Jump to content


Photo
- - - - -

Blog B92 i politika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
70 replies to this topic

#31 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 26 October 2008 - 20:38

Zaista sa simpatijom gledam na ovakve ispade ali; nema vise partizanskog B92 koji je emitirao program iz podruma i s ljubavlju. Na kraju krajeva, ON vas je naucio da mislite drukcije. E, fuck- sad je red da vi shvatite kako nema ideala praznog trbuha - tj. taj isti B92 kojeg tako silno pljujete, trenutno u zemlji Srbiji pokusava nemoguce


Na pocetku bese anarkija

#32 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 26 October 2008 - 22:45

Ziza:

"Nisam upoznata sa slucajem Tibora, pa ne bih komentirala..."

Drzi se svojih principa i ne komentiraj ukoliko nisi upoznata o temi.

On topic:

Guranje ove teme pod tepih tj. u neki nebulozni kutak sa pravog mesta, a to je "politika" je krajnje neumesno.
Ovde se ne raspravlja o tehnikalijama bloga i blogera, tracevi i vracevi... vec o veoma ozbiljnim uvredama na nacionalnoj osnovi jednog coveka koji je izneo svoje vidjenje sajma knjiga u Beogradu.

Bilo koji internacionalni forum ili blog ima u prvim redovima pravila ponasanja, da se banuju clanovi koji vredjaju ljude po nacionalnoj ili rasnoj osnovi. Na zalost ovde je pocelo da se desava obrnuto i to je znak za zabrinutost.

Molim vas da ovu temu vratite tamo gde je i zapoceta, na forum "politika". Na kraju krajeva ovde se i govori o politici jednog dela informativne kuce B92 i posledicama ili rezultatima ovakvog ponasanja.

#33 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 October 2008 - 05:50

Slazem se. Sve te sto pisu za pescanik i e-novine treba po kratkom postupku.
Dobro je Tibor jos i prosao, bolje mu je da cuti...


Ma ok, nisam mislila bukvalno niti tvrdim da je to opravdanje. Ali ima nesto zanimljivo na sto cesce nailazim kod vas; Lukovic je (navodno :ph34r: ) silan demokrata, kad tamo urednik Pinka. Ej, Pinka. Ovaj Tibor izgleda neka "cvecka", pa pise za Kurir. Kod vas u medijima izgleda vrijedi ona "jeben i posten". Tesko da tako nesto moze proci bilo gdje u svijetu.


Na pocetku bese anarkija


A onda komercijalizacija. Druga je stvar sto bi se neki jos igrali partizana.


Na kraju krajeva ovde se i govori o politici jednog dela informativne kuce B92 i posledicama ili rezultatima ovakvog ponasanja.


Isuse kako mi idu na zivce ovi elementarno nepismeni forumasi. Mda, i ja cu se sutra baviti politikom odgoja kucnih ljubimica, pa se jelte, zna gdje to spada. :)
Iš!

#34 Frankie Wilde

Frankie Wilde
  • Members
  • 650 posts

Posted 27 October 2008 - 11:07

...
Isuse kako mi idu na zivce ovi elementarno nepismeni forumasi. Mda, i ja cu se sutra baviti politikom odgoja kucnih ljubimica, pa se jelte, zna gdje to spada. :ph34r:
Iš!


Ziza, uz duzno postovanje, ovde se ne radi o "politici odgoja kucnih ljubimaca", niti o Kuriru i ostalom djubretu...Bez obzira gde Tibor pise, trebas da procitas sta Tibor pise, pre svega, pa onda da doneses sopstveni sud, a smatram da je sramno da se na blogu devedesetdvojke moze procitati da neko zbog kritike jednog, hm, kulturnog desavanja, salje 400 kilometara odavde na osnovu svog imena i prezimena, kao sto je bio slucaj sa Tiborom, i da se tom nekom ukine VIP status iako se u svojim odgovorima na bljuvotine ponasao u skladu sa pravilima ne samo bloga, nego i elementarnog pristojnog ponasanja...

