Jump to content


Photo

Okupljanje, part II (preliminarno)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
597 replies to this topic

Poll: Okupljanje, part II (preliminarno) (119 member(s) have cast votes)

Predlozi za mesto susreta:

  1. Kosovo (Priština) (17 votes [22.08%])

    Percentage of vote: 22.08%

  2. Srbija (Beograd) (27 votes [35.06%])

    Percentage of vote: 35.06%

  3. Crna Gora (Primorje) (8 votes [10.39%])

    Percentage of vote: 10.39%

  4. Makedonija (Ohrid) (13 votes [16.88%])

    Percentage of vote: 16.88%

  5. Hrvatska (Zagreb) (11 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  6. imam predlog (post) (1 votes [1.30%])

    Percentage of vote: 1.30%

Vote Guests cannot vote

#1 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 03 September 2008 - 14:44

Malko kasnim i malo je već ovde zamrlo, no dobro.

Samo da ponovim da mi je žešće žao što nisam mogao da se pojavim, a vrlo rado bih to učinio (i još bi nagovorio ponekog iz BG-a da mi se pridruži). Ali, bio sam na totalno drugoj strani bivše nam domovine i nije bilo šanse da zapalim za Prištinu dogovorenog dana.

Nego, daj organizujte nešto pre sledećeg leta. Leto je za porodicu, tu se teško da dobiti slobodan dan.

Lokacija je mnogo manje bitna. Mada, i ne ide mi se previše u CG, ne govorim ruski. Bolje u Hrvatsku. :D

(a možda bi mogla i B92 nešto da smisli)

OK ukapirao sam .Hoces da se ogrebes za besplatno letovanje na Svetom Stefanu.Ja kreten predlozi Skoplje a sada sam se setio da bi Ada Bojana bila daleko bolje mesto :ph34r:


Vidi... Lepo je tamo, al teško da bi smeo da kačiš fotke sa susreta na Adi Bojani. Bar ne necenzurisano ili nekažnjeno. :D A i pitanje je na šta bi priheftao identifikacioni bedž a da ne boli. :)

Ja ipak mislim da su ovakvi skupovi ,ipak veliki iskorak ka nekakvom dijalogu,priblizavanju, i boljem razumevanju.Ipak je jos uvek veliki jaz.Videlo se ko ga produbljava.Na obostranu zalost + mene kao neAlbanca i neSrbina.


Jesu. I apsolutno ih treba ponoviti u mnogo širem sastavu. Lokacija je mnogo manje bitna.

Ja sam nedolazak tumacio u drugom svetlu. Pomoglo bi u razbijanju predrasuda, na primer o "kretanju u oklopnim transporterima". No izgleda da te predrasude potrebnije od susreta pod znakom kuce B92, koju smo reklamirali noseci bedzeve sa njenim logoom.
Ponadali se u gradjenju mosta Srbi-Albanci!
Izgleda da i to nekom nije odovaralo...?!


Pre će biti da ste izabrali najmrtviji mogući termin, kad se ljudi toče po morima i nisu za neke preterane akcije.

Edited by Vesna, 06 September 2008 - 14:51.


#2 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 September 2008 - 14:48

ako će CTPAX da organizuje beogradski ogranak, ja se odmah prijavljujem da mu se pridružim, gde god da se dogovorite. :ph34r:

#3 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 September 2008 - 14:52

ako će CTPAX da organizuje beogradski ogranak, ja se odmah prijavljujem da mu se pridružim, gde god da se dogovorite. :)

Isto, pridruzujem se.
I predlazem Zagreb ili Sarajevo kao mesta sastajanja.:ph34r:
Mada, moze i Moskva, s obzirom na cinjenicu da je ruski ambasador u Tirani izjavio kako Rusija nije protiv nezavisnosti Kosova.:D

Edited by uros_s78, 03 September 2008 - 14:54.


#4 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 03 September 2008 - 15:26

ako će CTPAX da organizuje beogradski ogranak, ja se odmah prijavljujem da mu se pridružim, gde god da se dogovorite. :ph34r:

D O L A Z I M !!!!!
Ali prvo zdravlje do tada

#5 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 03 September 2008 - 15:42

Racunajte na mene...

#6 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 03 September 2008 - 15:51

ako će CTPAX da organizuje beogradski ogranak, ja se odmah prijavljujem da mu se pridružim, gde god da se dogovorite. :)


Pogle kako mi uvali baklju, samo tako. :ph34r:

A ja reko:

Nego, daj organizujte nešto pre sledećeg leta.



#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 September 2008 - 16:22

Ja bih kao najmladji dosao recimo u BG ili ostatak ove nase osakacene i silovane otadzbine :ph34r:

#8 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 03 September 2008 - 16:23

Pogle kako mi uvali baklju, samo tako. :ph34r:

A ja reko:

Ej CTPAX
Mogu samo da ti kazem:
"Zdravo da ga nosis" :)

Potrudi se da na vreme nadjes suorganizatora.

