Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#91 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 22 January 2011 - 22:11

Odlican topic
Ja sam necete mi verovati jurio takve lokacije gde su se snimali filmovi tako sam se u Zagrebu slikao ispred ateljea koji se koristio u filmu Za srecu je potrebno troje,u njihovom parku u onoj kao kucici gde se snimao Oficir sa Ruzom.
E sada ima lokacija filma Nesto izmedju kada se krene od Slavije Mekenzijevom sa desne strane stoji i dan dans cvecara gde je miki manojlovic kupovao cvece a mislim da je iza nje u tim zgradama i sniman film,stan i ona akcija civilne zastite.
Zivo me zanima gde je ona zgrada iz povratka otpisanih gde je stan bio Marije (Zlate Petkovic).

Edited by daba 67, 22 January 2011 - 22:16.

  • 0

#92 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 22 January 2011 - 22:15

Inace 86-87 sam bio u Jna u Nisu kada se snimao film Lager Nis.
Logor je pored kasarne Stevan Sindjelic tamo se snimao vecii deo filma a u glavnioj ulici ulici pobede pa sa njene desne strane su se takodje snimali kadrovi filma.
Gledao sam par kadrova tu kada su snimali.
A u Sarajevu sam se slikao pored ograde od dzamije pored sahat kule gde se snimao vallter brani sarajevo,gde rade markovic ide na sastanak na kojem ce poginuti u filmu.

Edited by daba 67, 22 January 2011 - 22:17.

  • 0

#93 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 22 January 2011 - 22:47

Serija Vruc Vetar se snimao kod mene na Vidikovcu sjajna serija.

Ono za Specijalno vaspitanje nisam znao mora da je na ibarskoj snimana zadnja scena.
  • 0

#94 atanassi

atanassi
  • Members
  • 1 posts

Posted 15 February 2011 - 12:04

Ooo, vidim da ima frikova kao što sam i ja, koji luduju za filmskim lokacijama...pozdrav svima!

Moj mali početnički doprinos...za sve one koje zanima, kuća Mite Pantića iz Tesne Kože 1 (gde žive Mama, Sida, Mira, Branko, Aca i "zaštićena podstanarka") nalazi se u Beogradu u ulici Vojvode Dobrnjca br. 38! Kuća manje-više izgleda isto kao i 1982 godine kada je i film sniman, jedino je čuvena terasa sa koje Rahela Ferari isteruje kuplermajstora i hohštaplera sa fotosima, danas zastakljena :-((( Kao što se i u filmu vidi korišćena je i za eksterijer i enterijer...

Stiče se utisak da se u njoj normalno živi, ali postoji i tabla na ulazu da se tu nalazi i predstavništvo jednog proizvođaća vina iz regiona...(namerno ili slučajno taj se proizvođač vina se provlači kroz film u par scena tako da nije nemoguće da je jedan i od sponzora filma)...

Ako neko zna nešto o drugim lokacijama iz ovog filma neka napiše...
  • 1

#95 mravolav

mravolav
  • Members
  • 129 posts

Posted 19 February 2011 - 12:26

Zivo me zanima gde je ona zgrada iz povratka otpisanih gde je stan bio Marije (Zlate Petkovic).


Mislim da je (bila) u Cara Lazara, blizu ugla Rajiceve.
  • 0

#96 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 24 February 2011 - 14:11

Most u "Ko to tamo peva" nalazio se na reci Pestan blizu sela Konatice kod Drazevca. Do skora postojao, odnela ga je reka nakon veceg vodostaja pre nekoliko godina.
Poslednja scena u "Specijalnom vaspitanju" je, cini mi se, u ulici Mihala Petrovica u Rakovici prema Vidikovcu.

Edited by ravnicar, 24 February 2011 - 14:14.

  • 0

#97 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 24 February 2011 - 15:42

Most u "Ko to tamo peva" nalazio se na reci Pestan blizu sela Konatice kod Drazevca. Do skora postojao, odnela ga je reka nakon veceg vodostaja pre nekoliko godina.


