Jump to content


Photo
- - - - -

Umro Nikola Kavaja, lovac na Tita


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#16 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 26 November 2008 - 02:35

Zato sto se veliki protivnici komunizma protive i kloniranju sto je sigurno glavni razlog.Znas kloniranje nije u duhu sa pravoslavljem.......


Pa dobro, dele se prostom deobom, nemoj ni ti da si na kraj srca  :ph34r:

#17 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 November 2008 - 02:44

Zato sto se veliki protivnici komunizma protive i kloniranju sto je sigurno glavni razlog.Znas kloniranje nije u duhu sa pravoslavljem.......

Prvo, svi normalni ljudi su "veliki protivnici komunizma", na isti nacin na koji su svi normalni ljudi i "veliki protivnici fashizma", jer je eticki imperativ biti protivnik sumanute ideologije koja je odgovorna za smrt nekoliko puta 1e7 neduznih ljudi u "miru". Drugo, posto se javljas iz the land of the free (a gle cuda, ovo ne kazem sa ironijom, vec sasvim ozbiljno, jer se svakako radi o najslobodnijem drustvu koje je ikad postojalo od pojave civilizacije na planeti), trebalo bi da razumes da se kloniranju protive i mnogi koji sa pravoslavljem nemaju blage veze, vec su iz potpuno drugacijih kulturoloskih sredina. Konacno, evo ja priznajem da sam veliki pobornik kloniranja, narocito terapeutskog rada na maticnim celijama koji zaista obecava lecenje brojnih neizlecivih naslednih bolesti, sto ne vidim zasto bi mi smetalo da budem protivnik svakog vida totalitarizma, ukljucujuci i lokalno tako pomodni titoizam?

#18 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 27 November 2008 - 02:55

Prvo, svi normalni ljudi su "veliki protivnici komunizma", na isti nacin na koji su svi normalni ljudi i "veliki protivnici fashizma", jer je eticki imperativ biti protivnik sumanute ideologije koja je odgovorna za smrt nekoliko puta 1e7 neduznih ljudi u "miru". Drugo, posto se javljas iz the land of the free (a gle cuda, ovo ne kazem sa ironijom, vec sasvim ozbiljno, jer se svakako radi o najslobodnijem drustvu koje je ikad postojalo od pojave civilizacije na planeti), trebalo bi da razumes da se kloniranju protive i mnogi koji sa pravoslavljem nemaju blage veze, vec su iz potpuno drugacijih kulturoloskih sredina. Konacno, evo ja priznajem da sam veliki pobornik kloniranja, narocito terapeutskog rada na maticnim celijama koji zaista obecava lecenje brojnih neizlecivih naslednih bolesti, sto ne vidim zasto bi mi smetalo da budem protivnik svakog vida totalitarizma, ukljucujuci i lokalno tako pomodni titoizam?

Uplasi me bre Sredingeru  :ph34r: : tema je Kavaja, ti krenuo u politicku teoriju.

Kloniranje OK. Ono sa fasizmom i komunizmom bas i nije, al' ajde. Svako ima pravo na sopstveno misljenje  :)

#19 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 November 2008 - 03:55

Notirati: nisam ja upleo u igru kloniranje i velike protivnike komunizma (ironija sa kojom se to govori je zbilja odvratna, makar iz pijeteta prema tolikim zrtvama gulaga, "velikih skokova napred", "polja smrti" i slicno).

A dalje, ako je Kavaja bio terorista, sto jeste slucaj, onda molim samo da se uoci da je spisak terorista u istoriji srpstva/srBstva znatno duzi, i ukljucuje one, po sopstvenim izopacenim kriterijumima daleko, daleko uspesnije, kao sto su bili Gavrilo Princip, Jasa Tomic, Petar Zivkovic (i ostatak "Crne ruke"), ubice ministra Draskovica 1921, ubica knjaza Mihajla i - naravno, last but not the least - Zvezdan, Ulemek i ostatak crven(oberetkask)e udbaske bagre.