#9 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 03 September 2008 - 18:24

Ej CTPAX
Mogu samo da ti kazem:
"Zdravo da ga nosis" :ph34r:

Potrudi se da na vreme nadjes suorganizatora.


Lepa inicijiativa. Cetiri saveta.

Jedan, izbacite temu van podforuma Kosovo u PMu. Forum je ipak public domain, a susret je RL

Drugo ja bi taj susret organizirao na bazi invitaion only, bez razlike dali je u PR, BG, SA ili ZG. I ne bi objavljivao mesto i vreme, osim onima koju imaju poziv ili su se prijavili za taj poziv i dobili ga. Ovo radi sigurnosti (videli ste da neki ljudi radi toga nisu dosli u PR)_

Trece, formirajte organizacijski odbor u kojem ucestvuju Srbin iz Srbije, Albanac sa Kosova, Bosanac itd. Hrvat radi raznolikosti i diverziteta i osecaja sigurnosti.

Cetvrto, susret bi trebao imati oko sebe neku programu tj aktivnost, nesto strukturirano, pa posle toga vecera i sedenka.

#10 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 September 2008 - 18:31

Cetvrto, susret bi trebao imati oko sebe neku programu tj aktivnost, nesto strukturirano, pa posle toga vecera i sedenka.

Pa recimo partija boksa nakon diskusije o Kosovu.Cisto ono da se ljudi malo razmrdaju

#11 LordLights

LordLights
  • Members
  • 3,102 posts

Posted 03 September 2008 - 18:35

Pa recimo partija boksa nakon diskusije o Kosovu.Cisto ono da se ljudi malo razmrdaju


:ph34r: moze i to! MOje iskustvo iz slicnih sastanka je da ljudima je potreban neki icebreaker kad se ne poznaju. Ovo je malo overdoing it, ali sto da ne... :)

Edited by LordLights, 03 September 2008 - 18:35.


#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 03 September 2008 - 18:37

Lepa inicijiativa. Cetiri saveta.

Jedan, izbacite temu van podforuma Kosovo u PMu. Forum je ipak public domain, a susret je RL

Drugo ja bi taj susret organizirao na bazi invitaion only, bez razlike dali je u PR, BG, SA ili ZG. I ne bi objavljivao mesto i vreme, osim onima koju imaju poziv ili su se prijavili za taj poziv i dobili ga. Ovo radi sigurnosti (videli ste da neki ljudi radi toga nisu dosli u PR)_

Trece, formirajte organizacijski odbor u kojem ucestvuju Srbin iz Srbije, Albanac sa Kosova, Bosanac itd. Hrvat radi raznolikosti i diverziteta i osecaja sigurnosti.

Cetvrto, susret bi trebao imati oko sebe neku programu tj aktivnost, nesto strukturirano, pa posle toga vecera i sedenka.


Svaka cast. Dobar predlog definitivno... samo nesto, kod biranja mesta, najdostupniji svima, makar gledano iz ugla Kosova i Srbije bi bio BG, da ipak bude vise ljudi nego prosli put.

:ph34r: moze i to! MOje iskustvo iz slicnih sastanka je da ljudima je potreban neki icebreaker kad se ne poznaju. Ovo je malo overdoing it, ali sto da ne... :)


Ja sam superteska, ko ce sa mnom? :D

#13 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 03 September 2008 - 19:19

Pa recimo partija boksa nakon diskusije o Kosovu.Cisto ono da se ljudi malo razmrdaju


Ce se vrnes i ti iz Ameriku?ako se vrnse onda da dodjes sa motorce.Da ti ga maznem :)Pardon pozajmim :ph34r:

#14 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 03 September 2008 - 19:46

Pa recimo partija boksa nakon diskusije o Kosovu.Cisto ono da se ljudi malo razmrdaju

Evo, prvi mech izmedju Prishtevca i mene.
Posto on brani kosovske Srbe i zalaze se za njihova prava, a ja to isto radim glede Albanaca od pre '99.:ph34r:
Tucha 2 izdajnika.:)

#15 TonyBall

TonyBall
  • Members
  • 2,278 posts

Posted 03 September 2008 - 19:48

Svaka cast. Dobar predlog definitivno... samo nesto, kod biranja mesta, najdostupniji svima, makar gledano iz ugla Kosova i Srbije bi bio BG, da ipak bude vise ljudi nego prosli put.

I kako bi neko sa Kosova (ja na primer) sa pasosem Republike Kosova dosao u BG?
Nadam se da je tvoj predlog bio nespretan, a ne tendenciozan. Ma siguran sam u to :ph34r:

edit:
Predlazem split topika ili da se otvori novi topik o drugom susretu forumasa. Mozda cak neko sa B92 procita odlicne Lordove predloge pa oni to sami organizuju u nekom visem nivou.

Edited by TonyBall, 03 September 2008 - 20:01.