Jump to content


Photo
- - - - -

Krntija ili Oldtimer


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

Poll: Krntija ili Oldtimer (30 member(s) have cast votes)

Krntija ili Oldtimer

  1. Krntija (19 votes [70.37%])

    Percentage of vote: 70.37%

  2. Oldtimer (8 votes [29.63%])

    Percentage of vote: 29.63%

Vote Guests cannot vote

#1 Simple27

Simple27
  • Members
  • 35 posts

Posted 13 November 2008 - 20:54

http://www.izaberiau...lhVVGxOVkZFMQ==


Molim za vase misljenje.


Hvala

#2 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 13 November 2008 - 22:21

Cena je smesno visoka. Ovo nije tako redak model, nema jak motor niti je istorijski nesto preterano bitan. Morao bi u njega da ulozis bar jos toliko, ako ne odmah, a onda tokom narednog vremena jer starim kolima stvari jednostavno crkavaju redovno. Delova naravno nema, sto znaci da bi morao da ides po otpadima, zapustenim garazama ili pak da ih iz Nemacke narucujes po paprenim cenama. Plus ima strane table.

Oldtimer svakako jeste, ali ja ti ne bih preporucio da ulazis u sve to, bar ne sa ovim kolima. Za tri soma mozes naci mnogo bolje, jace i lepse oldtajmere.

#3 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 13 November 2008 - 22:26

Cena je smesno visoka. Ovo nije tako redak model, nema jak motor niti je istorijski nesto preterano bitan. Morao bi u njega da ulozis bar jos toliko, ako ne odmah, a onda tokom narednog vremena jer starim kolima stvari jednostavno crkavaju redovno. Delova naravno nema, sto znaci da bi morao da ides po otpadima, zapustenim garazama ili pak da ih iz Nemacke narucujes po paprenim cenama. Plus ima strane table.

Oldtimer svakako jeste, ali ja ti ne bih preporucio da ulazis u sve to, bar ne sa ovim kolima. Za tri soma mozes naci mnogo bolje, jace i lepse oldtajmere.



Sve što si napisao je tačno.

Bez obzira na to, ja sam letos dao 2200 za Taunusa + još oko 2000 da se sredi, prebaci na CZ tablice, osigura itd.

Ybg, iracionalna i emotivna stvar, nema veze sa razumom.

Za svakodnevnu vožnju i duga putovanja imam drugi auto.

#4 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 13 November 2008 - 23:15

Emotivna vezanost je druga stvar. I ja se zezam sa jednom 2002kom vec poduze vreme :ph34r:

Sve sto sam rekao vazilo bi za nekoga ko prvi put uzima oldtajmera i nema neku jasnu predstavku sta bi hteo.

#5 SaleKostolac

SaleKostolac
  • Members
  • 182 posts

Posted 14 November 2008 - 17:00

Mislim da svako ko razmislja o autu starijem od 5 godina razmislja iracionalno....mi sto razmisljamo o automobilima godista 30+...pa mi verovatno nismo normalni

#6 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2008 - 17:23

Istina... mada zar ima normalne osobe koja ne bi vozala Plymouth 'cuda-u? Ili bar istu imala u garazi...

Posted Image
:)

A oni hoce da to restilizuju i pretvore u ovo:

Posted Image
:ph34r:

#7 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 14 November 2008 - 18:51

Istina... mada zar ima normalne osobe koja ne bi vozala Plymouth 'cuda-u? Ili bar istu imala u garazi...

Taj Plymouth je kao stvoren za vas u Evropi posto trosi samo nekih 25-30 litara

#8 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 14 November 2008 - 19:17

Onaj rekord sa pocetka teme je mozda precenjen ali to zavisi od stanja u kojem se nalazi, spoljasnji izgled ume da vara. Inace rec ej o jednom od najzahvalnijih automobila koji je mogao da predje enormne kilometraze uz minimalno odrzavanje i veoma skromnu potrosnju za tu klasu.

#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2008 - 21:59

Taj Plymouth je kao stvoren za vas u Evropi posto trosi samo nekih 25-30 litara


Znam, zato sam i dodao ono 'ili bar imali u garazi'... Pa jednom mesecno ustekas parice da ga provozas po gradu :ph34r: ... Ne znam, meni je 'cuda all time favorite american car. To jednostavno vredi posedovati...

A i ti nasao da trazis neku logiku i racionalnost u ljubavi prema oldtajmerima... No price is too high! :)

#10 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 23 November 2008 - 14:05

evo jedan, sredjen ko bombonica

nije tako strasno, oduzima se svapski porez 19%, dodas nas od 10% posle nove godine i pdv pa te izadje tek oko 15.500 :ph34r:

#11 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 23 November 2008 - 18:37

Sta ste se nalozili na te Amerikance... pa to nemas gde da vozis, ni da parkiras, jede kao tenk a o registraciji i delovima necu ni da razmisljam.

Evropa je dala mnogo lepse i vrednije primerke :ph34r:

Posted Image

http://www.avto.net/...asp?id=1672728#

ili

Posted Image

http://www.avto.net/...asp?id=1561840#

#12 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 23 November 2008 - 22:41

nije tako strasno, oduzima se svapski porez 19%, dodas nas od 10% posle nove godine i pdv pa te izadje tek oko 15.500 :)


Nije... samo sto nije Euro 3 pa ne znam kako da ga uvezes u Srbiju (mada mozda postoji neki izuzetak za old-tajmere)... Plus ne pise da je VAT reclaimable, tako da...

Mada, ionako ne bih uzimao oldtajmera dok ne kupim `njutajmera` i dok ne budem imao dobranu sumu steku koja bi mogla da izdrzi sve probleme koji dolaze sa oldtajmerom (popravke, sredjivanja, benzin...)... No 'Cuda je :ph34r: na kub...

#13 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 24 November 2008 - 00:31

vat jeste reclaimable - to ti je ono ispod cene mehrwertsteuer ausweisbar 19%

a cini mis e da sam citao nesto kako je dozvoljen uvoz vozila starijih od 30 godina, upravo kao oldtajmer kategorija. mada to treba proveriti u supu, ima valjda i na sajtu neko obavestenje u vezi toga...

e sad naravno, pored njutajmera treba ti jos i garaza :ph34r:

lep je i onaj vw sto ga slovenac prodaje, slusao sam onomad price od caleta kako je to bio classy auto tog vremena...

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 24 November 2008 - 01:49

Sorry, navikao na format sa glavnog sajta (zvezdica pored cene) pa nisam obratio paznju... Either way, rado bih ga posedovao, cim ustekam jedno 100k evrica kupujem pa zovem na test voznju :ph34r:

#15 mustang289

mustang289
  • Members
  • 25 posts

Posted 13 February 2009 - 13:38

http://www.izaberiau...lhVVGxOVkZFMQ==


Molim za vase misljenje.


Hvala


Totalno OK auto za totalno OK cenu. Ne slušaj ljude, koje kupe nešto za 500EU, pa se onda samo zaebavaju s njim i bacaju pare, umesto da kupe OK auto i samo se voze i poprave neki problem koji se pojavi usput.