Jump to content


Photo
- - - - -

Ekološki pokreti u svetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 21 September 2008 - 15:45

s obzirom da zivimo u vuko*ebini...

Earth First
ovo je video sa Indexa.hr, na kome grupa aktivista ove organizacije (po mom misljenju) izvodi performans. na Indexu se na zalost ne moze nista vise saznati o tome.

o ovoj organizaciji imaju neka info na wiki info wikipedija!
evo i link na sajt organizacije sa videa: zvanicni sajt

pazi kako su se razvile te ekoloske organizacije u svetu, i kako je visoka svest o tim problemima, kad je doslo cak do worldwide rasirenih pokreta ovog tipa (iako ih wikipedija navodi kao ekstremnu organizaciju, neke ideje ovog pokreta su ekstremne, neke su vrlo zanimljive).pise u wikipediji da ih protivnici cak smatraju za teroriste.
mislim da su oni pandan onim ekstremistickim pokretima za zastitu prava zivotinja.

ako neko jos zna za neki (zanimljivi) worldwide poznat ekoloski pokret za koji se ovde nije culo, neka podeli sa nama:

Edited by BeatrisDal, 21 September 2008 - 16:00.


#2 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 22 September 2008 - 17:21

ako neko jos zna za neki (zanimljivi) worldwide poznat ekoloski pokret za koji se ovde nije culo, neka podeli sa nama:


Ne verujem da mnogo njih zna za bar dva ekološka pokreta u Srbiji. Daleko si zabacila udicu Beatris ... :)

P.S. Daj Bože da nisam u pravu :ph34r:

#3 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 29 October 2008 - 17:06

Evo ga jedan ekstremni pokret, koji nudi ultimate solution za sve ekoloske probleme. Sluajno sam nabasala na njih, jer se pominju u jednom clanku u vezi sa odlicnom non-fiction knjigom "World without us" (btw, knjiga i njen autor nema nikakve veze sa ovim pokretom).

U pogledu pokreta imam samo jedno da kazem: stvarno nas ima raznih

Dakle ovo su oni: Voluntary human extinction movement

http://www.vhemt.org/aboutvhemt.htm