Jump to content


Photo
- - - - -

Mali forumski rečnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
430 replies to this topic

#61 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 November 2008 - 19:35

Škripalica, Škripalina, Palčica - Ana Ivanović

Ja bih preispitala opravdanost stavljanja Aninog nadimka "Palcica"u MFR, znajuci kako ga je dobila - posle neucestvovanja na OI u Pekingu zbog povrede palca. Ovaj nadimak su joj dali hejteri koji smatraju da se isfolirala i izmislia povredu i povlaci se po komentarima na sajtu B92. Sve se dalje napumpavalo u stampi da bi je u nekim novinama prozvali Tačijeva Palčica, to sam procitala na ovom PDF, neko je preneo, a ja sam sama sebi rekla :
ZBM :ph34r:
IMO, svaki put kad Anu nazovemo Palcica mi se pridruzujemo toj hejterskoj gomili i tom nacinu razmisljanja, sto je sasvim suprotno dobrom duhu i toleranciji koji vlada na ovom PDF-u.
Volela bih da cujem i druga misljenja, ja sam prva za uklanjanje "Palcice", iskljucivo zbog konteksta u kome je nastala.
Škripalica, Škripalina su mi OK, ali bih volela da mi neko objasni zasto je Ana dobila ove nadimke, jer nisam pratila sve diskusije.
Usput, trebalo bi dodati na listu IMO, IMHO i IMAO, a objasnjenja daje LiDAl

imo = In My Opinion ( imho = In My Humble Opinion ; imao= In My Arrogant Opinion )


Edited by Uma, 01 November 2008 - 19:36.


#62 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 01 November 2008 - 19:55

Ne znam, ja sam za taj nadimak pročitala na jednom drugom forumu i iskreno sam mislila da je taj nadimak posledica njene opreme-naime, meni su one skorašnje suknjice ličile na latice cveća, pa sam i sama izvela analogiju sa Palčicom iz bajke (i u tom kontekstu mi je krajnje simpatičan nadimak).

Pošto komentare ne čitam, a takođe ni štampu koju finansira podzemlje i ko zna ko još, logično da sam živela u zabludi.Nema problema, mogu da brišem, mada je (kao što rekoh) moja asocijacija potpuno druge vrste.

Škripalina je zapravo parodija na kukanje Hantuhove zbog toga što je Ana u jednom meču navodno ometala namernim škripanjem patika.

#63 wegga

wegga
  • Members
  • 1,845 posts

Posted 01 November 2008 - 20:01

e zaboravili smo na Anin epitet Simetrična!!!! :ph34r:

#64 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 November 2008 - 20:26

Ne znam, ja sam za taj nadimak pročitala na jednom drugom forumu i iskreno sam mislila da je taj nadimak posledica njene opreme-naime, meni su one skorašnje suknjice ličile na latice cveća, pa sam i sama izvela analogiju sa Palčicom iz bajke (i u tom kontekstu mi je krajnje simpatičan nadimak).

Pošto komentare ne čitam, a takođe ni štampu koju finansira podzemlje i ko zna ko još, logično da sam živela u zabludi.Nema problema, mogu da brišem, mada je (kao što rekoh) moja asocijacija potpuno druge vrste.

Škripalina je zapravo parodija na kukanje Hantuhove zbog toga što je Ana u jednom meču navodno ometala namernim škripanjem patika.

Nazalost ne zivimo u svetu bajki :ph34r: , ovaj nadimak se pojavio posle OI, ni ja ne idem na komentare, ali sam tada isla, formirane su 2 grupe, ne mogu te ljude da nazovem fanovima nego hejterima - Anini hejteri i Jelenini hejteri i posle svakog meca bilo koje od ove 2 igracice nastajala su prepucavanja, gde se ta povreda palca vezivala uz Anin "nedostatak patriotizma", ta se iz toga izrodio i pogrdan nadimak Palcica.
Doduse bila je i 3. grupica, ljudi koja je pokusavala da izmiri ove 2, ali bezuspesno.
A i gde si videla Palcicu od 185 cm :) ?
Hvala na objasnjanju nadimka Škripalina.
@wegga
Simetrična mi je OK, kao i svaki nadimak koji nema neku uvredljivu konotaciju.
Edit :
Evo onoga o cenu sam govorila, nalazi se na temi Jelana Jankovic Post #266, kopiram deo vezan za Anu

A linc ne mora da bude samo fizicki. Dovoljno je procitati kako clanke, tako i komentare na vesti (ne samo na B92) o npr. Ani i njenom "nedostatku" patriotizma (do toga da je ona Tacijeva Palcica i "priznala Kosovo")


Edited by Uma, 01 November 2008 - 20:41.


#65 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 01 November 2008 - 21:57

A i gde si videla Palcicu od 185 cm

pa, takođe treba pitati one koji su je odenuli u latice cveća da l' kao palčicu zamišljaju toliku devojku :ph34r: .

Šalim se, ja ću da izbrišem taj nadimak, mada je u prvom postu već naglašeno da nadimci ne treba da se shvate uvredljivo, već da su "iz milošte".Sad bi svako kome smeta nadimak hrčak, žaba, serona, dick, itd, mogao da zahteva da izbrišemo jer je uvredljivo.Mislim da u tom smislu ni Ana ne treba da ima povoljniji tretman samo zato što je naša.Posebno jer taj nadimak smatram za svoj i smišljen mnogo pre "incidenta sa palcem" (da ne pominjem da sam bila potpuno na njenoj strani kad je prozivana za "nepatriotizam", tako da nemam nikakvu zlu nameru :D ).

Edit:izbrisala Palčicu, dodala za Mariju Šarapovu Vrištalina i Čarapova :D .

ps:možda ne živimo u svetu bajki, ali kad ljudima dajem nadimke, gotovo uvek imam predstavu likova iz diznijevih crtaća, dakle-bajki :) .

Edited by M.S.25., 01 November 2008 - 22:25.


#66 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 November 2008 - 22:24

Zar se ne radi o Zvoncici a ne o Palcici u doticnoj bajci? Ako mene secanje dobro sluzi postoji bajka o decaku Palcicu, a ne o devojcici.
Inace se slazem s Umom.

#67 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 01 November 2008 - 22:33

Palčica je devojčica iz bajke, toliko mala (ne veća od palca), da je spavala u ljuski oraha i onda je krenula na neki put, na putu srela lastu, krticu (koji je hteo da je oženi), itd.Na kraju je došla do malog kraljevstva gde su svi ljudi bili njene veličine, a koji su živeli među laticama cveća, našla princa, živeli srećno do kraja života, bla, bla, bla (verovatno ću obnoviti gradivo kad budem imala decu :ph34r: )...e, sad, mene ta kućica među laticama podsećala na one Anine suknjice i haljine u vidu latica, a razumem zašto tebe asocira na Zvončicu, njena zelena haljinica dosta liči na tu opremu :) .Al', ime Zvončica je zauzeto.Sve u svemu, Palčica je obrisana.

A, evo je i bajka (baš se na prvoj sličici i vidi da je u cveću :D ):

http://hca.gilead.org.il/li_tiny.html

Edited by M.S.25., 01 November 2008 - 22:36.


#68 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 November 2008 - 22:38

Moram da priznam da se ne secam doticne bajke (nisam ekspert za bajke), samo nekog crtaca s malim decakom i drugog s Zvoncicom (Dizni gradivo :ph34r: ). No nebitno.

Edited by wwww, 01 November 2008 - 22:40.


#69 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 November 2008 - 22:50

Mislim da u tom smislu ni Ana ne treba da ima povoljniji tretman samo zato što je naša.

Slazem se sa tobom u da Ana ne treba da ima povoljniji tretman od drugih, taj nadimak i sve sto se plelo u vezi sa njim daleko je nadrastao nase forumsko zezanje u svakom smislu i mislim da je dobro sto si ga uklonila.
Palcica je Andersenova bajka, a Zvoncica je drugarica Petra Pana, to je delo skotskog pisca Dzejmsa Barija, po kome je Dizni studio uradio film.
Postoji i Palcic, mislim da je motiv isti, bracni par ne moze da ima dete, pa se moli Bogu da im da jedno makar bilo malo kao palac, posle Palcic ode u svet i postane super baja, zezne sve koji mu se nadju na putu, naravno sve se zavrsi srecno, kao u bajci :) .
Moguce je da postoje i razne varijacije ovih bajki kod raznih naroda (npr. mi imamo Biberce), ali to prevazilazi temu ovog topica :D
Edit
(samo jos ovo :ph34r: )
Bajku Palcic su napisli Braca Grim, tako da smo svi u pravu, kome se cita
http://www.zadecu.com/Bajke/palcic.php

Edited by Uma, 02 November 2008 - 08:01.


#70 R_Benini

R_Benini
  • Members
  • 620 posts

Posted 01 November 2008 - 22:55

Ja tog kukavnog robina (mala slova on purpose) zovem Shoder. Ama, nikad nisam pogodio ishod njegovog mecha na kladionici, bilo da sam pogadjao gemove ili pobednika. Kiloster svedski. :ph34r:

#71 M.S.25.

M.S.25.
  • Members
  • 16,255 posts

Posted 01 November 2008 - 22:55

taj nadimak i sve sto se plelo u vezi sa njim daleko je nadrastao nase forumsko zezanje u svakom smislu

Verovatno si u pravu, ja sam sve te rasprave oko Ane i Pekinga zaobišla u širokom luku, baš zato da se ne bih trovala i nervirala, pa sam zato i izvela pogrešan zaključak.

#72 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 November 2008 - 22:57

Verovatno si u pravu, ja sam sve te rasprave oko Ane i Pekinga zaobišla u širokom luku, baš zato da se ne bih trovala i nervirala, pa sam zato i izvela pogrešan zaključak.

Pametno si postupila.

#73 ivana23

ivana23
  • Members
  • 4,897 posts

Posted 01 November 2008 - 22:58

Posted Image

SLIKOVNICA

#74 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 01 November 2008 - 22:59

Postoji i Palcic, mislim da je motiv isti, bracni par ne moze da ima dete, pa se moli Bogu da im da jedno makar bilo malo kao palac, posle Palcic ode u svet i postane super baja, zezne sve koji mu se nadju na put, naravno sve se zavrsi srcno, kao u bajci :ph34r: .

E to je to!
Dobro, sad smo i ovu misteriju resili (bar ja). :)

#75 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 01 November 2008 - 23:09

E to je to!
Dobro, sad smo i ovu misteriju resili (bar ja). :D

I ne samo to !
Editovala sam tako da sad imas link i mozes da procitas Palciceve dogodovstine :ph34r:
(Ovaj smajli dusu dao za Palcica :) )