Jump to content


Photo

O dedama i gerilama


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
54 replies to this topic

#1 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 08:51

trazi od Baker Street-a



Par reci koji sve govori o "fender-benderu" :ph34r: .

Baker Street, a? Da nije 221a?

#2 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 17 October 2008 - 08:52

Izvinite što se ovako ubacujem u vaš duel, ali samo malo kratko. Stefan Lazarević je umro pre II kosovskog boja....Ne znam kako je mogao da učestvuje, inače na tom boju Srbi nisu učestvovali, zbog čega je Djuradj Branković proglašen za izdajnika (eto odakle mit o Brankoviću kao izdajniku), nastavite sada i izvinite


Vidi se da si, sto se tice srBske istorije beznadezan slucaj. Usuditi se da pitas kako je neko ko je umro mogao da ucestvuje? Nisi cuo nista o nebeskom narodu? Knjigu u sake, brzo, brzo. DOBRICINU naravno! :ph34r:

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 October 2008 - 08:54

Ne znam sta pokusavas sa tim "sinak"? Doduse, od tebe, posle onako odvratnih uvreda na racun patrijarha Pavla, ne moze nista da iznenadi.

U pravu je bio onaj sto je rekao da je "Lorenz nula od coveka, ali je za tebe cak i on veliki covek".

Pazi ja jesam srpski izrod i ne gotivim patrijarha ili SPC a opet me zanima sudbina Kalabica...
Nego hoces li ti da objasnis kako je Nedic spasao Olbrajtovu ili cu morati da te nazivam lazovom?
Your turn...

#4 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 17 October 2008 - 08:56

Par reci koji sve govori o "fender-benderu" :ph34r: .

Baker Street, a? Da nije 221a?


Naravno. 3 sprat, 4 vrata s desna. Pise WC, udjes, ostanes koliko je potrebno i obavis sve. Onda izadjes smiren, nirvanisan. I - ne zaboravi da pustis vodu.

#5 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 October 2008 - 09:05

Da ne bude problema sa onim sudjenjem u Krusevcu: Britanska ambasada je imala posmatrace, bila veoma zainteresovana i nije rekla rec primedbe na tok i ishod istog.

E sad sto se izdajnika tice...
Evo moj deda je nakon rata zaglavio robiju jer je bio narodni izdajnik...
Jebi ga covek je bio doktor pa je tokom okupacije lecio i Nemce a prilikom nacionalizacije je imao jezicinu pa je zavrsio u Mitrovici...
E sad kad nekom svane drugom se smrkne..Da nije bilo Informbiroa proveo bi u zatvoru dobrih 10 godina ali ga zbog prebukiranja pustili nakon dve godine...
E taj moj isti deda mi je pricao o cetnicima koji su u Vrcinu ili Velikom Selu kraj Beograda proveli rat okretajuci prasice...

Edited by MAGRIPA65, 17 October 2008 - 09:06.


#6 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 09:05

Vidi se da si, sto se tice srBske istorije beznadezan slucaj. Usuditi se da pitas kako je neko ko je umro mogao da ucestvuje? Nisi cuo nista o nebeskom narodu? Knjigu u sake, brzo, brzo. DOBRICINU naravno! :ph34r:



Ma jok bre, veci su autoriteti Nikola Samardzic i Latinka Perovic :)

#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 October 2008 - 09:05

Vidi se da si, sto se tice srBske istorije beznadezan slucaj. Usuditi se da pitas kako je neko ko je umro mogao da ucestvuje? Nisi cuo nista o nebeskom narodu? Knjigu u sake, brzo, brzo. DOBRICINU naravno! :ph34r:

Pa znam ali ako tako počnu da silaze kada se njima sviđa nastaće sveopšta zbrka, Zamisli da se Pašić kandiduje na sledećim izborima, šta ne biva ne biva...

#8 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 17 October 2008 - 09:06

Kako inace da objasnis da "vasi" poput Ivice Dacica, Latinke Perovic, Vesne Pesic, Milutina Mrkonjica, Sonje Biserko opet jasu ( samo sam nabrojao nekoliko istaknutih bivsih clanova partije).


Kako si samo mogao?! Da zaboravis DOBRICU? :ph34r:

#9 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 17 October 2008 - 09:08

Pa znam ali ako tako počnu da silaze kada se njima sviđa nastaće sveopšta zbrka, Zamisli da se Pašić kandiduje na sledećim izborima, šta ne biva ne biva...


