Jump to content


Photo

Reprezentacija Srbije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6171 replies to this topic

#1 Zaki

Zaki
  • Members
  • 628 posts

Posted 25 November 2007 - 18:03

Šta bi? Niko da pokrene topik?

Grupa 7

Francuska
Rumunija
Srbija
Litvanija
Austrija
F. Ostrva

Mislim da su nam glavni konkurenti, naravno, Rumuni. Ako protiv njih odigramo u egalu (obe nerešeno ili "3 za 3"), onda će biti presudni rezultati protiv Litvanije i Austrije. Računam da ni mi ni Rumuni nećemo protiv Francuske da uzmemo više od po dva boda, a to se nadoknadi/izgubi jednim remijem umesto planirane pobede protiv nekog trećeg. Mislim da će nam biti lakše protiv Austrije nego što nam je bilo u ovim poslednjim kvalifikacijama protiv Jermenije, jer je sigurno teren bolji i mnogo je bliže. Litvanija je malo nezgodnija, ali nije neizvodljivo da uzmemo svih 6 bodova.
Samo da kažem da ne ulazim u to ko će nam biti selektor i slična prepucavanja. Smatram da će se naša selekcija, kao i sama igra, vrlo malo razlikovati bez obzira na to ko je selektor, jer sam izbor igrača to nameće.
Sve u svemu, umereni optimista.

Edited by Vincenzo, 12 September 2008 - 19:24.


#2 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 25 November 2007 - 18:33

ne svidja mi se uopste kako ovo izgleda

#3 Issey

Issey
  • Members
  • 5,113 posts

Posted 25 November 2007 - 18:34

Grupa jeste teska, ali po meni je bolje da igramo sa Austrijom i Rumunijom nego ponovo da putujemo u PM i igramo sa Kazakstanom, Jermenijom ili Azerbejdzanom, jer bas zbog njih ne igramo poslednja 2 evropska. Austrija je u poslednje vreme smesna ekipa, Rumuni nisu nepobedivi, racunam da sa Litvancima mozemo da uzmemo bar 4 boda. E sad Francuzi su zajebani, ali bio je i Portugal u ovim i Spanija u proslim kvalifikacijama, pa nismo izgubili nijednom, dosuse ni pobedili. Cinjenica je da se nasi vise napale kad igraju sa jakim ekipama, koje igraju otvoreno. Tako da mozemo da se borimo ravnopravno sa Rumunima za drugo mesto, a ako Francuzi kiksnu negde mozda i za prvo, iako je to jako tesko, bar kako sad stvari stoje.

Ovo sve vazi u slucaju da se najzad nadje normalan selektor, koji zna da napravi igru, koji nece na svakoj utakmici stavljati po 5 novih igraca. Poceli smo sa Trisovicem, Koromanom i Marjanom Markovicem, a zavrsili sa Krasicem, Jankovicem i Kuzmanovicem. Petko je odradio odlican posao, u proslim kvalifikacijama kad smo primili samo 1 gol. Jeste zasrao na svetskom ali mozda je ono i bila nasa realnost, mada je to sad duga prica. Nadam se da ce se ljudi iz saveza, ma ko to bio, nazalost Terzic najverovatnije, dozvati pameti, i pazljivo odabrati novog selektora, napraviti dugorocan plan oko reprezentacije, sto se tice igraca koji ce igrati i same igre, i naravno postaviti realan cilj. Klemente nije covek za taj posao, igra nam je sa njim bila katastrofa, mnogo je menjao, i nije nalazio dobra resenja sto se nekih igraca tice, kao i same igre. Uostalom nije nas odveo na evropsko, a realno je trebalo tamo da budemo.

Sad imaju vremena da za godinu dana nadju selektora koji zna nesto, kao sto su Rusi uradili, ili da se da sanse nekom mladom koji obecava, ali je i rizik, kao sto su Hrvati uradili sa Bilicem. Naravno tu mislim na Sinisu. U svakom slucaju ako i sledeci poduhvat sa selektorom propadne, ko god to bio, ne gine nam ponovo Petko. Samo da se ne odluce da Klemente ostane, jer sa njim sigurno nemamo sanse, bicemo daleko iza Rumuna i Francuza. I naravno da se kroz prijateljske utakmice sa ucesnicima narednog EP-a, ako ih zakazu uopste, ako neko uopste i hoce da igra sa nama, vidimo koji to igraci mogu da igraju.

I naravno, ako mislimo da bilo koga ikad vise dobijemo u Beogradu, treba iz korena promeniti travu i na Marakani i na JNA... i zabraniti koncerte na njima. Na onakvim oranicama je onaj rezultat sa Poljskom i onaj presmesni gol protiv Kazakstana juce, cista premija.

