Jump to content


Photo
- - - - -

Turneja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
69 replies to this topic

#16 scaab

scaab
  • Members
  • 734 posts

Posted 22 November 2008 - 09:48

Objection!

Jebem ih vise sve u tu jednu jedinu domacu temu! Jebem ih i u jebenu domacu TV kameru i domace TV kadrove koje jos nisu preboleli, kao da nisu gledali nijedan film od 1980-tih! Jebem u domacu glumu tog Kicica i sve koji nisu Josif Tatic i Mira Furlan! I serem se vise po scenariju i hrvati i bosanci i srbi su isto sranje. Eureka!

Inace film jeste iznad proseka za domace filmove, ali dokle cu im vise gledati kroz prste samo zato sto su "domaci filmovi". Da je u pitanju film iz bilo koje druge zemlje, prekinuo bih na pola i pustio neki stvano dobar strani film.

#17 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 22 November 2008 - 10:50

Jedno drugacije misljenje

http://pressing-onli...lm/Page-11.html


Uglavnom se slazem, ali uglavnom se i ne slazem. Kritika je pristrasna. Kao da je uvreda suvise licna da bi se nesto pozitivno napisalo.

#18 glava&pismo

glava&pismo
  • Members
  • 161 posts

Posted 22 November 2008 - 11:01

Objection!
Inace film jeste iznad proseka za domace filmove, ali dokle cu im vise gledati kroz prste samo zato sto su "domaci filmovi". Da je u pitanju film iz bilo koje druge zemlje, prekinuo bih na pola i pustio neki stvano dobar strani film.


Tja, to je problem domaceg filma. Teme su duboke, ali cesto ispricane na povrsan, kvazi naivan nacin. Sve da se udovoljni prosecnoj inteligenciji mase koja gleda domaci film da bi se smejala ( ne kaze se dzabe kod nas "smesan ko bioskop"), a ne da bi se "smorila" uz ozbiljnu glumu. Kod nas su zato svi dobri glumci uglavnom komedijasi, pa se ovako nesto uvek moze ocekivati. Retko ko posle filma prica o smislu ili poruci, vec o "smesnim" izjavama i biserima koji su jedini ostali u secanju i koje vecina ocekuje od domaceg filma. Tuzno.

#19 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 November 2008 - 14:41

Kakva publika, takvi i filmovi...

#20 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 22 November 2008 - 16:42

srpska publika i nije zasluzila ovakav film


naravno da nije, takvo potcenjivanje i otaljavanje niko nije zasluzio

posebno teranje publike da trpi Kicica sat i po...e, to tek niko nije zasluzio....sreca da igra i D.Nikolic pa je nekako i "gledljiv"

Edited by altobelli, 22 November 2008 - 16:44.


#21 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 22 November 2008 - 17:47

posebno teranje publike da trpi Kicica sat i po...e, to tek niko nije zasluzio....sreca da igra i D.Nikolic pa je nekako i "gledljiv"

šta ti smeta kičić? jeste da čovek uvek glumi isto, ali to radi dobro. ni ja ne mogu da čitam njegove blogove ni da slušam njegove intervjue, ali... čak mi se dopada njegova rola u 'kenguru', a to je film koji ne mogu da smislim. :ph34r:

#22 kerpo

kerpo
  • Members
  • 2,281 posts

Posted 22 November 2008 - 18:36

Kao sto rekoh, savrseno je jasno da samo neko krajnje pristrasan, zlonameran i neobjektivan moze naci zamerku Kicicevoj glumi u ovom filmu.


A tebe je baš u srce pogodio film ?
Mislim...masterpiece, neuki forumaši.... , what ? ti si uk ?
97% kaže da je sranje , koji je tvoj razlog da ga toliko braniš ?
Još reci samo da ti je i wallpaper gm i turneja i u redu je....

#23 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 22 November 2008 - 18:39

Kao sto rekoh, savrseno je jasno da samo neko krajnje pristrasan, zlonameran i neobjektivan moze naci zamerku Kicicevoj glumi u ovom filmu.


e, ja sam bas taj...a da nisam uporedio bih ga sa 1 Al Pacinom, ali posto jesam onda yebi ga...srecom, takvi komentari takvih kao ja nece zaustaviti hrabrog Gordana da istraje na putu ka stardomu srpske kinematografije, rame uz rame sa 1 Kapicicem, Djurickom, Kosticem i ostalim majstorima nove srpske, zvezdane, scene...amin

#24 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 23 November 2008 - 03:32

Film je apsolutno fantastičan.

Scena kada pevaju "Kukavicu" me je dovela do suza.

