Jump to content


Photo
- - - - -

Naši u belom svetu


  • Please log in to reply
2308 replies to this topic

#2236 kajzerica

kajzerica
  • Members
  • 136 posts

Posted 02 February 2017 - 02:01

Ivan Tatomirovic (podmladak Zvezde, pa FK Sarajevo), od letos u HJK Helsinki.


  • 0

#2237 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 08 April 2017 - 18:45

Fantastican pocetak sezone za Piksija. Nakon tri pobede, danas je gostovao sampionima u gradskom derbiju. Gvandzou Evergrande je izjednacio u nadoknadi. Da nije bilo tog gola, imao bi Piksi savrsenih 4/4, ali i sa ovih 3-1-0 je usamljen na vrhu.

 

Za Pauna kao sto rekoh, Cikago je odlican izbor. Radio je godinu dana bez ikakvog pritiska. Nije bilo rezultata, ali je ostao da radi. Ovo sezonu je krenuo nesto bolje, nadam se da ce biti makar do kraja u igri za plej-of.


  • 0

#2238 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 22 April 2017 - 19:38

klanjanje.gif

 


  • 7

#2239 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 22 April 2017 - 21:05

Random thought...gde su, sta rade Jovic i Saponjic?


  • 0

#2240 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 22 April 2017 - 21:08

Random thought...gde su, sta rade Jovic i Saponjic?

B tim Benfike..Jovicu sredjuju neku pozajmicu,a ovaj drugi suspendovan na 3 utakmice zbog udaranja protivnickog igraca..Sve u svemu,mrka kapa


  • 0

#2241 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 23 April 2017 - 01:13

Mladi su oni još uvek da bi se moglo tačnije odrediti šta sa njima. Svakako ne valja što ne igraju prvoligaški fudbal, ali ne mora to ništa da znači, očas posla može se to promeniti u njihovu korist, naravno vrlo teško da će se to dogoditi u Benfici jer imaju već nekoliko talenata koje forsiraju i koji su dobri. Bitno je da budu na zemlji i da ne odustaju od jakih treninga. Ako su dobri ja verujem da će napraviti neke karijere. Realno, svako ko je dobar pre svega i fudbal mu je na prvom mestu napraviće i dobru karijeru. Nadam se da su njihovi menadžeri zadovoljni sa lovom koju su dobili od Benfice pa sad mogu da im srede i neke realnije sredine gde će se lakše izboriti za minute na terenu.


  • 0

#2242 RatzenStadt

RatzenStadt
  • Members
  • 2,316 posts

Posted 23 April 2017 - 12:42

S vremena na vreme kliknem na detalje utakmice koje igraju Benfika B i Sporting B i nikada nisam video nijednog od njih dvojice kao strelca (mada ne znam ni da li igraju jer rezultati.com ne daje info o postavama u 2. portugalskoj ligi, a mrzi me da trazim detaljnije). Uglavnom, bas sam razocaran sto Jovica nema ni na mapi jer je prosle godine cini mi se dobijao neke minute i u LS, a na klupi je bio redovan. Realno je bilo ocekivati da napravi bar mali iskorak u ovoj, ali corak.


  • 0

#2243 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 23 April 2017 - 14:23

Jović ima čak šut okvir gola Bayerna u LŠ  :D

 

I Šaponjić i Jović imaju istu statistiku, 19 utakmica za drugi tim Benfice, po 2 postignuta gola. Previše tanko da bi se i pomišljalo da bi mogli da dobiju šansu tamo. Teško je za mladog neafirmisanog igrača da se nametne u Benfici ili Portu. Za njihove mlade timove igraju mnogo talentovanih klinaca iz Portugala i Južne Amerike i to su top talenti što se tiče fudbalskog znanja. Moraš da budeš zaista veliki potencijal da bi se nametnuo tamo kad tako mlad dolaziš u njihovu sredinu.

 

U Sportingu B nema nijedan naš klinac čni mi se  :D


  • 0

#2244 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 23 April 2017 - 14:31

Problem jeste taj sto obojica plasim se da nisu 100% glavama u fudbalu..Za Jovica sa sigurnoscu mogu da kazem,jer tu pricu i pozadinu te price jako dobro znam (Markoss moze da potvrdi),zasto nije isao na ono SP i slicno)..Preveliki hajp se napravio oko njega dok je jos u Zvezdi bio,i plasim se da on kao klinac nije uspeo da izdrzi toliki pritisak.Slicna prica je i sa Saponjicem.

Naravno,mladi su momci jos uvek,ostavljam im prostora da napreduju,promene se,prevazidju te 'tinejdzerske bubice',ali plasim se tesko.Naravno,vise nego ista bih voleo da me demantuju


Edited by Боги, 23 April 2017 - 14:36.

  • 0

#2245 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 23 April 2017 - 14:46

Pa to su verovatno menadžeri krivi al tako je to u fudbalu danas. Klubovi više veruju menadžerima nego svojim skautima. Zato Ramadani i prodaje igrače u boljim klubovima nego ostali koji se vrzmaju po našim livadama. Menadžeri danas imaju dosta uticaja u prodajama igrača i razumem na neki način onda klince što prihvataju da ih imaju. Brže je sigurno čak stići i do Zvezde, Partizana i Voše kad imaš njihova leđa nego ovako iako možda tamo negde postoji 2x talentovaniji klinac al nema menadžera da ga pogura. 

 

Ni u Portugalu se stvari ne razlikuju puno, s tim što je tamo sve to na višem nivou. Talentovanija deca, konkurencija veća, veće pare, veći apetiti menadžera i klubova, ozbiljniji dilovi između strana itd.


Edited by dzone87, 23 April 2017 - 14:47.

  • 1

#2246 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 23 April 2017 - 15:38

Dzone,sve do jedne potpisujem..Ali ovo za nase klubove i skaute..Nasi klubovi ne znaju sta je pojam skautinga,a kamoli da pricam o nekom ozbiljnijem skautingu itd..Sve se to zavrsava po sistemu dodjes mi-dodjem ti,i preporukama to sto kazes,kojekakvih menadzera itd..Nema tu smislene price odavno,zato smo ovakvi.


  • 0

#2247 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 06 May 2017 - 21:11

Sjajan gol Ljajića u gradskom derbiju protiv Juvea...

 


  • 1

#2248 Боги

Боги
  • Members
  • 7,209 posts

Posted 06 May 2017 - 21:13

SMS,Ljalja za te momke mora da se nadje mesto u repki..Nema izgovora.


  • 2

#2249 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 06 May 2017 - 22:21

Čestitao bih Rajkoviću na sjajan uspeh. Proglašen je za najboljeg igrača svog kluba za čitavu sezonu. Svaka čast majstore, mnogo mi je drago zbog tebe  :+1:


  • 0

#2250 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 07 May 2017 - 11:02

Jović ima čak šut okvir gola Bayerna u LŠ  :D

 

I Šaponjić i Jović imaju istu statistiku, 19 utakmica za drugi tim Benfice, po 2 postignuta gola. Previše tanko da bi se i pomišljalo da bi mogli da dobiju šansu tamo. Teško je za mladog neafirmisanog igrača da se nametne u Benfici ili Portu. Za njihove mlade timove igraju mnogo talentovanih klinaca iz Portugala i Južne Amerike i to su top talenti što se tiče fudbalskog znanja. Moraš da budeš zaista veliki potencijal da bi se nametnuo tamo kad tako mlad dolaziš u njihovu sredinu.

 

U Sportingu B nema nijedan naš klinac čni mi se  :D

 

Ima golman Vladimir Stojkovic :P

 

https://en.wikipedia...ler,_born_1996)


  • 0