Jump to content


Photo
* * * - - 1 votes

Crna Gora i Makedonija priznale Kosovo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1735 replies to this topic

#31 ArleKino

ArleKino
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 09 October 2008 - 20:32

1) Imaš PDF Kosovo.

2) U CG živi više Albanaca koji su podržali nezavisnost CG nego Srba.

#32 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 09 October 2008 - 20:36

U toku je glaasanje u Sobranju Makedonije o nezavisnosti Kosova

Ako izglasaju predlazem da ni tamo ne idemo na more...

#33 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 October 2008 - 20:37

Ako izglasaju predlazem da ni tamo ne idemo na more...


:ph34r: VMRO-DPMNE je vec rekla da ce podrzati rezoluciju pa izgleda veoma jasno da ce proci.

#34 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 October 2008 - 20:42

Ako izglasaju predlazem da ni tamo ne idemo na more...

Perkos sigurno nece vise ni u Ohrid :ph34r: .Prvo mu oduzeli arhiepiskopiju,pa mu onda Jovana strpali u zatvor,a sada i priznavanje nezavisnosti :) :D
Ako je i za naseg Perkosa mnogo je brate :D :D

#35 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 09 October 2008 - 20:44

Razumem ja tvoju ogorcenost i nemoc veceras i zaista nemam nameru da ti jos vise cackam ranu, ali iako si nervozan molim te da pre nego sto kliknes na "reply" pazljivo procitas sta su drugi napisali i na sta odgovaras. Nigde u svom postu nisam tvrdio da je Djukanovic politicka gromada koja vodi CG u napredak (o tome drugom prilikom), samo sam rekao da su njegove odluke oduvek bile proracunate i promisljene i da je posle svake izlazio jos jaci, a njegovi politicki protivnici sve slabiji. Meni je zao i saosecam se sa tvojom trenutnom patnjom, ali jbg, tako je...

edit : u svakom slucaju, mogu donbatani (besno) da kuckaju & kunu, Djukanovic, kao sto vidimo, i dalje ostaje :ph34r:


Веруј ми на реч да уопште нисам огорчен нити нервозан, нити се осећам немоћним. Може бити да сам те погрешно разумео. Ја, у својој простој памети, увек мислим да, када је неки политичар прорачунат и промишљен, онда вуче мудре потезе, корисне за народ и државу коју води, па самим тим га сматрам "политичком громадом". Извињавам се што сам такав закључак извео, јер видим да прорачунатост и промишљеност, у твом тумачењу, значи нешто друго, успех у очувању голе власти. Да, да, имали смо прилике да то већ видимо деведесетих.
Нити кукам нити кунем Ђукановића. Једноставно подсећам да се у тренуцима усхићености треба сетити Ђукановићевих "великих" дела од раније. И то је било његово лице, зар не?

#36 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 09 October 2008 - 20:53

Rekoh:

E, vidis ja ne razumem tu ogorcenost i patnju koju danas ispoljavaju najgrdji zagovornici nacionalizma i fashizma na ovom forumu i sire (a prolaze hladno kroz tron moderacije).

Bas me briga za te emotivne izlive, gde su im bili emotivni izlivi u vezi Srebrenice, Sarajeva, Kosova i proterivanja u Vojvodini.

Oprostite mi velike patriJote sa nozem u ruci ali ja sam operisan od vaseg danasnjeg bola, i siguran sam da ce bol da se nastavi dokle imate ovakve vozdove i intelektualce. Vreme je da se zapitate o veoma ozbiljnim stvarima, a to je ko vas je i na koji nacin doveo u ovakvu situaciju i ko to i danas proglasava pobede poput onih Zlobinih posle NATO bombardovanja!

Stop zaglupljivanju!


A, jedan od operisanih od masovnih zlocina, nezapamcenih, mi odgovara da su fashisti koji se ne slazu sa mojim misljenjem.

Recoba:

A fasisti su svi oni koji se ne slazu sa tobom....


To izvrtanje cinjenica koje zaudaraju na leseve dece ce vas dovesti do kompletne propasti, ne samo da ce se ostvariti uska Srbija, vec mozda i prestane da postoji kao drzava, a ti i slicni, nastavite da se qurcite, kao onomad Mile Qurcic.

#37 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 09 October 2008 - 20:56

boli, dakle.


Aha.

Nepravda boli, licemerje vređa, a siledžije me čine besnim.

O naslađivanju neću. :ph34r:

#38 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 October 2008 - 21:05

Собранието ја донесе Резолуцијата за признавање на Косово

Скопје /09/10/ 21:35

Македонското Собрание вечерва со 85 гласа „за, 1 против и 16 „воздржани“ ја изгласа Резолуцијата за признавање на независноста на Косово, поднесена од партиите ДУИ и ДПА.