B92 nas jeste ucio da razmisljamo drugacije, i to niko ne spori, licno sam dosta naucio i na ovom Forumu, pre nego sam se ukljucio, ali sve nas boli ocigledno urusavanje tog medija, iako smo bolno svesni da je do komercijalizacije moralo doci...Medjutim, ovde se ne moze govoriti o "komercijalizaciji" zato sto je rec o blogu i to, zamisli, ne blogu na "SrBskim nacionalistima" (gde mozemo ocekivati slanje nepodobnih 400 km daleko odavde), vec na devedesetdvojci...

Obzirom da si nam sused (i vazda rado vidjen gost, sto se mene tice), kako bi se osecala da se tako nesto desilo tebi na osnovu nekog smislenog komentara koji si napisala ovde? Da li bi mi i tad trebali da zatvorimo oci ne boreci se protiv takvih pojava? Ako su nasi matorci pogresili pre 15, 20 godina, i zatvorili oci pred takvim pojavama, mi ne smemo dozvoliti da se to desi i nama...

Mislim da nas je B92, pored toga sto nas je naucio da razmisljamo drugacije, naucio jos jednoj stvari...a to je da se borimo...

Uostalom, mnogi od nas nisu zaboravili jingl "letenjem protiv letargije"...

P.S.Kad vec nekoga prozivas za elementarnu nepismenost, da te obavestim da posle "Isuse" ide zarez...:)

Edited by Frankie Wilde, 27 October 2008 - 11:10.


#35 instruktor

instruktor
  • Members
  • 3,108 posts

Posted 27 October 2008 - 11:10

Ali ima nesto zanimljivo na sto cesce nailazim kod vas; Lukovic je (navodno :ph34r: ) silan demokrata, kad tamo urednik Pinka. Ej, Pinka. Ovaj Tibor izgleda neka "cvecka", pa pise za Kurir.

E ne može ni žirafa da se posere, a da se u to ne umeša Pera Luković ?
Neću braniti Tibora, al ću zato pljunuti Lukovića.
Kakve sad veze ima PL, PINK, KURIR i skidanje Tibora sa VIP liste blogera ?
O čemu se ovde radi ?

#36 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 27 October 2008 - 13:13

E ne može ni žirafa da se posere, a da se u to ne umeša Pera Luković ?


Pa ja stvarno rijetko kad spominjem Lukovica, a i tom slucaju, nikad bez (dobrog)razloga.

Neću braniti Tibora, al ću zato pljunuti Lukovića.
Kakve sad veze ima PL, PINK, KURIR i skidanje Tibora sa VIP liste blogera ?


Pardon, "e-novina", a ne Kurira. Malo sam pobrkala, nije namjerno. Pa mozda ima veze ako uzmes u obzir da e-novine ciji je glavni urednik Lukovic, konstantno, a neargumentirano razvlace i blate B92-ojku. S druge strane, nikad nisam cula da je Lukovic udario po Pinku koji je neusporedivo losije smece i nije do koljena B92-ojci. To je po meni krajnje licmejerno, pa i nemoralno. Moguce je dakle da je Tiboru ukinut VIP status zato jer pise za iste novine. Ne znam, pretpostavljam. Rekoh vec da mi se ne svidja blog B92 tj. nacin na koji funkcionira, ali sigurno zato necu zapljunuti citavu B92 kucu; prvo, zato jer blog uredjuje samo jedna skupina ljudi, a ne svi uposlenici, (a sigurno ni Veran)a drugo, kada bi B92 uistinu branila slobodu govora tj. pisanja, onda mi na foumu B92 ne bismo imali ovaj topic. Dakle ne radi se o tome da ne zelim braniti Tibora, ali sigurno necu kolektivno pljuvati po B92-ojci ne znajuci pritom stvarni razlog njihovog postupka, a i imajuci u vidu da su oni usprkos komercijalizaciji, jos uvijek daleko kvalitetnija TV kuca u odnosu na ostale, pa i na RTS koji toboze predstavlja javni TV servis.

O čemu se ovde radi ?


O tome se radi. :ph34r:

Edited by Ziza, 27 October 2008 - 13:16.


#37 E-mail

E-mail
  • Members
  • 153 posts

Posted 27 October 2008 - 13:32

Čemu dreka? Dotični blog kao svaki drugi, ima svog urednika - urednik ima svog pretpostavljenog - pretpostavljeni ima mail - to bi bila desetinacija onih koji su zgroženi izmenjenom uredjivačkom politikom devedesetdvojke.

