Jump to content


Photo
- - - - -

Ikone ex-YU


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
132 replies to this topic

#31 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 01:14

Rijalda Kadric
http://www.imdb.com/name/nm0434420/
Posted Image
Ako sam dobro izbrojala glumila je lik Marije u cak 8 nastavaka filma "Lude godine" Zorana Calica.
Jedno vreme smo je gledali kao voditeljku programa Voice of America, posle toga joj se gubi trag, bar ja nisam nasla nista o njoj.

Edited by Uma, 26 October 2008 - 01:28.


#32 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 14:22

Milja Vujanović
Posted Image
http://www.imdb.com/name/nm0904282/
Zanimljiv clanak imate u Wikipediji
http://sr.wikipedia..../sr-el/Ми...ић
Evo dela vezanog za film.
"Još veću popularnost joj je donela glavna uloga u filmu "Rani radovi" Želimira Žilnika, koji su filmu doneli nagradu "Zlatnog medveda" na festivalu u Berlinu. Nagrada za glavnu žensku ulogu nije doneta jer žiri nije mogao da se odluči između Milje i Džeraldine Čaplin."

Rani radovi su bili njen debitantski film, ujedno jedan od najznacajnijih filmova "crnog talasa".
Nakon nesrece ostala vezana za invalidska kolica. Umrla je 2005.

Edited by Uma, 26 October 2008 - 14:23.


#33 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 17:46

Rijalda Kadric
http://www.imdb.com/name/nm0434420/
Posted Image
Ako sam dobro izbrojala glumila je lik Marije u cak 8 nastavaka filma "Lude godine" Zorana Calica.
Jedno vreme smo je gledali kao voditeljku programa Voice of America, posle toga joj se gubi trag, bar ja nisam nasla nista o njoj.

O neeeee samo nju neeeee....tacno sam znao da ces je postaviti...jeste da je bila pojava al tako je otrcana uloga da je boz sacuvaj....Definitivno out ti je ovaj post...al ajd. :ph34r:

#34 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 18:41

O neeeee samo nju neeeee....tacno sam znao da ces je postaviti...jeste da je bila pojava al tako je otrcana uloga da je boz sacuvaj....Definitivno out ti je ovaj post...al ajd. :ph34r:

Jeste da su joj uloge ( ustvari uloga ) bez veze, ali snimila je te filmove u SFRJ, a ja sam tako shvatila temu, da se setimo glumica koje su obelezile tu kinematografiju, a Rijalda Kadric jeste, sta da se radi ? Osim toga snimiti serijal od 8 filmova je fenomen i ne mozemo ga zaobici, ti filmovi jednostavno postoje.
I Ksenija Pajic igra u sapunicama, a imala je savrsenu ulogu u "Oficiru sa ruzom", po tom kriterijumu bi ti nju morao da brises.
Ako imas taj elitisticki pristup spisak bi se manjio, a moja ideja je da ovde skupimo sto vise glumica, pa neka svako cita ono sto mu se svidja.
Osim toga, svi temi ne prilaze "filmski", bas ih briga u kom je filmu koja igra i kako, nego gledaju neke zenske atribute, npr. Tanja Boskovic ce izazvati vecu pozornost od Vitomire Loncar, zato sti je jednostavno lepsa i ima vece...
Jesmo li se slozili ? :)
Edit :
Ovo otvara i nova pitanja, sta npr,. raditi sa glumicom kakva je npr. Maja Sabljic
Uz izuzetak sa pocetka karijere, tv film "Ruski umetnici eksperiment" tandema Dimitrijevic i Miljkovic
njene uloge su, izmedju ostalih, u filmovima ( ovo se odnosi na SFRJ period, a ni onaj posle nije nesto kvalitetniji) :
Kamijondzije 2
Kamijondzije opet voze
Druga Zikina dinastija
Sulude godine
S druge strane igrala je u 22 uloge, sto na filmu, sto na TV-u.
Da li je onda staviti ili ne ?
Mozda je i naziv same teme preambiciozan "Ikone..." mi nemamo ikone, odn. imamo odredjen broj, ali o njima se pise i zna i sto bi onda mi o njima pisali na forumu npr. o Nedi Arneric i sl. kad je imas i u novinama i na netu i na tv-u?
Ustavri, sta je zamisao ove teme, mozda je to kljucno ?
Ujedno pozivam ljude da nam se pridruze, uglavnom pisemo ti i ja, uz nekoliko izuzetaka.

Edited by Uma, 26 October 2008 - 19:39.


#35 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 19:30

Jeste da su joj uloge ( ustvari uloga ) bez veze, ali snimila je te filmove u SFRJ, a ja sam tako shvatila temu, da se setimo glumica koje su obelezile tu kinematografiju, a Rijalda Kadric jeste, sta da se radi ? Osim toga snimiti serijal od 8 filmova je fenomen i ne mozemo ga zaobici, ti filmovi jednostavno postoje.
I Ksenija Pajic igra u sapunicama, a imala je savrsenu ulogu u "Oficiru sa ruzom", po tom kriterijumu bi ti nju morao da brises.
Ako imas taj elitisticki pristup spisak bi se manjio, a moja ideja je da ovde skupimo sto vise glumica, pa neka svako cita ono sto mu se svidja.
Osim toga, svi temi ne prilaze "filmski", bas ih briga u kom je filmu koja igra i kako, nego gledaju neke zenske atribute, npr. Tanja Boskovic ce izazvati vecu pozornost od Vitomire Loncar, zato sti je jednostavno lepsa i ima vece...
Jesmo li se slozili ? :)


