Jump to content

Photo

Balkan 2000

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 28 May 2001 - 19:07

Imam jaku potrebu da preporučim CD što sam ga danas sasvim slučajno kupio (lečio sam depresiju oprobanim metodom - šopingom).

Elem, reč je o albumu iz naslova a izvođači su Sanja i Balkanika. Istina, kad sam ga otpakovao (regularno platio legalno izdanje, a ne ko neki) shvatio sam da je u pitanju Sanja Ilić, na koga sam, ne znam zašto, nešto gadljiv.
Ispostavilo se da bi me predrasuda uskratila za, po mom skromnom uverenju, veoma pristojan projekat (molto u modi u Srbiji, reč "projekat":wink: na temu srpske tradicionalne muzike. Super "spakovano" i bez patetike (dobro, malo) i nepristojne pretencioznosti.

Kao retko kad, zbilja sam osetio ljubav prema otadžbini.
Oduvek tražeći svoje pra biće, nekako sam se zamišljao kao Irac na litici, ili kao Indijanac u molitvi velikom Manituu.
Danas sam bio Balkanac.
Srbin koji leti nad zgaženom ali, svejedno, divnom i pitomom, blagorodnom Šumadijom.

Kakva je sreća u nesreći da nam se ovo silno zlo, još od pradedova i očeva nasleđeno, dešavalo baš u Srbiji. Jedino je zbog nje bilo vredno boriti se.

"Proleće je a ja živim u Srbiji" - mogu da ponovim, ovaj put srećan i iznova zaljubljen u svoju domovinu.

Lun, izdajnik, placenik...

PS
Jel' se ovo moje "čšđž" normalno cita kod vas ?

#2 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 28 May 2001 - 19:30

Ne, to se ne cita kod nas, tu znaci & kvadratici, no ne smeta nama nista. Nama, zenama. Nista. Skoro. Malkice ste nam okupirali ono nikolko prostorcica, ali neka Vas, lepo se, vidim, dopisujete, pa se salite, pa se durite, pa se igrate, mirite, placete, pretite oduzimanjem naklonosti, svasta cete korisno jedan od drugoga nauciti, je 'da? he he
Sad i da nas molite!!! eej, ni da nam poklanjate: JOK , fala, bas smo se posluzili. hmm
Balkanika, kazes. Nije lose, ne mogu da kazem. BILJA!!!!,
Bilju Krstic preporucujem, ne znam vrti li se na radiju, TV, pojma nemam, mozda i ne moras da kupujes, ako su muz urednici & programeri moga misljenja, a ja bih je dozirano, da se ne prezasite do juce gladne usi, al' stalno pustala. Biser!
esk on se kompron?
ona nije ljuta, vec duboko razocarata

#3 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 28 May 2001 - 21:28

Draga elle,

Kako ste olako probusili moj baloncic nadahnuca.
Ja o zemlji, otadzbini, da ne kazem teritoriji :wink: , a vi meni - "kockice", "kvadratici".

A mislio sam da ce moja poruka dopreti do vase duse.

Lun, neshvacen

#4 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 28 May 2001 - 21:32

PS
Kada sam poceo o etno muzici, nije bas da sam mislio na Bilju.
Toliko daleko ipak ne idem. :smile:

A najveci "etno"; Otis Reding, naravno.

Lun

#5 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 28 May 2001 - 21:56

Me, bjensur, sheri, bjensur! Otis, Bilzza, iliona.. boku
Kad volis Francuski.
Ima jos knjizevnije: majstor Rade gleda zidove, koje treba da okreci i kaze: Madam, ovo ima mloogo fisura, to prvo mora da rebusiram, pa ondak da ponsiram, ne ti se uvati kulor, sta ti vredi , posle da kazes s nete pa bon, majstor Rade nije profesionel, a no!! pa bjan, sa.
ona

#6 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 28 May 2001 - 22:26

[ Izmena poruke: Aleksa na dan 2001-05-29 14:36 ]

#7 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 29 May 2001 - 00:33

Ako dobro shvatam elle je ljuta.
Bice da imamo problem u komunikaciji.

Mozda je samo umorna, ma chere petite concierge ?
(narode, nisam siguran da se ovo ovako pise, ali svejedno, obratite paznju na odgovor koji ce uslediti).