#38 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 27 October 2008 - 16:37

Čemu dreka? Dotični blog kao svaki drugi, ima svog urednika - urednik ima svog pretpostavljenog - pretpostavljeni ima mail - to bi bila desetinacija onih koji su zgroženi izmenjenom uredjivačkom politikom devedesetdvojke.


Dobro, znaci treba grupno da "tihujemo" na forumu. Bice to divna zabava, vec vidim.

#39 saritam

saritam
  • Members
  • 186 posts

Posted 27 October 2008 - 19:00

Stvarno me je iznenadila vest da su mu ukinuli VIP status zbog ovog teksta. Malo je oštrijim tonom pisan, spomenuo je biografije ratnih kurvi i reči genocid i Republika Srpska, da li je to naljutilo moderatore ne znam, ali bi bilo lepo da dobije/mo objašnjenje. Mislim da i nije spominjao konkretna imena kod ovih biografija....Antisemitizam, možda ih je to, čoveče, sada me baš zanima, šta je potaklo moderatore na ovako oštru meru :ph34r: , ja ne vidim razlog.

#40 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 27 October 2008 - 19:13

Pa nije da opravdavam, ali ako pise za doticno smece onda nisam ni poebno protiv.

Da li je i Pescanik smece? :ph34r: I sta to znaci ako neko pise za E-novine, da zasluzuje da ga posalju u Madjarsku sa sendvicima? Ili da mu ukinu nalog? Ma streljati po kratkom postupku kao sto kaze Zagor.
Kazes:

Posted Image

svi oni su smece?!? Vesna Pesic?! Misa Brkic?! I svi ostali redom??! =Kurir?!? :D
Idi begaj.

Ko je tebe pozvao da das takav sud? Videla zaba kako se konj pppotkiva te krenula i ona, pa plakala i cupala kose a onda nastavila dalje po svome.
Reci mi samo od koga sada branis B92, od Tibora? Izvini a gde je to Tibor napao B92? :D

Pa ja stvarno rijetko kad spominjem Lukovica, a i tom slucaju, nikad bez (dobrog)razloga.

Ma sta kazes, spamovala si samo topik o kandidaturi BS" sa 10 metara postova, i samo je tebi jasno zasto kada imas dva topika za to: jedan o samom Peri i ako bas hoces nesto o kojoj tribini ldp-a na kojoj se, kada i ako, pojavio ovde.

Pardon, "e-novina", a ne Kurira. Malo sam pobrkala, nije namjerno. Pa mozda ima veze ako uzmes u obzir da e-novine ciji je glavni urednik Lukovic, konstantno, a neargumentirano razvlace i blate B92-ojku. S druge strane, nikad nisam cula da je Lukovic udario po Pinku koji je neusporedivo losije smece i nije do koljena B92-ojci. To je po meni krajnje licmejerno, pa i nemoralno. Moguce je dakle da je Tiboru ukinut VIP status zato jer pise za iste novine. Ne znam, pretpostavljam. Rekoh vec da mi se ne svidja blog B92 tj. nacin na koji funkcionira, ali sigurno zato necu zapljunuti citavu B92 kucu; prvo, zato jer blog uredjuje samo jedna skupina ljudi, a ne svi uposlenici, (a sigurno ni Veran)a drugo, kada bi B92 uistinu branila slobodu govora tj. pisanja, onda mi na foumu B92 ne bismo imali ovaj topic. Dakle ne radi se o tome da ne zelim braniti Tibora, ali sigurno necu kolektivno pljuvati po B92-ojci ne znajuci pritom stvarni razlog njihovog postupka, a i imajuci u vidu da su oni usprkos komercijalizaciji, jos uvijek daleko kvalitetnija TV kuca u odnosu na ostale, pa i na RTS koji toboze predstavlja javni TV servis.
O tome se radi. :D

Znaci ukidaju se nalozi ako pises za E-Novine? To znas pouzdano ili onako lupas? Sta je sledece Vesna Pesic i Misa Brkic ne smeju da kroce na sveto tlo B92 zgrade?
Bilo bi lepo da nije tako kako ti mislis jer nije Tibor (=) Pera, mada ga ti tako mazes u svojoj oceni teksta koje nisi ni procitala. :) Covek pise i za Pescanik (gde pa Pera redovno gostuje), da ukinemo i Pescanik? Koja je pa to logika sujete i smizljenja. Ako je to politika kuce, kakvom je ti procenjujes, onda je najgluplja moguca.

To sve na stranu, jesi napisala pristojan post o pravu B92 kao kompanije na komercijanost i sa njime se slazem.
Ne pljujem te pljuvanja radi vec kada pricas nesto sto je glupo, ovo ti je na mestu. :D
Nemam mnogo protiv toga sve dok postoji i Insajder i sve ostalo sto je dobro i kvalitetno na B92. To naravno ne znaci, sa druge strane, da mora da mi se svidi i taj Grand Prodakshn :D , ili da je svako od njihovih novinara nepogresiv, najlepsi i najbolji, ima i onih koji ponekad grese.

Stoji i onaj Frenkijev dodatak da se Blog ne moze smatrati komercijalnim ni pod razno, i kao mnogi ne vidim cemu njegovo glancanje i poliranje do te mere da ga se sutra nece stideti ni Kostunica. Jos da ode par ljudi i citace ga samo takvi, ako i oni (meni za citanje su ostale recimo samo Kvirije, ako i oni odu nema razloga da otvaram taj deo b92 sajta pa da mi placaju da citam sta je ko tog dana pojeo za dorucak ili koji je film odgledao).

Edited by st.maurice, 27 October 2008 - 19:38.


#41 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 October 2008 - 21:28

Ma nije problem to sto B92 postaje komercijalna medijska kuca. To je neminovnost. Ne smetaju meli Velika braca i ostale trijumfalne operacije.

Problem je ulizistvo i jednoumlje koje se servira preko B92 info programa koje je jednako kao ono sto nam je Milanovic onomad servirao preko PTC. Samo sto su se uloge drukcije podelile, sada neko drugi igra ulogu Vozda i neka druga partija/stranka je nedodirljiva i nepogresiva.

I opet cim se digne glas koji se ne uklapa u opstu sliku (a slika je, s povratkom SPS u vlas' mnooogo ista kao s kraja '80-tih / pocetka '90-tih) on biva na jedan krajnje dzukacki nacin ucutkan.

E u tome je problem, jeb'o komercijalizaciju, ovde je cisti nacizam u pitanju. Ako su reality shows neophodnost i neminovnost, ovo drugo B92 nikako nije smeo sebi da dopusti.

I zato jos jednom: B92 stidite se!

#42 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 27 October 2008 - 21:51

Ma nije problem to sto B92 postaje komercijalna medijska kuca. To je neminovnost. Ne smetaju meli Velika braca i ostale trijumfalne operacije.

Problem je ulizistvo i jednoumlje koje se servira preko B92 info programa koje je jednako kao ono sto nam je Milanovic onomad servirao preko PTC. Samo sto su se uloge drukcije podelile, sada neko drugi igra ulogu Vozda i neka druga partija/stranka je nedodirljiva i nepogresiva.

I opet cim se digne glas koji se ne uklapa u opstu sliku (a slika je, s povratkom SPS u vlas' mnooogo ista kao s kraja '80-tih / pocetka '90-tih) on biva na jedan krajnje dzukacki nacin ucutkan.

E u tome je problem, jeb'o komercijalizaciju, ovde je cisti nacizam u pitanju. Ako su reality shows neophodnost i neminovnost, ovo drugo B92 nikako nije smeo sebi da dopusti.

I zato jos jednom: B92 stidite se!


Preterano bolno lupetaš, Radoje.

Kako te nije sramota da I JEDNU TV danas u Srbiji porediš sa jednim zločincem i ubicom Milanovićem, a kamoli B92?! Jesi ti normalan?!

Kakvo crno jednoumlje i ulizištvo ti vidiš na B92? Jednoumlje koje vrste i ulizištvo kome? DS-u? Onom DS-u čijeg je potpredsednika Đelića pre neki dan Jugoslav izuo tako da nije mogao izlaz iz studija da nađe (da ne idem dalje)? Jel tako nešto moguće na "televiziji koja podseća na Milanovićev RTS" i koja se "ulizuje"?

Da, ulizuju se DS-u ako pitaš talibane u LDP-u. Njima nikad nije dosta, dok god vesti ne budu počinjale sa "Bilmez i nacoš Boris Tadić danas je ponovo lupio...".

Ako skokneš do DS-a, međutim, rećiće ti da LDP-a po medijima koje pokriva B92 ima 10x više nego što po realnoj snazi i ulozi ta stranka i grupacija oko nje zaslužuju. Ne veruj mi, nego ih pitaj.

Ako ne-daj-druže-bože pitaš DSS, pljunuće tri puta preko ramena i pravoslavno će te oterati u qrac izdajnički.

Ako pitaš smradikale ili Grobara, rećiće ti da B92 treba spaliti ili bar oprljiti.

Kome se onda to B92 ulizuje i kakvo to jednoumlje vlada u programima te kuće?

Nego, ajmo - krenula pljuvka, pa daj da svi dignemo nogicu i pišucnemo malko dok daju, dok se može.


Skidanje Tiborovog bloga je bezrazložni kretenizam, ali ne seri dalje ko foka, života ti.

Čuj, Milanović... :ph34r:

Edited by CTPAX, 27 October 2008 - 21:55.


#43 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 October 2008 - 21:52

Problem je ulizistvo i jednoumlje koje se servira preko B92 info programa koje je jednako kao ono sto nam je Milanovic onomad servirao preko PTC. Samo sto su se uloge drukcije podelile, sada neko drugi igra ulogu Vozda i neka druga partija/stranka je nedodirljiva i nepogresiva.

I opet cim se digne glas koji se ne uklapa u opstu sliku (a slika je, s povratkom SPS u vlas' mnooogo ista kao s kraja '80-tih / pocetka '90-tih) on biva na jedan krajnje dzukacki nacin ucutkan.

E u tome je problem, jeb'o komercijalizaciju, ovde je cisti nacizam u pitanju.



nacizam na b92 info programu? :ph34r:

#44 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 27 October 2008 - 22:17

nacizam na b92 info programu? :ph34r:

Nacizam na B92. Jeste. I blog B92 je deo B92.

Slanje etnicki nepodobnih "400km severno" jeste nacizam.

Moderator na blogu B92 (zaposlen od strane B92) smatra da takve - i jos gore - izjave imaju svoje mesto u okviru B92, dok je Tibor zasluzio da bude sankcionisan i jos pride da se izvini Djuri sto ga je poslao "400km severno".


@ CTPAX:

Kao prvo, jeb'o LDP.

Sto se tice jednoumlja, samo se seti kako je izgledao program u vreme formiranja aktuelne vlade. Jos od Milanoviceva vremena (koji jeste ubica, i JEDINO po tome se i razlikuje od "I JEDNE TV danas u Srbiji") nisam imao taj osecaj da me neko u zdravu pamet pokusava praviti ludim, da me ubedjuje da je crno belo i da je belo crno i da me ubedjuje da je govno torta. E o tome pricam.

Boris Tadic danas u Srbiji uziva apsolutnu vlast, moguce cak i u vecoj meri nego Milosevic onomad. Razlika je u tome sto je SM koristio svoju vlast za sirenje haosa i smrti svuda po regionu dok BT ipak kako-tako vodi Srbiju u pravom pravcu (pravom, bar po mom subjektivnom misljenju).

A nije tu samo B92 u pitanju, nego bukvalno svi medijski outlet-i u Srbiji (osim onih u kriminalno-radikalsko-udbaskim rukama) i to cini pricu jos tuznijom. Ni za Milosevica se nisu toliko unisono papagajisali mediji kao u zadnje vreme (opet moje subjektivno misljenje).

#45 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 27 October 2008 - 22:44

Nacizam na B92. Jeste. I blog B92 je deo B92.


u svom prethodnom postu nigde nisi pomenuo blog. pominjao si TV (veliki brat i OT) i, konkretno, informativni program. pominjao si komercijalizaciju. raznim segmentima b92 možeš, verovatno, svašta da zameriš, ali bi bilo bar korektno da budeš konkretan.

i da - milanović. bez uvrede, zaista, ali vidi se da si daleko. nije sjajno, apsolutno, ali je od milanovićevog rts-a daleko svetlosnim godinama.