На гласањето му претходеше жестока собраниска расправа, во која опозицијата бараше премиерот Никола Груевски да дојде во Собранието и да објасни зошто сега се случува признавањето.

Весна Бендевска од СДСМ запраша зошто Македонија денеска расправа за признавање на Косово, кога вчера гласала воздржано во Обединетите нации.

Таа побара објаснување дали пратениците од владејачкото мнозинство имаат повеќе информации околу демаркацијата на границата и дали тоа е веќе завршен процес.

Пратеничката Силвана Бонева од ВМРО-ДПМНЕ истакна дека нејзината партија ќе ја поддржи резолуцијата за признавање на независноста на Косово, но дека истовремено ќе се труди да ги негува и подобрува односите со Србија.

Пратениците од владејачкото мнозинство ја обвинија опозицијата дека не открива како ќе гласа. /крај/ст





xxxxx

Edited by Vesna, 09 October 2008 - 21:21.
nepotrebna onomatopeja


#39 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 09 October 2008 - 21:06

Moj post sa drugog topika, ima veze sa ovom temom:

Danas, cini mi se, na iskljuciv i izricit zahtev albanskih partija u Makedoniji njihov parlament zaseda po pitanju priznavanja Kosova. Ako je tako kao sto kazes, ako albanci nisu nacionalno vec gradjanski motivisani - kako se odluka jedne drzave moze tako nacionalno (a ne pravno) bojiti?


Spoiler! --Click here to view--


Jasno je da su Makedonskoj vladi "jaja u procepu" (expresion). Crnogorskoj takodje. Zasto bas danas, sta je odjednom toliko hitno? Ko stalno gura, pored Amerike, ta jaja u taj procep? Cini mi se da se to i Srbiji radilo, i tek ce da se radi (po pitanju Presheva)... uvek su prava albanaca tema.


Ispada da nije grcka kolevka demokratije - vec albanija. Toliko gradjanske, liberalne, demokratske svesti nema ni jedan narod na svetu.



Ili je ipak nesto drugo u pitanju?



Sedamnaestog marta makedonske albanske partije nisu rekle: "ugrozena su prava manjina na kosovu" ... umesto toga, pomislili su, kao i politicari sa kosova: "e, jebi ga, ovo nas moze kostati nezavisnosti"...


toliko o demokratskom, gradjanskom i liberalnom potencijalu.




... i, Muras: dokle ta sada vec klasicna "crnogorska" prica gde se kukavicluk naziva hrabroscu?? "Mi uz brdo ka' sokoli, oni za nama ka'pizde".

Sta je hrabro u ovoj odluci (sa nimalo cudnim tajmingom) bas me zanima.

Edited by CowBoy, 09 October 2008 - 21:07.


#40 milkyp3

milkyp3
  • Members
  • 128 posts

Posted 09 October 2008 - 21:08

Ako izglasaju predlazem da ni tamo ne idemo na more...


:ph34r: Ti pretjera.A ja kupila šlauf,šta ću sada????? :) :D :D

Attached Files



#41 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 09 October 2008 - 21:10

1 против

Ovog da nadjemo i da mu damo pocasno drzavljanstvo Srbije, orden, kola, kucu, vikendicu, ljubavnicu...

#42 Unbeliever

Unbeliever
  • Members
  • 8,920 posts

Posted 09 October 2008 - 21:12

Ovog da nadjemo i da mu damo pocasno drzavljanstvo Srbije, orden, kola, kucu, vikendicu, ljubavnicu...


verovatno vec ima - mora da je bio predstavnik srba.

#43 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 October 2008 - 21:14

Kakvu li ce tek depresiju da izazove slican potez kada bude dosao iz Moskve....
Mogu vec da zamislim reakcije ljubitelja medjunarodnog prava

#44 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 09 October 2008 - 21:17

Ovaj je najgori mogući i vređa mozak od licemerja. Juče je CG glasala da se ceo slučaj pošalje pred Međunarodni sud, a danas priznala Kosovo?! Za koje babe zdravlje? Alo?! Jel negde gori?!

Ne, nego stegli Ameri jaja, pa daj brže-bolje, jer šta ćemo ako odluka suda u Hagu slučajno ne bude povoljna po američke nazoviinterese.

nijesi odgovorio koji bi bio pravi?

Ovo je odluka Crne Gore, a ne srpske diplomatije i ne prebacuj lopticu. Sada ne pravi Srbija sranja, prave ih drugi koji ne umeju da kažu Amerima "nemojte ljudi, iskulirajte".

