Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Ex-YU filmske lokacije - Page 6 - Film - Forum B92

Jump to content

Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije

• Please log in to reply
2660 replies to this topic

#76 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 07 March 2010 - 23:16

Tito i ja - scene u ucionici sa djacima i Marsalom su snimljene u ETS Nikola Tesla u ucionici br. 21 u prizemlju. (Bila je to jedna od onih "radnih subota" ako me secanje ne vara)

Koristili su taj prostor jer su ucionice bile u istom stanju kao i pre 50 godina, samo su promenili tablu i klupe.
  • 0

#77 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 01 May 2010 - 04:53

Dečji film ''Protiv Kinga'' sa Slobodanom Perovićem iz 1974. je takođe dobrim delom sniman u Pančevu. U jednom trenutku je kamera uhvatila ceo taj predeo oko gimnazije, gde će kasnije Bora Todorović lepiti plakat (Ponovo radi bioskop) u Maratoncima. Neke scene su sa svetionika na ušću Tamiša u Dunav, a neke sa restorana Šaran na obali Tamiša. Međutim, neke kaldrmisane ulice u tom fimu nisu snimane u starom delu Pančeva, već kao da je u pitanju neko prigradsko naselje Beograda. To znam jer na kraju te jedne ulice je obala reke koja ne može biti Tamiš nego jedino Dunav, zbog širine.
Ako neko može da da informaciju gde je sniman ostatak filma, bio bih zahvalan. Ima da se skine na rapidserbia.
  • 0

#78 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 01 May 2010 - 09:51

Film Nije Nego - sniman u XI bg gimnaziji ( mojoj )
  • 0

#79 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 05 July 2010 - 08:24

Setao sam juce oko Bulevara i - pronasao majstor Zivotinu radionicu! U stvari, ne moze bas da se prepozna, ali ceo kraj zacudo nije mnogo izmenjen. Recimo kuca preko puta Zivote, koja se vidi u svakom kadru kada su snimali ulicu, gotovo da nije promenjena, cak je i gvozdena ograda ista, doduse ocuvana.

Kuca je u Ravanickoj br. 7 a sa straznje strane je jos uvek prastari zid od cigala koji deli kucu od dvorista skole Jelena Cetkovic, tamo gde su dosla deca da traze autogram od Tanje Boskovic dok se Zivota objasnjava sa poreznicima.

Ravanicka je toliko zadrzala od tog svog nekadasnjeg imidza da sam bio iskreno ganut.
  • 1

#80 mravolav

mravolav
  • Members
  • 129 posts

Posted 12 July 2010 - 07:33

Ako neko može da da informaciju gde je sniman ostatak filma, bio bih zahvalan. Ima da se skine na rapidserbia.

Mozda je izlisan podatak, jer je prilicno ocigledno, ali King "zivi" u kuli na Gardosu.
  • 0

#81 mravolav

mravolav
  • Members
  • 129 posts

Posted 12 July 2010 - 07:37

Ravanicka je toliko zadrzala od tog svog nekadasnjeg imidza da sam bio iskreno ganut.

Samo zato sto (jos) nije skrenula neciju paznju. A Siljin kraj na Dedinju ne moze da se prepozna; pitanje je da li i sama kuca jos postoji :ph34r:
  • 0

#82 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 17 January 2011 - 10:19

Da li je škola u koju su išli Paja i Jare u seriji ''Kamiondžije" ustvari Građevinska tehnička škola na Zvezdari u Hajduk Stankovoj 2, ispod Bulevara?
  • 0

#83 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 17 January 2011 - 17:59

Da li je škola u koju su išli Paja i Jare u seriji ''Kamiondžije" ustvari Građevinska tehnička škola na Zvezdari u Hajduk Stankovoj 2, ispod Bulevara?

OŠ "Siniša Nikolajević" na Crvenom Krstu, koliko znam.
  • 0

#84 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 17 January 2011 - 18:23

Hvala na informaciji! :)
  • 0

#85 che111

che111
  • Members
  • 1 posts

Posted 18 January 2011 - 05:42

Moze li neko da potvrdi moju pretpostavku, da su scene iz filma "Mi nismo andjeli" prvi deo, gde zivi Nikola snimane u zgradi starog mlina na Senjaku, tacnije, stara zgrada prored BIGZ-a...???
Hvala unapred...
  • 0

#86 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 January 2011 - 10:00

Hvala na informaciji! :)

Nije se spolja puno ni promenila, samo si skinuli tablu s nazivom škole :)

Posted Image
  • 0

#87 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 18 January 2011 - 10:10

A gde li je Jaretova kuća iz prvog serijala?

Obratite pažnju na soliter koji se vidi iza...

Posted Image

Edited by Milan86, 18 January 2011 - 10:13.

• 0

#88 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 18 January 2011 - 10:20

Moze li neko da potvrdi moju pretpostavku, da su scene iz filma "Mi nismo andjeli" prvi deo, gde zivi Nikola snimane u zgradi starog mlina na Senjaku, tacnije, stara zgrada prored BIGZ-a...???
Hvala unapred...

Potvrđujem. To je to. :)

• 0

#89 Vietnow

Vietnow
  • Members
  • 291 posts

Posted 18 January 2011 - 10:53

A gde li je Jaretova kuća iz prvog serijala?

Obratite pažnju na soliter koji se vidi iza...

Podseća na straćaru koja se nalazila malo iznad pomenute osnovne škole na Krstu, na uglu J. Rajića i Gružanske, gde je inače snimana serija "Vruć vetar". Tačno iza nje nalaze se soliteri u Grčića Milenka. Ne mora da znači da je ista, ali me podseti na nju.

Usput, neko je pitao gde su snimani "Točkovi", pa pošto će biti prikazan prekosutra na HRT2, evo par informacija. Eksterijer, odnosno sam motel "Točkovi" spolja je u stvari nekadašnji restoran "Njegoš" koji se nalazio u Ovčar Banji na samoj magistrali. Za enterijer ne znam, a što se tiče onog vodopada koji se nalazi iza motela, on se nalazi u Ivanjici (evo i fotografije).

Posted Image
  • 0

#90 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 18 January 2011 - 19:51

Jel zna neko gde se nalazili (ili se nalazila) prastara zgrada u kojoj je živela Goca iz serije ''Grlom u jagode" ?

Posted Image

Sve mi se čini da ova prastara zgrada više ne postoji...
  • 0