Jump to content


Photo
* * * - - 1 votes

Crna Gora i Makedonija priznale Kosovo


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1735 replies to this topic

#1 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 09 October 2008 - 18:28

Vlada Crne Gore jednoglasno donela odluku o priznanju Kosova.


Čestitke bilmezu Milu na najdebilnijem od svih priznjanja.

Pola države mu je u Srbiji, pola preostale države mu je "Srbija", i to ona nacionalistička, a tajming ne može biti debilniji - dan pošto je UN poslao zahtev Međunarodnom sudu za ocenu zakonitosti kosovske nezavisnosti (za šta je ista ova Crna Gora, o debilizma li, glasala).

Amerikancima se pokenjam na bahatost. Uspešno su ponovo bacili bombu na region i sjebali odnose između dve republike koje su bar uspele da se bez problema raziđu. Besmislenost trenutka je neopisiva.

Samo napred, tako treba. Idemo dalje.

#2 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 October 2008 - 18:33

Crna Gora je priznala nezavisnost Kosova

#3 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 October 2008 - 18:35

U toku je glaasanje u Sobranju Makedonije o nezavisnosti Kosova

#4 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 October 2008 - 18:40

Realno je i bilo ocekivati da Crna Gora prizna nezavisnost Kosova. Isto kao sto ce i Makedonija priznati.
I jedna i druga drzava imaju svoje probleme sa Albanskom manjinom (MKD u realnosti, CG u perspektivi) tako da se drugaciji pristup i ne moze ocekivati.
Srbija bi morala da razmisli o povlasticama koje Crnogorski drzavljani imaju u Srbiji.......ali mi to necemo uraditi, nazalost.

e da, potpuno si u pravu Strah.

Edited by steinsfild, 09 October 2008 - 18:45.


#5 Thanatos

Thanatos
  • Banned
  • 949 posts

Posted 09 October 2008 - 18:45

Red je da prvo oko u glavi poslusa ono drugo :ph34r: .
Eh, sve je to interes ili prisila... Takva je danas politika, a da je bilo pameti pocetkom 90tih, sve je moglo biti daleko drugacije...

#6 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 09 October 2008 - 18:46

Čestitke bilmezu Milu na najdebilnijem od svih priznjanja.

Pola države mu je u Srbiji, pola preostale države mu je "Srbija", i to ona nacionalistička, a tajming ne može biti debilniji - dan pošto je UN poslao zahtev Međunarodnom sudu za ocenu zakonitosti kosovske nezavisnosti (za šta je ista ova Crna Gora, o debilizma li, glasala).

Amerikancima se pokenjam na bahatost. Uspešno su ponovo bacili bombu na region i sjebali odnose između dve republike koje su bar uspele da se bez problema raziđu. Besmislenost trenutka je neopisiva.

Samo napred, tako treba. Idemo dalje.

izgleda da su tvoja ocekivanja iznevjerena...

koji je tajming po tebi bio pravi?
zasto okrivljavati cg zbog toga sto je srpska diplomatija izgradila cijelu kulu fiktivnih nadanja da ce "sacuvati" kosovo na temelju misljenja jednog suda?

idemo dalje...

#7 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 09 October 2008 - 18:55

izgleda da su tvoja ocekivanja iznevjerena...

koji je tajming po tebi bio pravi?
zasto okrivljavati cg zbog toga sto je srpska diplomatija izgradila cijelu kulu fiktivnih nadanja da ce "sacuvati" kosovo na temelju misljenja jednog suda?

idemo dalje...


Amerikancima je trebao brzi kontra potez posle onog blama od juce u UNu. Posto i tako nemaju gotovo nikakvu spoljnu politiku, izabrali su (po region) najgore resenje...uvrtanje ruke MKD i CG da bi sto pre izvrsili priznavanje Kosova,...akt koji je (bar u ovom trenutku) potpuno nepotreban i kontraproduktivan. Nista se ne dobija, samo se zatezu odnosi u regionu.
PS ovo Crnogorsko priznanje samo govori o snazi CG drzave.

#8 Aloha

Aloha
  • Banned
  • 1,355 posts

Posted 09 October 2008 - 18:55

"Veliki uspeh nase diplomatije!" (naslov stoji vec 2 dana)

@Muras, imas Nobelovu nagradu za cool.... :ph34r:

Edited by Aloha, 09 October 2008 - 18:56.


#9 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 October 2008 - 18:58

Za smanjenje procenta Albanaca u medveđi ima dva razloga;prvo doselili su se Srbi sa Kosova u solidnom broju a drugi je da su u veliko broju Albanci iz Medveđe otišli na Kosovo gde su ih čekale kuće i stanovi od proteranih Srba!
Ako ti je ćivotna želja bila da budeš nazavistan od mene što si dolazio na Kosovo,verovatno da objasniš nekom Srbinu iz K.Polja,Bresja,Ugljara da tu nije njegov dom i da je njegovo imanje ustvari tvoje.
Malo ili mnogo zavisno kako doživljavaš svoj dom...

E ovim (bold) si potpuno objasnio razloge:
Na jugu Srbije, u opstinama Presevo, Bujanovac i Medvedja jos uvijek se zabrinjavajuce ozbiljno krse ljudska prava lokalnog albanskog stanovnistva. Neke zrtve torture i policijskog zlostavljanja prepoznavale su pocinioce kao pripadnike specijalnih policijskih jedinica. Te policijske formacije, koje su ucestvovale u svim ratovima na teritoriji bivse SFRJ, izrazito su neprijateljski nastrojene prema lokalnom albanskom stanovnistvu. U jednom od registrovanih slucajeva, pripadnici tih jedinica su pretukli svog kolegu Albanca, inspektora iz Bujanovca.

Sa svim Srbima iz K.Polja koje sam poznavao bio sam u veoma dobrim odnosima, druzhili se, cesto posecivali cak mi je i zhena radila kod jednog Srbina privatnika i oni koji me poznavaju u K. Polje mogu da potvrde da nikoga nisam gledao popreko zbog politicke situacije i aparthejda tada ali moram da priznam nisu ni oni mene.Na Kosovo sam doshao iz Presheva 1981 zbog neperspektivnosti toga kraja a ne da nekome ishta objasnim a pogotovu ne ovo shto ti pishesh jer je to neobjashnjivo.
Kucu smo platili uredno cak i vishe nego shto je vredela.
Zhivotna zhelja mi je bila kao shto verujem i svakom Albancu da jednom zauvek zbacimo aparthejd na Kosovu to se uz mnoge zhrtve i ostvarilo i to je najvazhnije..a ostalo ce sve doci na svoje mesto.

#10 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 09 October 2008 - 19:03

Čestitke bilmezu Milu na najdebilnijem od svih priznjanja.

Pola države mu je u Srbiji, pola preostale države mu je "Srbija", i to ona nacionalistička, a tajming ne može biti debilniji - dan pošto je UN poslao zahtev Međunarodnom sudu za ocenu zakonitosti kosovske nezavisnosti (za šta je ista ova Crna Gora, o debilizma li, glasala).

Amerikancima se pokenjam na bahatost. Uspešno su ponovo bacili bombu na region i sjebali odnose između dve republike koje su bar uspele da se bez problema raziđu. Besmislenost trenutka je neopisiva.

Samo napred, tako treba. Idemo dalje.

CTPAX

Razilazak Srbije i Crne Gore je kocila Srbija.I to nije islo bez problema kako ti kazes.Probleme je pravila Srbija,odnosno tadasnja vlada i Kostunica.Da je kojim slucajem Srbija u to vreme posedovala neku politicku i drugu moc,na ovaj potez bi odgovorila novom "Podgorickom skupstinom"

#11 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 09 October 2008 - 19:24

Ako je naordu CG toliko stalo do ne priznaja Kosova, izadje se na ulice. Ali je glupo krivit citav narod zbog odluke. Mislim da jednostavno su pritisci od nekih ambasadora drzava bili toliki jaki da su morali priznati.

#12 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 09 October 2008 - 19:30

Ako je naordu CG toliko stalo do ne priznaja Kosova, izadje se na ulice. Ali je glupo krivit citav narod zbog odluke. Mislim da jednostavno su pritisci od nekih ambasadora drzava bili toliki jaki da su morali priznati.

pritisci ili ne, kosovo evo deceniju nije u sastavu srbije.
to je realnost, a realnost valja, prije ili kasnije, priznati...
to vazi btw kako u cg, tako i u srbiji.

odluku je donijela jednoglasno demokratski izabrana vlada.

kakav narod i ulice?
otkuda tebi da je 80% od "naroda" protiv?

#13 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 09 October 2008 - 19:36

Čestitke bilmezu Milu na najdebilnijem od svih priznjanja.

Da za trenutak zaobidjemo srpski lelek i kuknjavu i da ne ulazimo u ispravnost odluke Vlade Crne Gore, ali je cinjenica se Djukanovic zaista tesko moze nazvati bilmezom. Svaka politicka odluka koju je doneo od razlaza sa Milosevicem se pokazala kao dobro proracunata i samo ga je jos vise ucvrscivala na vlasti, tako da sam apsolutno ubedjen da se na ovaj korak odlucio nakon sto je do tancina razmotrio sve moguce posledice.
Ne bih se ja uopste brinuo za njega i njegov tajming, zna taj vrlo dobro sta, kada i zasto radi :ph34r:

Edited by zagor, 09 October 2008 - 19:37.


#14 Rave92

Rave92
  • Members
  • 356 posts

Posted 09 October 2008 - 19:38

Prema nekim anketama. Vjeruj mi, mislim da 99% naroda Srbije ne smatra tako. Sad ce sigurno iti protesti da se idu na CG primorje zbog ovog xD.

#15 PRESHEVARI

PRESHEVARI
  • Members
  • 6,122 posts

Posted 09 October 2008 - 19:42

pritisci ili ne, kosovo evo deceniju nije u sastavu srbije.
to je realnost, a realnost valja, prije ili kasnije, priznati...
to vazi btw kako u cg, tako i u srbiji.

odluku je donijela jednoglasno demokratski izabrana vlada.

kakav narod i ulice?
otkuda tebi da je 80% od "naroda" protiv?

]


"Ne mogu da verujem da Egipat, Indonezija, Španija ili Panama bolje razumeju značaj Kosova za Srbiju i Crnu Goru od same Crne Gore. Ne znam samo kako će i o čemu će pevati crnogorski guslari", istakao je Dačić.

On je ocenio da će verovatno sada morati da se vrši "revizija guslarskih pesama", književnosti, čojstva i ljunaštva, jer su se čitavu svoju istoriju Crnogorci borili protiv Turaka i oslobađali Kosovo od Turske i Albanske okupacije, zajedno sa Srbijom.


Dacic i gusle!