Šta sad treba da bude odgovor Srbije na ovu šamarčinu (jer, upravo zbog tajminga i mesta sa kog dolazi, ovo je najgora moguća šamarčina)? Da ćuti i okrene drugi obraz? Ili da povuče neki potez pa da onda ceo svet zaurla kako, eto, Srbija opet pravi sranja?

Gde je granica do koje mislite da je poželjno guziti demokratske snage u Srbiji?

Jel treba debili sad da krenu da lupaju kola sa crnogorskim tablicama po gradu? Oće za to opet da bude kriva Srbija, a ne neodgovorna odluka Mila Đukanovića koji ovako čuva samo svoju guzicu i ništa drugo? Jel Srbija treba da prekine pregovore o dvojnom državljanstvu? Jel treba da uvede vize? Jel treba da poizbacuje Crnogorce sa univerziteta? Jel treba da im zabrani da kupuju stanove? Jel treba da krene da pali srpske nacoše po severu Crne Gore da počnu da prave sranja?

Ne treba, naravno da ne treba.

A šta treba? Da okrene "bratskoj demokratskoj vlasti u CG" i drugi obraz i zamoli CG da joj pukne još jednu šljagu, ako može da nađe kako?

znaci ako debili pocnu da lupaju kola imaju za to opravdanje jer je cg lupila samarcinu srbiji?
paz qurca, cg je kriva sto postoje i djeluju debili u srbiji?
neka srbija radi sto misli da treba.
ako je prava stvar da srbija prekine pregovore o dvojnom drzavljanstvu, da uvede vize, da poizbacuje crnogorce sa univerziteta, da pali srpske nacose po cg – neka izvoli...
mlada je demokratska vlast, nijesu kostunica i nacosi...
btw
demokratske vlasti u srbiji se same "naguzile" svojom cuvenom "i evropa i kosovo" retorikom.
nije joj je milo izabrao...

Trebalo je hrabrosti pa ne doneti ovakvu (katastrofalnu) odluku. Trebalo je hrabrosti pa se izviniti bahatim Amerima i reći im da Crnoj Gori nije u interesu da sjebava odnose sa prvim susedom sa kojim je do juče živela u zajednici (da ne pominjem - sa kojim je do prekjuče zajedno pravila sranja okolo), kod koga živi Crnogoraca koliko i u Crnoj Gori i koga dobar deo crnogorskog stanovništva u Crnoj Gori kapira kao drugu kuću.

Trebalo je hrabrosti pa reći da se sporovi u regionu ne mogu rešavati jednostrano, da Ameri prave štetu, da su granice vrlo pipava stvar, da je bolje da se sa svim tim sranjima sačeka pošto ionako svi idemo u fckin EU, pošto nigde ne gori, pošto niko nikog ne ubija, pošto Srbije ionako na Kosovu nema, pa nema nikakve štete... Trebalo je reći da je u Srbiji demokratski režim kome CG nema razloga da jebe mater...

E, to bi bila hrabrost.

Nije hrabrost jebati demokratsku Srbiju u čoporu.

Ovo nije hrabrost, ovo je dupeuvlaka, pizdunstvo i čuvanje sopstvene švercerske i ex-ratnozločinačke guzice don Mila Đukanovića, koji bi se da ima trunke obraza povukao i malo skoknuo preko bare.

na ovo ti radije ne bih odgovarao...

Nemoj mi to, Muras, molim te. Severni Kipar pet decenija nije u sastavu Kipra, pa nikome iz Evrope ne pada na pamet da ga prizna. Zašto? Zato što Ameri nisu uzjahali po tome. Nije dakle to, nego šugava politika, šugava lova, šugavi interesi, bahatost, nepostojanje aršina i pravila i nebriga da li će ovde sad običan svet da ima problema zato što se nekome žuri...

meni se i svidja sto se svijetu zuri.
prije ce se na zelenu granu...
ne vidim bas neke pretjerane slicnosti izmedju kosova i turskog dijela kipra.
ako se ne varam jednog jutra ga je turska u blic krigu okupirala...



inace moje je misljenje da je crna gora priznala realnost (na stranu pritisci sa americko/evropske ili srpske strane).
to sto srbija ima neke nerealne projekcije ili bolje reci sto su sve politicke partije u srbiji pothranjivale nekakva imaginarna nadanja svog gradjanstva glede kosova u zelji da se preko kosovskog pitanja domognu aktuelne vlasti, je iskljucivo problem srbije i samo srbije.
slazem se da je mnogo lakse sve ostale proglasiti pizdama koje lupaju samarcine i zabadaju nozeve u ledja nego izaci pred sopstvene gradjane i priznati im bankrot svog politickog djelovanja.

#45 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 09 October 2008 - 21:19

moram da vas zamolim za minimum dostojanstva i u oduševljenju i u očajanju. uz više nego minimum uzajamnog poštovanja.