Neces verovati: ZAMISLJAM :ph34r:

#10 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 09:09

E sad sto se izdajnika tice...
Evo moj deda je nakon rata zaglavio robiju jer je bio narodni izdajnik...
Jebi ga covek je bio doktor pa je tokom okupacije lecio i Nemce a prilikom nacionalizacije je imao jezicinu pa je zavrsio u Mitrovici...
E sad kad nekom svane drugom se smrkne..Da nije bilo Informbiroa proveo bi u zatvoru dobrih 10 godina ali ga zbog prebukiranja pustili nakon dve godine...
E taj moj isti deda mi je pricao o cetnicima koji su u Vrcinu ili Velikom Selu kraj Beograda proveli rat okretajuci prasice...


A gde je tvoj deda bio za vreme rata? To bi bilo zanimljivo cuti :ph34r:

#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 October 2008 - 09:15

. Maklin nedvosmisleno tvrdi da je zlato zavrsilo kod Kalabica i kategoricno trazi od Baker Street-a da se imenovanom vise ne.... Toliko o moralnom liku druga Nikole. Geometra, tehnicara po danasnjoj klasifikaciji, koji me neodoljivo podseca na neka novija zanimanja u srBskoj istoriji. Poslasticare, na primer.
Da ne bude problema sa onim sudjenjem u Krusevcu: Britanska ambasada je imala posmatrace, bila veoma zainteresovana i nije rekla rec primedbe na tok i ishod istog.

Cuj Draza i Kalabic...
Svaki gibanicar bi trebalo da procita knjugu S.Djukica "Iz sume u emigraciju" gde je lepo objasnio kako su ravnogorci isli kod Pavelica sa predlogom o saveznistvu.Dodushe i Antisha je imao svoje gerilce kao sto je bio Dido Kvaternik....

A gde je tvoj deda bio za vreme rata? To bi bilo zanimljivo cuti :ph34r:

Proveo ceo rat u Beogradu.Ako te bas zanima i adresa blizu japanske ambasade ako ti to nesto znaci...

Edited by MAGRIPA65, 17 October 2008 - 09:18.


#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 17 October 2008 - 09:16

A gde je tvoj deda bio za vreme rata? To bi bilo zanimljivo cuti :ph34r:

Auuuuuuu.........Kakvo pitanje :) . Idi bre čoveće, a gde je bio tvoj čukun deda, za vreme Kralja Milana :D

#13 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 09:20

Cuj Draza i Kalabic...
Svaki gibanicar bi trebalo da procita knjugu S.Djukica "Iz sume u emigraciju" gde je lepo objasnio kako su ravnogorci isli kod Pavelica sa predlogom o saveznistvu.Dodushe i Antisha je imao svoje gerilce kao sto je bio Dido Kvaternik....

Proveo ceo rat u Beogradu.Ako te bas zanima i adresa blizu japanske ambasade ako ti to nesto znaci...



Pa je onda tvoj deda, iz lagane pozadine, posle rata zamerao nesto cetnicima koji su ginuli za slobodu ove zemlje? Hehehehe sta sve necu cuti :ph34r:

To je kao kada su Djindjica optuzili da je izdajnik i dezerter, i to oni cija deca su provela bombardovanje u inostranstvu.

#14 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 October 2008 - 09:39

Pa je onda tvoj deda, iz lagane pozadine, posle rata zamerao nesto cetnicima koji su ginuli za slobodu ove zemlje? Hehehehe sta sve necu cuti :ph34r:


Čuj, nije li i Nedić, koga smatraš za srpsku majku, proveo rat u Beogradu, sarađujući sa Nemcima protiv kojih se, pak, junački borio Draža.

#15 Beograd

Beograd
  • Banned
  • 80 posts

Posted 17 October 2008 - 09:42

Čuj, nije li i Nedić, koga smatraš za srpsku majku, proveo rat u Beogradu, sarađujući sa Nemcima protiv kojih se, pak, junački borio Draža.

Prvo, ne smatram ga je srpskom majkom, nego one hiljade ljudi koje je spasao.

Nedic je proveo rat pokusavajuci da spasi sto se spasiti moglo. Kako je i sam rekao "Lako je dati zivot za otadzbinu, to boli samo tren. Obraz boli i u grobu."

A iskreno, da se meni i jedan i drugi deda nisu borili u ratu (kao sto jesu), ja ne bih imao obraza da pricam o ljudima koji su ginuli za ovu zemlju, a pogotovo ne da ih pljujem.