#20 qmedic

qmedic
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 27 November 2008 - 03:55

Svako ima pravo na sopstveno misljenje

I na sopstvene zablude.

#21 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 November 2008 - 04:19

I na sopstvene zablude.

Apsolutno. Oduvek bilo. Ali, onaj ko to naglasi ili eksplicira nista manje od drugih.

#22 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 27 November 2008 - 04:44

Notirati: nisam ja upleo u igru kloniranje i velike protivnike komunizma (ironija sa kojom se to govori je zbilja odvratna, makar iz pijeteta prema tolikim zrtvama gulaga, "velikih skokova napred", "polja smrti" i slicno).

A dalje, ako je Kavaja bio terorista, sto jeste slucaj, onda molim samo da se uoci da je spisak terorista u istoriji srpstva/srBstva znatno duzi, i ukljucuje one, po sopstvenim izopacenim kriterijumima daleko, daleko uspesnije, kao sto su bili Gavrilo Princip, Jasa Tomic, Petar Zivkovic (i ostatak "Crne ruke"), ubice ministra Draskovica 1921, ubica knjaza Mihajla i - naravno, last but not the least - Zvezdan, Ulemek i ostatak crven(oberetkask)e udbaske bagre.


Imas ti pravo da pises ovde sta hoces. Ali nemas prava da pricas nesto sto ne znas. Ili, da vec ako ne znas, ne kazes barem jedno ''ja mislim, nisam siguran...''. Jer, na primer, kneza Mihaila nije ubio on nego oni, i da ne nabrajam.


A meni je odvratno, na primer, kad neko vec u drugom postu zaboravi fasizam, pa se ostrvi na komunizam. Dacu ti hint: u partiju, komunisticku si mogao da se - upises. U naciju - nisi. To je jedna od razlika izmedju komunizma i fasizma.

I - ne brukaj nick koji si uzeo.

Note: koje srBsko u tebi zadrza ruku, ne dade ti da od svih pripadnika ''Crne ruke'' ne pomenes Apisa, nago bas - Peru Zivkovica. Ne dao bog da te moze slucajno da cuje - Mustafa Golubic. Ne bi se dobro proveo. Taj tek nije znao za salu. Kad su takvi u pitanju  :ph34r:

#23 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 27 November 2008 - 19:42

Imas ti pravo da pises ovde sta hoces. Ali nemas prava da pricas nesto sto ne znas. Ili, da vec ako ne znas, ne kazes barem jedno ''ja mislim, nisam siguran...''. Jer, na primer, kneza Mihaila nije ubio on nego oni, i da ne nabrajam.

Ma hajde, bas ces da me naucis. Vrlo dobro znam da je postojala zavera protiv knjaza Mihaila, ali je zaveru osmislio i smrtonosni oroz povukao jedan covek, Kosta Radovanovic. Ako ces tako - zlonamerno i samo kada ti to ideoloski odgovara - da cepas dlaku na cetvoro, onda nije ni Kavaja bas sve sam radio, ni Princip, itd. Uvek se moze dodati jos imena i time praviti lazno pametan. Posebno kada je u pitanju forma forumskog posta, a ne naucnog rada. Navodjenje primera nije isto sto i navodjenje iscrpne liste, ali ko ne zeli da uoci razliku nece je ni uociti.

A meni je odvratno, na primer, kad neko vec u drugom postu zaboravi fasizam, pa se ostrvi na komunizam.

To ti je odvratnije od zaborava zrtava? Po tebi nemas moralnu obavezu prema zrtvama komunizma, ali je imas prema zrtvama fasizma? To se zove licemerje, onako po definiciji. Ali nisi ti tu usamljen - veliki je moralni problem sto u mnogim delovima sveta (na celu sa putinovom nkvd-fsb Rusijom) zrtve fashizma bivaju instrumentalizovane i slavljene zarad politicke i medijske koristi vlastodrzaca, a o zrtvama komunizma se cuti ili u najboljem slucaju o njima govori par disidenata i popova koji se ne mogu pohvaliti preteranom ozbiljnoscu.

Dacu ti hint: u partiju, komunisticku si mogao da se - upises.

Ako si bio kulak? Ili "narodni neprijatelj"? Ili banatski Nemac? Ili Vijetnamac (u Pol Potovom raju)? Lako je tebi sa takvim naivnim shvatanjem istorije...

U naciju - nisi.

Ako ne znas za mnoge takve primere, idi kod Kertesa da te poduci... O raznim "postenim Albancima" da ne pricam. I Staljin je bio Gruzin, hahaha...

To je jedna od razlika izmedju komunizma i fasizma.

Ko je tvrdio da nema razlike? Osim sto je i jedno i drugo ZLO, sto tebi iz nekog razloga ne ulazi u glavu, izgleda.

I - ne brukaj nick koji si uzeo.

Ah, sta li ti znas o tome? Sad ces verovatno i neku lekciju iz fizike i istorije nauke da mi ponudis...

Note: koje srBsko u tebi zadrza ruku, ne dade ti da od svih pripadnika ''Crne ruke'' ne pomenes Apisa, nago bas - Peru Zivkovica. Ne dao bog da te moze slucajno da cuje - Mustafa Golubic. Ne bi se dobro proveo. Taj tek nije znao za salu. Kad su takvi u pitanju :ph34r:

Cela crna ruka bila je zlocinacka organizacija, i sigurno mi ti nisi potreban da me naucis tome. Argumenti tipa "zasto nisi pomenuo A nego samo B" kada se radi o primerima u forumskom postu su ne samo licemerni, vec i priglupi.

Edited by Schrodinger, 27 November 2008 - 20:08.


#24 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 28 November 2008 - 20:07

Prvo, svi normalni ljudi su "veliki protivnici komunizma", na isti nacin na koji su svi normalni ljudi i "veliki protivnici fashizma", jer je eticki imperativ biti protivnik sumanute ideologije koja je odgovorna za smrt nekoliko puta 1e7 neduznih ljudi u "miru". Drugo, posto se javljas iz the land of the free (a gle cuda, ovo ne kazem sa ironijom, vec sasvim ozbiljno, jer se svakako radi o najslobodnijem drustvu koje je ikad postojalo od pojave civilizacije na planeti), trebalo bi da razumes da se kloniranju protive i mnogi koji sa pravoslavljem nemaju blage veze, vec su iz potpuno drugacijih kulturoloskih sredina. Konacno, evo ja priznajem da sam veliki pobornik kloniranja, narocito terapeutskog rada na maticnim celijama koji zaista obecava lecenje brojnih neizlecivih naslednih bolesti, sto ne vidim zasto bi mi smetalo da budem protivnik svakog vida totalitarizma, ukljucujuci i lokalno tako pomodni titoizam?

Nisi razumeo ironiju....
Onaj kojem je upucena dobro zna o cemu se radi....

#25 qmedic

qmedic
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 28 November 2008 - 20:43

1e7

Sad sam se setio. Ovaj je "doktor" za cifre i Njutnove zakone a Popaj je akademik nekih društvenih nauka. Tačno. Ovo 1e7 nije evropska oznaka puta nego brojka koju mogu za odgonetnu samo "njegovi". Mi na Elektrotehničkom fakultetu nismo to uspeli da shvatimo pa ne mogu da kažem tačno koliko su to komunisti pobili u "miru", ali znajući kako Njutn razmišlja, verovatno je to nekoliko puta po 10 miliona, nekih stotinak, 150, možda i više.

Lepo ja kažem za otvaranje naloga, lična karta, slika i lekarsko uverenje /od psihijatra/.

Edited by qmedic, 28 November 2008 - 20:44.


#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 November 2008 - 21:20

Tvoja glupost je nadmasena samo tvojim nemoralom i bahatoscu. Ako se ti sprdas sa desetinama miliona vrlo realnih zrtava, ti si zreo za ludnicu odavno (po mogucstvu zatvorsku), umesto da druge tamo saljes. Ali brvno se u svom oku ne vidi...

#27 qmedic

qmedic
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 28 November 2008 - 21:31

Tvoja glupost je nadmasena samo tvojim nemoralom i bahatoscu. Ako se ti sprdas sa desetinama miliona vrlo realnih zrtava, ti si zreo za ludnicu odavno (po mogucstvu zatvorsku), umesto da druge tamo saljes. Ali brvno se u svom oku ne vidi...

Možda bi moglo da prodje i bez slike, ali uverenje od lekara obavezno.

#28 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 31 December 2008 - 13:13

Prvo, svi normalni ljudi su "veliki protivnici komunizma", na isti nacin na koji su svi normalni ljudi i "veliki protivnici fashizma", jer je eticki imperativ biti protivnik sumanute ideologije koja je odgovorna za smrt nekoliko puta 1e7 neduznih ljudi u "miru". Drugo, posto se javljas iz the land of the free (a gle cuda, ovo ne kazem sa ironijom, vec sasvim ozbiljno, jer se svakako radi o najslobodnijem drustvu koje je ikad postojalo od pojave civilizacije na planeti), trebalo bi da razumes da se kloniranju protive i mnogi koji sa pravoslavljem nemaju blage veze, vec su iz potpuno drugacijih kulturoloskih sredina. Konacno, evo ja priznajem da sam veliki pobornik kloniranja, narocito terapeutskog rada na maticnim celijama koji zaista obecava lecenje brojnih neizlecivih naslednih bolesti, sto ne vidim zasto bi mi smetalo da budem protivnik svakog vida totalitarizma, ukljucujuci i lokalno tako pomodni titoizam?

Ovde pojedinci samo napadau jednu vrstu totalitarizma ekstremno desnicarsku, dok zlocin napravljen od ekstremno levicarske grupe Staljina, Ma Ce Dunga, Kim Il Sunga, Causeska, Breznjeva, Tita.....i njihove politike prikrivaju. Totalitarizam bilo ekstremno desno ili ekstremno levi treba da se osudi, sto to u Srbiji nije uradjeno jer su na vlasti jos uvek deca onih ciji su roditelji cinili te zloicne. Zato je nemoguce lustraciju napraviti u Srbiji, kao sto je uradjeno po zemljama istocne Evrope. A sto se tice Kavaja, i BBC je prenela vest o njemu da mu ja CIA otvoreno pomagala u atentatu na Tita. CIA je tacno rekla Kavaju, gde ce se Titova kola kretati prilikom njegove poseti Ameici, CIA mu je dala mape, oruzije i trenirali su ih sa americkom vojskom jos od '47. Navodno zasto atentat nije uspeo, snajper se zaglavio.

CIA staged several assassination attempts on Tito!!
Tuesday, 12 December 2006 8:07 BBC news

In the 60s and 70s of the 20th century, CIA had staged several assassination attempts on Josip Broz Tito, Yugoslavian President at the time, claims the former CIA associate Nikola Kavaja in an interview with the ''Independent'' newspaper. Kavaja, who was himself accomplice in the Tito assassination attempts, claimed that they were organised by the Serbian chetnik groups in US and West Europe, funded and supervised all the time by the CIA since 1947.

#29 nenad_janjic

nenad_janjic
  • Members
  • 6 posts

Posted 16 October 2011 - 08:57

Slava Srpskom komandosu,Nikoli Kavaji,

#30 Razdrug

Razdrug
  • Members
  • 42 posts

Posted 06 March 2012 - 01:26

Slava mu