko ide prvi, ko poslednji.
Mislim, - ima jos toliko toga da se nekima crta.
Samo, - prosla su vremena ONO-DSZ / "radnih zborova" i pozivanje na neke propale stvari, tipa: "Vox populi ima pravo da se izrazava".

To me nikada nije zanimalo.

...

#160 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 20 December 2008 - 18:54

...

PS. Poboljsaj tu shemu u koloru. Ucitaj je u Phososhop i invertuj. Ucrtaj u boji mesta onih cekicica za razbijanje prozora. Puteve evakuacije, ko ide prvi, ko poslednji.

...


Bravo! Majstore! 


I, majstore, da vas pitam: imate li kese? One, mislim...

#161 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 20 December 2008 - 21:37

...

Nije mi jasno koji su tvoji motivi da pravis "pitu od zelena zita".
Nisam ti simpatican, "ugazio" te negde u nekoj 4umskoj diskusiji?
Zao mi je, - ne mogu ti pomoci.


Pa kad već postavljaš upitnik da te podsetim - bio si ugažen, nemaš kapacitet da ugaziš. Vrlo pogrešno postavljena pretpostavka. Ja ovde ne polemišem na osnovu simpatija ili antipatija već na osnovu činjenica. A činjenica je da si onim postom pokazao svoju suštinu...

Mislim da sam bio vrlo jasan kada sam rekao da je provincija stvar glave, a ne kilometara.


Ne nisi bio jasan, niti si pokušavao da budeš no to je manje bitno. Dćaba ti što se deklarišeš kada u praksi pokazuješ rasističku netrpeljivost. Bio si eksplicitno zadrt na najpovršniji i malograđanski način. Ako nemaš šta pametnije u diskusiji čoveku da kažeš sem da ga pošalješ na začelje autobusa u rodni kraj onda to mnogo više govori o tebi nego o sagovrniku. To nije omalaovažavanje već zlostavljanje i diskriminacija. Ja se eto sećam i Dorćola koji se orio od narodnjaka 9/11/01 i iz mnogo drugih situacija. Provincija je jedno a glupost i primitivizam drugo. Konačno, primitivizacija ove zemlje tokom 90ih je orkestrirana iz centra ka periferiji a ne obrnuto. Nadribeogradžani su takvim i sličnim stupidno-arognatnim stavovima uspeli da odbiju sve one koji su ih nekada voleli zbog duhovitosti, pozitivnog duha, specifičnog metropolitizma. Očito je da tvoja genracija nije iskusila Beograd sedamdesetih ili osamdesetih. Nažalost tebi i sličnima nije ostao ni šarm, ni duh, ni elokvencija, ni urbanost već samo neutemeljena arognacija koju rasipate ko dete sačmu...


Kao sto mi ne pada na pamet da diskutujem o necijem umetnickom delu / dometu dok su pozorisne dvorane pune.

Mislim da bi Kursadžije volele da im napišeš neku kritiku, imajući u vidu kojim se kriterijumima vodiš u evaluiranju dometa u teatru...

A to sto nisam "mio / ljubazan", - pa to je kod mene namenjeno pre svega nemustim cetrvoronoscima, koje pred prodavnicom mogu da pocastim salamom.
Za one kojima tintara sluzi za šišanje / frizuru nemam razumevanja, ni ljubaznosti.

Ono nemušti četvoronožci je gotovo pleonatzam.

Nego, - nesto si hteo da mi kazes?

PS. Poboljsaj tu shemu u koloru. Ucitaj je u Phososhop i invertuj. Ucrtaj u boji mesta onih cekicica za razbijanje prozora. Puteve evakuacije, ko ide prvi, ko poslednji.
Mislim, - ima jos toliko toga da se nekima crta.
Samo, - prosla su vremena ONO-DSZ / "radnih zborova" i pozivanje na neke propale stvari, tipa: "Vox populi ima pravo da se izrazava".

To me nikada nije zanimalo.
...

Mislim da treba da malo razmisliš pre no što iz tebe krena salva ovakvih bedastoća.

Površno.

#162 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 December 2008 - 00:33

...

... "cinjenice / cinjenice" ...


Jos jedan koji pretenduje da je "vlasnik cinjenica". Svasta ti se pricinja.
Pogotovo oko "kapaciteta".

Ja "kapacitet" pre svega tumacim iz necije sposobnosti da pise. Da oposreduje.
Uzburkava 4umske duhove, nudi drugaciji pristup, a ne da valja c/p prozukle, nalik zubobolji, vulgarne zivotne birokratske trivijalnosti.
U licnom, plain, - pocesto, catinsko_zaosinutom tumacenju pojmova / pojava.

