Jump to content


Photo
- - - - -

News from USA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6459 replies to this topic

#6436 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 May 2015 - 17:27

...

 

... 

 

 

Opet - zar tamo ne postoji pravo na 'free enterprise' ili pravo na slobodu govora?

Iako te niko ne tera da 'navijas', ti si se, ipak, vec odlucio?

 

I kakva ti je to logika - 'neka svima crkne krava'?

 

Gledao sam neke snimke na yutubetu kako neka 'crkva' pljuje poginule americke veterane, a policija ih stiti od gnevnih posmatraca.

Pa onda dodju bikeri i turiranjem motora i 'patriotskom muzikom' pokrije tanku vrisku i ciku.

So?

 

Zar su ti likovi iz te 'crkve' strucni za nesto?

Zar se neko pita odakle im novac?

 

Nije problem sto neke zamlate rade ovo ili ono, dokle god nema nasilja, problem su oni koji bi hteli da stvari budu 'pravilne'.

To ne ide tako.

 

Btw, ako je taj lik sa karikatura bas tolika 'zlatokrila ustva' - pa sto neko da mu ne odbije poneko 'zlatno perce'?

:lol+:

 

Kako je u filmu 'Rubljov' onaj tatarski vojskovodja rekao ruskom knezu za 'Vladimirsku bogorodicu': ... i ona vasa devojcura ...!

;)

 

...



#6437 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 04 May 2015 - 17:40

stvarno je strano takvo razmisljanje:

`ko joj je kriv, sama je trazila dzavola kad se razvodila i pocela svoju misiju karikaturama protiv islama

e kad hoce da imitira ch.h. eto joj ch.h.` :blink:



#6438 Triceratops

Triceratops
  • Banned
  • 992 posts

Posted 04 May 2015 - 18:33

cudno da ti ne smeta takvo razmisljanje kada neko napise da cim neko bezi od policije, mora da je kriv za nesto i treba ga ubiti s ledja.



#6439 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 May 2015 - 18:44

Napad na ovaj skup nikako nije isto sto i napad na Sarli Hebdo. Sarli je kritikovao sve religije, ovi su se okomili samo na islam. Zato nemam razumevanja za clanove tog skupa koji su "samo" hteli da crtaju karikature; oni su budale bas kao i ova dvojica sto su ubijeni. "Junaci" nisam stavio pod znake navode, a trebao sam zbog ljudi kao sto si ti koji su to rec "junak" shvatili bukvalno.

 

Naravno da je oganizatorka bitna. Nismo ti i ja mogli da smislimo i organizujemo ono, vec neko mnogo pokvareniji i pakosniji od nas dvoje, koji uz to ima i mnogo (nezaradjenih) para pa samim tim i mnogo slobodnog vremena da svoje zamisli sprovede u delo. 

U napadu je koliko znam povredjen i policajac. Valjda je i to opravdano.

 

Koliko god sloboda govora u US ponekad prelazi moju ocenu dobrog ukusa, ako je jednaka za sve - jednaka je, i zasluzuje zastitu, koliko god neko bio budala u svojim pogledima na njega se ne idem metkom.

 

A da ne bi povlacili paralelu sa kriminalcima - radi se o stavovima. Ako doticna krene da pali crkvu/dzamiju policija bi trebala da je zaustavi.



#6440 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 04 May 2015 - 20:05

Koliko god sloboda govora u US ponekad prelazi moju ocenu dobrog ukusa, ako je jednaka za sve - jednaka je, i zasluzuje zastitu, koliko god neko bio budala u svojim pogledima na njega se ne idem metkom.

 

Ovaj sukob je, po meni, kao sukob cetnika i ustasa ili KKK i crnih pantera. Sto ih vise strada na obe strane, to bolje. A policiju treba povuci, jer se ni krivi ni duzni nalaze izmedju dve vatre.

 

Pre par sati sam na teveu cuo predstavnika policije u Garlandu koji se u sustini slaze sa mnom. On je rekao da u svetlu onoga sto se dogodilo juce, treba preispitati odluku da se izdaju dozvole za odrzavanje ovakvih skupova. 



#6441 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 04 May 2015 - 20:11

...

 

 

 

Opet - zar tamo ne postoji pravo na 'free enterprise' ili pravo na slobodu govora?

Iako te niko ne tera da 'navijas', ti si se, ipak, vec odlucio?

 

I kakva ti je to logika - 'neka svima crkne krava'?

 

Gledao sam neke snimke na yutubetu kako neka 'crkva' pljuje poginule americke veterane, a policija ih stiti od gnevnih posmatraca.

