Jump to content

Photo
- - - - -

AUTO SKOLA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 Genaro

Genaro
  • Members
  • 241 posts

Posted 01 November 2008 - 12:24

Jel ima neko neku preporuku za auto skolu u Beogradu? Po mogucstvu u centru.

Hvala unapred smile.gif

#2 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 01 November 2008 - 13:46

Zasto u centru? Daleko je lagodnije i lakse polagati na NBG-u nego po brdovitom centru sa uskim ulicicama gde se parkira svako gde kako stigne...

#3 Genaro

Genaro
  • Members
  • 241 posts

Posted 01 November 2008 - 13:53

Zasto u centru? Daleko je lagodnije i lakse polagati na NBG-u nego po brdovitom centru sa uskim ulicicama gde se parkira svako gde kako stigne...

Pa zivim u centru, a nesto mi se ne gubi po 4 sata na to. Dok odem tamo, cas pa nazad....

#4 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 01 November 2008 - 21:20

Probaj Parking Servis. Imaju nove Skode Fabie.

#5 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 02 November 2008 - 00:17

Na žalost, ne znam koju školu da ti preporučim, ali mislim da je ipak bolje da ona bude u centru. Zašto? Ukoliko se od početka navikneš na gust saobraćaj, mesta kao što su Slavija, železnička stanica ili Bulevar, biće ti mnogo lakše kada budeš vozio bez instruktora, odnosno za sopstvene potrebe. Imaj u vidu da ti je praktično znanje veoma važno, a njega ćeš steći ako voziš po centru. Novi Beograd nije toliko zahvaćen gužvama i tamo je zaista lakše voziti, ali ako naučiš da voziš u centru, NBGD će ti biti još lakši za vožnju.

#6 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 02 November 2008 - 01:28

Do pre neko vece nisam znao da iza Pionira, sportske hale, na parkingu, do sitnih sati vezbaju voznju. I to nekoliko auto skola. I to je neki centar, cujem da se to tamo odvija po ceo dan, pa je mozda najbolje da prosetas, pogledas i popricas sa ljudima.

#7 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 29 May 2009 - 10:31

Da li neko moze da preporuci auto skolu na relaciji NBG / Zemun?

Moja devojka hoce da krene na voznju.

Kriterijumi su:
- da su kola pristojna (moze Corsa, Punto, samo ne kola preko 10 god i ne Zastava)
- da nije preskupo (cenim da su najjeftniije skole uglavnom loseg kvaliteta, ali slobodno me razuverite)
- da su instruktori strpljivi i da umeju da objasnjavaju.
- da se izbegavaju ture sa po 3-4 kandidata u isto vreme gde pola vremena sedis i gledas kako drugi voze

Ne znam da li je po BG tako, ali po provinciji, instruktor obicno dolazi po tebe kuci kad pocinje cas? Ovo i nije narocito bitno, ako je skola na NBG ili u Zemunu, ne moze biti daleko :ph34r:

Dakle?

#8 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 29 May 2009 - 12:47

Da li neko moze da preporuci auto skolu na relaciji NBG / Zemun?

Moja devojka hoce da krene na voznju.

Kriterijumi su:
- da su kola pristojna (moze Corsa, Punto, samo ne kola preko 10 god i ne Zastava)
- da nije preskupo (cenim da su najjeftniije skole uglavnom loseg kvaliteta, ali slobodno me razuverite)
- da su instruktori strpljivi i da umeju da objasnjavaju.
- da se izbegavaju ture sa po 3-4 kandidata u isto vreme gde pola vremena sedis i gledas kako drugi voze

Ne znam da li je po BG tako, ali po provinciji, instruktor obicno dolazi po tebe kuci kad pocinje cas? Ovo i nije narocito bitno, ako je skola na NBG ili u Zemunu, ne moze biti daleko :)

Dakle?

Za ovo još nisam čuo :ph34r:

#9 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 29 May 2009 - 12:53

Za ovo još nisam čuo :ph34r:

Sta ces, desava se, auto skole da pristede...