#4 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 25 November 2007 - 18:41

Cinjenica je da nam grupa nije bas med i mleko, narocito ako se pogleda br 2. br. br. 5. 8. ili 9. , naravno gledano iz nase perspektive, tj. treceg sesira. Ove ekipe iz prvog su manje-vise izjednacene, pa kapiram da je fora ko ti zapadne iz drugog. Ja mislim da je Rumunija jedna od najjacih ekipa iz tog drugog. Izrael u 2. sesiru :rolleyes:

Grupa 1: Portugal, Švedska, Danska, Madjarska, Albanija i Malta.

Grupa 2: Grčka, Izrael, Švajcarska, Moldavija, Letonija i Luksemburg.

Grupa 3: Češka, Poljska, Severna Irska, Slovačka, Slovenija i San Marino.

Grupa 4: Nemačka, Rusija, Finska, Vels, Azerbejdžan i Lihtenštajn.

Grupa 5: Španija, Turska, Belgija, BiH, Jermenija i Estonija.

Grupa 6: Hrvatska, Engleska, Ukrajina, Belorusija, Kazahstan i Andora.

Grupa 7: Francuska, Rumunija, Srbija, Litvanija, Austrija i Farska Ostrva.

Grupa 8: Italija, Bugarska, Irska, Kipar, Gruzija i Crna Gora.

Grupa 9: Holandija, Škotska, Norveška, Makedonija i Island.

#5 Plavimost

Plavimost
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 25 November 2007 - 19:02

Ako bude treca , Srbija da peva . Sa Terzicem i ekipom .
Kvalifikacije pocinju u septembru 2008. i ima dovoljno vremena za promene . Ako promene budu dobre , mozemo da se nadamo necemu . Ovako , dok je na celu ekipa koja diktira koji ce igraci da igraju - a to su igraci koji se jos nisu prodali u inostranstvo , tipa Basta ili neki koji igraju a ne igraju ni u svojim klubovima tipa Kovacevic Pajser , mi realno nemamo cemu da se nadamo . Opet ce biti neki Zdravko da unisti teren , a kao po pravilu , Srbija u terminima za prijateljske meceve ne igra utakmice , vec se reprezentativci okupe u Kovilovu , krljaju kulen , pika se stoni tenis , ajmo malo u klabing ... i to je bio termin za prijateljske .
Rumunija je odlicna.Francuska - ako su Skoti mogli da ih dobiju , sto ne bi i nasi . Litvanija,Austrija i Farani su realno ispod nas. Medjutim , sa ovakvom ekipom , bod protiv Farana u Beogradu je VRH BRATE . Naravno , cena karata ce u odnosu na ove kvalifikacije verovatno biti duplirana , posto FSS treba da posalje 18 izaslanika na Havaje kako bi videli kako oni odrzavaju terene.

I ko odredjuje cene karata ? Meni je skupo da dam 400 din za bocne tribine za svaku utakmicu . Ne moze da bude cena karte ista i kad dodju Kazahstan i Farska Ostrva i kad dodju Italija ili Francuska .

Tuzno je sto u nasem fudbalu ne postoji autoritet koji ce osporiti rad trenutnih pajsera . Svi bi voleli da prodjemo kvalifikacije,ali ljudi realno , jako tesko . Igracemo mi baraz,ali za 4.sesir.

Edited by Plavimost, 25 November 2007 - 19:05.


#6 Wiesel

Wiesel
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 November 2007 - 19:19

Ova nasa grupa je skoro najgore, sto se moglo desiti u vecitom zbog Rumunije, jer su oni za mene najjaci tim iz drugog sesira (zajedno sa englezima). Iz prvog sesira su makar Grcka, Portugalija i Ceska (malo) slabiji od Francuske.
Naravno ima jos dosta vremena do pocetka kvalifikacije, ali kako stvari oko nase reprezentacije momentalno stoje, ne vidim velike sanse za kvalifikaciju :rolleyes:

#7 eric_cantona

eric_cantona
  • Members
  • 54 posts

Posted 25 November 2007 - 19:24

@ Vincenco

Mislim da je ipak bolje i Rumunija, nego Rusija, Engleska ili Turska(satrali bi nas na njhovom terenu!!!).
Iskreno, ja sam zadovoljan zrijebom. Moglo je i mnogo gore.
Ako nista drugo, imamo sansu da gledamo Francuze uzivo! :rolleyes:
A grupu 5 nam nikad ne bih pozelio. Najvise zbog Jermenije :huh:

poz

#8 Gooky

Gooky
  • Members
  • 955 posts

Posted 25 November 2007 - 19:56

offtopic

a Hrvatima opet upali Englezi :rolleyes:

#9 vukasin

vukasin
  • Members
  • 100 posts

Posted 25 November 2007 - 20:11

Ili su Englezima upali Hrvati :rolleyes:

A mi smo, nazalost, vec poprilicno ispali sa SP...

