Jump to content


Photo
- - - - -

Find me a Mate


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
122 replies to this topic

#31 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 29 December 2008 - 02:49

Nas veterinar uvek radi vaginalni bakterioloski test kada kuja predje 40 dana graviditeta. Dobro je uraditi i analizu mleka, ali mislim da je vaginalni test vazniji.

Mi kuje cistimo od glista i vakcinisemo pre parenja. Posto orijentaciono znamo u kom mesecu ce se proterati, sve ovo obavimo mesec dana ranije. Tako kuja na vreme stvori antitela i preko mleka ih prenese stencima (mislim na zarazne bolesti).

Misljenja oko davanja antihelminitika (sredstva protiv unutrasnjih parazita) kuji u toku trudnoce su podeljena. Neki veterinari smatraju da on samo prodje kroz digestivni trakt kuje, deluje na parazite i izadje, pri tom ne odlazeci u krv i do ploda. Drugi veterinari savetuju da se ciscenje od glista izbegava kada je kuja skotna jer je preparat toksican i rizik postoji... Mi se drzimo onoga, sto je sigurno, sigurno je, pa preventivno ciscenje obavimo pre parenja.

#32 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 02 January 2009 - 18:57

Dokle smo stigli?

Ne zabušavaj sa izveštavanjem... :ph34r:

#33 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 January 2009 - 22:24

tu smo. oko 15. januara bi trebo da se desi happy event. jede za dvoje, jos su joj porasle sike :ph34r:, troma je, ne moze da naskochi na krevet ko "nekad", ugojila se, mada se izgled moze pripisati i Stadijumu Ovce poshto je nisam shishala od jula (a sad necu jer je hladno).

#34 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 03 January 2009 - 09:07

tu smo. oko 15. januara bi trebo da se desi happy event. jede za dvoje, jos su joj porasle sike :), troma je, ne moze da naskochi na krevet ko "nekad", ugojila se, mada se izgled moze pripisati i Stadijumu Ovce poshto je nisam shishala od jula (a sad necu jer je hladno).


:D Znači sve pod kontrolom, za sad... Nije 15-ti daleko...

Pomno pratim fabulu radnje... Trebaće mi... :ph34r:

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 January 2009 - 21:03

update:

Dundice su pochele da se mrdaju! :)
kad legne na ledja stavim joj ruku na tibu i, onako, oseti se "neshto", ali kad joj samo gledam u stomak mal mal pa se ritnu :D i sve se super vidi, ko neki mali boxeri unutra :ph34r:

#36 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 January 2009 - 19:23

ja sam je parila od 13. do 16. novembra, pri chemu ne znam koji je dan doshlo do oplodnje. sad je tachno dva meseca od poslednjeg dana parenja, tj. 61 dan.
koliko bi josh trebalo da cekam i da l treba da idem kod veta ako joj se produzi trudnoca?

#37 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 January 2009 - 21:39

posle koliko vremena od pucanja vodenjaka treba da pochnu da izlaze shtenci?
evo, puko joj vodenjak u lapo 9, a ja josh uvek sedim i chekam.

#38 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 January 2009 - 23:06

jebo mamu, ovo shtenjenje ima da traje do preksutra. zvala sam veta. kaze da mogu da pochnu da izlaze shtenci pola sata nakon pucanja vodenjaka ili 2-3 sata posle, da sve zavisi i da treba da je pustim i da je ne tetoshim previshe.

uf!

u lapo 8-8 sam videla da joj neshto viri iz vagine (prvo sam pomislila da joj je mozda otekla vagina), neka ljubichasta kesica, zategnuta, ugh! zovem drugara koji treba da mi pomogne, a on siroma otishao na neki rodjus, ja bila ubedjena da je shtene zaglavljeno u kanalu, kaze on da polako probam da povuchem i da on stize za 10 minuta. a ja, histerionik po definiciji, shetam po stanu i kukam naglas, bojim se da tu kesicu povuchem jer pojma nemam shta je, jebeni naduvani balon. drugar dodje kaze da ne zna shta je to, kaze nije shtene, onda sam zvala veta, on kaze da je to vodenjak i da nishta ne diram. posle je ona to sama pregrizla oko lapo 9 i od onda chekicam u nadi da ce pocheti da izlaze shtenci.

