Jump to content


Photo
- - - - -

Ministar spoljnih poslova Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1217 replies to this topic

Poll: Da li imenovati novog šefa diplomatije Srbije? (341 member(s) have cast votes)

Da li je to opcija?

  1. Da,obavezno (158 votes [51.80%])

    Percentage of vote: 51.80%

  2. Ne,nikako (95 votes [31.15%])

    Percentage of vote: 31.15%

  3. Pa neka ostane (52 votes [17.05%])

    Percentage of vote: 17.05%

Vote Guests cannot vote

#16 liberalac55

liberalac55
  • Members
  • 881 posts

Posted 13 November 2008 - 23:00

Pa nije ni čika Jeremić nadležan da dijeli lekcije i diže buru prije odluke suda u Hagu o nadležnosti nad postupkom kojim Hrvatska tuži Srbiju za genocid.

Potpuno se slažem.
Ostavite izbeglice,nama treba mirenje ne svađanje.

#17 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 13 November 2008 - 23:03

Sad, nacin njegovog imenovanja i njegovo delovanje na tom mestu su razlicite stvari. Meni licno su se dopale njegove zadnje izjave, mislim da bi svaki ministar sp Srbije na njegovom mestu to isto rekao, pitanje je samo stila. Ne treba gubiti iz vida da je uvek te izjave zarsavao pozivom na bolju saradnju i bolje odnose ubuduce.
S druge strane, naravno da je premlad. Tadic isuvise postavlja svoje drustvo po licnim afinitetima za savetnike, cinovnike , pa i ministre, dovoljno je da si s njim bio malo po kaficima, bistrio politiku, i sutra, eto te negde. Diplomatija je zanat koji se dugo pece, da bi se stiglo do vrha. Jeremic jeste pametan i sposoban, ali za sada bio bi odlican ambasador. Ali, kod nas je sve moguce, on se jos drzi, mada ne znam kako izlazi na kraj sa belosvetskim iskusnim liscima

#18 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 13 November 2008 - 23:12

Potpuno se slažem.
Ostavite izbeglice,nama treba mirenje ne svađanje.


A sto Hrvatska nije povukla tuzbu ako hoce da se mire? Ta tuzba je napisana 1999, 4 godine posle rata i godinu dana posle reintegracije Istocnog sektora u RH. Napisana je na 4 stranice a sve da bi Tudjman nekako iskivirao ICTY posto je cuo da mu spremaju optuznicu. A onda je dopunjena od strane Racana.
Ajde da razumem tuzbu iz Sarajeva ali Hrvatska koja je svu stetu naplatila 1995 e zato neka oni pocnu sa nekim potezima jer je dosada uvek kretala neka price iz Zagreba. Od polozaja RS u okviru BiH gde se Mesic konstantno mesa, to je onaj sto je govorio 1992 da su delovi BiH Hrvatska, do odnosa prema izbeglima, optuznicama, stanarskim pravima do slavljenja proterivanja i ubijanja kao drzavnih praznika a za to postoje znatno pogodniji datumi itd.

Edited by No7, 13 November 2008 - 23:26.


#19 r2d3

r2d3
  • Members
  • 153 posts

Posted 13 November 2008 - 23:16

Dovoljno je samo da se zapitamo koliko ljudi znamo koji bi taj posao(MSP) obavljali bolje?
Meni su poznata bar dvojica, jedan je pomenut, jedan je bio na toj funkciji ranije....

#20 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 13 November 2008 - 23:25

Pa ybg. Svilanovicu nije Tadic predavao filosphiu u srednjoj skoli. Ne moze to tako bez veze, pa u ministarstvo.
A nije ni na stranackim kvotama za fotelje...

#21 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 13 November 2008 - 23:47

Zato što za prosječnog Hrvata Oluja nije nikakav pay back time nego oslobađanje zemlje i zato što ruka pomirenja treba poč od Srba šta se i dogodilo. Ta tužba ionako nije prošla za BIH pa vjerovatno neće ni kod Hrvatske. To ja gledam kao moralnu satisfakciju za ljude koji sidnu na traktor i poginu od tenkovske mine. Još čemo se sudit po pogledu ratne odštete i gotovo. Onda treba iz mržnje napravit pozitav dišpet s obe strane pa se možda i dogodi da u EU nebudemo kolonije nego države.

#22 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 14 November 2008 - 00:13

Zato što za prosječnog Hrvata Oluja nije nikakav pay back time nego oslobađanje zemlje i zato što ruka pomirenja treba poč od Srba šta se i dogodilo. Ta tužba ionako nije prošla za BIH pa vjerovatno neće ni kod Hrvatske. To ja gledam kao moralnu satisfakciju za ljude koji sidnu na traktor i poginu od tenkovske mine. Još čemo se sudit po pogledu ratne odštete i gotovo. Onda treba iz mržnje napravit pozitav dišpet s obe strane pa se možda i dogodi da u EU nebudemo kolonije nego države.


A koga briga kako vi gledate na avgust 1995 ili maj 1995? Vi gledate i Perkovica na HRT pa opet to ne znaci da je to normalno.
A gde cemo se suditi?

