Jump to content

Photo
- - - - -

Avioni mogu i ovako da se reklamiraju

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#16 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 06 November 2008 - 22:22

...idi bre, pa ti i ne znas koji je avion u pitanju... dakle, da je bolja slika mogli bi da vidimo i koja je od tih par dodatno naoruzanih (i neuspelih) verzija b-24, dakle da li je xb-41 ili xb-24j koje obe imaju dodatni 'chin turret' ... b-17 je imao istu takvu varijantu, YB-40

Naravno da ne znam. Da znam, ne bih ni pitao.

Ovo je nesto Daglasovo?

#17 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 07 November 2008 - 11:34

... Ni reci o B-52, osim napomene u impresumu u kojoj stoji B-47. Sto je najinteresantnije, fotografija na koricama je ZAISTA reklamna. 

Stvarno? Ako jeste, autor reklamne kampanje je debelo promašio ciljnu grupu jer očigledno pripada čuvenoj školi marketinga "fotka dobre ribe sve prodaje". Dezodoranse, kišobrane ili pneumatski alat, svejedno.

Ne isključujem mogućnost da kupci Boeingovh vojnih aviona cene dobru ribu, ali za kupovinu te vrste robe treba im svakako drugačiji podsticaj.

Možda autor fotke samo hteo da napravi nešto u fazonu "lepotica i zver", da bi istakao kontrast između "krhke devojke i našeg sjajnog novog proizvoda koji odiše sirovom snagom" ...

#18 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 07 November 2008 - 11:47

Stvarno? Ako jeste, autor reklamne kampanje je debelo promašio ciljnu grupu jer očigledno pripada čuvenoj školi marketinga "fotka dobre ribe sve prodaje". Dezodoranse, kišobrane ili pneumatski alat, svejedno.

Ne isključujem mogućnost da kupci Boeingovh vojnih aviona cene dobru ribu, ali za kupovinu te vrste robe treba im svakako drugačiji podsticaj.

Možda autor fotke samo hteo da napravi nešto u fazonu "lepotica i zver", da bi istakao kontrast između "krhke devojke i našeg sjajnog novog proizvoda koji odiše sirovom snagom" ...

Otprilike  :ph34r: . Plus cuvene pedesete, plus hladni rat, plus Koreja u kojoj ne ide bas kako treba... 

#19 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 07 November 2008 - 12:09

nije douglas

#20 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 07 November 2008 - 12:18

nije douglas

Onda tipujem na Engleza, pilotska kabina na ledjima je njihova moda. Englez? Neki od onih zakasnelih?

#21 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 07 November 2008 - 15:10

Onda tipujem na Engleza, pilotska kabina na ledjima je njihova moda. Englez? Neki od onih zakasnelih?

nije ni englez

#22 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 07 November 2008 - 15:37

nije ni englez

Nesto nemacko: obloge motora, dosta stakla, mozda cak i elise. Dupli repni stabilizator? Ne vidi se bas najbolje.

Ili neki od Francuza radjenih za Nemce kao prototipovi? Ne deluje kao americka naprava. Meni barem.

#23 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 07 November 2008 - 19:20

Nesto nemacko: obloge motora, dosta stakla, mozda cak i elise. Dupli repni stabilizator? Ne vidi se bas najbolje.

Ili neki od Francuza radjenih za Nemce kao prototipovi? Ne deluje kao americka naprava. Meni barem.

nista od toga

#24 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 07 November 2008 - 22:08

Od cetvoromotoraca nema vise, ionako sam vec poceo da nabrajam, a to se ne vazi. Sa onoliko stakla na nosu mozda neki Rus, ako je neki od americkih X-eva, predajem se ili daj nesto za dodatak/pomoc.

#25 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 08 November 2008 - 00:16

Rusi ne bi stavili onakvu ribu na fotku. Niste nju analizirali , bujna plavuša ukazuje na američki avion

#26 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 10 November 2008 - 12:50

Japanac, hbt!!!

Relativno mali motori, srednjekrilac.

Nakajima, verovatno. 

Bez gledanja, iz glave  :ph34r:

Liz je cini mi se bilo nesto cetvoromotorno?

#27 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 10 November 2008 - 12:57

Japanac, hbt!!!

Relativno mali motori, srednjekrilac.

Nakajima, verovatno. 

Bez gledanja, iz glave  :ph34r:

Liz je cini mi se bilo nesto cetvoromotorno?

tacno, G5N liz

#28 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 10 November 2008 - 23:57

tacno, G5N liz

A plavusa, cija je ?

#29 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 11 November 2008 - 00:36

A plavusa, cija je ?

Kopilotova  :ph34r:

#30 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 11 November 2008 - 12:42

A plavusa, cija je ?

Ona je mehaničar(ka) i ide kao pribor uz letelicu.