Jump to content

Photo
- - - - -

CERN experiment

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
111 replies to this topic

#31 shivaja

shivaja
  • Members
  • 1,828 posts

Posted 10 September 2008 - 18:48

daaaaa :ph34r:

i bice sledecih 15 godina... :)

#32 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 September 2008 - 20:59

A sad ozbiljno, kolike su opasnosti ovakvog experimenta? Ubacise me u paranoju ovi komenari sa BBCja i b92!! :ph34r:

#33 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 10 September 2008 - 21:01

Mislim da je prava opasnost u tome da ne dodje u pogresne ruke.

Posted Image

#34 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 10 September 2008 - 21:55

A sad ozbiljno, kolike su opasnosti ovakvog experimenta? Ubacise me u paranoju ovi komenari sa BBCja i b92!! :ph34r:

Zvanicna verzija je da je veca sansa da dvaput uzastopno dobijes na lutriji nego da se dogodi neshto stvarno loshe. No ima naucnika koji opasnost izrazavaju i u procentima.

Inace, to "stvatno loshe" je otprilike stvaranje MBH (mikro crne rupe), koja ne bi isparila (Hawkingova radijacija) (prvo chudo), i koja bi imala brzinu = 0 (drugo chudo), koju bi potom zarobila gravitacija, negde blizu centra Zemlje (trece cudo).

E to bi bilo zajebano.

Naravno, ovo je moja laicka interpretacija. Zanimljivo bi bilo chuti nekog iz struke.

#35 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 10 September 2008 - 21:57

Na guardian.co.uk postoji serija fotografija koje ostavljaju bez daha.....unutrashnjost velike mashine...ne mogu a da ne budem ponosna na ljudski rod, to smo mi napravili, okupljeni oko ideje, udruzeni bez predrasuda o rasnoj, nacionalnoj, verskoj, politickoj, polnoj i svakoj drugoj diskriminaciji.
Jutros sam zavrsila knjigu "Isusov zapis" M. B zbunjena kolicinom ljudske gluposti i pokvarenosti koja vec vekovima ne samo da krije istinu vec satire svaki pokusaj naucnog utvrdjivanja cinjenica.
Nisam opterecena strahom da ce nesto krenuti naopako....bojim se samo da otkrica koja ce omoguciti ovaj projekat vrhunske nauke ne padne u pogresne ruke kao tolikoputa do sada.

#36 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 10 September 2008 - 21:59

Zvanicna verzija je da je veca sansa da dvaput uzastopno dobijes na lutriji nego da se dogodi neshto stvarno loshe. No ima naucnika koji opasnost izrazavaju i u procentima.

Inace, to "stvatno loshe" je otprilike stvaranje MBH (mikro crne rupe), koja ne bi isparila (Hawkingova radijacija) (prvo chudo), i koja bi imala brzinu = 0 (drugo chudo), koju bi potom zarobila gravitacija, negde blizu centra Zemlje (trece cudo).

E to bi bilo zajebano.

Naravno, ovo je moja laicka interpretacija. Zanimljivo bi bilo chuti nekog iz struke.

a sta ti znaci ovo prvo cudo i drugo cudo?

#37 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 10 September 2008 - 22:20

a sta ti znaci ovo prvo cudo i drugo cudo?

Znachi da je svaki od tih dogadjaja pojedinachno pravo chudo, i da bi, da bi se ostvario najgori scenario, trebala da se dogode tri chuda u sukcesiji.

#38 ilke_etf

ilke_etf
  • Members
  • 942 posts

Posted 10 September 2008 - 22:41

Znachi da je svaki od tih dogadjaja pojedinachno pravo chudo, i da bi, da bi se ostvario najgori scenario, trebala da se dogode tri chuda u sukcesiji.

Khm, a ono sto mene interesuje je sledece:
koliko bi onda proslo vremena nakon ta tri cuda, pre nego sto bi Zemlja nestala? jedan sekund , minut. dan, godina, vek, milenijum?

#39 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 10 September 2008 - 22:55

Khm, a ono sto mene interesuje je sledece:
koliko bi onda proslo vremena nakon ta tri cuda, pre nego sto bi Zemlja nestala? jedan sekund , minut. dan, godina, vek, milenijum?

I tu sam chuo sve verzije, od 4 godine pa do nekoliko hiljada godina.
Najbolje bi bilo da na forumu ima nekog ko ima pojma o brzini kojom MBH moze da guta materiju.

#40 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 11 September 2008 - 00:03

I tu sam chuo sve verzije, od 4 godine pa do nekoliko hiljada godina.
Najbolje bi bilo da na forumu ima nekog ko ima pojma o brzini kojom MBH moze da guta materiju.

au ako je 4 godine to se taman jase sa kalendarom Maja..... :ph34r: tj sa krajem njihovog kalendara.....e sad mi je strepnja dublja nego nada! :)

#41 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 September 2008 - 00:15

au ako je 4 godine to se taman jase sa kalendarom Maja..... :ph34r: tj sa krajem njihovog kalendara.....e sad mi je strepnja dublja nego nada! :)

Da znam da ne pocinjem neke stvari i ne cimam se oko gluposti.

#42 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 11 September 2008 - 06:13

Ih bre Oldmane, ako su jednom pogodili, ne mora da znaci da ce i drugi put...

#43 villiem

villiem
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 11 September 2008 - 06:53

... samo da otkrica koja ce omoguciti ovaj projekat vrhunske nauke ne padne u pogresne ruke kao tolikoputa do sada.

cetvrto i poslednje cudo

#44 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 11 September 2008 - 08:06

Ih bre Oldmane, ako su jednom pogodili, ne mora da znaci da ce i drugi put...

Bilo kako bilo, odo da podignem najveci moguci dugorocni kredit i da kupim jedan porsche cayenne! :ph34r:

#45 Schmeling

Schmeling
  • Banned
  • 4,275 posts

Posted 11 September 2008 - 08:14

Bilo kako bilo, odo da podignem najveci moguci dugorocni kredit i da kupim jedan porsche cayenne! :ph34r:

Win-win! Kao Buscemi u Armagedonu!