Lun

#8 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 29 May 2001 - 03:14

Meni je taj Sanja bljak i taj cd nije nizasta, ali je zanimljivo koliko se ljudi koji se loze na Balkan a nisu sa Balkana i ne znaju ko je Sanja pali na taj CD. Ja znam barem 15 ljudi! Taj cd je cak pustan na americkom NPR-u! Da se covek zabazekne.

#9 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 29 May 2001 - 07:33

Me, no, Madam la gardijen (sve se ovako pise, meni majstor Rade savetnik za franse, ko sto Milence druge savetuje za serb) nije neraslolozena, ni ljuta, el e desu, tre desu. Cek, sad mora diznesem pubelu i laviram kuloar. abjento.

Biljoooooooooooo, ala pevas ko rosinjol, AAAj, dadumle, margareta torcte... ( proveren speling Vlashkog jezina, n t anket pa).

#10 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 29 May 2001 - 08:30

Aleksa, nista ne smeta, ne mesas se Ti u francusko saputanje, a ja, bogme davno obecah i kano klisurina stojim iza cvrsto zauzetog stava da ja ja Vama! necu mesati u vezu neznu.

Domarka (ja, consierge - konsijerzz) , Lunu pisem na lepom francuskom, bat vi ken spik & rajt in inglis, vaj not? Svi moz da predjemo na strane jezike. Deder malo holandskog.
Alexa,
send mi jor adres, aj vil send ju ej (clan) CD Bilje Krstic, ju vil bi suprajzd. Tre bel muzik. Nou dajgreshn, sve je u zivotu povezano, nije li?
Odo sad da ribam eskalije ( sterz, za inglish spiking pipl)
shi

[ Izmena poruke: elle na dan 2001-05-29 09:33 ]

#11 Lara

Lara
  • Members
  • 134 posts

Posted 29 May 2001 - 14:40

Koliko se ja secam, ono "concierge" (ima i neki akcenat, al' ne mogu da ga nadjem na tastaturi), bi trebalo da znaci "(onaj) koji drzi svecu", jerbo je izraz, je li, izmisljen pre pronalaska el. energije, pa samim tim i sijalice.
LM, da li je nas dragi Lun hteo da kaze da je nasa draga Ona nekome drzala svecu (tj. upucena u neke stvari prilicno dobro) ili ne, odlucite sami.

[ Izmena poruke: Lara na dan 2001-05-29 15:42 ]

#12 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 30 May 2001 - 15:21

Balkanika bljak
Bilja bljak
"Original Originala"
Komercijalni pokusaji da se neuspesni pop muzicari presaltuju u World Music. To u svetu nema ko da slusa.
ULTRA

#13 SOVA

SOVA
  • Members
  • 8 posts

Posted 31 May 2001 - 00:50

ULTRA:
Balkanika bljak
Bilja bljak
"Original Originala"
Komercijalni pokusaji da se neuspesni pop muzicari presaltuju u World Music. To u svetu nema ko da slusa.
ULTRA

Hallelujah ULTRA!!!!!!!!!!!!

#14 ULTRA

ULTRA
  • Members
  • 351 posts

Posted 31 May 2001 - 16:13

Sovo znas sta Sanja kaze za trubace?
"Dosta bre tih CIGANA!"
Znas kakve veze Producent Bilje Krstic (Ljuba Ninkovic) ima sa Tradicionalnom muzikom?
Nikakve.
Sad na stranu te izjave ali muzika koju prave je toliko pametna da je to suvise visoki nivo za mene.
Vise volim Babu koja peva uz serpu, ili onog ekscentrika iz Vranjske Banje sto svira na sporetu i peva na jeziku koji pozelis. Njega bi vrteo umesto spice TV Dnevnika.

#15 SOVA

SOVA
  • Members
  • 8 posts

Posted 01 June 2001 - 00:20

Ultra
Znas bre sta je pravi etno zvuk!!
Kada Piksi Stole zasvira frulu u Knez Mihailovoj, to je prava mesavina izvorne muzike oplemenjene free jazzom,posle toga Sanja ,Bilja , a bogami i Brega mogu samo da se sakriju i da gledaju velikog etno horror majstora na delu.