Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#31 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 04 September 2008 - 08:32

E, da, zaboravio sam "Sestu brzinu": radionica je bila u Vranjskoj ulici, blizu "Lipovog lada". Ne pitajte za brojeve, ja sve to, onako, vizuelno


Da li si siguran u ovo? Na forumu http://www3.serbianc...adionice.html?2 covek prilicno uverljivo tvrdi da je u Gospodara Vucica i da se unutar dvorista nalaze slike Milica od Macve i Olje Ivanjicki.
  • 0

#32 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 04 September 2008 - 10:38

Da li si siguran u ovo? Na forumu http://www3.serbianc...adionice.html?2 covek prilicno uverljivo tvrdi da je u Gospodara Vucica i da se unutar dvorista nalaze slike Milica od Macve i Olje Ivanjicki.


Tacno je da se u Gospodara Vucica nalazi radionica Dragise Krunica koja je inspirisala tvorce serije. Snimano je, medjutim, na drugom mestu.
  • 0

#33 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 05 September 2008 - 09:42

Tacno je da se u Gospodara Vucica nalazi radionica Dragise Krunica koja je inspirisala tvorce serije. Snimano je, medjutim, na drugom mestu.


U redu, u redu, pisem "Vranjska". Stvarno si kolekcionar (da parafraziram cuveno Zigonovo "Stvarno je profesor")

Da sumiram odgovore na moja pitanja koja su me potakla da otvorim ovaj topik:

- Flojdova kuca iz Nacionalne klase: Dositejeva, blizu Prve muske (Kolekcionar)
- Radionica majstor Zileta (Bore Todorovica) iz Nacionalne Klase: Milana Rakica kod Zavoda za statistiku (Kolekcionar)
- Kuca majora Gaspara - Povratak otpisanih: Mozda Kacasnkog, kod Instituta za meso (mmilovan)
- Kuca Ilije Cvorovica - Balkanski Spijun: Serdar Jola, iza Zvezdinog stadiona (Zeka Peka)
- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?): Ugao Zadarske i Srebrnicke, paralelno sa Kosancicevim vencem (mmilovan)

Pa, ako neko ima neki amandman ili zna nesto sto ovde nije pomenuto... - izvolite.

Edited by clandestino, 05 September 2008 - 09:45.

  • 0

#34 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 05 September 2008 - 10:08

A da sumiramo i pitanja drugih clanova koja su ovde postavljena a koji nisu dobili odgovor:

- Gde je snimano Varljivo Leto (mmilovan)
- Gde je snimano "ko to tamo peva" i da li je ziv autobus (mmilovan)
- Da li je deo "Oktobar festa" (scena sa kafićem) sniman u maloj ulici koja povezuje Knez Mihajlovu i Cara Lazara? (mmilovan)
- Kafana iz "Tockova" (Daniel Dravot)
- Gde je sniman "Neven" (mmilovan)
- na kojim lokacijama sve je sniman "Davitelj protiv davitelja" (Amsterdamer)

"Ajmo, ko zna?

Edited by clandestino, 05 September 2008 - 10:10.

  • 0

#35 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 05 September 2008 - 19:36

- Kuca Topalovica - Maratonci (rekao bih da je Kosancicev venac, ali koja tacno zgrada?): Ugao Zadarske i Srebrnicke, paralelno sa Kosancicevim vencem (mmilovan)


@clandestino,
možda nisam bio najjasniji, ali evo ponovo: pomenuta kuća ne postoji u oblicima kuće Topalovića, već je eksterijer prerađen. Ipak to dvorište i jedna kuća postoje na lokaciji na kojoj sam i zapisao: ugao Zadarske i Srebrničke. Faktički, to jeste Kosančićev venac...
  • 0

#36 DickOverfrick

DickOverfrick
  • Members
  • 249 posts

Posted 06 September 2008 - 00:36

@mmilovan
jel ta Bilijeva kuca sigurno jos uvek tamo? posto planiram da se prosetam ovih dana, jer sam na Banovom Brdu pa mi je blizu.

http://www.imagefap....hp?id=696330964

jel to ovde negde?
sa 1 sam obelezio m stanicu a sa dva Rakovicu

Edited by DickOverfrick, 06 September 2008 - 00:37.

  • 0

#37 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 07 September 2008 - 19:49

Hm, na ovoj mapi jako je teško (usled silnog zelenila) tačno locirati Bilijevu kuću.

Fizički, bila je tamo pre otprilike devet meseci - tada sam poslednji put prošao tim silaznim putem kolima.

Možda nisam najsrećnije objasnio kako se do kuće dolazi - videću da li mogu da lociram na Google Maps...

Edited by mmilovan, 07 September 2008 - 19:53.

  • 0

#38 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 08 September 2008 - 12:49

A da sumiramo i pitanja drugih clanova koja su ovde postavljena a koji nisu dobili odgovor:

- Gde je snimano Varljivo Leto (mmilovan)
- Gde je snimano "ko to tamo peva" i da li je ziv autobus (mmilovan)
- Da li je deo "Oktobar festa" (scena sa kafićem) sniman u maloj ulici koja povezuje Knez Mihajlovu i Cara Lazara? (mmilovan)
- Kafana iz "Tockova" (Daniel Dravot)
- Gde je sniman "Neven" (mmilovan)
- na kojim lokacijama sve je sniman "Davitelj protiv davitelja" (Amsterdamer)

"Ajmo, ko zna?