Kad smo vec kod ovog filma evo i glavnog junaka:

Attached File  18842364.jpg   62.99KB   55 downloads
Attached File  27387228.jpg   46.97KB   42 downloads
Attached File  41781060.jpg   39.6KB   40 downloads

To je on...original :) !

Elem, autobus koji je igrao glavnu ulogu u čuvenom filmu još daleke '80. godine prošlog veka pre nekoliko godina kupio je Dragan Petković, taksista iz Kragujevca. Otvorio je krcmu koja se, naravno, zove "Ko to tamo peva" i postavio restauriran bus iz filma u dvoriste.

Ako ste jedan od fanova kultnog Šijanovog filma i ako vas put ikada nanese do Kragujevca, obavezno nastavite i malo dalje. Krenite put Mrčajevaca, pa tu negde kod Knića obratite pažnju na desnu stranu - u dvorištu, na proplanku, pored stare i veoma visoke breze parkiran je crveni autobus sa velikom belom firmom "Krstić i sin".

A evo i koordinata :

43° 55' 53.19" N 20° 44' 59.23" E
  • 2

#98 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 24 February 2011 - 19:29

Lici ali to nije autobus iz flima. Original nosi oznaku Mercedes O3500 i nalazi se u Jadran filmu u Zagrebu i pre par godina (ili mozda prosle) je bio izlozen ispred arene u Puli.. Ovaj na slici je manji i razlikuje se u njusci velicini tockova itd.
  • 0

#99 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 24 February 2011 - 21:48

Lici ali to nije autobus iz flima. Original nosi oznaku Mercedes O3500 i nalazi se u Jadran filmu u Zagrebu i pre par godina (ili mozda prosle) je bio izlozen ispred arene u Puli.. Ovaj na slici je manji i razlikuje se u njusci velicini tockova itd.


U pravu si covece ! :o
Sad sam malo progooglao i vidim da taj bus sa slika koje sam stavio nije onaj iz filma.
Lepo ga je taj lik sredio da lici na original, svaka cast na trudu, ali je ipak fake Posted Image

Nadjem i Mercedes O3500 koji si ti pomenuo i bus prilicno lici, ali fali mu jedna sitnica...ono prosirenje/ispupcenje na krovu sa malim prozorima. Mozda je to bila neka varijacija modela O3500,ali koliko god sam trazio nisam nigde na netu naisao na model koji je u potpunosti isti kao ovaj u filmu.


Evo ga O3500
Attached File  Mercedes-O3500-Reisebus.jpg   84.14KB   19 downloads

Scena iz filma:
Attached File  de6f19cae657eabe745511742796bab3.jpg   39.04KB   23 downloads

A evo ga i original iz Jadran filma
Attached File  tkototamopeva01.jpg   63.78KB   27 downloads

I jedan paradoks, ukoliko je bus zaista Mercedes O3500, to znaci da je proizveden 1951 godine.....10 godina nakon dogadjaja opisanih u filmu :)
  • 0

#100 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 24 February 2011 - 23:10

Tako je! To su posleratni Mercedesi nastali od na sasiji verzije kamiona L3250. Postoje varijante sa staklenim dodatkom na krovu. Ovaj koji si pominjao je vozio na liniji Beograd-Loznica mislim da je ceska Praga.
  • 0

#101 mravolav

mravolav
  • Members
  • 129 posts

Posted 03 March 2011 - 14:35

Mislim da je (bila) u Cara Lazara, blizu ugla Rajiceve.


Pardon, u Deliskoj.
  • 0

#102 daba 67

daba 67
  • Banned
  • 13,841 posts

Posted 06 March 2011 - 07:59

Pardon, u Deliskoj.



Hvala :+1:
  • 0

#103 nemanja96

nemanja96
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 April 2011 - 15:10

Sinoc sam po X-ti put gledao Sestu brzinu sa besmrtnim Zoranom Radmilovicem i shvatio da bi bio veliki gust da prosetam tom ulicom i pogledam da li su radionica i kuca jos uvek tamo. Nasao sam na nekim forumima da je u pitanju Gospodara Vucica i to onaj deo na Lekinom (Pasinom) brdu, pa cu se za vikend zaputiti tamo, mada znam da je taj kraj bio omiljen teren za investitore raznih fela i sumnjam da cu nesto da prepoznam.

Nize navodim jos neke lokacije koje bih voleo da obidjem, ili bar da saznam gde su (bile), pa ako neko od forumasa ima takva saznanja ili je mozda u komsiluku mesta gde se snimao film, ja bih bio zahvalan za svaku (validnu) informaciju. Dakle, da li neko zna gde se nalaze:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase
- Kuca majora Gaspara - Povratak otpisanih
- Kuca Ilije Cvorovica - Balkanski Spijun
- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?)



Naravno interesuje me i svaka druga lokacija iz kultnih filmova Markovica, Sijana, Paskaljevica itd...

Nakon toga napravicu turisticki obilazak pomenutih lokacija a svi koji mi pomognu bice pozvani na prvu voznju. Ako tamo neka turisticka agencija moze da pokazuje ljudima gde je David Dabic svirao gusle a gde tocio vino u rinfuzi, onda ce sigurno biti i onih koje zanima gde je bata Joca ubio majora Gaspara.


  • 0

#104 nemanja96

nemanja96
  • Members
  • 3 posts

Posted 14 April 2011 - 18:18

Gdje se nalazi stan iz serije Porodicno Blago gdje su zivjeli Čerčil,Rajna i Brando Gagić?Ako neko zna nek javi!Bio bi puno zahvalan!!! :D
  • 0

#105 Shomy Loshmy

Shomy Loshmy
  • Members
  • 3 posts

Posted 28 May 2011 - 21:20

Sinoc sam po X-ti put gledao Sestu brzinu sa besmrtnim Zoranom Radmilovicem i shvatio da bi bio veliki gust da prosetam tom ulicom i pogledam da li su radionica i kuca jos uvek tamo. Nasao sam na nekim forumima da je u pitanju Gospodara Vucica i to onaj deo na Lekinom (Pasinom) brdu, pa cu se za vikend zaputiti tamo, mada znam da je taj kraj bio omiljen teren za investitore raznih fela i sumnjam da cu nesto da prepoznam.

Nize navodim jos neke lokacije koje bih voleo da obidjem, ili bar da saznam gde su (bile), pa ako neko od forumasa ima takva saznanja ili je mozda u komsiluku mesta gde se snimao film, ja bih bio zahvalan za svaku (validnu) informaciju. Dakle, da li neko zna gde se nalaze:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase
- Kuca majora Gaspara - Povratak otpisanih
- Kuca Ilije Cvorovica - Balkanski Spijun
- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?)



Naravno interesuje me i svaka druga lokacija iz kultnih filmova Markovica, Sijana, Paskaljevica itd...

Nakon toga napravicu turisticki obilazak pomenutih lokacija a svi koji mi pomognu bice pozvani na prvu voznju. Ako tamo neka turisticka agencija moze da pokazuje ljudima gde je David Dabic svirao gusle a gde tocio vino u rinfuzi, onda ce sigurno biti i onih koje zanima gde je bata Joca ubio majora Gaspara.


Ja znam gde je kuca majora Gaspara. Na Dedinju,u ulici Mihajla Avramovica,nedaleko od kuce gde je snimana serija Gore dole, Zikina dinastija(scena sa kosacicom),razne reklame...Od te kuce mozda 200,300 metara ka Belom dvoru. Kuca je prilicno oronula,vidi se da je napustena. Kad sam prolazio,zacuo se samo lavez krvolocnog psa. Kad budem opet prolazio,slikacu,pa cu postaviti. I usput navesti i br. kuce. :)
  • 1