Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#46 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 22:04

A ja sam oduvekm islio da su te scene iz "Lov u mutnom" snimane na Novom Beogradu , neki blok 63-64 recimo. :ph34r:


Moja greska, majstore, sad me burazer ispravio, jeste na Novom Beogradu, a to na vidikovcu je Surda dobio stan.
  • 0

#47 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 22:19

-Pumpa na kojoj Floyd treba da sipa gorivo, pa ide kod Rahele Ferari da pozajmi kintu, je pumpa u jednoj sporednoj ulici preko puta Kalisa (malo pre zoo vrta), tako mi bar buraz kaze...

-Mi nismo andjeli 2 je sniman u 'karingtonkama' na Vidikovcu (exterijer) (Kojina gajba).

-Kancelarija predsednika trgovinskog suda (u Masarikovoj) glumi kancelariju policijskog inspektora u "Subotom Uvece" iz '57 (V.Pogacic) koji je inace prvi domaci omnibus.

-Variola Vera - Gradska Bolnica na Zvezdari

Edited by altobelli, 08 September 2008 - 22:37.

  • 0

#48 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 22:39

Dzimi Barka i Bubreg dogovaraju Dzimijev nastup (koji je u snimljen domu omladine) na uglu Balkanske i Admirala Geprata.
  • 0

#49 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 September 2008 - 23:20

Ja sam jedno vreme mislila da je pumpa ispod Metropola, posle vise nisam bila sigurna. Hvala u svakom slucaju :ph34r: .


A ja da je to pumpa u Senjačkoj...

Edited by Nikola S., 08 September 2008 - 23:22.

  • 0

#50 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 09 September 2008 - 01:33

-Variola Vera - Gradska Bolnica na Zvezdari


Ne znam za ceo film , moguce da je dosta toga radjeno u bolnici na Zvezdari , ali je dobar deo snimljen i u bolnici za plasicnu hirurgiju iza Partizanovog stadiona. U scenama gde se vidi ulaz u bolnicu spolja ...one stepenice , to je glavni ulaz na takozvanu "plastiku".
  • 0

#51 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 09 September 2008 - 02:05

Jeste..isti je autobus.

Rekoh već da je većina Ko to tamo peva filma snimana u Deliblatskoj peščari.

U kojoj bolnici je snimana Variola vera? Opšta na Zvezdari?


Mislim da nije, nego da je u pitanju bolnički krug u Tiršovoj. Mislim da se u nekom od kadrova pojavljuje i Onkološki.
  • 0

#52 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 09 September 2008 - 08:34

Rekoh već da je većina Ko to tamo peva filma snimana u Deliblatskoj peščari.


Izvini, promaklo mi je. Dragocen podatak.
Sad sam se setio i svecane sale tj. hodnika u Sestoj beogradskoj - tamo su snimljene scene sa maturske veceri u "Balu na vodi".
  • 0

#53 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 09 September 2008 - 09:02

Plaza iz Varljivog Leta se nalazi u Cortanovcima, vidi http://www.indjija.n...?I...euobičajne

Gradske scene iz istog filma su snimane u Sremskim Karlovcima - http://www.svevesti....m/?l=sr&a=74341

Serija "Vise od igre" snimana je u Ivanjici, kako kaze sam Sotra: - http://arhiva.glas-j...K01080502.shtml
  • 0

#54 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 09 September 2008 - 10:22

Inače, skoro ceo film snimljen je u popravnom domu na Bulevaru JNA.


Ovo nisam znao, a oduvek me interesovalo gde to Mica Tomic sadi palmu, a drski Sirce ga pita "druze direktore, a sta ce biti s palmom kad padne sneg?"...

Ako sam dobro video na netu, to je Dom Vasa Stajic u Bulevaru Oslobodjenja 219?
  • 0

#55 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 09 September 2008 - 23:28

Ovo nisam znao, a oduvek me interesovalo gde to Mica Tomic sadi palmu, a drski Sirce ga pita "druze direktore, a sta ce biti s palmom kad padne sneg?"...

Ako sam dobro video na netu, to je Dom Vasa Stajic u Bulevaru Oslobodjenja 219?


Da, taj. Samo su scene snimane iz dvorišta Doma, a ono izlazi na prvu paralelnu ulicu Bulevaru Oslobođenja. Ulični deo iste zgrade orjentisan prema Bulevaru nije nešto posebno eksponiran u filmu, pa je zbog toga teža identifikacija.
Jedino nisam siguran koja je to škola u kojoj Pera mažnjava gramofon, mada bi mogao možda biti obližnji Fakultet.

Edited by mmilovan, 09 September 2008 - 23:33.

  • 0

#56 byMaX

byMaX
  • Members
  • 876 posts

Posted 24 September 2008 - 14:03

I moj doprinos: scene u dvorištu u filmu Poslednji Krug u Monci sniman je u zgradi-dvorištu Generala Ždanova (Resavska) 4 ili 5, strana koja ide ka Svetozara Markovića, drugi ulaz od Bulevara ka Beograđanci... Zapravo, kao klinac sam tu i naišao na filmsku ekipu kad sam išao do keve na posao :ph34r:
  • 0

#57 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 01 October 2008 - 03:21

Pančevo vam je moji dragi filmofili, pravi filmski set, još od sredine pedesetih prošlog veka kad je u ritovima snimana francuska koprodukcija "Čuvaj se LaTur".

A četiri naša kultna filma, "Ko to tamo peva", "maratonci trče počasni krug", "Balkan ekspres" i "Skupljači perja" svi su snimani u krugu od 200-300 metara od stare Weifertove pivare.

Na mestu gde bomba pogodi autobus, Djenka plaća deci da viču ponovo radi bioskop.
To je trg ispred katoličke crkve i ženskog samostana preko puta gimnazije.
Ulica iz koje dolazi motorom do predhodne scene je pijaca u Balkan ekspresu gde Popaj kupuje spanać, i mesto finalnog obračuna familija u Maratoncima.

Mesto gde žandari postavljaju blokadu puta u Maratoncima je isto ono gde streljaju "komunistu ali dobrog čoveka" u Ekspresu.
A pravo iza je balkon bašta Pivare na kojoj je ukradena doha.

Dole niže je i kafana Kragujevac gde je snimljena i ona scena sa lomljenjem čaša i šamarčinom Oliveri Katarini.

Autobus u kome se igra poker je sada kuća, gazda je u medjuvremenu oko autobusa ozidao zidove i to je nešto malo dalje na putu ka staroj ciglani.

Mnogih zgrada nema, a i pivara je dosta stradala od požara. Trebalo bi to obnoviti i sačuvati autentičnim zgrade i kaldrmu, za sledeća remek dela naše kinematografije.

PS. Obala Tamiša i terasa restorana su već bili pomenuti.
Toliko za sad, ako nekoga interesuje još nešto neka pita, odgovoriću ako znam, a znam dosta.... :ph34r:
  • 0

#58 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 01 October 2008 - 09:31

Stoput dobrodosao. Prave informacije za ovaj topik.

Da li si i ti saglasan da je eksterijer kuce i krematorijuma Topalovica na Kosancicevom vencu u Bgd-u ili je i to lokacija iz Panceva? Ako je toliko scena snimano na pancevackoj kaldrmi, mozda postoji i neka ulica koja veoma slici Kosancicevom vencu? Mada, u scenama se vidi da je ulica strma, a ne verujem da u Pancevu ima nagiba...
  • 0

#59 1jeAhonen

1jeAhonen
  • Banned
  • 2,042 posts

Posted 25 October 2008 - 21:29

A scene fudbalske utakmice u seriji Vise od igre snimane su na stadionu Mladog radnika u Pozarevcu dok su scene koncerta Mileta Lojpura u filmu 6 dana juna...snimane na tabackoj carsiji u Pozarevcu.

Edited by 1jeAhonen, 25 October 2008 - 21:31.

  • 0

#60 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 26 October 2008 - 13:40

Kuca u kojoj zivi Policajac sa petlovog brda uopste nije na Petlovom brdu :ph34r: . Nalazi se u jednoj maloj strmoj ulici na Vozdovcu koja spaja ulicu Jove Ilica sa Bulevarom JNA , odmah iza Vozdovacke crkve. U scenama kada taksista Zoran Cvijanovic skrece u tu ulicu , iza se moze videti veliki soliter , a to je jedan od takozvanih "tri idiota" koji stoji tik uz crkvu.
U istoj crkvi su snimane scene s pocetka filma "Kad porastem bicu kengur"
  • 1