#25 blejach

blejach
  • Banned
  • 475 posts

Posted 23 November 2008 - 11:39

Scena kada pevaju "Kukavicu" me je dovela do suza.


ovo je i jedina scena u filmu koja me je odushevila, ostalo je mediokritet.
a kichic je igrao sebe, tu nije bilo ni G od glume...

#26 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 23 November 2008 - 13:01

Meni se film dopao. Necu da kazem da je odlican, ali dobar dobar. Fala dragom Bogu pa nisam na tom intelektualnom i kriticarskom nivou pa da vidim ono sto ne vidim. Gluma vecine glumaca dobra, a ako cemo pravo Kicic i nije imao neku zahtjevnu ulogu, pa je 'ladno mogo da glumi sebe.
Edit: e da, da ne zaboravim, ona scena u kojoj govori bosanski oficir o ljubavi Sarajeva (i Sarajlija) prema Beogradu i beogradskim forama :ph34r:

Edited by Rotterdamac, 23 November 2008 - 13:04.


#27 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 23 November 2008 - 13:30

Kritika iz Politike

Spoiler! --Click here to view--


#28 mravolav

mravolav
  • Members
  • 129 posts

Posted 26 November 2008 - 01:01

Nisam nimalo odusevljen. Jeste da mi je jos trejler delovao krajnje problematicno (dok sam se zvao kolekcionar), ali sam mu ipak dao sansu. I bi sta bi.

Ne svidja mi se Mijacev nastup. Covek celoga zivota radi sa glumcima i itekako zna sta je gluma, ali je onih nekoliko recenica izdeklamovao kao da cita izvestaj o vodostaju. Ili je mozda u pitanju neki smeli eksperiment koji bi se sastojao u suceljavanju naturscika histrionima, u suprotstavljanju sirovog dokumentarizma manirizmu. U slucaju da je tako, taj recept je trebalo ponoviti na vise mesta u filmu. Ovako deluje kao puka greska, kao gorko zrno diletantizma.

Ne svidja mi se ni drugi eksperiment sa tri zuma prema lekaru koji uvek iznova pere ruke; opet samo na jednom mestu u filmu, i to je to. Namera je, doduse, jasna: lekar prica ono o zajednickom jeziku faca koje jedna drugoj nalikuju kao jaje jajetu, ali se ipak medjusobno kolju; svima davno poznata stvar, pa otuda valjda i momenat ponavljanja. Pretenciozno i trapavo.

Ne svidja mi se nabijenost; ne svidja mi se ta ambicija filma da bude nekakva epopeja koja ce obuhvatiti sve, bas sve - Hrvate, Bosnjake, "casne borce", demonske Arkanovce, usamljenu provincijsku uciteljicu, autisticnu bibliotekarku koja je u ratu izgubila sina, ratnog profitera, pesnika-huskaca koji u sebi objedinjuje Crncevica, Kapora, Milica od Macve i bog te pita koga jos. To se moglo i moralo redukovati e da bismo umesto velikog malog filma imali mali veliki film.

Ne svidjaju mi se likovi koji su izvajani po strogo utvrdjenim (i dozlaboga dosadnim) stereotipima, e da bi i oni najgluplji znali sta gledaju: Cvetkovic (ah, tako produhovljen, tako otmeno rezigniran), Mira Furlan (ocvala seks-bomba), Kicic (mlad, beskompromisno urban i antiratno raspolozen; ako nam on nije simpatican, onda, vala, nije niko), Stanic (sitna dusa, al' nije los), Tatic (ruina, a bio je faca)... U tom cementiranju "karaktera" ima nekog gotovo vulgarnog populizma, kao uostalom i u fazonima koji se kapiraju na prvu loptu, sracunatim na to da u bioskopskoj sali budu propraceni grohotnim smehom.

Ne svidja mi se, na kraju krajeva, ni tema filma. To jest, nije da mi se ne svidja, nego je - ako je iko primetio - vec prilicno bajata.

#29 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 26 November 2008 - 13:56

U poređenju sa Oskarom nagrađenom "Ničijom zemljom" ovaj film je zaista remek delo. U poređenju sa filmovima kao što je "Majstori, majstori", naravno ni blizu.

#30 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 November 2008 - 14:28

U poređenju sa Oskarom nagrađenom "Ničijom zemljom" ovaj film je zaista remek delo. U poređenju sa filmovima kao što je "Majstori, majstori", naravno ni blizu.

Slazem se. I nece dobiti oskara samo zato jer je tema ista ili recimo vrlo slicna. A meni licno je gledljiviji od "Nicija zemlja". Jbg Danis uletio na vakat. :ph34r: