Jump to content


Photo
- - - - -

Koje animirane serije biste voleli da otkupi B92?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 29 August 2008 - 09:19

Posle sjajne gledanosti Sunđer Boba (kategorija klinaca) i serije,,South Park'' (kategorija starijih), ima li još neka animirana serija za koju ste čuli, gledali je preko satelita ili je pronašli na youtube, a da mislite da B92 treba da je otkupi?

Ne bi bilo loše da svako priloži youtube s nekom epizodom te serije ili bar prepriča o čemu se radi.

Moj predlog je serija TOTAL DRAMA ISLAND.
Ciljna grupa su odrasli, a serija je parodija na rijaliti šou programe.

Posted Image

SADRŽAJ
Dvadesetak mladih ljudi iz SAD i Kanade prijavili su se za učešće u rijaliti programu ,,Kamp na pustom ostrvu''.
Ostrvo se nalazi na reci u Ontariju, a ništa im ne garantuje bezbednsot od medveda, slepih miševa, paukova, buba, termita i jednih od drugih. Na svakom drvetu i svakoj steni rečnog ostrva su kamere, a imaju i ispovedaonicu.
Junaci su blago prenaglašeni tipični mladi Amerikanci i Kanađani: crnac-dj i reper, mladi kauboj iz provincije, tipična štreberka, nevaspitana crnkinja, egoistična fensi cica, glupa plavuša, maneken koji se licka, debeljko, koji samo misli na hranu, razbijačica s viškom muških hormona, kazanova latino porekla itd.
Svaka epizoda je jedan njihov dan.

Pošto B92 ima rijaliti programe, ova serija, koja predstavlja parodiju bila bi idealna za otkup.
Čim se ,,Velikom bratu'' smanjio rejting vreme je za parodije.

Ko ima brz internet može da prati ovu seriju preko youtuba. Posle odgledane EPIZODE 1 PART 1, upisujete EPISODE 1 PART 2, a zatim epizoda 2 itd.
Ipak bolje je naterati B92 da otkupi pa da se gleda na ekranu sa prevodom na srpski.


Link je

Edited by Blondivoje, 29 August 2008 - 14:01.


#2 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 29 August 2008 - 13:52

Drugi crtani film, koji nagoveštava da će biti hit, što bi bio takođe moj predlog za otkup za B92 jeste dosta kontroverzna crtana serija THE BEST CLONE HIGH

Posted Image

SADRŽAJ:

U ne tako dalekoj budućnosti oformili su ekseprimentalnu gimnaziju, koju pohađaju deca, dobijena kloniranjem najvećih istorijskih ličnosti. U istom razredu su tako klonovi Linkolna, Gandija, Kleopatre, Jovanke Orleanke i Kenedija.
Pored ove grupice, koja najviše žari i pali po školi, kao sporedni likovi pojavljuju se i klonovi Julija Cezara, Hitlera, Mao Ce Tunga, Merlin Monro, Elvisa a tu je čak i Isus Hrist.

Svi se dobro zabavljaju. Kenedi šeta s Kleopatrom, Linkolnu se sviđa riđokosa Jovanka Orleanka.
U devetoj epizodi počinju da duvaju i travu. Najviše se navlači mladi ,,Gandi'', ali ne zaostaju ni Kleopatra, Linkoln, a ni Isus se nešto ne buni.

Kad bi B92 otkupila ovu seriju verovatno bi se čuli glasovi protiv od strane hrišćanskih zajednica zbog lika Hrista (Mada, postojao je u seriji ,,South Park'')
ali zato bi od strane islamske zajednice bili mirni. U seriji na svu sreću nema kloniranog Muhameda.

Link devete epizode je:

Edited by Blondivoje, 29 August 2008 - 14:04.


#3 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 29 August 2008 - 21:47

Drawn Together

Posted Image
http://www.comedycen...her/index.jhtml
http://en.wikipedia..../Drawn_Together

#4 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 30 August 2008 - 12:21

THE OBLONGS

Posted Image

SADRŽAJ

Svi ljudi, koji imaju genetske poremećaje smešteni su u jedan poseban grad. U njemu, žive, rade i dobijaju decu, koja
takođe imaju genetske poremećaje. Zako jednu porodicu sačinjavaju mama od 3 metra, tata, koji nema ni ruke ni noge, dva sina sijamska blizanca, sin bez standardnih ušiju i kose i ćerkica s izraslinom na glavi.

Školska deca takođe su čudaci. Jedna mala nema donju vilicu, druga nema grudi, ali ima 200 kila, jedan dečak ima tri guza, jedna izgleda kao potpuni e.t. vanzemaljac.

Link prvog dela prve epizode:

Edited by Blondivoje, 30 August 2008 - 12:21.


#5 Alexandra

Alexandra
  • Members
  • 51 posts

Posted 31 August 2008 - 23:09

Nisam baš u toku sa tim malo ozbiljnijim crtaćima. Ako ćemo o ovim baš za decu ja bih rado gledala Vini Pua :ph34r: npr. u nekom jutarnjem terminu, oko 10-11.

#6 Tracker

Tracker
  • Members
  • 303 posts

Posted 01 September 2008 - 13:35

THE OBLONGS

Posted Image

Uh, ovo je malo morbidno ... ali opet je i hehe. :)


Moj predlog - Fosters Home For Imaginary Friends ...

Posted Image

SADRZAJ:
Deca izmisljaju imaginarne prijatelje, koje napustaju kada odrastu, pa da ti prijatelji ne bi zavrsili na ulici, madam Foster je otvorila prihvatiliste za izmisljene prijatelje. Tu oni zive dok ne budu usvojeni od strane dece koja ne mogu da izmisle sopstvene imaginarne prijatelje. :D

Ti prijatelji su inace raznih oblika, velicina i sposobnosti. Sta god dete da izmisli. Pa tako je tu ljubicasti monstrum sa rogovima koji je uzasna kukavica, visoko stvorenje kosarkas koji nema jednu ruku, pa i kokoska sa palmom na glavi koja govori samo "ko-ko" i leze plasticna jaja u kojima moze da bude sve od igle do lokomotive.

Glavni akter je prijatelj Blu, koga je kod madam Foster doveo 'izumitelj' Mek, kako bi ga sklonio od starijeg brata, koji ga maltretira. Blu je prihvacen i nece biti stavljen na usvajanje pod uslovom da Mek svakodnevno dolazi u posetu. ... :ph34r:

Nisam mogao naci celu epizodu pa evo jednog inserta :D - http://www.youtube.c...feature=related

#7 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 03 September 2008 - 14:52

Jao inače poludeo sam od muke kad sam video da na youtube ne mogu da se nađu poslednje epizode serije ,,Total drama island''.
Svi snimci poslednjih epizoda na youtube su zabranjeni.

Tako da uopšte nisam uspeo da saznam ko je pobedio.
Razlog više da B92 otkupi seriju.

Ni ovaj Fosters Home nije loš.

#8 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 05 September 2008 - 17:32

Uh, ovo je malo morbidno ... ali opet je i hehe. :ph34r:


Veruj mi da nije.
Bar ne u poređenju s crtanom serijom PACOVI NA KOKAINU!

Posted Image

SADRŽAJ

U nekom naučničkom institutu sve nove lekove, droge itd. oprobaju u eksperimentima s pacovima.
Jedan pacovski par se tako navlači na kokain. U tom stanju su srećni, a kad im fali doza napadaju jedno drugu,
grizu se, šikaniraju i pričaju nebuloze.
Ma koliko da je ovaj crtać morbidan nosi poentu koliko je droga štetna.
(Neko će uvideti i poentu da ne treba eksperimentisati s životinjama, koje se tako muče, ali to je, složićemo se, sporedno)



#9 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 13 December 2008 - 23:53

Da ne otvaram novu temu...

Elem crtani film "Pčelica Maja" koji je počeo da se prikazuje, je namenjen maloj deci. Međutim ima titl, umesto da je sinhronizovan...

Moje ćerke, sada srednjoškolke, odrasle su na "Pčelici Maji" pre nego su krenuli u osnovnu školu i pre nego su naučile da čitaju... Tada je taj crtani uvek bio sinhronizovan.

Titlovanje, umesto sinhronizovanja, ovakvog crtanog filma govori o neozbiljnosti i nemaru onoga ko je zadužen za crtane filmove na B92. Iskreno se nadam da nije reč o bahatosti i želji da se deca nauče čitanju u recimo 4-toj godini života.

Ne brukajte se već to ispravite!

Nisu svi crtani filmovi za (ne)odrasle... Neki su i za decu...

I to stvarno malu decu...

Nadam se da neko iz redakcije ovo čita, pa zato i pišem.

Toliko.

#10 Juniperus

Juniperus
  • Members
  • 216 posts

Posted 06 January 2009 - 13:44

Moj predlog - Fosters Home For Imaginary Friends ...


Potpuno se slazem. Meni je ovaj crtani prosto savrsen. Ima dobru radnju, nije nasilan, smesan je i zanimljim.
Mislim da ni sihronizacija ne bi bila losa.

Sem toga mislim da bi bilo ok da se otkupe prava i za neki dobar japanski crtac, anime.

#11 M.M.

M.M.
  • Members
  • 140 posts

Posted 11 February 2009 - 22:22

Svi Blondivojevi predlozi su interesantni. A, kao sto neko ovde rece, ni ja nisam u toku sa novitetima crtaca, tako da podrzavam njegove predloge.

#12 kaisersosa

kaisersosa
  • Members
  • 752 posts

Posted 12 February 2009 - 00:27

uzvesi u obzir ko je manjinski vlasnik b92 moze da padaju zelje na sve strane ali realnost ce verovatno biti bratz, barby i ostatak asortimana (zavisno od sezone i aktuelnosti naravno)

#13 M.M.

M.M.
  • Members
  • 140 posts

Posted 18 February 2009 - 23:04

Po cenu da ispadnem glupa, ja cu ipak pitati: ko im je manjinski vlasnik? :ph34r:

#14 Crepajac

Crepajac
  • Members
  • 132 posts

Posted 19 February 2009 - 15:14

Po cenu da ispadnem glupa, ja cu ipak pitati: ko im je manjinski vlasnik? :ph34r:

Možda ovde nađeš nešto preciznije podatke.

Moj predlog je po sistemu "ako (je) Pink ima(o) "The Simpsons", onda Pink92, pardon, B92 treba da ima:

Posted Image"

Neviđeno dobar (a ponekad i crni) humor!

Mada, što reče kaisersosa, džaba se nadamo...

Edited by Crepajac, 19 February 2009 - 15:17.


#15 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 19 February 2009 - 16:16

Da li se ovaj crtani vec vrteo na TV-u u Srbiji?