Jump to content

Photo
- - - - -

News from USA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6459 replies to this topic

#46 Gavrilo

Gavrilo
  • Banned
  • 617 posts

Posted 12 September 2008 - 14:36

samo jos nisi napisao, da li su nemacki tenkovi stali i da li su ruski vozovi stali i da li su masinovodje i tenkisti popili po vodku i kafu i onda nastavili svako svojim putem ili je kolona nemackih tenkova cekala da se podigne rampa na ukrstanju puta sa zeleznickim sinama dok ne prodju ruski vozovi sa sirovinama, ti bitni detalji daju kompletniju sliku i mislim da ih ne treba zanemarivati.

Uh. Savetujem ti da procitas recimo Pliviera. Napisao (Nemac) par knjiga Staljngrad, Moskva, Berlin. U prvoj imas anegdotu koju su opisali nemacki vojnici prilikom prelaska u SSSR. Ja ne izmilsljam, a niti sam neciji storm truper. btw. Pogodi ko je bio najvazniji trgovacki partner Japana uoci dogadjaja u "Bisernoj Luci".

#47 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 12 September 2008 - 14:39

Ala ti je argument. Mnogi ovdje smatraju da politika USA svojim potezima u dugom nizu godina predstavlja ozbiljnu prijetnju za svjetski mir. Vi koji tako ne smatrate, potrudite se da argumentovano to opovrgnete.

mozda, ali sigurno ne na topicu USA protiv Rest of the World. taj naslov je u rangu knjige vatikanska kurva ta i ta. i ti posle treba da dokazes da ona nije bila u Vatikanu i da se nije tamo jebala za pare. tako po meni ne ide normalna diskusija, i zato necu ni da je pocinjem na taj nacin.

Edited by misko1, 12 September 2008 - 14:40.

#48 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 12 September 2008 - 14:54

Uh. Savetujem ti da procitas recimo Pliviera. Napisao (Nemac) par knjiga Staljngrad, Moskva, Berlin. U prvoj imas anegdotu koju su opisali nemacki vojnici prilikom prelaska u SSSR. Ja ne izmilsljam, a niti sam neciji storm truper. btw. Pogodi ko je bio najvazniji trgovacki partner Japana uoci dogadjaja u "Bisernoj Luci".

ma OK je sve to, samo slutim u kom ce smeru ova tema da ode pa sam hteo malo da je uneozbiljim onim komentarom. uostalom, svet se malo promenio od 1941 (ili 1939, 1936, kako ko voli) i ne vidim da nuzno mora da deluje "Vecno ponavljanje istog" narocito od kada je izmisljena i upotrebljena Bomba ali OK, neka tema ide svojim tokom pa cemo negde stici. i meni su kao mladom pricali likovi kako su se po vrletima lomatali kozjim stazama i bogazama i gledali na desetak metara od sebe vermaht vojnike kako se lomataju slicnim kozjim stazama i bogazama, svako isao svojim smerom svojom stazom, jbg, primirje bilo i ta anegdota se godinama zloupotrebljava na temama komunisti vs antikomunisti i slicno. pa ja zato malo uneozbiljio komentarom tvoj post ne da bih negirao istorijske cinjenice nego predostroznosti radi :ph34r: hajd' kada se igramo pogadjanja, koliki procenat japanskog generalstaba 1941 je imao zavrsen Vest Point? :) i kako nam to koristi u ovoj temi? po meni - nikako ali moguce je da nisam u pravu. istorijske komparacije su ok ali cesto umeju da zavedu poprilicno.

#49 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 12 September 2008 - 15:17

.....

Tragedija je sto ljudi provedu neko vreme u razvijenom svetu ( japanci na Westpoint-u ) a da ne nauce nista. jednako neshvatljivo kao teroristi iz 9/11, mahom obrazovani ljudi, inteligentni, dozvole nekom muli da ih nagovori na belaj pricom o 77 devica. Zive u Americi, Evropi desetak godina i dzaba, ko da su izmileli iz pecine....
/off topic

I ovaj naslov je nekakav pomak, u odnosu na USA vs slobodan svet.

#50 Verbatim

Verbatim
  • Members
  • 906 posts

Posted 12 September 2008 - 15:24

Tragedija je sto ljudi provedu neko vreme u razvijenom svetu ( japanci na Westpoint-u ) a da ne nauce nista. jednako neshvatljivo kao teroristi iz 9/11, mahom obrazovani ljudi, inteligentni, dozvole nekom muli da ih nagovori na belaj pricom o 77 devica. Zive u Americi, Evropi desetak godina i dzaba, ko da su izmileli iz pecine....
/off topic

A još gore je kad mahom obrazovani, inteligentni ljudi veruju da se ovo zaista ovako desilo.

Edited by Verbatim, 12 September 2008 - 15:25.

#51 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 12 September 2008 - 15:44

A još gore je kad mahom obrazovani, inteligentni ljudi veruju da se ovo zaista ovako desilo.

mani se teorija zavere.

#52 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 12 September 2008 - 15:44

molim vas da se vratite na temu i pokušate da razgovarate, iako mislite različito. ovo je četvrti pokušaj, ne znam da li će sledećeg uopšte biti.

poštujte nameru pokretača teme da se rasprava održi na nekom razumnom nivou.

Edited by Vesna, 12 September 2008 - 18:53.
slovo

#53 BlackDog

BlackDog
  • Members
  • 2,951 posts

Posted 12 September 2008 - 15:52

Nema nikakvih dokaza da je US u sukobu s bilo kojom drzavom pojedinacno ili s nekakvom grupom drzava. Na onima koji tvrde suprotno je teret dokazivanja. Posto to nisu u stanju, predlazem lock.

#54 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 12 September 2008 - 16:27

idi guglaj npr philippines al qaeda ili nesto slicno pa citaj.

Pročitao i ne vidim šta tu ima za neki konflikt. Evo iz jednog teksta NY Times odlomak u kome se objašnjava o čemu se radi :

"The training camps are in an area under the control of the Moro Islamic Liberation Front, which has been waging a guerrilla war for an independent state for 25 years, officials said."

A iz novijih vesti se može zaključiti da su Filipini u zadnjih par godina organizovali nekoliko pročešljavanja terena sa ciljem uništenja istih.

#55 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 12 September 2008 - 17:23

@ Klotzen a jel to isto ko sto i Pakistan procesljava teren u potrazi za Al Kaidom, pa im Ameri po katkad naprave "razdeljak" cisto da pomognu :ph34r:

Nego ajd da se vratimo na temu koja glasi

USA vs Rest of the World: play by play, Irak, Afganistan, Iran, Pakistan, Venecuela, Bolivija, S. Koreja...

boldovani deo se stalno izostavlja kod branitelja lika i dela USA.

i jos covek lepo dopisa u uvodnom postu

Cilj ovog topica je da se na miran i civilizovan nacin diskutuje o vojnim, politickim i ekonomskim sukobima Sjedinjenih Americkih Drzava i onih zemalja koje imaju tu nesrecu da su trenutno u sukobu sa jedinom svetskom supersilom.

moje misljenje je da su Ameri u samoobmani da je ovo postao monopolarni svet te da su oni jedina sila na globusu, malko promenili pojem "sile prava" u "pravo sile" a sve zarad tri stvari

1. ocajnicke potrebe za sirovinama. ( jeste da USA ima najrazvijeniju industriju ali je to uglavnom sekundarana industrija, ona koja se oslanja na koristenje sirovina koje se uvoze,...a logicnije je da neku zemlju okupiras ili barem instaliras svoj rezim pa da iste sirovine nabavljas po "bratskim" cenama nego da placas onoliko koliko traze iliti sto bi rekli u Godfatheru "...dat cu ti ponudu koju ne mozes da odbijes..." )
2. potpune geostrateske premoci. ( ovo se odnosi u prvom redu na kontrolu nafte mada uopste ne sumnjam da ce se u bliskoj buducnosti ratovati oko kontrole pijace vode ili hrane . Takodje se odnosi na okruzivanje ostalih zemalja koje pretenduju da u projektovanoj buducnosti budu pandani USAju)
3. politickog i ekonomskog marketinga. ( sto bi reko Donald Sutherland u JFK-u "The organizing principle of any society, Mr. Garrison......is for war." PS taj monolog iz JFKja je uzasno i dan danas primenljiv na Ameriku i njenu politiku. Ko ne veruje neka odgleda.

#56 Anti-Kgb

Anti-Kgb
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 12 September 2008 - 17:52

A kakve su to zemlje kojima smeta Amerika, sve same model ''demokratije'' u svetu, gde ti komunisticki diktatori tih drzava su najverovatnije mrtvi a oficijonalno jos vode zemlju ( Kuba i Severna Koreja ). Chavez, diktator koji totalno unisti Venecuelu njegovim antiamerikanizmom, jos dodaj na to bolesne rusofile SRS-DSS-NS u Srbiji, Homeinovi islamski fanatici u Iranu, gde zbog preljubi nekih zena oglasavaju na TV-u reklame o javnom kamenovanju na ulicama Teherana......ma milina su sve te drzave koje ne vole Ameriku. Da su recimo spomenuli zemlje kao sto su Norveska, Svedska, Danska, Holandija, Finska, Luksemburg, Ceska ...da oni mrze Ameriku onda bi se zapitao, ali kad su to modeli drzava gde rusofili zele da vode Srbiju kao Severna Koreja, Kuba, Venecuela, Iran.....onda tu nema zime. Jos jedna glupa tema rusofila u pokusaju da sire opet antizapadnjastvo i antiamerikanizam. Rusofili iz SRS-DSS-NS sto pokrecu ovakve glupe teme ne shvataju da samo samo sebi jos vise prave stetu. I ovako se sve te rusofilske stranke u Srbiji same od sebe raspadaju, a uz Iran, Severnu Koreju, Kubu, Venezuelu.....taj proces jos vise ubrzavaju.

#57 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 September 2008 - 18:04

1. ocajnicke potrebe za sirovinama. ( jeste da USA ima najrazvijeniju industriju ali je to uglavnom sekundarana industrija, ona koja se oslanja na koristenje sirovina koje se uvoze,...a logicnije je da neku zemlju okupiras ili barem instaliras svoj rezim pa da iste sirovine nabavljas po "bratskim" cenama nego da placas onoliko koliko traze iliti sto bi rekli u Godfatheru "...dat cu ti ponudu koju ne mozes da odbijes..." )

Znas sta meni u celoj prici nije jasno? Upravo ovo... zbog cega postoji tolika trka za naftom. Kada se zna da poznate rezerve nafte, uz ovaj rast svetske industrije, nije dovoljan za dva naredna veka. Zar ne bi trebalo vec dobrano da se razvija tehnologija koja ce omoguciti alternativne izvore energije? Niko ne moze da me ubedi da je nemoguce napraviti automobil na struju, kad masinski inzinjer iz Srbije moze sam samcit da napravi auto na struju koji moze da ide 40 km/h (!!!) i sa baterijom koja mu omogucava da vozi ceo dan, da velike automobilske kompanije ne mogu da naprave auto istih performansi kao sto je obican. Sta bi sa hladnom fuzijom, koja je teoretski moguca? I ostalim glupostima... Meni je sve ovo najveci dokaz da svetom ustvari vladaju oligarsi, naftni magnati, supermilijarderi kojima je u interesu da odrze vestacki postojece trziste, i koji se igraju sa ljudskim zivotima. A mi se u svemu tome nista ne pitamo.

#58 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 12 September 2008 - 18:28

Opet dežurni drveni advokati koji u svemu vide srpske unutarpolitičke prilike.

Može li bez tog etiketiranja? Jeste li u stanju da diskutujete bez toga?

Drveni advokat, a sta ti je to, mislim cuo sam, nije da nisam, ali nisam siguran da znam tacno sta znaci.

Interesantno da sve zemlje koje su u nekoj vrsti sukoba sa USA imaju lidere koji su u teshkom sukobu sa mozgom. Da ima bar jedna od tih 10-15 zemalja kojoj lider nije teski bolesnik, mozda bi ova tema imala nekog smisla, ovako ja ga zaista ne vidim i ne znam kako se moze na ovako neozbiljnu temu uopste razgovarati.

To je neravnopravna borba protiv superheroja iz dalekog svemira, likova kao sto je Dzong Il, koji je seo u avion kao dete i odmah poceo da vozi, bez ikakvih instrukcija i ubacio svih 11 rupa na golfu, iz prve, prvi put kada je zaigrao golf.

Ahmedinedzad, naprimer, moze da otprdi iransku himnu ne gledajuci u note, a Putin moze da uradi 14 sklekova sa rukama vezanim na ledjima i da digne cisternu nafte iz bencha.

Kazu da Kastro josh uvek moze vishe puta bez vadjenja, pod uslovom da je ziv.

Edited by down with the sickness, 12 September 2008 - 18:31.

#59 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 12 September 2008 - 18:32

Zamolio bih one kojima je stalo da ova tema prezhivi da:
a) ne odgovaraju na postove koji su tu samo da bi odveli temu u nezeljenom pravcu
b) ne spushtaju se na nivo onih kojih provociraju, etiketiraju, vredjaju etc.
c) uredno reportuju svaki pokushaj uvrede, pretnje, vulgarne reči, klevete, mržnju

Znam i sam da je bash gush odgovoriti nekima na nachin na koji zasluzuju da im bude odgovoreno, no pretpostavljam da nam je ipak cilj da ova tema ovog puta opstane. Uchinimo da ne bude moguce naci nijedan jedini razlog da tema bude ugashena. Potrebno je mesto gde ce se bez ogranicenja i slobodno govoriti i o americkim zlocinima sirom sveta.
Ponavljam: neka ovog puta cutanje bude odgovor na svaku post koji je uvredljiv, a pritiskanje dugmeta "report" prva reakcija na takav post. Slozicete je da je mnogo bolje da medjusobno razgovaramo o zlocinima USA, kao i sa onima sa kojima ne delimo misljenje, ali koji raspravljaju korektno, nego da pola topica unishtimo odgovarajuci na besmislene prozivke tipa "vi rusofili", "vi radikali", "vi amerikanomrzitelji", i slicne seseljevske konstrukcije.

Istrpimo nekoliko dana seseljevske diverzije, i imacemo topic na kojem cemo svakog dana obavestavati jedni druge o novim akcijama SAD shirom sveta, i na jedan kulturan nacin diskutovati o svemu.

Фала! :ph34r:

Max

#60 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 12 September 2008 - 18:38

Znas sta meni u celoj prici nije jasno? Upravo ovo... zbog cega postoji tolika trka za naftom. Kada se zna da poznate rezerve nafte, uz ovaj rast svetske industrije, nije dovoljan za dva naredna veka. Zar ne bi trebalo vec dobrano da se razvija tehnologija koja ce omoguciti alternativne izvore energije? Niko ne moze da me ubedi da je nemoguce napraviti automobil na struju, kad masinski inzinjer iz Srbije moze sam samcit da napravi auto na struju koji moze da ide 40 km/h (!!!) i sa baterijom koja mu omogucava da vozi ceo dan, da velike automobilske kompanije ne mogu da naprave auto istih performansi kao sto je obican. Sta bi sa hladnom fuzijom, koja je teoretski moguca? I ostalim glupostima... Meni je sve ovo najveci dokaz da svetom ustvari vladaju oligarsi, naftni magnati, supermilijarderi kojima je u interesu da odrze vestacki postojece trziste, i koji se igraju sa ljudskim zivotima. A mi se u svemu tome nista ne pitamo.

Verovao ili ne, i ti oligarsi imaju unuke i igraju se s njima. I ti oligarsi se s vremena na vreme zapitaju da li ti unuci treba da celog veka nose gas maske i termalna odela ili da mnoge životinjske vrste poznaju samo sa starih video zapisa...

Ovim parafraziram Stinga koji je u jednoj pesmi podsetio svoje, hlandoratovski prestrašene, slušaoce: "the Russians love their children, too"...

Supermilijarder Gates svoju lovu ostavlja u dobrotvorne svrhe. Supermilijarder, čelični magnat, Karnegi je ceo svet zasuo bibliotekama (uključujući i onu univerzitetsku u Beogradu), međunarodna palata pravde u Hagu je izgrađen njegovim parama i još uvek se troškovi pokrivaju parama sa kamate njegove zadužbine... itd. Ima ulicu u Beogradu, poznati Carnegie Hall i hiljade besplatnih, malih biblioteka širom sveta.

Čak i ti oligarski kada omatore ukapiraju da im je vreme prošlo, a da na mlađima svet ostaje, uključujući i njihove unuke i praunuke.

Ljudi uvek traže najefikasnije i najjednostavnije rešenje. Za energetske probleme, to je dugo bila nafta. Voziš 500 kilometara, za minut natočiš 40 litara pa voziš dalje - beat that if you can. A Nafte - u izobilju i još po privlačnoj ceni. To je decenijama bila činjenica, a sada, kada više nije tako, budi siguran da će se tražiti nova rešenja.

P.S: Problem sa hladnom fuzijom je u tome da rezultate njenog izumitalja nijedan kolega, ni pored najbolje volje, nije uspeo da reprodukuje (što je u svetu nauke glavni kriterijum da bi se nešto prihvatilo). Tek kada univerziteti širom sveta izvedu kopije ili varijante tvog eksperimenta i dobiju iste ili bar slične rezultate, prihvata se da stvar šljaka i da se nisi negde prevario u proračunu ili u napadu entuzijazma malko zaleteo sa zaključcima.

Edited by yossarian, 12 September 2008 - 18:43.