inache, aktivirala je svoje prethodno "dete", neku gumenu roza lutkicu koju je u prethodnim fake trudnocama nosala svugde sa sobom. sad su nerazdvojne. ne znam je l joj ta lutkica dodje neshto kao vojna vezba or what...

anyway, jebalo me kerece materinstvo u amigdalu. :ph34r:

#39 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 January 2009 - 07:05

Ima li novosti?
'este svi zivi i zdravi? :ph34r:

#40 Uma

Uma
  • Banned
  • 3,320 posts

Posted 18 January 2009 - 08:14

Hoce li kuce danasnji datum slaviti kao rodjus, or what ( sto bi ti rekla :ph34r: ).
Nadam se da su izasli iz maminog stomaka, nego da ne sitizes da nam javis.

#41 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 January 2009 - 10:07

nemam pojma shta se deshava. drugar i ja smo probdeli do 6 ujutro i nishta. pojma nemam shta je taj kurac od mehura, al lichio je na vodenjak ko shto Marija Sherifovic lichi na zensko.
oko lapo 8 sam na peshkiru u kupatilu nashla neku mrlju, kao od mokrace al bez po grama dotichnog mirisa. onda sam zvala veta, pa je on doshao, ispipao je, kaze da nema nichega u kanalu, pitao da li je stvarno trudna, reko jeste, napipala sam n puta kako se shutiraju unutra.
onda joj je dao injekciju oxitocina i rekao da ako ne krenu kontrakcije za nekih sat vremena da onda mora operativno.
uzas.
sad je izashla na terasu, pa je izashlo ne znam kolko zute vode iz nje, isto bez mirisa urina, onda je to olizala, pa je malo kakila pa je i to olizala :ph34r:

josh sam se chula s kevom i rasplakala se pa mi ona rekla (valjda kad rodish dva deteta postanesh imun na porodjajne muke drugih sisara) shta sad tu plachesh, pa sam je oterala u kurac i brechila slushalicu.
yeah. super mi dan. keva mi se vishe verovatno nece javiti u zivotu, a Saga o Trudnoci ko zna kako ce se zavrshiti.

sva sreca shto nemam djuvegiju nit planove za zachece. ko zna koji bi tek mene kurac snashao. (no pun intended)

#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 January 2009 - 12:18

sad bio vet. klapa dva. pa ju je opipao iznutra. kaze da se jedan mali nameshta, ali da nije josh u kanalu, ali da su mu i glava i noge okrenuti ka napred. onda smo sachekali par minuta pa je ponovo napipao i kaze da misli da je ziv jer mu je prst dohvatio ustima i kaze da hoce da sisa. reche da je josh uvek rano i da je ono sinoc bio chep tih nekih andrmolja iz vagine i chega vec i da bi trebalo da sachekam do nekih 3-4 popodne, ili chak i kasnije i da ga onda zovem.
odo sad da dzonjam, budna sam vec 30 sati i toliko narokana turskom kafom da kontam da cu u snu napraviti kilogram ratluka.

P.S.
juche smo jedva uspeli da iscedimo kapljicu mleka, a sad je toliko nalivena da mogu da napravim ajmokac.

#43 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 18 January 2009 - 12:31

Ma bit ce sigurno sve ok. :ph34r:
Hebote, izgleda da ces se vise namuciti ti, nego ona.

#44 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 18 January 2009 - 14:29

RODIO SE JEDAN PACOV BELI I SLEPI! :)

edit: MUSHKI! :ph34r:

Edited by Dunadan, 18 January 2009 - 14:36.


#45 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 18 January 2009 - 14:35

Je li malac dobro, sisa li?
Moguce da je on napravio zastoj, pa da sada ostali krenu brze... videli ste ih nekoliko na UZ, ne?

Uff, sad kad sam procitala tvoje muke htedoh da ti napisem da joj eventualno uradite carski rez, ali dobro je, valjda ce sad krenuti.