Edited by vukasin, 25 November 2007 - 20:12.


#10 Vincenzo

Vincenzo
  • Members
  • 2,720 posts

Posted 25 November 2007 - 20:33

Mislim da crne prognoze nisu bas toliko na mestu.

Jesu Francuzi jaki, ali kao sto vec neko rece, dobili su ih i raspali Skoti. Ne vidim zasto ne bi mogli sa njima da odigramo dobro kao i protiv Portugala i izvucemo barem jedan ili dva x.

Sto se tice Rumuna oni jesu jaki trenutno, ali nemaju bas neki kontinuitet. Dugo su kuburili sa selektorom i formom. Dakle, trenutno dobro igraju, ali mislim da to nista ne mora da znaci. Pogledajte samo njihov ucinak u kvalifikacijama za proslo SP. Kapiram da bi oni tada razmisljali o nama ovako kako sad mi razmisljamo o njima. I dalje mislim da su jedna od najjacih ekipa iz drugog sesira, ali to moze i da se promeni :rolleyes:

Ubedjen sam i dalje da imamo mlad i dobar tim i da mozemo da ponovimo igru protiv Finske u gostima ili Portugala kod kuce i da takvu igru ucinimo prepoznatljivom i sigurnom. Samo da nam ne dodje za selektora neki selja po burazersko-patriotskoj osnovi, tipa Mihajlovic.

#11 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 25 November 2007 - 21:06

idemo dalje samo ako vrhunski strucnjaci poput mihe spsovca i tumbe budu vodili rep

#12 Pokojni Zvonce

Pokojni Zvonce
  • Banned
  • 801 posts

Posted 25 November 2007 - 21:28

Eto, zavrsile su se prve kvalifikacije za EP, u kojim smo nastupili pod novom zastavom, grbom, himnom i dresom... na nasu zalost, necemo imati prilike da gledamo nas tim u Austriji i Svajcarskoj.

NASI MECEVI -
Mecevi u 2006. :

Srbija - Azerbejdzan 1:0 (0:0). Strelac: N. Zigic.
Najveci problem u toku ovog meca je bio prenos lopte do napadaca. Kovacevic i Stankovic nikako nisu uspevali da naprave poslednji pas ka Zigicu i Pantelicu. Ali, ipak, Zigic daje gol glavom i uzimamo 3 vredna boda.
Istog dana Poljaci gube kod kuce od Finaca 1:3

Poljska - Srbija 1:1 (1:0). Strelac: Lazovic.
Poljaci prosto nisu smeli da izgube ovu utakmicu, i posle 2odlicne prilike, daju gol (greska Bisevca). Mi smo imali priliku u kojoj se obrukao Zigic, ali Lazovic daje gol za bod.
Finci i Portugalci medjusobno igraju 1:1

Srbija - Armenija 3:0 (0:0). Strelci: Stankovic, Zigic i Lazovic.

Pobedjujemo Armene teze nego sto izgleda rezultat. U principu, igraci su odlicno odigrali protiv reprezentacije tog ranga i na nasu nesrcu ovo je bio samo 1 od 2 takva meca.

Srbija - Belgija 1:0 (0:0). Strelac: N. Zigic.
Pobedjujemo Belgijance na Marakani, ali treba spomenuti da su imali 2-3 odlicne sanse u poslednjim minutama meca.
Ovo je bio poslednji zvanicni mec u 2006. i reprezentacija je sa 10 bodova iz 4 meca bila na dobrom putu.

Mecevi u 2007. :

Kazahstan - Srbija 2:1 (0:0). Strelac: N. Zigic.
Klemente je cuvao najiskusnije za mec sa Portugalcima kroz 5dana, a igraci su ga (nas) razocarali i izneverili. Katastrofa posle koje se zamislis za koje diletante navijamo.
Posle ove utakmice su pocele price kako Klemente zove 30% igraca u reprezentaciju, Terzic 70%. Poslednje utakmice u kojima su igrali Trisovic i M. Markovic.

Srbija - Portugal 1:1 (1:1). Strelac: Jankovic.
Posle debakla u Kazahstanu, bolje od ovoga nije moglo. Cak se moze reci da smo imali i srece.