Recimo, - spocitavas mi "rasizam" (???)
Ja kad kazem "ijekavicarski cirilizam", - svesno ispustam ono "politicki".
Ja kad kazem "autobus za povratak" - svesno ispustam onaj sumadijski aksan "у пола четИри".
Sorry, nije to moj "rasizam", vec necija neodgovorna, razobrucena provincijska nepismenos'.

No ti, onako 4umski nadrndan bas si resio da ukrstis koplja sa mnom. Kinikom.
Sta: povredilo te ono "brebletalo"?
Sorry, sto sam te izradio.

I jos dopustas sebi da tvrdis nedokazive nebulozne stvari:
>> ... primitivizacija ove zemlje tokom 90ih je orkestrirana iz centra ka periferiji ... <<
Hm, - tesko je naterati zabu u vodu.
Ne vidim da je neko silio / naterivao valejvsko shariste da drombulja o B. Srbljanovic.

A opet, izvini, - nesto se ne secam da sam se u "kontra_mitingaskim autobusima" za dnevnicu & sendvice vozao diljem Srbije.
I kao "surplus" - dobijao batine.

A ako sam tu i tamo bio okrznut / mlatnut pendrekom, - pa to su, upravo, bili prestravljeni & prenerazeni provincijski pandursko_kerovski likovi. Iz "rezerve".
Nikad mi nije bilo jasno: a sto bi oni mahali sprocut mene "pendrekom" / "pozorisnim sharinskim pendrekom"?
WTF?

Imam neki komsiluk u dortjolskoj zgradi, - oni po 3-4 puta dnevno pune kadu za kupanje, zalivaju me poplavama ves_masine & masine_za_sudove.
No stalno mi je jedno nemo pitanje na usnama: kako to da ne mogu da zaborave "korito"? Heb'lo ih ono!
Ja jes' da "akvarelisem", - no zestoko mrzim "krecenje".

Mozes li ti da shvatis bitnu razliku izmedju "umetnosti" & "prinude"?

Kao neko ko je polovinu svog zivota proveo van ove zemlje, - tesko da mogu da se izjasnjavam / pretendujem da sam "beogradzanin".
(gde bi ti da se naslonis na N. Samardzica, iako je to za tebe "A Bridge Too Far").

Doduse, mogao bih to po majcinoj liniji koja je bila treca generacija stanovnica Beograda.
Ako je general PJ. Sturm mogao da bude Srbin i Beogradjanin, onda je to mogla i moja prababa Barbara / Barushka cesko_jevrejskog porekla.
Godine rodjenja / smrti su im skoro identicne. I dolazak u Beograd, i prelazak u pravoslavlje i zenidba / udadba.

No, - nije stvar u tome.
Radi se o tome da si ti, verovatno iz licnog animoziteta spram mene (to mi ne smeta) odlucio da branis neodbranjivo, neznalacko haljinche od crvene "celulozne drvenjace" i povrsno grgoljenje oko toga ko je B. Srbljanovic i "koje su joj umetnicke intencije".

Nesto ne vidim da neko drugi to radi. Jednostavno - to je gubitak vremena.
Evo izdaje se / izdata je monografija o B. Srbljanovic.
Trazite, bRe, zabranu.

A sad, neka tvoja_moja 4umska shutka, - pa to mi samo daje shlagvort za pisanije.

Ne umete da pishete, bRe!
Nemate ideja, nemate cinjenica, nemate nicega osim licnog animoziteta!
Do toga mi je stalo kao kucetu do pete noge.

A sad reci iskreno - a sta si hteo da mi kazes?

...

#163 Bebler

Bebler
  • Banned
  • 2,037 posts

Posted 21 December 2008 - 00:52

Ne nisi me uvredio nikada niti ovo ima bilo kakve veze sa nečim što me lično pogađa. Samo sam načelno protiv bilo kog oblika diskriminacije i reagujem na takve pojave. Smatram da si izneo jednu diskriminatorsku opasku i smatram da sam sasvim legitimno odreagovao na nju.

Sad, ti pokuša vaš da se izvučeš iz situacije koju si sam sebi zakuvao komentarisanjem širega aspekta forumskog delovanja što je prilično neinventivna taktika.

Potrudi se, nađi u sebi snage da potisneš programe koje ti je nametnulo okruženje...

#164 tarantulica

tarantulica
  • Members
  • 61 posts

Posted 21 December 2008 - 12:47

Počela bih ovu temu skromnim SVOJIM mišljenjem, ne mišljenjem zatrovanim od propagande i sličnog. Čisto da se ogradim od onih kojima je BS idol... :ph34r:

Čim imaš SVOJE mišljenje, salva kamenja se sruči na tebe od raznih zatrovanih likova, koji ne podnose činjenicu kako neko ne može da poštuje "lik" i delo ove dramske spisateljice. Poštujem ja svako drugačije razmišljanje. Ali zar nije tolerancija i poštovanje? Ako ćete ovde da strastveno dahćete o ovome, i da vređate neistomišljenike, molila bih vas, da to radite sa malo manje strasti. :D


Ove godine na Sterijinom pozorju, imala sam priliku da pogledam predstavu "Barbelo o psima i deci."
Nisam ništa ukapirala.Izmorila me. Niti mi se dopala.Ujedno govori o samoubistvu,mrtvima,i sve se to stavlja iz pozicije žena.Nekomunikativan i nemušt tekst same spisateljice.Jedini utisak ostavio je na mene reditelj Dejan Mijač, pošto je privatno imao nesreću i naježila sam se od pomisli kako je mogao sve to da proživljava. I to je ceo spektar utiska. Sam tekst,gluma, i predugo traje. A onda sam shvatila, u čemu je poenta.
Poenta je u tome, da što više pozorišta pošto-poto želi da na repertoaru ima neki Biljanin tekst, jer se zna koliko napaljenika i njenih fanova ima. Pa će to da im puni kasu. Iako su u strastvenoj vezi sa njom u mašti, ne kontajući, o čemu se tu radi.
Zarađuju se pare na račun njenog pljuvanja po vlasti, i Srbiji i popularnosti. Ima topic ovde "Da li volite Srbiju". Da volim je, sa svim prirodnim bogatsvima, i ostalim načinom života. Ne može meni neko da govori kako je ovo mesto koje treba izbegavati. Niko od nas normalnih, običnih smrtnika nije kriv. Krivi su svi oni. Svi političari, koji nam truju glavu, o idealnoj Srbiji za par godina. :D

Biljana Srbljanović je nekada pisala dobre tekstove, imala je par odličnih momenata, počev od TV serije "Otvorena vrata"
Ja sam bila klinka u vreme borbe protiv SM-a, i ali znam kakva je to borba bila. Serija sa dozom humora, prikladan za takve situacije. Da skrene misli od situacija svakodnevnih.Lucidna i dosta simpatična.
Ona zatim svaki svoj tekst, upriliči sa političkom situacijom, i paranojom sopstvene okoline. Izgleda tripujući da je ona neki novi Beket. E sestro, daleko si ti od Beketa. Njena kritika dok je ovde, pravično prosuđuje o trenutnim pojavama u Srbiji. Političkim. Poštujem. Imala je i neke svoje ispade,tipa serija "Lisice" c/p one četiri veštice iz Njujorka. :D Itd, itd, mogu do sutra ovako. Zanimljive su mi one deklaracije da je umetnik. Ima dosta talentovanijih umetnika koji se bave običnim osećajima ljudi, i njihovim malenim životima, i koji toliko ne bodu oči svojom umetnošću. To je srž umetnosti. Buni se ti protiv trenutne ekonomske krize, zašto nema tolerancije prema homoseksulcima,ali to radi na kulturan način. Ne svakodnevno prepucavanje po medijima, kako je ona-ovo,ono... i sl.Samo potvrđuje moje navode o tome da je ona zapravo kvazi umetnik. Odeš na TV, rekneš ono što svi žele da čuje, i odma si miljenik. To se pravilno iskorišćava.
I zna se kako sve one divne nagrade pokupila. :)

Umetnica, dakle, obožava da histerično se ograđuje i napada svoje političke neistomišljenike. Ima ovde dosta primera, tih istih Biljana, kojima ne možeš lepo reći: "Ne mogu svi imati isto mišljenje ko ti! Čekaj, zamisli se, kretenčino jedna šta pričaš!"
- Ona je ponos i dika protiv Miloševićeve vlasti!
Zar nismo svi mi dakle, ponos i jedna snaga te borbe? Obični ljudi.



Sve bih ovo i ja napisala, u potpunosti se slazem.


Plus sto doticna pati od hronicne paranoje, izazvane jadnim privatnim zivotom, te smatra da je svako posmatra kao sexualni objekt a ne umetnicu ili politicarku.

Videla zaba da se konji potkivaju, pa bi i ona...pa ne mere to bas tako.

#165 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 December 2008 - 14:29

Sve bih ovo i ja napisala, u potpunosti se slazem.

figures. i lichite.

Plus sto doticna pati od hronicne paranoje, izazvane jadnim privatnim zivotom, te smatra da je svako posmatra kao sexualni objekt a ne umetnicu ili politicarku.

des, Ljepot'ce! ljubomorna?