Naravno...ali ne potpuno. Evo gde gresis...nije cilj imati ovu temu po svaku cenu...meni se dopada ideja da u fenomen bivsih glumica ili neglumica svrstamo one osobe koje su pojavom na filmu otkrile nesto po cemu ih pamtimo...Mislim da Ksenija Pajic ne smes nimalo da potcenjujes...uopste se ne radi o problemu sa ulogama pa nastupu u sapunicama vec likovnom ili umetnickom izrazu koji ona ostvaruje...Rialda Kadric je toliko "neinventivan glumacki pronalazak" da osim pojave u prvom delu Ludih godina ni u jednom sledecem nastavku nije uspela da se oslobodi uloge...mislim totalni kec iz svih razloga osim estetickih...tu upada u pricu...tako da mislim da su tvoji postovi apsolutno ok. kao i svi drugi samo nemoj da forsiras likove da popunimo pricu...nek bude ko bude...primera radi iskopati neku epizodnu ulogu a otkriti biser nije bas lako zato i ovaj topic nema nameru da bude beskonacan...Elem mene Savina Gersak impresionira u estetickom smislu pa cu se njoj vracati s vremena na vreme....ipak ima neku auru nedodirljivosti. Lepo je citati tvoje postove..pozdrav :ph34r:

#36 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 19:41

Hvala :ph34r: .
Dopunila sam predhodni, a nisam videla da si ti u medjuvremenu napisao svoj, pa procitaj, iako si u ovom objasnio ono sto te pitam.

#37 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 20:03

[Mozda je i naziv same teme preambiciozan "Ikone..." mi nemamo ikone, odn. imamo odredjen broj, ali o njima se pise i zna i sto bi onda mi o njima pisali na forumu npr. o Nedi Arneric i sl. kad je imas i u novinama i na netu i na tv-u?
Ustavri, sta je zamisao ove teme, mozda je to kljucno ?
Ujedno pozivam ljude da nam se pridruze, uglavnom pisemo ti i ja, uz nekoliko izuzetaka.

[/quote]

Nije preambiciozan. Prosto Ikone ili replike, šta ti je draže...meni ikone one su neponovljive...Baš si ortodoksna..Neda Arnerić, Maja Sabljić..čemu one...seti se uloga koje su film učinile dragocenim...tih likova recimo koja je devojka što se pojavljuje u filmu gde su glavne uloge Meto Jovanovski i Rade Šerbedžija e recimo tu ubodi koja je to devojka i daj šta ima o njoj.

#38 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 20:26

Labina Mitevska
http://www.imdb.com/name/nm0593865/
Posted Image
Posted Image
http://www.palicfilm...inaMitevska.htm
Mislila sam da je odigrala ulogu u filmu "Pre kise" i nestala, medjutim ako pogledate njenu biografiju, videceta da je itekako aktivna. Imate i clancic o njoj.

#39 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 20:39

Labina Mitevska
http://www.imdb.com/name/nm0593865/
Posted Image
Posted Image
http://www.palicfilm...inaMitevska.htm
Mislila sam da je odigrala ulogu u filmu "Pre kise" i nestala, medjutim ako pogledate njenu biografiju, videceta da je itekako aktivna. Imate i clancic o njoj.


Egztra eto vidiš kako znaš šta valja...misiš nestala kad eto...Pravi pogodak. :ph34r: Evo kao mali prezent za tebe link u Vonderlend

Edited by 1jeAhonen, 26 October 2008 - 20:40.


#40 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 20:46

Evo kao mali prezent za tebe link u Vonderlend

Hvala, ali nisi trebao, The Cult sam slusala u svoje vreme, sada mi je bliza Alice in Wonderlend :ph34r: .

#41 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 20:54

Marta Keler
http://www.imdb.com/name/nm0445447/
Posted Image
Sa 15 godina zaigrala je u filmu "Virdzina" Srdjana Karanovica glumeci decaka - Stevana. Dobila je nagradu "Feliks" na Festivalu u Berlinu. Posle toga imala je jednu bledunjavu ulogu u TV drami... i nista. Mediji su je polako zaboravili, tu i tamo se pisalo o njoj i njenim pokusajima da se vrati glumi, 3 puta je bezuspesno pokusavla da upise Akademiju, na kraju, devojka iz Kikinde zavrsila je kao clan ansambla Narodnog pozorišta u Pirotu.
Zatim se pojavila u reality show programu Veliki Brat i postala devojka poznatog muzicara. Iz tog razloga, nemoguce je naci sliku iz filma, internet je zatrpan ovim novim slikama i clancima, pa dajem plakat na kome se vidi kako je Marta izgledala u ulozi Stevana.

#42 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 20:54

Hvala, ali nisi trebao, The Cult sam slusala u svoje vreme, sada mi je bliza Alice in Wonderlend :) .


No comment :ph34r:
Im beyond evil and good born into this....nema vremena u kome Kalt možes razumeti da to bude svršeno.

#43 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 21:05

Eva Darlan Švajcarkinja u Dečku koji obećava...ona iz hotela..debela filmografija...ne vredi čitati.

Attached Files



#44 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 26 October 2008 - 21:06

O muzickim ukusima i promenama koje nastaju vremenom na nekom drugom mestu :)
Evo sad prezenta za tebe :
(imam jednu ideju o Savini, odn o tome cime se bavila pre glume, ali treba da proverim,a znam i gde :ph34r: )
Posted Image

#45 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 21:11

O muzickim ukusima i promenama koje nastaju vremenom na nekom drugom mestu :D
Evo sad prezenta za tebe :
(imam jednu ideju o Savini, odn o tome cime se bavila pre glume, ali treba da proverim,a znam i gde :D )
Posted Image



Zelo upam eno Slovenko!!! Pure 10. :ph34r: :) :D