Ovo je vec mnogo teze.
Gradic iz "Varljivog leta" ponajvise podseca na Sremske Karlovce; trcanje za autobusom u zavrsnoj sceni je snimljeno u istoj onoj pustari u kojoj je Sijan radio "Ko to tamo peva" (a i scenu sa bunarom u "Maratoncima"); bice da je to negde u Sremu, pejzaz definitivno nije srbijanski. Autobus postoji - neki tip ga je ulickao, pa ga iznajmljuje za svadbe, ispracaje i slicno. Interesantno bi bilo saznati da li je taj isti koriscen i u "Okupaciji u 26 slika".
"Davitelj" je posebno poglavlje, vec samim tim sto je mrak, pa se slabo vidi :ph34r: . Pored opstepoznatih gradskih lokacija pada mi na pamet ono davljenje iz uvoda ("Zvao se Pera Mitic...") ispred jedne ciglene prizemljuse u Svetog Nikole, iznad Gradske bolnice.
  • 0

#39 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 15:10

Evo jedne poslastice (mada nisam procitao sve postove, mozda je neko i napisao). Elem, scena iz "Specijalnog Vaspitanja" u kojoj Ljupce gine udaren od strane kamiona, snimljena je ovde, na Ceraku/Vidikovcu, 100 metara od mene, kad se krene od Ceraka ka Rakovici...Naravno, tada je sve to bila pustinja (1978), ali moze se prepoznati...
  • 0

#40 mmilovan

mmilovan
  • Members
  • 507 posts

Posted 08 September 2008 - 18:25

Nije bilo, hvala ti.
Inače, skoro ceo film snimljen je u popravnom domu na Bulevaru JNA.
Jedna od scena snimljena je i ispred robne kuće na Terazijama, jedna (kada putuju ka Ljupčetovoj devojci) na Brankovom mostu.
Inače, mislim da je ona radionica u kojoj Ljupče radi "Moskviča" (vlasnika radionice koji se opija igra Burduš) negde u onoj rupi kod staračkog doma na Bežanijskoj kosi.
  • 0

#41 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 18:51

Takodje, iz filma "Lov u mutnom", zgrada u koju se useljavaju Bata i familija mu, je na Vidikovcu. Nisam siguran za sam stan, ali mislim da je i stan bas iz te (ili neke od susednih) zgrade. Tada se Vidikovac tek izgradio (jos niko se nije uselio) pa je moguce da su snimali u autenticnom stanu.
  • 0

#42 Amsterdamer

Amsterdamer
  • Members
  • 854 posts

Posted 08 September 2008 - 19:12

A ja sam oduvekm islio da su te scene iz "Lov u mutnom" snimane na Novom Beogradu , neki blok 63-64 recimo. :ph34r:
  • 0

#43 kolekcionar

kolekcionar
  • Members
  • 43 posts

Posted 08 September 2008 - 20:39

Evo jos par:
- Kada se sa Kosancicevog venca silazi na autobusku stanicu kod Brankovog mosta, sa leve strane se vidi zid iz scene "okrecite Beograd"; do pre par godina su mogle da se vide one mrlje, mislim da su sada prefarbane nekom reklametinom. Milan Strljic obavlja informativni razgovor sa Ilijom Cvorovicem u zgradi ostine Novi Beograd (barem sto se eksterijera tice).
- Za "Vec vidjeno" su korisceni enterijeri i eksterijeri Centra za kulturu Rakovica, Miska Kranjca 7.
- Simketovu zgradu iz "Nacionalne klase" treba, ako se ne varam, traziti u Bloku 9a ili 9b.
- Klozetska scena u "Tajvanskoj kanasti" ("Sasa, kako Vam se svidja izlozba?") je snimljena u Sava Centru, a Vidmarova kuca se, kao sto i Narcisa odaje narucujuci taksi, nalazi u Sekspirovoj, nedaleko od Partizanovog stadiona.
  • 0

#44 Ulis

Ulis
  • Members
  • 2,254 posts

Posted 08 September 2008 - 21:34

Ovo je vec mnogo teze.
Gradic iz "Varljivog leta" ponajvise podseca na Sremske Karlovce; trcanje za autobusom u zavrsnoj sceni je snimljeno u istoj onoj pustari u kojoj je Sijan radio "Ko to tamo peva" (a i scenu sa bunarom u "Maratoncima"); bice da je to negde u Sremu, pejzaz definitivno nije srbijanski. Autobus postoji - neki tip ga je ulickao, pa ga iznajmljuje za svadbe, ispracaje i slicno. Interesantno bi bilo saznati da li je taj isti koriscen i u "Okupaciji u 26 slika"."Davitelj" je posebno poglavlje, vec samim tim sto je mrak, pa se slabo vidi :ph34r: . Pored opstepoznatih gradskih lokacija pada mi na pamet ono davljenje iz uvoda ("Zvao se Pera Mitic...") ispred jedne ciglene prizemljuse u Svetog Nikole, iznad Gradske bolnice.


Jeste..isti je autobus.

Rekoh već da je većina Ko to tamo peva filma snimana u Deliblatskoj peščari.

U kojoj bolnici je snimana Variola vera? Opšta na Zvezdari?
  • 0

#45 altobelli

altobelli
  • Members
  • 2,003 posts

Posted 08 September 2008 - 21:48

'Mi nismo andjeli' - scena u kojoj Kojo i Cvijanovic nose Branku Katic, a ona pocne da vice 'silovanje" - je snimljena na Obilicevom vencu, na stepenicama kod nekadasnjeg kluba Omen, u kome sam btw proveo dobar deo devedesetih...Takodje potvrdjujem da je "Vec Vidjeno" snimano u Rakovici, preko puta MOC-a, u centru za kulturu.

Takodje, sto se tice "tajvanske kanaste" ona zgrada sa koje Sasa Belopoljanski hoce da skoci, ako ne gresim, je na Ceraku.
  • 0