Jump to content


Photo
- - - - -

KOJI ZAKON O SAOBRAĆAJU?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
170 replies to this topic

Poll: kakav nam zakon treba? (58 member(s) have cast votes)

ko treba da nam piše zakon?

  1. stručnjaci (43 votes [95.56%])

    Percentage of vote: 95.56%

  2. policajci (2 votes [4.44%])

    Percentage of vote: 4.44%

uporedio sam oba, bolji je

  1. stručni (39 votes [86.67%])

    Percentage of vote: 86.67%

  2. policijski (6 votes [13.33%])

    Percentage of vote: 13.33%

Vote Guests cannot vote

#16 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 24 March 2009 - 22:15

Lekarski za upis u auto skolu mozes obaviti u vecini domova zdravlja, bez zakazivanja, cena je oko 2300RSD...

ma zakazali mi bili za 19. dođem oni me pomere za 23ći april. ali mi frke da ne usvoje zakon do toga...

#17 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 25 March 2009 - 16:32

Ko ti zakazuje i pomera? Doticni lekarski nije pokriven zdravstvenim osiguranjem, tako da se svejedno placa, i moze se obaviti gotovo svuda, bez najave za pola sata. Jos nisam cuo da je neko to actually zakazivao. A zakon sigurno nece doneti u narednih par meseci...

#18 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 25 March 2009 - 17:29

Ko ti zakazuje i pomera? Doticni lekarski nije pokriven zdravstvenim osiguranjem, tako da se svejedno placa, i moze se obaviti gotovo svuda, bez najave za pola sata. Jos nisam cuo da je neko to actually zakazivao. A zakon sigurno nece doneti u narednih par meseci...

Nama se zakazuje... :ph34r:
Hvala na informaciji... Lepršavo.

#19 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 09 April 2009 - 19:00

Usvojen novi zakon o saobraćaju

#20 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 April 2009 - 19:36

Nije još. Nespretna formulacija novinara. Vlada ne usvaja zakone već je utvrđen predlog zakona, a usvajaće ga Skupština. Dakle, još malo jurnjave...

#21 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 09 April 2009 - 19:54

Nije još. Nespretna formulacija novinara. Vlada ne usvaja zakone već je utvrđen predlog zakona, a usvajaće ga Skupština. Dakle, još malo jurnjave...

Opet ja moram da davim. Meni je baš frka. Ovde kod nas je neko pustio buvu da će se vozački polagati 6.meseci, meni ništa nije jasno...

#22 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 09 April 2009 - 20:12

I treba da ti bude frka posto ovde stignu na red samo zakoni koji sluze punjenju budzeta. Svaka vlast od djindjiceve "prilagodjava" visinu kazni i kad neko pogine obavezno se na tv-u pojavi neki policijski oficircic da obrazlaze kako su kazne niske i zbog toga ljudi ginu. A takse i naknade su prica za sebe.

#23 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 17 April 2009 - 19:52

Opet ja moram da davim. Meni je baš frka. Ovde kod nas je neko pustio buvu da će se vozački polagati 6.meseci, meni ništa nije jasno...

=======================
Ma....napravice od Auto-skola ...Javna Preduzeca...
Ja mislim da ovaj nas "trust mozgova" od vlade treba pod hitno da zglajzne....... :ph34r:

Edited by Constantin Veliki, 17 April 2009 - 19:53.


#24 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 19 April 2009 - 00:16

=======================
Ma....napravice od Auto-skola ...Javna Preduzeca...
Ja mislim da ovaj nas "trust mozgova" od vlade treba pod hitno da zglajzne....... :ph34r:

Joj videh danas... Čula još i da će da deru za ispit...

Koliko treba da prođe da bi stupio na snagu?

#25 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 22 April 2009 - 09:51

Pa ako upises sad voznju, tebe ce hvatati stari zakon - novi zakoni se ne mogu primenjivati retroaktivno, tako da... Nemoj da cekas poslednji momenat, mada ima vremena - dok to prodje skupstinu docekacemo kraj godine sigurno...

#26 apatinus2

apatinus2
  • Members
  • 3 posts

Posted 03 May 2009 - 09:32

i postojeci zakon se nepostuje i selektivno primenjuje.kako ce tek novi?
kod nas je sve tako..od tog da je tri dana se primenjivao zakon o zabrani prodaje alkoholn pica i cigareta maloletnicima,do tog da ste cesto bili suoceni sa situacijom da se zakon na vas primenuje a na pola drugih sugradjana ne.

#27 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 23 May 2009 - 11:29

Danas čuh da su naši dragi poslanici završili rspravu o zakonu o saobraćaju, a Mrkonjić reče da je usvojen valjda 71 amandman. Verovatno su neki zarezi u pitanju :ph34r:
Nešto me drugo zbunilo, rekoše da zakon stupa na snagu tek za 6 meseci? U čemu je tu fora?

#28 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 23 May 2009 - 11:51

Nešto me drugo zbunilo, rekoše da zakon stupa na snagu tek za 6 meseci? U čemu je tu fora?

Pretpostavljam da je fora u tome što ne smeju da uvedu jedan tako rigorozan zakon preko noći, već žele da malo pripreme stanovništvo (čitaj: birače) za njegovu primenu. Imajući u vidu da ovih dana mnogi štrajkuju, da raste nezaposlenost, država diže poreze i krpi budžetske rupe na sto načina, cene ionako skaču i da rejting vladajuće koalicije svakim danom sve više pada, ne verujem da bi im bilo u interesu da povećavaju nezadovoljstvo naroda.

Da je državi zaista stalo da poveća bezbednost u saobraćaju, striktna primena i ovog postojećeg zakona bi sigurno smanjila broj nezgoda. Zakon se ionako primenjuje uglavnom u domenima koji donose najviše novca - patrola sa radarom u žbunju koja lovi vozače na deonicama pravog puta gde je neko zaboravio da skine znak za radove na putu i ograničenje od 30 km/h. Oni koji voze 100 km/h ispred škola i vrtića, ulaze u makazice, ne koriste migavce, parkiraju na raskrsnici, pretiču preko pune linije, jure kroz pešake ili voze suprotnim smerom policija ionako ne primećuje.

#29 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 23 May 2009 - 12:01

Treba vremena auto-skolama da se reorganizuju, svuda kad se donosi ovako opsiran zakon postoji grejs period za prilagodjavanje istom...

#30 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 24 May 2009 - 01:02

iz procitanih komentara na vas zakon, zakljucujem da je manje vise dosta slican nasemu - kazneni bodovi, zabrana telefoniranja u voznji, privremene vozacke dozvole i sl.

sumnjam da se mogu postici tako spektakularni rezultati (upola manje mrtvih) za samo tri godine.

nas najnoviji zakon (imali smo ih vec podosta, a vama je ovo prvi nakon 1988. :ph34r: ) je u nekim odredbama blazi od staroga: kod dozvoljenih promila alkohola u krvi je vratio staru granicu od 0,5 promila, jer rigorozna odredba od nula promila nije dala rezultata - broj poginulih je cak bio i veci! Sa 600 poginulih godisnje, gori smo od vas. Takodjer, ukinuta je odredba o obaveznim svjetlima danju dok traje ljetno vrijeme.

Neki su smatrali kako ce se izgradnjom novih autocesta broj poginulih smanjiti, ali ni to nije pomoglo. Zakljucak koji ja izvlacim je da nisu problem oni koji umjereno krse zakone, pa npr. voze 70 umjesto 50, nego oni koji voze 100 i imaju ne 0,5 promila, nego 1,2 promila.

A da bi se to promijenilo, potrebne su godine i godine. Ali doci ce to polako, mijenjat ce se prometna kultura koja je dio opce kulture, kao sto je doslo i do toga da se propustaju pjesaci na pjesackom, prvo u zagrebu i vecim gradovima, a sad sve vise i u provinciji.



ako nekog ne mrzi, ovdje moze usporedit nas zakon s vasim...

hr zakon

Edited by Cro-boy, 24 May 2009 - 01:04.