Edited by No7, 14 November 2008 - 00:14.


#23 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 14 November 2008 - 00:54

Zato što za prosječnog Hrvata Oluja nije nikakav pay back time nego oslobađanje zemlje

Od koga ? Oslobodjenje zemlje od vlastitih gradjana malo drukcije vere ? Pa ih vise nema. Obicno se oslobadja od okupatora, a ovde je vlastiti narod druge nacionalnosti, to bi bila neobicna okupacija, kao sto je i oslobodjenje

#24 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 14 November 2008 - 01:21

[quote name='No7' date='14.11.2008, 00:13' post='2175492']
A koga briga kako vi gledate na avgust 1995 ili maj 1995? Vi gledate i Perkovica na HRT pa opet to ne znaci da je to normalno.
To mora bit bitno htio ti to ili ne...bilo bi sad najbolje da naš ministar po uzoru na Jeremića upotrijebi istu retoriku. Nikad nebi bilo kraja optužbama i to nebi dovelo ničemu. I nemoj gledat Perkovića ako ti se ne sviđa, ima likova i cajkaša koliko očeš pa to glupo o tome raspravljat.
A gde cemo se suditi?

pa di smo i dosad :ph34r:

#25 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 November 2008 - 01:22

...

>> ... 13. novembar 2008. 16:37 / (Izvor: Beta)
Jeremić pozvao EU da se suprotstavi Prištini

Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić, pozvao je EU da se suprotstavi nepristajanju Prištine na sporazum o rekonfiguraiciji međunarodnog prisustva na Kosmetu. U govoru na Karlovom univeriztetu u Pragu, Jeremić je zatražio od EU da prekine uslovljavanje Srbije na putu evropske integracije. Jeremić je ukazao da su se vlasti u Prištini ponovo okrenule pretnjama, nakon sporazuma Beograda i UN o rekonfiguraciji UNMIK-a i dolasku Euleksa pod okriljem UN i u skladu sa Rezolucijom 1244. Umesto da se kaže da takve varvarske pretnje ne smeju biti tolerisane, sednica SB UN je otkazana, ukazao je šef srpske diplomatije, i dodao da je na EU da se konačno suprotstavi ekstremistima u Prištini. Jeremić je ponovio da je Srbija posvećena ulasku u EU, ali da ona nema isti tretman kao ostale zemlje regiona. Čitav niz dodatnih uslova nam se neopravedno nameće, istakao je Jeremić, i izrazio nadu da će Češka tokom predstojećeg predsedavanja EU pomoći Srbiji da prevaziđe izazove sa kojima se suočava. Šef srpske diplomatije počeo je danas dvodnevnu posetu Češkoj. ... <<

Ja mislim da se "boca_dichtin" mali potpuno otrgao sa lanca.

...

#26 lokarda

lokarda
  • Members
  • 2,255 posts

Posted 14 November 2008 - 01:35

Od koga ? Oslobodjenje zemlje od vlastitih gradjana malo drukcije vere ? Pa ih vise nema. Obicno se oslobadja od okupatora, a ovde je vlastiti narod druge nacionalnosti, to bi bila neobicna okupacija, kao sto je i oslobodjenje


Čuj mene je JNA oslobađala nije bilo baš bajno, nisu pitali za religijske pripadnosti...nestalo bi struje a meni su tada noge izgledale ko iz bundes lige. Uostalom jel zbilja misliš da Srbi u Hrvatskoj nisu dobili baš nikakvu pomoć da se sačuvaju od dojučerašnjih susjeda i hordi drogiranih ustaša?

#27 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 14 November 2008 - 02:01

Od koga ? Oslobodjenje zemlje od vlastitih gradjana malo drukcije vere ? Pa ih vise nema. Obicno se oslobadja od okupatora, a ovde je vlastiti narod druge nacionalnosti, to bi bila neobicna okupacija, kao sto je i oslobodjenje


Mi smo jos goru stvar pokusali na Kosovu, pa nekako, onako ljudski, osecam da nemamo prava ni da zucnemo o tome... Al' sta zna mladi junosa...

#28 pojedinac

pojedinac
  • Members
  • 2,127 posts

Posted 14 November 2008 - 02:49

Od koga ? Oslobodjenje zemlje od vlastitih gradjana malo drukcije vere ? Pa ih vise nema. Obicno se oslobadja od okupatora, a ovde je vlastiti narod druge nacionalnosti, to bi bila neobicna okupacija, kao sto je i oslobodjenje


Da, baš kao što se, recimo, Italija oslobađala od okupatora Benita iz neprijateljske i daleke - Italije.

Okupacija a potom ni oslobađanje nemaju veze sa vjerom i nacionalnošću već sa činjenicom da je jedan dio ili zemlja u potpunosti pao pod kontrolu pomahnitale hunte koja ne poštuje zakone, sije olovo i mržnju okolo godinama. Te se nikakvim razumnim Z metodama ne može nagovoriti na manje-više mirno i "pravedno" rješenje problema. E, onda dođe oslobađanje od takvog agresivnog i bolesnog tkiva tkiva.

