Jump to content

Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije

• Please log in to reply
2660 replies to this topic

#61 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 26 October 2008 - 18:04

Plaza iz Varljivog Leta se nalazi u Cortanovcima, vidi http://www.indjija.n...?I...euobičajne

Gradske scene iz istog filma su snimane u Sremskim Karlovcima - http://www.svevesti....m/?l=sr&a=74341

Serija "Vise od igre" snimana je u Ivanjici, kako kaze sam Sotra: - http://arhiva.glas-j...K01080502.shtml

Može Šotra da kaže sad šta oće al kad je jdolazio po vutru u Ostrovo kod Kostolca pa mu je rođak završio u mardelju, sade se ne bi setio ni slučajno gde je bio kad je odabrao onolke topole i livadu kraj požarevačkog hipodroma južnije od Zabele za scene fudbalske utakmice kad "pada šišanje lika"kog igra Nikola Simić...Nešto se ne vide ta brda oko Ivanjice...doduše pomoravlje je al mlogo severnije. :ph34r:
  • 0

#62 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 01 December 2008 - 08:51

A recimo scene u filmu "Velika pljacka III rajha" snimate su na Plavincu kraj Smedereva u vili Obrenovica, dok su za neke scene filma "Čarlston za Ognjenku" koristeni snimci iz tvrdjave pa se u filmu lepo vide šlepovi i barže sa koksom i rudom iz Ukrajine u nekim istorijskim scenama od pre sto i kusur godina.
  • 0

#63 fender_bender

fender_bender
  • Banned
  • 2,192 posts

Posted 01 December 2008 - 09:45

A recimo sve enterijer scene u Idemo dalje (Ena Begovic i Dragan Nikolic, rezija Sotra), ucionica uglavnom, su snimane u Jugoexport-ovom magacinu/prodavnici ostecene robe/namestaja u Mostarskoj ulici iza hotela Bristol.
  • 0

#64 mojforumnalog

mojforumnalog
  • Members
  • 14 posts

Posted 14 January 2009 - 11:17

Gde se nalazi Bobin i Marijin stan u Zikinoj dinastiji? (Isto je i Sojicev i Lepin stan u Tesnoj kozi 2)
  • 0

#65 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 14 January 2009 - 19:12

Visnjicka Banja
  • 0

#66 mojforumnalog

mojforumnalog
  • Members
  • 14 posts

Posted 14 January 2009 - 19:25

Wow, ne bi se nikad reklo, mada se vidi neka reka ispred u pojedinim scenama sa terase. To je garant na glavnoj ulici negde?
  • 0

#67 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 14 January 2009 - 21:33

Wow, ne bi se nikad reklo, mada se vidi neka reka ispred u pojedinim scenama sa terase. To je garant na glavnoj ulici negde?

pravo da ti kazem, ne znam, tako mi rekao burazer...
  • 0

#68 Cosmos

Cosmos
  • Members
  • 1 posts

Posted 11 February 2010 - 15:25

Ево још неких локација:

Бољи живот (серија) - улица Копитарева градина, паралелно са Џорџа Вашингтона, испред је мали паркић (у њему су снимане још и серије Лисице и још нека нова, не знам јој име, глуме Јосиф Татић, Драган Мићановић...). Чувени кадар кад год су приказивали породицу Попадић. Фасада се мало ољуштила али се и даље може препознати :)
За унутрашњост њиховог стана неки тврде да је студио, јер се наводно ни у једном кадру током серије не види лустер (!?) Ко зна...

Posted Image

Горе, доле (серија) - у улици (проверићу како јој је име) која пролази поред Белог двора према ВМА, налази се кућа у којој "живе" главни протагонисти серије.

Ми нисмо анђели - бар под именом "We are not angels" је улаз у Битеф из Дринчићеве улице

Отписани (серија, филм) - сцене јурњаве са Немцима по оним рушевинама где Пају Бакшиша погоде у ду*е је стара топлана на Дорћолу, близу дунавског кеја. За Отписане неко помену Архив Србије - у питању је зграда неке институције у Земуну.

Заборављени (серија) - дом за напуштену децу је она стара зграда поред Бранковог моста, ако је неком познатије ту је био клуб Апартман. Средња школа у коју су ишли ликови из серије је Прва београдска гимназија на Дорћолу.

Дечко који обећава - сцене Берчека са Францускињом (када је покупи док она стопира) је код Таквуда, сцена кад га девојка опали веслом у главу је на Лиду, а кад "води љубав" :ph34r: са Францускињом и кад га обезбеђење избацује на улицу је у хотелу Славија.

Наташа - школа у коју иде Наташа је ОШ Вук Караџић код Ботаничке баште (ово треба проверити), једна од последњих или последња сцена где ова клинка седи са Ђуричком је испод Бранковог моста.

Шешир професора Косте Вујића (ТВ драма) - Скадарлија

Балканска правила - зграда УДБ-е је Музеј историје Југославије на Тргу Николе Пашића, снајпериста је на прозору хотела Касина на Теразијама.

Крај династије Обреновић - спољне сцене у Скадарлији и око Скупштине града

*Филмови ван Београда - Зона Замфирова, Ивкова слава снимане су у Пироту, кућа је део етно музеја (можда се не зове тако)

Ако се сетим још неких локација, дописаћу :D
  • 0

#69 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 25 February 2010 - 16:37

Zna li neko gde se nalazila automehanicarska radionica majstor-Zivote iz "Price iz radionice"?
Bila sam mnogo mali deca kad sam prvi put gledala i samo se secam da je valjda bila nekakva brdovita ulica?
  • 0

#70 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 25 February 2010 - 16:49

Zna li neko gde se nalazila automehanicarska radionica majstor-Zivote iz "Price iz radionice"?
Bila sam mnogo mali deca kad sam prvi put gledala i samo se secam da je valjda bila nekakva brdovita ulica?

Ulica Gospodara Vučića je njegova radnja - autentičan lik
  • 0

#71 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 25 February 2010 - 16:58

Mislis to je stvarno radionica nekog Zivote, ne samo pozajmljena za snimanje?
  • 0

#72 Zivotije

Zivotije
  • Members
  • 177 posts

Posted 27 February 2010 - 15:46

U redu, u redu, pisem "Vranjska". Stvarno si kolekcionar (da parafraziram cuveno Zigonovo "Stvarno je profesor")

Da sumiram odgovore na moja pitanja koja su me potakla da otvorim ovaj topik:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase: Dositejeva, blizu Prve muske (Kolekcionar)
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase: Milana Rakica kod Zavoda za statistiku (Kolekcionar)
- Kuca majora Gaspara - Povratak otpisanih: Mozda Kacasnkog, kod Instituta za meso (mmilovan)
- Kuca Ilije Cvorovica - Balkanski Spijun: Serdar Jola, iza Zvezdinog stadiona (Zeka Peka)
- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?): Ugao Zadarske i Srebrnicke, paralelno sa Kosancicevim vencem (mmilovan)

Pa, ako neko ima neki amandman ili zna nesto sto ovde nije pomenuto... - izvolite.

Кућа Илије Чворовића није у Сердар Јолиној, него негде на Вождовцу. Улица је чини ми се променила име, протеже се паралелно са Војводе Степе.
Ово сам сазнао давно од неких људи који су баш из тог краја. Иначе Сердар Јолина је на елитном делу Топчидерског брда.
Кућа са које пада Илија Чворовић налази се у Церској улици на Чубури.
  • 0

#73 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 03 March 2010 - 15:16

Ulica Gospodara Vučića je njegova radnja - autentičan lik

Nije Gospodara Vučića, to smo već na početku apsolvirali, tamo se nalazi radionica Dragise Krunica, automehanicara koji je opisao svoj život kroz lik majstora Živote. Neko je na ovom topiku napisao da je jos uvek tamo i da je oslikana crtezima poznatih slikara. A za kucu majstora Zivote smo zakljucili da se nalazila u Vranjskoj, ispod Bulevara
  • 0

#74 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 03 March 2010 - 16:56

Aha, ok, ja sam bila razumela da je taj stari odgovor (Gospodara Vucica) bio na pitanje za radionicu iz filma "Sesta brzina" (taj nisam gledala).

Za "Price iz radionice", sad vidim kako je serija imala samo 6 epizoda, pa mi je cudno. Ostalo mi pogresno u secanju kako smo to nesto dugo gledali. Ako je lik majstora autentican, ondaj drugi lik (bolesno pedantna picajzla, koga glumi Stevo Zigon) je isti moj stric do u detalje, sa sve manirima i papucama za auto. Secam se kako smo porodicno gledali seriju i vristali od smeha, i sam stric je poceo da sumnja da ga je neko pratio i ubacio u seriju :ph34r:
  • 0

#75 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 04 March 2010 - 09:20

Aha, ok, ja sam bila razumela da je taj stari odgovor (Gospodara Vucica) bio na pitanje za radionicu iz filma "Sesta brzina" (taj nisam gledala).

Za "Price iz radionice", sad vidim kako je serija imala samo 6 epizoda, pa mi je cudno. Ostalo mi pogresno u secanju kako smo to nesto dugo gledali. Ako je lik majstora autentican, ondaj drugi lik (bolesno pedantna picajzla, koga glumi Stevo Zigon) je isti moj stric do u detalje, sa sve manirima i papucama za auto. Secam se kako smo porodicno gledali seriju i vristali od smeha, i sam stric je poceo da sumnja da ga je neko pratio i ubacio u seriju :ph34r:

Sesta brzina = Price iz majstorske radionice. Prvo je film a drugo serija napravljena od tog filma.

Osim zbog izuzetne glumacke ekipe, ovaj film/serija je toliko popularan i zbog toga sto verno prikazuje nase naravi, pa svako od nas zna ponekog Stevu Zigona i ima nekog komsiju Andjelka i posecuju ga skorojevici poput Pufte.
  • 0