Jump to content


Photo
- - - - -

Pomoc oko oduzimanja vozila


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#1 Simica

Simica
  • Members
  • 16 posts

Posted 11 November 2008 - 20:42

MUP mi je privremeno oduzeo automobil Suzuki swift1.0 (2000.god), navodno zbog carinskog prekrsaja. Posle 10. dana jos vestace i proveravaju. Izgleda da je uvoznik, fizicko lice, nesto muvao sa carinom. Inace ja sam drugi, nezvanicno treci vlasnik. Kupio sam ga u ZR pre 18.meseci, od lika koji je imao sudsko ovlascenje za prodaju, od prvog vlasnika iz Rume. Ugovor je overio covek iz agencije. Bez problema sam ga sam preregistrovao na svoje ime u NS. Zanima me da li neko ima iskustva sa slicnim slucajem. Bilo koji savet je dobrodosao.

#2 Simica

Simica
  • Members
  • 16 posts

Posted 17 November 2008 - 01:18

Auto-mafija iz Rume je na slican nacin uvezla preko 200 vozila. I sve ih redom privremeno oduzimaju po Srbiji. Ko god je kupio automobil, a prvi vlasnik je iz Rume, neka se ne iznenadi kad mu zakucaju na vrata i oduzmu auto radi vestacenja i provere. Ista sema je radjena; Prvi vlasnik na saobracajnoj je prodao na ovlascenje dilerima na auto-piljacama, sirom Srbije. Dalje se sami nadjite, ako ste u ovoj prici.

#3 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 17 November 2008 - 17:33

Ne znam kako je danas, ali pre par godina je moj rođak čekao 8 meseci da mu vrate "privremeno oduzet automobil" i još je platio "ležarinu" za sve to vreme...

#4 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 17 November 2008 - 22:52

Mom drugu su pre 8-9 godina uzeli skoro novi Reno Megane "na proveru". Auto je dobio posle skoro godinu dana , nije platio nikakvu lezarinu , ali su mu vratili skoro unisten auto. Ko zna ko ga je pandur vozio i drndao.Imao je sve uredne papire i Megane je bio cist kao suza , ali bez obzira na to nije nista znao o kolima sve vreme od kad mu je oduzet, cak je i advokata angazovao. U jednom momentu se pomirio s tim da mu auto nikada nece ni biti vracen. Samo je jednog dana dobio pismeno obavestenje da ode u neko mesto u okolini Beograda (ne znam tacno gde) i da moze da preuzme svoj auto. Posle toga je , naravno, usledila prodaja.
Znam da nisam Bog zna sta pomogao , ali eto jos jedne price u vezi toga.

#5 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 17 November 2008 - 23:02

I meni su jednom prilikom drzali auto 9 meseci. Svejedno spadamo u one sretnije kojima su vratili. Interesantno je to jebanje neduznih, idi brate pa uhapsi kolegu koji je provukao sve to kroz knjige i ostavi narod na miru.

Edited by rory, 17 November 2008 - 23:11.


#6 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 17 November 2008 - 23:16

Kad reče kolegu, ovaj auto koji sam pomenuo je bio kupljen od policajca i uredno registrovan 2-3 godine...

#7 Simica

Simica
  • Members
  • 16 posts

Posted 18 November 2008 - 10:04

To su sve stariji slucajevi, ali u svakom slucaju hvala na odgovorima. Ovo je sad aktuelno: http://www.cannonbal...p;postorder=asc . Ljudima svakodnevno oduzimaju vozila, a niko nije objasnio koja su nasa prava, kao savesnim kupcima. U SUP-u su mi samo rekli da cekam da me obaveste. Da li to znaci da mogu da me drze u neizvesnosti mesecima ili nedaj boze godinama? Pa u pitanju je privatna imovina koja je po ustavu zagarantovana. Potrebno je sto vise pricati o ovakvim temama, jer to moze svakog da zadesi. Ocigledno je nemar ili korupcija u organima koji su zaduzeni za aprovodjenje zakona, glavni uzrocnik problema obicnih gradjana.

#8 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 18 November 2008 - 12:47

Ma ja mislim da je to kriminal i otimacina novca. Isto kao kad ti neko ukrade auto , pa te "posteni nalazac" kontaktira posle 5-6 dana da ti vrati auto uz odgovarajucu nadoknadu. Ne bi me iznenadilo da i tebi neko od organa predlozi da malo "poguras" proceduru vracanja nekom kintom. Verovatno vec imaju i ustaljene tarife u zavisnosti od vrednosti auta. Panduri su kod nas najveci kriminalci

#9 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 20 November 2008 - 16:02

To su sve stariji slucajevi, ali u svakom slucaju hvala na odgovorima. Ovo je sad aktuelno: http://www.cannonbal...p;postorder=asc . Ljudima svakodnevno oduzimaju vozila, a niko nije objasnio koja su nasa prava, kao savesnim kupcima. U SUP-u su mi samo rekli da cekam da me obaveste. Da li to znaci da mogu da me drze u neizvesnosti mesecima ili nedaj boze godinama? Pa u pitanju je privatna imovina koja je po ustavu zagarantovana. Potrebno je sto vise pricati o ovakvim temama, jer to moze svakog da zadesi. Ocigledno je nemar ili korupcija u organima koji su zaduzeni za aprovodjenje zakona, glavni uzrocnik problema obicnih gradjana.


"Najlepse" od svega je sto sluzbenik MUPa koji je registrovao taj automobil (s laznom dokumentacijom) je zapravo zasticen ko beli medved.
to sto on/ona ne radi svoj posao kako treba, pa ti mozes da kupis uredno registrovan auto koji je zapravo protivzakonito uvezen i koji se moze oduzeti, nasu vrlu drzavu ne interesuje. i da, vrhunac licmerja: naplatice TEBI kaznu sto si bio nemaran (a sigurno si proverio dal ej auto registrovan, dal je kraden, itd.)

a auto neces dobiti nazad, sve i ako ulove kriminalca koji je falsifikovao papire.

#10 Simica

Simica
  • Members
  • 16 posts

Posted 22 November 2008 - 09:40

Izgleda da je ovo uzelo maha: http://www.natasa-mi...?p=95298#95298I
I na ovom sajtu se prica o auto-mafiji. Nadam se da ce se nesto pokrenuti sa mrtve tacke. Ima puno prevarenih kupaca vozila. Jos svi i ne znaju da su osteceni. Lici mi na "drzavni posao", iz proslih vremena. Sve je isto samo njega nema.

NE MOJTE SE IZNENADITI, AKO ZAKUCAJU I NA VASA VRATA !

Edited by Simica, 22 November 2008 - 09:59.


#11 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 22 November 2008 - 12:03

Ne bih da dolivam ulje na vatru, ali mislim da je vreme da se u ovoj državi prestane i sa praksom "davanja punomoći" za prodaju automobila. Koliko sam video obrazac je isti - svi oštećeni su automobil kupili od "trećeg lica", verovatno preprodavca ili svesnog saučesnika, a ne formalnog vlasnika. Eto lepog povoda da neko kaže "STOP - to više ne može". Neka lepo naprave firmu, plaćaju poreze kao i svi drugi, a ne da kupuju jeftino, prodaju skupo, zarađuju za naše uslove velike pare, a pri tome se vode kao socijalni slučajevi...

#12 Simica

Simica
  • Members
  • 16 posts

Posted 22 November 2008 - 12:51

Slazem se sa tobom oko sudskih overenih ovlascenja. Ali ovde je problem prva registracija. Kako drugi, treci ili ko zna koji vlasnik po redu da zna da li je auto regularan, kada je prosao nekoliko registracija. Kad kupis auto sa vazecom saobracajnom, koje je naravno izdao SUP, preregistrujes na sebe, zasto bi uopste sumnjao u ispravnost iste. Sta sam ja kriv sto je tamo neki uvoznik potplatio carinika, sluzbenika SUP-a, i ko zna jos koga. I kako da sad ja, kao savestan kupac, dobijem svoj auto nazad? To je glavno pitanje.

#13 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 November 2008 - 14:39

Odes u, recimo, Nemacku, kupis, dovezes, ispostujes celu proceduru, das drzavi sav harac, i posle ti ne mogu nista... Kupovina bilo cega, od sitnica do `krupnih` stvari poput automobila od domaceg plebsa je na ovim prostorima uvek bila riskantan biznis...

#14 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 22 November 2008 - 20:03

Slazem se sa tobom oko sudskih overenih ovlascenja. Ali ovde je problem prva registracija. Kako drugi, treci ili ko zna koji vlasnik po redu da zna da li je auto regularan, kada je prosao nekoliko registracija. Kad kupis auto sa vazecom saobracajnom, koje je naravno izdao SUP, preregistrujes na sebe, zasto bi uopste sumnjao u ispravnost iste. Sta sam ja kriv sto je tamo neki uvoznik potplatio carinika, sluzbenika SUP-a, i ko zna jos koga. I kako da sad ja, kao savestan kupac, dobijem svoj auto nazad? To je glavno pitanje.

Nisam pravnik, pa uzmi ovo sa rezervom, ali razmisli o tome da tužiš onoga ko ti je prodao automobil jer te je u suštini on prevario. Automobil je, koliko sam opet razumeo sa raznih foruma, stariji nekoliko godina nego što piše u saobraćajnoj tako da si i tu doveden u zabludu. Najbolje da ti vrati novac, pa neka on razmišlja o tome kako će i kada da mu ga vrate iz MUP-a... Lakše reći nego uraditi, ali ja bih probao.

Edited by namcor, 22 November 2008 - 20:04.


#15 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 22 November 2008 - 23:09

Pa tako ide procedura, policija ti oduzme automobil, vrati ga vlasniku ili proda na licitaciji zavisno od predistorije, lupi poneku kaznu a ti se onda deset godina parnicis sa ostalima ucesnicima. Drzavni sluzbenici koji su sve ispecatirali dobiju unapredjenje a samo retko supenziju ako su preterali pa je to pocelo da skodi biznisu ostalih.