Finska - Srbija 0:2 (0:1). Strelci: Jankovic i Jovanovic.
Gol u 3-cem minutu je dosta olaksao posao, a Jovanovic overava pobedu. Povratak optimizma.

Belgija - Srbija 3:2 (2:0). Strelci: Kuzmanovic 2.
Po meni, mec koji je odlucio nasu sudbinu. Klemente izlazi sa ultra ofanzivnim timom (Lazovic, Pantelic, Koroman, Jankovic) da bi sto pre resio pitanje pobednika.
Greske Kovacevica na sredini, Rukavine na desnom boku i Krstajica u odbrani nas kostaju ovog poraza. Krstajic je, posle ovog meca, morao da se oprosti i ustupi mesto mladjem i boljem.

Srbija - Finska 0:0 (0:0).
Bezidejno, jadno, tuzno, nemocno.... Ako je neko imao veru u nas srednji red, posle ovog meca je izgubio istu.


Portugal - Srbija 1:1 (1:0). Strelac: Ivanovic.
Fajterski i uz pomoc sudije izbegavamo poraz. Srednji red opet nije postojao (ne mislim na Kuzmanovica), a igra sa 3 spica donosi bod. I DALJE JE SVE U NASIM RUKAMA.

Armenija - Srbija 0:0 (0:0).
Katastrofa je izbegnuta zahvaljujuci Ivanovicu i Stojkovicu. Stankovic neprimetan, osim kada je otimao loptu da izvodi prekide, koje inace u Interu nikada ne izvodi. Srednji red nije postojao.
VISE NISTA NIJE U NASIM RUKAMA.

Azerbejdzan - Srbija 1:6 (1:4). Strelci: Zigic 2, D. Tosic, Jankovic, Smiljanic i Lazovic.
Rezultat sve govori.

Srbija - Kazahstan ODLOZENO.

Srbija - Poljska 2:2 (0:2) Strelci: Zigic i Lazovic.
Opet sa 3 spica dolazimo do boda. I to je to.

NASI IGRACI -
Stojkovic - imao je kikseve ali u principu dobro je branio.
Avramov - diletant na golu. Dokaz mecevi protiv Baskije i Poljske.
Marjan Markovic - Placao da igra,.. nadam se da ga nikada vise necemo gledati u A timu.
Bisevac - kiks majstor, mozda mu dati sansu na mestu desnog beka
Vidic - jedan je od najboljih i kada nije u formi.
Bane Ivanovic - suvo zlato. Sa Vidicem ce ciniti odlican tandem.
Stepanov - katastrofalan protiv Kazahstana, ali treba ga istrpeti
Rukavina - sve sto uradi u napadu, usere u odbrani. Krivac za mnoge napade protivnika po njegovoj strani.
Krstajic - vreme je da se povuce. Direktan krivac za poraz u Belgiji.
Dragutinovic - mogao bi jos da pruzi, ali time bi usporio D. Tosica i dolazak Kolarova.
D. Tosic - krut igrac, ali njegovo prisustvo znaci i u odbrani i u napadu.
Duljaj - malo eksploatisan u ovom ciklusu, ali kada je god igrao bio je na visini zadatka.
Kovacevic - blaga katastrofa. Ne treba nam ovakav tip igraca. Vaznije mu je guranje sa igracem nego pravovremeni pas. Nekada sam ga gotivio, a sada ga prezirem,
Smiljanic - umesto Kovacevica, pod hitno
Kuzmanovic - igrac oko kojeg mora da se napravi igra reprezentacije. Plej u narednih deset godina.
Stankovic - na zalost, nas plej vec 10 godina. Vreme je da se povuce. Izvodio prekide koji su zavrsavali na vrhu tribina. Mediokritetska igra u reprezentaciji, za razliku one u Interu.
Jankovic - tipican trkac sa dobrom prangijom i samo to. Ne treba od njega praviti novog Stankovica
Krasic - na zalost, jos uvek nije pokazao i dokazao svoj kvalitet.
Trisovic - vazi isto sto i za M. Markovica
Z. Tosic - slabasan u duelu i solidan tehnicar, valjda ce biti nesto od njega.
Koroman - igrac koji moze svoj kvalitet pokazati samo u malom timu. Tamo gde se igra timski, nema sta da trazi
Pantelic - bez gola u kvalifikacijama, ali i pored toga treba ga i dalje zvati.
Zigic - nas najbolji strelac, nezamenljiv. oTKRIO svoju nervoznu prirodu
Lazovic - na nesrecu nije uspeo da umulja golove samo protiv Belgije i Armenije
Jovanovic - dobar navalni igrac, koji se lako transformise u levo krilo kada se igra sa 3 spica

Ne treba zaboravati mozda matorog Djordjevica iz Olimpijakosa (bio bi odlican tandem sa Kuzmanovicem), Lukovica (samo ako igra u svom timu), Kolarova i malog Kacara na mestu poluspica.

Zahvaliti se - Stankovicu, Kovacevicu, Krstajicu, Avramovu, Koromanu, Trisovicu, Markovicu,...

Nasi novinari - MISLIM DA NEMA VECIH PICKICA I LAZOVA od nasih novinara. Nijedan nije dovoljno hrabar da prozove Terzica, Klementea, Kosanovica,... a ako napadnu neku od ovih licnosti, to je zbog nekih trivijalnih stvari.
Ne postoje emisije u kojima ce dolaziti treneri i pokazivati gledaocima sta su hteli da urade sa tom taktikom. Pa, da ne bude tim trenerima svejedno sledeci put kada budu hteli da igraju bez napadaca, ili da im levi bek igra desnog, da im Stankovic bude organizator igre i da izvodi sve prekide,... Prosto ne postoji neki odvazni novinar koji ce smeti da napravi ovakvu emisiju.

NAS SAVEZ - Posle poraza u Kazahstanu, pocele su price o igracima koji placaju za nastupe u A timu. Gde su novinari da ovo iscackaju? Gde je Terzic da ovo demantuje? Otkud Trisovic i M. Markovic u timu? Posle toga je pocelo da se suska da je od Jovanovica trazeno 30.000 evra da bi bio pozvan u tim. Jovanovic je prosto odbio to, i sacekao svoju sansu regularno.
Ko je taj koji kontaktira igrace?

NAVIJACI - Jos uvek ne postoji posebna veza izmedju navijaca i reprezentacije. Razlog za to je okrenutost navijaca samo svojim klubovima i mrznja prema protivnickom timu.. Na te razlike se zaboravilo samo na utakmicama protiv BiH i mladih Hrvata.

Publika sa zapada i istoka - Najrazmazenija publika na svetu, dolazi samo protiv najvecih rivala (protiv Portugala, Milana, Bayerna, Spanije,...). Na njihovo malobrojno prisustvo uticu: (istina nemale) cene karata, lose vreme (protiv Finaca, Poljaka, Kazahstana),... pa i diletantski potezi FSS-a, losa igra, losi rezultati.... Ali da bi se manekeni na terenu malo uozbiljili neophodno je i Vase prisustvo. Mislite o tome...

Selektor - sta reci o gospodinu koji salje spisak igraca faksom iz Spanije? Potreban nam je trenar sa vizojom i mudima. A ne neki koga ce Koroman da sutira u dupe na treningu. Hrvati su dobili trenera za narednih 20godina. Nikakvi Mihajlovici, Tumbakovici, .... eventualno Djukic, Dujkovic.

#13 Wiesel

Wiesel
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 November 2007 - 22:05

Kompliment za odlican pregled o svemu, sto desavalo oko nase reprezentacije i nasih igraca!
Ako se pogleda rezultate Polske i Portugala na prvih utakmica ove kvalifikacije, onda je jasno, da je trece mesto u ovoj grupi veliki neuspeh. Velika sansa, da se kvalifikujemo za veliki turnir je propustena i sledeca sansa (za 2010) je po meni znatno manja

#14 klinkton

klinkton
  • Members
  • 73 posts

Posted 25 November 2007 - 22:12

Samo cu ponoviti da u statut fss-a treba dodati "imas preko 55 godina ,cao zdravo,nema mesta u savezu za matore sfrj-ovce". Da se razumemo,nismo mi top klasa evro fudbala pa da moramo da se kvalifikujemo na svako takmicenje,ali je i nedopustivo blamiranje u raznim bivim sssr drzavama! A slag na tortu su nasi djenerali posle bitke u vidu Djeneral Djore, major kosana,djeneral petka, marsal Zive ,... kojima je i za bombardovanje 99-te kriv klemente! :) :rolleyes: :huh:

Edited by klinkton, 25 November 2007 - 22:14.


#15 Ephraim Kishon

Ephraim Kishon
  • Members
  • 193 posts

Posted 25 November 2007 - 22:17

Ili su Englezima upali Hrvati :huh:


http://vinovo.magnif...Z22HYH8CN4DDGN5
Pogledajte reakciju Karemboa i publike u dvorani, nakon sto je izvucen listic sa imenom - CROATIA, zamalo ne popadase na pod od smijeha :rolleyes:

Edited by Ephraim Kishon, 25 November 2007 - 22:21.