Jump to content


Photo
* * * * * 2 votes

Ex-YU filmske lokacije


  • Please log in to reply
2660 replies to this topic

#2641 Lord of the Flies

Lord of the Flies
  • Members
  • 141 posts

Posted 07 April 2018 - 23:16

Veći deo teme sam pregledao, nisam primetio da li je bilo reči o lokacijama snimanja filma Ringeraja?


  • 1

#2642 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 10 April 2018 - 22:22

Veći deo teme sam pregledao, nisam primetio da li je bilo reči o lokacijama snimanja filma Ringeraja?

 

Nije bilo za sada lokacija iz tog filma nismo ni probali.. Ja kacim nesto sto sam nasao na netu..Lokacija iz filma Sluga iz 1973, Gorana Paskaljevica..

 

Велимир Бата Живојиновић , Павле Вујисић.... давне 1973.године на реци Пчињи, место Шајинце. Снимање филма Слуга. Бата на дрвеном мосту, и у чувеној и дан данас сачуваној кући у Шајинцу. Павле Вујисић испред цркве посвећена Св. Јовану Богослову. Филма је снимљен на разне локације у околини Шајинца, реке Пчиње.

Attached Files


  • 1

#2643 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 05 June 2018 - 20:29

Alo prijatelji gde ste??? idemo dalje .... film "Decko koji obecava"...scena kad Bercek spava sa tastom i kaze cuvenu recenicu "Znas sta si ti, ti si  jedna obicna klimaktericna kurva" je snimana kod Veljka Despotovica tj u njegovom stanu i krevetu..Mislim da je ziveo u Budimskoj 10.

Attached Files


Edited by zookkita, 05 June 2018 - 20:30.

  • 1

#2644 Dijance

Dijance
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 July 2018 - 13:50

Zdravo, s tim da se bavim ovom temom za svoj diplomski rad Potencijali i ograničenja razvoja filmskog turizma u Srbiji, sastavila sam anketu, pa ko je u mogućnosti nek je popuni.

 

Link do ankete:

https://s.surveyplan....com/ryKo5mvVm

 

Hvala  ^_^


  • 2

#2645 clandestino

clandestino
  • Members
  • 271 posts

Posted 21 August 2018 - 12:58

Gledam juce po milijarditi put Zikinu dinastiju 2, kad Misu uvati vrbopuc i kad sevaju dupeta tadasnjih mladih nada jugoslovenskog glumista i svaki put me zaintrigira gde je ona raskrsnica kada im se pokvare kola i kad naidje ludak na dva tocka i ona lepojka u Dijani. Tabla jasno kaze da se pravo ide za Pozegu a desno za Kosjeric, a iza ledja Jelene Zigon stoji tabla "MEMORIJALNI KOMPLEKS ZIKICA JOVANOVIC SPANAC" a taj kompleks je zahvatao nekih 9 sela, ako sam dobro video na netu, sa centralnim obelezjem - spomenikom Spancu u Radanovcima.

 

Ja bih rekao da je ono neko odvajanje na ulazu u Kosjeric, ako ima nekog odande i moze da potvrdi bilo bi znacajno.


  • 0

#2646 Marjandroid

Marjandroid
  • Members
  • 1 posts

Posted 07 September 2018 - 09:51

Gledam juce po milijarditi put Zikinu dinastiju 2, kad Misu uvati vrbopuc i kad sevaju dupeta tadasnjih mladih nada jugoslovenskog glumista i svaki put me zaintrigira gde je ona raskrsnica kada im se pokvare kola i kad naidje ludak na dva tocka i ona lepojka u Dijani. Tabla jasno kaze da se pravo ide za Pozegu a desno za Kosjeric, a iza ledja Jelene Zigon stoji tabla "MEMORIJALNI KOMPLEKS ZIKICA JOVANOVIC SPANAC" a taj kompleks je zahvatao nekih 9 sela, ako sam dobro video na netu, sa centralnim obelezjem - spomenikom Spancu u Radanovcima.

 

Ja bih rekao da je ono neko odvajanje na ulazu u Kosjeric, ako ima nekog odande i moze da potvrdi bilo bi znacajno.

 

Druže, ako se ne varam, negde sam pročitao da je ta scena snimljena u Vrčinu ili tako nešto. Nisam siguran.

 

Izvinjavam se, evo odgovora.

 


Evo i mog doprinosa...
 
- Čuvene scene na selu iz Druge Žikine dinastije u leto 1986. snimane su u selima Radanovci i Drenovci, oko 12 km od Kosjerića (čuo od druga koji živi tamo).
 
Pozdrav

Edited by Marjandroid, 07 September 2018 - 10:10.

  • 0

#2647 dada13

dada13
  • Members
  • 44 posts

Posted 18 September 2018 - 23:36

Da li neko zna gde se tacno nalazi kuca iz filma Velika frka.Dedinje ali ako neko zna adresu.

https://ibb.co/cEcnge


Edited by dada13, 18 September 2018 - 23:37.

  • 0

#2648 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 21 September 2018 - 00:16

Da li neko zna gde se tacno nalazi kuca iz filma Velika frka.Dedinje ali ako neko zna adresu.

https://ibb.co/cEcnge

 

Dado13 ja sam slikao i postavio slike iz velike frke takodje i Drug Cabor, Ovde su snimali i Laf u srcu, Otpisani, Zikina dinastija kad Misa dolazi na kapiju kod Natase, ulica je Puskinova..


  • 0

#2649 nenadedt

nenadedt
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 September 2018 - 14:07

Jednu offtopic stvar bih samo želeo da napišem, a ne znam da li je neko već to otkrio

Pošto sam relativno skoro počeo da listam ovu temu od početka, bukvalno od prve strane, mnogo me je nerviralo što ne mogu da vidim slike koje su kačene od početka teme, pa do 30 i neke strane, a koje su uglavnom kačili zookkita i drug čabor.

Međutim, otkrio sam kako je moguće videti apsolutno sve te slike. Potrebno je izlogovan otvoriti neku od tih slika i onda se ulogovati u tom prozoru koji se otvorio. Tada će se videti ta slika, a kada se vratite nazad na forum, moći će se videti sve slike na toj strani.. Jedino mislim da je potrebno ponoviti isti postupak, za svaku stranu na kojoj želite da vidite slike, posebno.

 

Eto, ako neko nije znao, sada može da vidi i te slike sa početka teme, a mislim da ih stvarno vredi videti :)


Edited by nenadedt, 25 September 2018 - 14:08.

  • 0

#2650 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 28 October 2018 - 10:02

Surda 9 epizoda - Brodolom.Na pocetku serije Surda i Jednoruki Krstivoje ide na klopu u restoran.

Scene su snimane u hotelu Izvor u Arandjelovcu.Slike sam nasao iz 1991 god kad je pocelo renoviranje.

Mislim da danas nebi mogli ni kiselu vodu da popiju koliko je sada Izvor uradjen u nekom fensi stilu i nocenje je papreno skupo..A kategorija..sto bi rekao Gidra..

Attached Files


  • 1

#2651 dada13

dada13
  • Members
  • 44 posts

Posted 28 October 2018 - 14:48

Da li neko zna gde se nalaze ove stepenice iz filma Inspektor a vide se i u filmu Pukotina raja?

Nisu one gde Prle dobija samar.

https://imgur.com/s58Loov


  • 0

#2652 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 28 October 2018 - 21:49

Rekao bih da su ispod Francuske ambasade, vode do reke i beton hale
  • 0

#2653 zookkita

zookkita
  • Members
  • 659 posts

Posted 29 October 2018 - 18:18

Da li neko zna gde se nalaze ove stepenice iz filma Inspektor a vide se i u filmu Pukotina raja?

Nisu one gde Prle dobija samar.

https://imgur.com/s58Loov

 

To su stepenice na kojima jure agenta Janka Jankovic u Otpisanima, i u povratku otpisanih na pola stepenista je kao skloniste kad Prle ulazi sa komsijama,dali je zadnja ili predzadnja epizoda,,ove stepenice povezuju Kosancicev venac i Karadjordjevu ulicu.

Attached Files


  • 0

#2654 dragancebgd

dragancebgd
  • Members
  • 33 posts

Posted 11 November 2018 - 16:31

Mesna zajednica Glogonj je pod pokroviteljstvom grada Pančeva stavila obeležje na mestu gde je sniman kultni film" Ko to tamo peva" u selu Glogonj pored reke Tamiš,čuvene scene.Posle 40 godina ambijent se malo izmenio al je prepoznatljiv.

Attached Files


  • 3

#2655 dragancebgd

dragancebgd
  • Members
  • 33 posts

Posted 13 November 2018 - 21:26

Snimljeno je nekoliko filmova na ovoj lokaciji.

Attached Files


  • 0