#10 nesh_bros

nesh_bros
  • Members
  • 31 posts

Posted 29 May 2009 - 19:48

Pricate kao da je poenta sto lakse proci voznju, kao da je to neki test !

Vodi racuna, zivot ce ti posle zavisiti od toga! :ph34r:

Bolje se raspitaj koji je instruktor STROG! a ne gde je korsa i punto!

#11 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 29 May 2009 - 21:51

Pricate kao da je poenta sto lakse proci voznju, kao da je to neki test !

Vodi racuna, zivot ce ti posle zavisiti od toga! :ph34r:

Bolje se raspitaj koji je instruktor STROG! a ne gde je korsa i punto!

Jel treba da bije?

Takođe, jesi li kao početnik vozio Zastavu? Taj menjač ne može da savlada ni iskusan vozač, a kamo li devojka koja je početnik...

#12 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 30 May 2009 - 09:27

Jel treba da bije?

Takođe, jesi li kao početnik vozio Zastavu? Taj menjač ne može da savlada ni iskusan vozač, a kamo li devojka koja je početnik...

Pa tu se ne slažu svi. Meni lično je većina starijih poznanika savetovala da učim na nekom jugu, uz objašnjenje "Ako to naučiš, posle ćeš svaki auto lako voziti". I stvarno je tako bilo. U školi sam vozio juga , mada posle toga više nikad nisam seo u isti ( :ph34r: ), a svaki auto mi je bio laganica vožnja.
A inače se slažem da instruktor treba da bude na neki način "strog". Ja sam gledao neke instruktore koji su sa učenicima išli da "uplate loto, pojedu nešto, završe nešto...". Svega je bilo, sem vožnje. Ja sam mojih 40 časova žestoko odvozio i bilo mi je drago zbog toga.

#13 nesh_bros

nesh_bros
  • Members
  • 31 posts

Posted 31 May 2009 - 21:33

Jel treba da bije?

Ne razumem sta ti pricas? bije? :ph34r:
kakav menjac? :)

KAZEM LEPO, nije poenta sto lakse poloziti, vec kod strogog profesora.
Izbor automobila koji ces voziti zavisi od toga sta ces voziti POSTO POLOZIS!

jer ako imas para da kupis YARIS (jer si cica) onda polazi na nekom takvom. Servo, Abs.. nauci se na kvalitetnom automobilu, zasto da ne.

A ako ces voziti YUGO, izaberi yugo.. prosto ali podvlacim:
ZIVOT ce ti zavisiti od nacina tvoje voznje, zato bolje trazi strogog instruktora! :D

#14 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 31 May 2009 - 21:36

Šta vam je napelo sa kolima ? Gledajte školu i instruktora, a ne kola.
Moja preporuka je Stopex - tamo mi je dete vrlo uspešno naučilo da vozi

#15 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 01 June 2009 - 07:43

Ocigledno da se nismo dobro razumeli oko ove strogoce. Mnogi moji prijatelji su imali instruktore koji bukvalno udaraju po prstima kad nest pogresis. To ja smatram nepotrebnom strogocom. Nov vozac je obicno vrlo uplasen, i nikakva strogoca tu ne pomaze, moze da ima samo kontra efekat.

Sto se tice menjaca, opet se ne slazemo. Napomenuo sam da se raspitujem za devojku. Trenutno nemamo nikakav auto, ali u planu je neka Astrica. Ja sam ucio voznju na Pezou 205, i zadovoljan sam. Medjutim, imao sam nakon toga puno iskustva sa Zastavinim vozilima, i smatram da nije poenta da naucis da vozi tenk da bi posle umeo da vozis pristojan auto. Kao sto ste mogli da vidite, ja nisam trazio auto skolu sa mercedesima, nego samo sa pristojnim kolima, do 10 god starosti, tj. da nema menjac na kojem nikad ne znas u kojoj si brzini.

Zahvalan sam na svim konkretnim predlozima.