Zločini koji su se pri tome, nažalost, desiili su za svaku osudu i treba ih oštro kažnjavati. I pojedince za izvršenje i djelove aparata vlasti za odgovornost. Ali, kako su ista ili slična zlodjela u oslobađanju od "benita" i ostalih stručnjaka iz tog vakta od strane oslobodilaca procesuirana, protagonisti "Oluja" mogu samo sa žaljenjem konstatovati da je pravda barem u nekoj mjeri, mrvicama, dosupna.

edit - od...

Edited by pojedinac, 14 November 2008 - 03:15.


#29 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 14 November 2008 - 03:09

A koga briga kako vi gledate na avgust 1995 ili maj 1995?

upravo obrnuto, zaludni forumski balvandzijo koji preko mirne reintegracije istocne Slavonije prelazi kao da se ona uopce nije dogodila, upravo obrnuto. Srbija je ta, koja se vise, o tome, ne pita.

Predsjednica Nacionalnog odbora za praćenje pregovora Hrvatske o pristupanju Europskoj uniji i donedavna dugogodišnja predsjednica oporbene Hrvatske narodne stranke Vesna Pusić kazala je za naš radio kako su ove Jeremićeve primjedbe iznesene u okviru rasprave o najnovijem izvješću o napretku Europske komisije koji se bavio zemljama regije – kako onima koje su kandidati, tako onima koje nisu kandidati, ali imaju europsku perspektivu. Hrvatska je dobila uvjetovani datum završetka pregovora o članstvu u Europskoj uniji, podsjeća gospođa Pusić.

„Svatko ima pravo na svoje mišljenje i svatko ima pravo reći ono što misli da je primjereno reći, ali – što se tiče Hrvatske – relevantna su mišljenja članica Europske unije, jer se Hrvatska kandidira za članstvo u Europskoj uniji, odlučuje o svom pridruživanju Europskoj uniji, a ne nečemu drugom. Prema tome, u ovom trenutku su relevantna mišljenja članica, a mislim da bi bilo malo pretjerano da se nečlanice, pa čak i zemlje koje nisu kandidati pitaju da procijene hrvatsku spremnost za ulazak u Europsku uniju.“


Radio Slobodna Evropa


Hrvatska koja je svu stetu naplatila 1995

to sto je "Hrvatska" tada "naplatila" ja placam iz svog vlastitog dzepa, kao sto sam, iz vlastitog dzepa, platio i stetu od granatiranja moje kuce, za razliku od tebe, koji u obnovi porusenog u Hrvatskoj, kao gradjanin Srbije, ne ucestvujes niti jednom jedinom lipom. Hrvatska dakle, od Srbije, odnosno od gradjana Srbije koji su odlazili "na ratiste" (SFRJ je izgleda bila sastavljena od SR Srbije i SR Ratista) ubijati, muciti, protjerivati, paliti i pljackati, nista nije naplatila. niti jednu jedinu lipu.

#30 No7

No7
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 14 November 2008 - 03:30

Da, baš kao što se, recimo, Italija oslobađala od okupatora Benita iz neprijateljske i daleke - Italije.

Okupacija a potom ni oslobađanje nemaju veze sa vjerom i nacionalnošću već sa činjenicom da je jedan dio ili zemlja u potpunosti pao pod kontrolu pomahnitale hunte koja ne poštuje zakone, sije olovo i mržnju okolo godinama. Te se nikakvim razumnim Z metodama ne može nagovoriti na manje-više mirno i "pravedno" rješenje problema. E, onda dođe oslobađanje od takvog agresivnog i bolesnog tkiva tkiva.

Zločini koji su se pri tome, nažalost, desiili su za svaku osudu i treba ih oštro kažnjavati. I pojedince za izvršenje i djelove aparata vlasti za odgovornost. Ali, kako su ista ili slična zlodjela u oslobađanju "benita" i ostalih stručnjaka iz tog vakta od strane oslobodilaca procesuirana, protagonisti "Oluja" mogu samo sa žaljenjem konstatovati da je pravda barem u nekoj mjeri, mrvicama, dosupna.


Ahaha
Jel su to oni ljudi sto su doneli kolevku na Trg Bana Jelacica 30. maja 1990. da bi Tudjman "darivao" Hrvtasku? Ja znam da u Kninu je bilo puno pijandura ili budala pa okrenu vola i zaigraju kolo ali ovo su bili psihicki poremceni ljudi za koje su strani diplomati pricali da su fasisti i rasisti. A o bacanjima bombi na imovinu Srba i pucanjem po srpskim naseljima jos sa kraja 1990 i pocetka 91 ne bih hteo na ovome mestu jer je ovde bilo jako puno price i dokaza . O tome sta se desilo na Plitivicama je pricao i Jospi Boljkovac i o kakvim se sve lazima radi. O tome kako je ko glasao o tome ko je kome rusio prava. A najbolje je spomenuti gde se nalazio danasnji predsednik Hrvatske kada su se vodile najvece borbe po istocnoj Slavoniji ili gde su zavrsili tenkovi iz DJDJ u istom periodu.
O tome gde je nestalo 145 00 Srba jos tokom 1991 u demografiji Hrvatske?