Pa onda dodju bikeri i turiranjem motora i 'patriotskom muzikom' pokrije tanku vrisku i ciku.

So?

 

Zar su ti likovi iz te 'crkve' strucni za nesto?

Zar se neko pita odakle im novac?

 

Nije problem sto neke zamlate rade ovo ili ono, dokle god nema nasilja, problem su oni koji bi hteli da stvari budu 'pravilne'.

To ne ide tako.

 

Btw, ako je taj lik sa karikatura bas tolika 'zlatokrila ustva' - pa sto neko da mu ne odbije poneko 'zlatno perce'?

:lol+:

 

Kako je u filmu 'Rubljov' onaj tatarski vojskovodja rekao ruskom knezu za 'Vladimirsku bogorodicu': ... i ona vasa devojcura ...!

;)

 

...

 

Ima pare? Nek je bajkeri obezbedjuju i veselo turiraju motore. 

 

sons-of-anarchy-season-5.jpg

 

Koliko vidim, policija se ubuduce nece zamajavati sa njima - iako su uredno placeni da prekovremeno ozbedjuju skupove kao sto je ovaj. I oni imaju pravo da odbiju da se ne pozicioniraju izmedju razjarenog bika i toreadorke koja mase crvenom maramom dok se krije iza plave uniforme.



#6442 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 04 May 2015 - 20:16

stvarno je strano takvo razmisljanje:


Tebi je razmisljanje stvarno strano.

 

`ko joj je kriv, sama je trazila dzavola kad se razvodila i pocela svoju misiju karikaturama protiv islama
 


Njujork je "besnoj domacici" vec odbio da iznajmi prostor da praktikuje svoju "slobodu govora" na gradskim autobusima. Mozda grad Njujork zna nesto sto ti ne znas?

 

Teksas je pogresio i dao joj sansu, ali se ta greska vise nece ponoviti.


Edited by ObiW, 04 May 2015 - 20:17.


#6443 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 May 2015 - 20:28

Ovaj sukob je, po meni, kao sukob cetnika i ustasa ili KKK i crnih pantera. Sto ih vise strada na obe strane, to bolje. A policiju treba povuci, jer se ni krivi ni duzni nalaze izmedju dve vatre.

 

Pre par sati sam na teveu cuo predstavnika policije u Garlandu koji se u sustini slaze sa mnom. On je rekao da u svetlu onoga sto se dogodilo juce, treba preispitati odluku da se izdaju dozvole za odrzavanje ovakvih skupova. 

Da li je doticna organizacija pucala na neku dzamiju? da li je bacila bombu na Al Kaidu? Koju nasilnu akciju je doticna gospodja organizovala?

 

Znaci necemo imati slobodu govora zato sto bi neko mogao da nas napadna - necemo imati CH jer kad crtas Muhameda neko moze da odluci da mu to nije zabavno i kaznjivo je smrcu....

 

Jbg vidim da ces sledeci put ubedjivati i neke druge grupe da ne "provociraju".

 

U svakom slucaju nadam se da vecina nece misliti tako - posto sam sentimentalno vezana za moje mini suknje i bas volim da ih nosim.

 

 

Edit: da ne bi pogresno razumeo - ja bih ogranicila govor mrznje u slobodi govora, pa bi tako i KKK, i Nazi, promotere ISIS, antisemite i slicno djubre poslala da malo sade povrce ako nista drugo. Ali i ja i ti zivimo u zemlji u kojoj je sloboda govora absolutna (nemoj da se zakacis za rec - znamo kako je ogranicena) pa je time i budalama zasticeno pravo da pricaju.

I u svakom slucaju njihovo pravo da stucaju nije razlog za metak - i nikad nece biti, cak i ako su njihove ideje problematicne. Necemo licemerje u kome je pravo da se lupeta samo pravo onih koje mi odobravamo.


Edited by angelia, 04 May 2015 - 20:50.


#6444 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 May 2015 - 22:10

...

 


... teksas je pogresio i dao joj sansu, ali se ta greska vise nece ponoviti ...

 

 

Ti si tamo u 'T' neki 'faktor', pa obecavas?

 

A da nisi mozda iz_bosne?

:lol+:

 

Waylon Jennings

T For Texas lyrics

 

 

Ocigledno je da ti je 'razmisljanje strano'.

;)

 

 

...


Edited by Kinik, 04 May 2015 - 22:13.


#6445 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 04 May 2015 - 22:40

Ti si tamo u 'T' neki 'faktor', pa obecavas?

 

 

Dovoljno poznajem ovu zemlju da mogu da predvim sa velikom sigurnoscu sta ce se dogoditi. No da ipak pojasnim: kada kazem da se ovakva manifestacija "nece vise dogoditi u Teksasu", ne tvrdim da ce se "redarstveno zabraniti" na celoj teritoriji Teksasa. 

 

Nikome nece biti zabranjeno da ne svom privatnom ranchu organizuje takmicenje u crtanju likova iz bajki za odrasle, Nece biti zabranjeno ni da se iznajmi privatno obezbedjenje. Mogu i bajkeri da veselo turiraju motore, zasto da ne. "Besna domacica" samo nece moci ni u jednom fradu da dobije dozvolu da ovu manifestaciju ponovi na javnom mestu: u domu kulture, u kongresnom centru, u hotelu, u javnom parku. Posto nece moci da dobije takvu dozvolu ni policija nece biti obavezna da pruza zastitu. 

 

Ni KKK nije "redarstveno zabranjen" u Teksasu. Pogledaj pazljivo njihovu veb prezentaciju:

 

http://www.texaskkk.com

 

Vidis da imaju skup 30.5? Kazu u Cantonu. ali jesi probao da kliknes na link da vidis tacno gde je? Ne reklamiraju lokaciju jer je privatna... i dostupna samo clanovima KKK. Tako ce i ovi drugari "besne domacice" ubuduce biti marginalizovani i samo clanovi ce moci da znaju gde ce biti sastanak. A to je i cilj: omoguciti im da postoje (sloboda govora) ali ih marginalizovati i ne trositi resurse da bi im se omogucila sloboda govora o trosku poreskih obveznika.



#6446 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 04 May 2015 - 22:47

Da li je doticna organizacija pucala na neku dzamiju? da li je bacila bombu na Al Kaidu? Koju nasilnu akciju je doticna gospodja organizovala?


Andjelija, pre 2 godine smo izvrsili egzekuciju nad covekom koji je ubio jednog Sika a paralizovao drugog par dana posle 9/11 da bi se "svetio Arapima sto su dosli da ovde dizu dzihad". Ne zajebavam se, to je rekao kad su ga uhapsili, a ponovio je dok je cekao egzekuciju. Nema veze sto Siki nemaju veze sa islamom, on je dohvatio prvog na koga je naisao a koji mu je licio na nekog ko jase kamile u pustinji i ubio ga. Nekim ljudima ovde nije mnogo potrebno da im se zapali fitilj, a oruzja bogu hvala imamo dovoljno, tako da... daleko besnoj domacici lepa kuca, nek pali fitilje negde drugde. 
 



#6447 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 04 May 2015 - 22:58


Andjelija, pre 2 godine smo izvrsili egzekuciju nad covekom koji je ubio jednog Sika a paralizovao drugog par dana posle 9/11 da bi se "svetio Arapima sto su dosli da ovde dizu dzihad". Ne zajebavam se, to je rekao kad su ga uhapsili, a ponovio je dok je cekao egzekuciju. Nema veze sto Siki nemaju veze sa islamom, on je dohvatio prvog na koga je naisao a koji mu je licio na nekog ko jase kamile u pustinji i ubio ga. Nekim ljudima ovde nije mnogo potrebno da im se zapali fitilj, a oruzja bogu hvala imamo dovoljno, tako da... daleko besnoj domacici lepa kuca, nek pali fitilje negde drugde. 
 

Jasno je meni zasto ti to govoris, ali to nije resenje, zato sto ce sledeci put neko to da kaze za LGTB zajednicu. Ili ce reci da ga je moja mini suknja isprovocirala na silovanje.

 

Nadam se da razumes o cemu pricam.

 

Ako branimo slobodu govora, onda treba braniti i budalu koja se dere na cosku o sudnjem danu. Verovatno smo i mi za njega budale, zar ne?

 

Treba ograniciti govor mrznje, ali i to veliko ALI cak ni taj govor mrznje nije razlog da neko uleti sa gomilom naoruzanja da im tako ogranici pravo na stavove.



#6448 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 May 2015 - 11:45

Pa pojasniću ti vrlo rado:

Pojasnio si samo da ti treba ozbiljnija strucna pomoc. Zasto je ne potrazis negde drugde, forum ne sluzi za to. 



#6449 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 May 2015 - 15:11

Pojasnio si samo da ti treba ozbiljnija strucna pomoc. Zasto je ne potrazis negde drugde, forum ne sluzi za to. 

A koje struke?  :D 



#6450 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 May 2015 - 16:29

A koje struke?  :D 

Veterinarske. Jedno od malog broja logicnih objasnjenja besmislenosti tvojih postova je u tome da ti kucni ljubimac povremeno seta po tastaturi kad ti ne gledas, a bilo bi necovecno da mu ne pomognes...  :lol+: