Jump to content


Photo

Medijska tishina o nezapamcenom zlochinu Amerikanaca u Afganistanu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
648 replies to this topic

#46 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 29 August 2008 - 14:38

Ne razumem kako je onaj koji je bombardovanje naredio ili pilot koji je pritisnuo dugme, verujuci da ce likvidirati talibane, mogao znati da su clanovi neke avganistanske porodice Milosevic namestili nekoj avganistanskoj porodici Stambolic. Bi li mi to neko objasnio, platicu mu posteno i u devizama :ph34r: .

Mislim da uopšte nije bitno šta je američki vojnik verovao, uzimajući u obzir njegove motive za pritiskanje tog dugmeta, koji najverovatnije veze nemaju ni sa talibanom niti sa avganistanskom porodicom. Problem nastaje tamo gde se podstiče neka priča o tom, nazovi ideološkom određenju vojnika direktnih izvršilaca. Problem je kada se takođe zanemaruju razmišljanja istih tih vojnika i posledice njihovih dejstava koje će oni sami sa sobom kasnije proživljavati. Da, oni i sami sebi pokušavaju da objasne šta se dešavalo i kako su u tome učestvovali. Da je sve linearno i vrlo logično i smisleno i bez potrebe za opravdavanjem, ni tih posledica ne bi bilo.

#47 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 August 2008 - 14:57

Forumski "covekoljubci i humanisti" jako su se uzbudili nad pobijenom afganistanskom decicom; naravno, za zaljenje je uvek smrt nevinih.
Medjutim, ti isti "humanisti" nisu ni rec na forumu napisali kada je cunami opustosio velike delove juzne Azije odnevsi nekoliko stotina hiljada, pa mozda i pola miliona zrtava.
Znate zasto?
Pa cak ni oni nisu mogli da kazu da su ga izazvali Amerikanci da bi dosli do nafte.
Ja nisam nikakav amerikanofil; naprotiv, mnogo sta mi se u spoljnoj politici, ali i unutrasnjem zivotu u toj zemlji ne svidja, ali sam potpuno svestan da su SAD i dalje najveci mamac za ljude sirom sveta, a dovoditi u pitanje americki demokratski sistem moze, zaista, samo imbecil.

#48 Montecristo

Montecristo
  • Banned
  • 293 posts

Posted 29 August 2008 - 15:19

malo si pazio na casu dok si citao moj post :ph34r: moguce je da si glup a moguce je i da si nepazljiv prilikom citanja, moguce je da si i jedno i drugo a moguce je da nisi ni jedno ni drugo nego eto malo palis temu tek da se tema ne ugasi :)
koristis automobil? koristis struju iz termocentrala? koristis plasticne proizvode? koristis li SVASTA i SVE sto se trosi u civilizaciji ili zivis u prasumi i slucajno si se danas nakacio na net sto ti se desava jedanput u pet godina?
dakle za tebe malo jednostavnijim recima posto si ocito malo licemerniji tj. "moralniji" :
blablabla i ostalo oko svetskog ekonomskog sistema i odrzavanje kontrole nad izvorima energije (a kontrola nit' je lepa nit' je humana' nit' je mila kontrolisanima) i tructructruc sto ti kao malo dresirano pacovce (da ne kazem stanovnik nekog grada) koristis sve moronske proizvode koji se prave i sa svrhom i bez svrhe i na ciju proizvodnju se trosi zastrasujuca kolicina energije da ne kazem nafte. shvatas sada? ne, ne shvatas. tvoje je da drvis i tupis iz kvazimoralne pozicije a pritom ti ne pada na pamet da ne koristis "tekovine civilizacije" koju pokrece i ta, kako ti kazes, "opljackana iracka nafta" a koja lepo tece jer se, kako ti kazes, "pljacka" :D
porediti dr vladana sa mengeleom, to neka on raspravi sa tobom, nisam mu ja advokat, dovoljno je i pametan i drcan da sam to raspravi sa tobom ako mu je stalo, ja se samo secam da je covek svojevremeno pisao svakodnevne izvestaje mal'tene iz sata u sat a pritom je radio svoj posao, tj. bio je lekar koji je zbrinjavao ranjenike stradale u londonskom metrou. to je, kao, nesto lose, raditi svoj posao? to ima neke veze sa zlocinima naci lekara? jbt, coveceeeee, u kom si ti tripu kada koristis takve argumente.
ti kao nesto radis na ponistavanju posledica brljotina americke vojske u avganistanu? ma da, svakako. jesam li ja napisao jednu jedinu rec kao opravdanje brljotine americke vojske? jesam li napisao jednu jedinu rec kao kvalifikaciju avganistanskog naroda? nisam.
samo sam napisao post u kome sam izrazio svoje misljenje koje ponavljam: koje proseravanje od vas malih forumskih vr likova koji su uvek moralni i skoce na svaku temu na shinternetu a pritom su savrseno ravnodusni prema bilo cijim patnjama i zrtvama u svojim realnim zivotima jer ocito ne cine nista na saniranju i ponistavanju posledica brljotina, hajd' posto je to tema, americke vojske. to je sve.
uzgred, zivim u srbiji. i ide mi na qrac svacija brljotina koja ima za posledicu stradanje ljudi, bez obzira da li je nastala usled ideoloskog ludila (terorizam) ili aljkavosti i bahatosti (americka vojska) ali bar nemam potrebu da tupim neki ego trip i osudjujem ili podrzavam ovo ili ono tek da bih se qrcio po forumima kako kao imam neki ispravan politicki stav.



Sve je moguce u zivotu, mozda sam ja glup a mozda si ti, mozda sam ja licemeran a mozda si ti. To sto ja koristim kompjuter, vozim kola, citam novine, koristim toalet papir i zvacem zvake tj koristim "tekovine civilizacije", nema ama bas nikakve veze sa ubijenim civilima u Iraku, Avganistanu, Bosni ili bilo gde ( da ne pricam o tome da nisu svi proizvodi moderne civilizacije izmisljeni i stvoreni u USrA) . Da si ti ziveo tridesetih godina proslog veka i da je tad kojim slucajem postojao internet, nesumnjvo bi se ti javio i izmedju redova napisao kao i sad kako nemci imaju potpuno pravo da tamane tu "gamad" jer nemci prave najbolje automobile, grade najvece puteve, imaju najrazvijeniju Hemijsku industriju (IG Farben mmm) a i cokolade su im bolje od recimo poljskih.
Ti si naravno prorocica Kleopatra pa znas kako se ja u svom privatnom zivotu odnosim prema patnjama i nesrecama bliznjih :D Dobar si, dobar.
Vladana nisam uporedio sa Mengeleom vec sam lepo objasnio da necija titula ne znaci nista.Postoje doktori koji su casni,posteni i humani ljudi a postoje i oni drugi, medju njima i Mengele.
Tvoj politicki stav je jednostavan, ameri prave "brljotine" ( merene u milionima zrtava) a svi drugi su teroristi. Izem ti stav.

Edited by Montecristo, 29 August 2008 - 15:22.


#49 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 29 August 2008 - 16:26

Da si ti ziveo tridesetih godina proslog veka i da je tad kojim slucajem postojao internet, nesumnjvo bi se ti javio i izmedju redova napisao kao i sad kako nemci imaju potpuno pravo da tamane tu "gamad" jer nemci prave najbolje automobile, grade najvece puteve, imaju najrazvijeniju Hemijsku industriju (IG Farben mmm) a i cokolade su im bolje od recimo poljskih.


jbt, koji si ti lik :) GDE sam ja opravdavao ubijanje civila, odraslih i dece u Avganistanu? GDE sam ja nesrecne Avganistance nazvao "gamadima"? GDE sam ja opravdavao da je zbog kontrole energetskih izvora dozvoljeno raditi sve sto mocnima padne na pamet? to sto si toliki moron da neces da prihvatis da se upravo svi ti shitovi (mislim i na shitove koje prave islamski fundamentalisti terorom gde stignu i gde mogu i na diktatorske rezime u naftnim zemljama kao sto mislim i na shitove koje odradi americka vojska) desavaju zbog kontrole izvora energije koji se besomucno trose da bi i ti koristio automobil i kupovao govna od krpica i cipelica i telefoncica i kompjutercica za ciju proizvodnju je isto tako potrebna nafta - e to vec govori o tvojoj nesvesti i odbijanju povezivanja cinjenica i razloga zasto je ova planeta politicki i kako vec ne puna patnji i horora svih mogucih vrsta. TO je bio smisao mog prvog posta: kritika licemernog proseravanja motivisanog ideologijom baziranom na stupidnom i iracionalnom antiamerikanizmu (sto ne znaci da nije opravdana i pozeljna racionalna i argumentovana kritika americke spoljne politike za sta ti ocito nisi sposoban) sve sa koriscenjem smrti nesrecne dece.

smeta ti shit koji pravi americka vojska? ql. kreni onako gandijevski i pocni bojkot svega sto se pravi od nafte, na tu foru se Gandijev pokret akao decenijama sa Britanskom imperijom i na kraju su Britanci digli ruke i Indija postala nezavisna :ph34r: i kada naftne kompanije trokiraju jer ce drasticno pasti prodaja (ako naravno privuces milione sledbenika) da vidis kako ce se smanjiti i broj ratnih sukoba i civilnih zrtava i teroristickih akcija i vojnih odgovora na teroristicke akcije itd.

a to tvoje drndanje sa poredjenjem sta bih ja radio da sam ziveo u Nemackoj 30-ih godina stvarno ide na qrac jer je to toliko banalno i otrcano ali hajd' da ti odgovorim: da sam ziveo u Nemackoj 30-ih godina i da nisam na vreme kupio kartu Hamburg- Njujork u jednom smeru najverovatnije bih bio medju prvim stanovnicima Dahaua recimo. ali eto nisam ziveo u Nemackoj 30-ih jer sam se rodio tek pre oko pola veka

lepo sam ja napisao, zabole tebe za ubijenu decu u Avganistanu ili bilo gde nego koristis to kao priliku da drvis neki svoj kvaziantiamerikanizam i slicne ego-idiotarije i to je sve, po milioniti put citano na ovom forumu :D

dakle da zavrsim diskusiju sa tobom jer stvarno nemam vise zivaca da se akam sa takvim shinternet likovima kao sto si ti: brines o deci? hajd' blago meni u crveni krst i prijavi se za sluzbu u Avganistanu i akaj se tamo sa americkim vojnicima i radi nesto na dobrobiti lokalnog stanovnistva, naravno koristi svaku priliku za verbalni fajt sa americkim podoficirima kada greskom nalete na neko selo gde su nevini civili i spasavaj lokalno stanovnistvo a ako ti je to daleko, evo, ima oko 500 registrovane dece beskucnika u BG, ukljuci se u akcije njihovog zbrinjavanja ali naravno da tebe to ne interesuje jer, jbg, za tu decu beskucnike u BG nije kriva zla americka vojska :D

p. s. a to sto si mali shinternet pacov koji pokusava da dokaze da je neko rekao nesto sto nije rekao, i to je uobicajeno na forumima i vidjeno je milion puta na ovom forumu. i o da, jesi poredio dr Vladana sa dr Mengeleom a ja ti lepo otpisao da je dr Vladan casno sa svojim kolegama od dana iks u londonskoj bolnici radio dan i noc da bi zbrinjavao povredjene ljude jer je to lekarski posao i covek je to posteno napisao ne da bi hvalio sebe nego je odradio novinarski posao jer su na ovom forumu bile svezije i brze vesti o zrtvama i akcijama zbrinjavanja i lecenja povredjenih nego u medijima, covek bio na licu mesta i video posledice i radio na saniranju istih. a ti si se uhvatio za dr titulu i odma' ubacio dr Mengelea u pricu i naciste i sta ti ja znam jos, klasican moronski input i podmetanje plus klasicno linkovanje USA na Treci Rajh i da ne ispadne da sam ja drveni advokat ali ipak: Vladan nije imao frku da pre iks godina kaze i ko je i sta je i gde je radio i gde radi a ko si bre ti, grof montekristo, uuuu jeeee, anonimni shinternet lik koji koristi smrt dece u Avganistanu da tupi svoj antiamericki virtuelni pohod, jbt, na kakvog lika ja trosim tastaturu pa to je stvarno suvisno

Edited by Pontijak, 29 August 2008 - 18:03.


#50 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 29 August 2008 - 16:33

Forumski "covekoljubci i humanisti" jako su se uzbudili nad pobijenom afganistanskom decicom; naravno, za zaljenje je uvek smrt nevinih.
Medjutim, ti isti "humanisti" nisu ni rec na forumu napisali kada je cunami opustosio velike delove juzne Azije odnevsi nekoliko stotina hiljada, pa mozda i pola miliona zrtava.
Znate zasto?
Pa cak ni oni nisu mogli da kazu da su ga izazvali Amerikanci da bi dosli do nafte.
Ja nisam nikakav amerikanofil; naprotiv, mnogo sta mi se u spoljnoj politici, ali i unutrasnjem zivotu u toj zemlji ne svidja, ali sam potpuno svestan da su SAD i dalje najveci mamac za ljude sirom sveta, a dovoditi u pitanje americki demokratski sistem moze, zaista, samo imbecil.


Go, Barack, go!

:ph34r:

#51 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 August 2008 - 17:54

Kakav je tvoj stav povodom Emira Sisica?



Ne vidim bas neke veze izmedju ova dva slucaja, ali ako te bas interesuje, iako ne bas obavesten o detaljima, smatram da pilot Shishic nije kriv, vec onaj ko mu je naredio da srushi helikopter. Samo je on morao da plati cenu za "hrabre" komandante koji su izvukli svoje guzice. porodice nevinih zrtava su dobuile kakvu-takvu satisfakciju. Kazem da ne znam detalje, ali, ako je helikopter bio vidno obelezen ka EU misija, onda je trebalo i on da robija.

Posto su za ovaj avganistanski slucaj vec privedeni general i major avganske vojske koji su zloupotrebili amerikance za svoja prljava ubistva iz plemensko-primitivnih motiva, nema potrebe da se dalje traze krivci, treba ih samo osuditi. Tamo se verovatno jos besi ili strelja i to su i zasluzili za toliku decu.

#52 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 29 August 2008 - 17:58

zamoliću vas da se vratite na temu i da se prema sagovornicima ponašate pristojno.


oglušavanje o molbu vodi na odmor u septembru.

Edited by Vesna, 29 August 2008 - 17:59.


#53 Don Jabilio

Don Jabilio
  • Banned
  • 640 posts

Posted 29 August 2008 - 18:14

Potvrdjeno da je u napadu ubijen talibanski vodja Mullah Siddiq i 25 talibanskih boraca, pronadjena velika kolichina raketnih bacacha, kalasnjikova, bombi i municije.


gde je tu fashizam? kao prvo, japan nije gajio fashizam, vec militarizam... fashizam je bio u italiji, a u nemachkoj nacizam...

pa chak i da jeste zvanichni japan imao fashistichki rezim, zashto je fashizam spominjati japansku decu i zene u kontextu u kom je on spominjao? da li su svi nemci bili nacisti? da li su svi italijani bili fashisti? da li smo svi ovde bili za srebrenicu?

i onda, zashto je loshe spomenuti taj americhki zlochin u japanu 1945. god? a jeste bio zlochin, jer za tih pola miliona zrtava ne postoji opravdanje u nekom drugom zlochinu pre toga ili u nekom potencijalnom zlochinu da se to nije dogodilo...

koristimo malo iste arshine... ako su vlasti u raznim drzavama imale nakaradnu politiku, to ne znachi da je kompletan narod kriv i da postoji opravdanje za stotine hiljada zrtava

EDIT: kvot se odnosio na prichu o patriJoti koji brani fashizam... iz nekog razloga, baca mi kvot na neki drgi post :ph34r:

Edited by Don Jabilio, 29 August 2008 - 18:24.


#54 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 August 2008 - 18:19

zamoliću vas da se vratite na temu i da se prema sagovornicima ponašate pristojno.
oglušavanje o molbu vodi na odmor u septembru.


Iako se ovo upozorenje nadam se ne odnosi, ovaj put :ph34r: , na mene, potrudicu se da demontiram jos neke lazi (ili mozda samo neznanje) iznesene od nekoliko pojedinaca na ovom topiku, ukljucujuci naravno postavljacha.

Naime, medijski ovaj tragichni dogadjaj zaokuplja svakodnevno sve novine i televizijske stanice na zapadu. Ovde u Kanadi, cijim se trupama u Avganistanu svi ponosimo, uglavnom preovaladjuju kriticki tekstovi prema Amerikancima, demokratija na delu.

Nemam bas vremena da linkujem, ako je neko zainteresovan potrudicu se, ali kazem svakodnevno se prica o tome, 8 dana posle dogadjaja.

Vidim da se i glavne americke i engleske novine podjednako bave dogadjajem, one najpopularnije i najuglednije.

Znaci, namerno proturati lazi o zapadnoj medijskoj blokadi je podmuklo, a ako ne znate da koristite Google, to nije nikakvo opravdanje.

Edited by down with the sickness, 29 August 2008 - 18:21.


#55 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 29 August 2008 - 18:28

gde je tu fashizam? kao prvo, japan nije gajio fashizam, vec militarizam... fashizam je bio u italiji, a u nemachkoj nacizam...


Zovi ti to i nindzaizam, ako se tako osecas bolje, sta si se u'vatio za formalnost.

Zar tebi nije neko vec ovde objasnio da su japanci ubili 37 miliona ljudi za tih 4 godine???

Citas li ti ili samo uskaces kao padobranac?

Vidish, kada neko ubije 37 miliona ljudi, treba da se zaustavi, KAKO - NIJE BITNO, kako god moze, da li je trebalo dozvoliti da ubiju jos 37 miliona ili da li bi ti kao veliki humanista bio spreman da udjesh u tadasnji Japan i zamolish ih da prestanu sa ubijanjem? Kazi, nemoj da se stidish.

Rekao bih da je pola miliona sasvim prihvatljiva cifra za sve zlochine koje su pochinili, a i veoma efikasno ....

pogledaj danas te iste Japance, kakav ponosan, kreativan, tolerantan, vredan i koristan clan medjunarodne zajednice, medju najboljima na svetu.

Na kraju jedna interesantna paralela, Japan je dospeo u to ludilo iz jednog izolacionizma, slicnog ovome u kojem se danas nalazi Srbija.

Edited by down with the sickness, 29 August 2008 - 18:34.


#56 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 29 August 2008 - 18:38

dovoditi u pitanje americki demokratski sistem moze, zaista, samo imbecil.

Potpisujem i stavljam u sig.

#57 Don Jabilio

Don Jabilio
  • Banned
  • 640 posts

Posted 29 August 2008 - 18:42

Zovi ti to i nindzaizam, ako se tako osecas bolje, sta si se u'vatio za formalnost.

Zar tebi nije neko vec ovde objasnio da su japanci ubili 37 miliona ljudi za tih 4 godine???

Citas li ti ili samo uskaces kao padobranac?

Vidish, kada neko ubije 37 miliona ljudi, treba da se zaustavi, KAKO - NIJE BITNO, kako god moze, da li je trebalo dozvoliti da ubiju jos 37 miliona ili da li bi ti kao veliki humanista bio spreman da udjesh u tadasnji Japan i zamolish ih da prestanu sa ubijanjem? Kazi, nemoj da se stidish.

Rekao bih da je pola miliona sasvim prihvatljiva cifra za sve zlochine koje su pochinili, a i veoma efikasno ....

pogledaj danas te iste Japance, kakav ponosan, kreativan, tolerantan, vredan i koristan clan medjunarodne zajednice, medju najboljima na svetu.

Na kraju jedna interesantna paralela, Japan je dospeo u to ludilo iz jednog izolacionizma, slicnog ovome u kojem se danas nalazi Srbija

zanima me koliko je miliona ljudi pobijeno u ime "demokratije" u poslednjih 50 godina, ali naravno, za tako neshto uvek postoji opravdanje, kao i u ovom sluchaju sa japanom... uostalom, zanima me dali su japanske zene, a prvenstveno japanska deca ubijali tih 37 miliona? o moljakanju ti i ne bih bash odgovorio, ne volim diskusiju u kojoj jedna strana karikira, a odgovori su ochigledni

usput, u to ludilo japan nije doshao iz izolacije, vec zbog nezadovoljstva rezultata prvog svetskog rata, kao shto je to bio sluchaj sa nemachkom i italijom

i ne bih ti nishta vishe odgovorio, osim da upravo ova tvoja izjava o "prihvatljivoj cifri" te ne razlikuje mnogo od tih fashista kojih se, kanda, gnushash

#58 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 August 2008 - 18:44

gde je tu fashizam? kao prvo, japan nije gajio fashizam, vec militarizam... fashizam je bio u italiji, a u nemachkoj nacizam...

Cemu ovakvo fiskalisanje; bio to japanski militarizam, nemacki nacizam ili italijanski fasizam, danas kolokvijalno sve to podrazumevamo pod pojmom fasizma.

#59 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 August 2008 - 18:46

http://www.foxnews.c...,409529,00.html

:ph34r: :)

Edited by Vesna, 29 August 2008 - 18:46.
citat obrisanog posta


#60 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 29 August 2008 - 18:47

Cemu ovakvo fiskalisanje; bio to japanski militarizam, nemacki nacizam ili italijanski fasizam, danas kolokvijalno sve to podrazumevamo pod pojmom fasizma.


Iz tvoje kolokvijalnosti i Bush i Bin Laden mogu postati oličenja demokratije, a kasapljenja dece širom sveta - humanitarna aktivnost. :ph34r: