Jump to content


Photo
- - - - -

Left Lane Cruiser (Fort Wayne, IN, U.S.A.)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 28 August 2008 - 11:26

nedelja, 5. oktobar - pirot @ jazz cafe
ponedeljak, 6. oktobar - beograd @ skc
utorak, 7. oktobar - zagreb @ kset

Posted Image
http://www.myspace.com/leftlanecruiser
http://www.alive-tot.../Left-Lane.html
http://www.herohill....ring-yo-ass.htm

In another life, Freddie J IV could have been a good ol' fingerpickin', porch-playin' blues guitarist. Basking away in the sun, he could have whiled away his time exploring the many shades of blues, from country hit whittling to Delta swamp wading. But there was fire in his belly and a flame in his soul, and in his hands the blues were transformed into an assault weapon. Bren "Sausage Paw" Beck was perhaps every mother's nightmare, a boy who seemingly just couldn't sit still. In a world pulsing with rhythm -- from the blood pounding through our veins to the cacophony of traffic in our towns -- Beck had to drum back in response at every turn, on anything and everything available. He is a continuous tattoo, battering out the beats of his own internal drums. Fatefully, one day the two met, and so was born Left Lane Cruiser, an astounding two-man blues band. Lo-fi is a totally inadequate term to describe their sound, a sizzling mix of Beck's pusillanimous drums, claps, percussion, and hoots and hollers and Freddie J's blistering guitar and husky vocals. This is the blues in their purest form, rough and ragged, rubbed raw by too much hard living and too many tough breaks. The blues' African-American progenitors could bare the pain in their souls, but dared not express the anger that underlay it. Cruiser, however, are under no such constraints, and on the trio of songs that close the set the music bristles with barely repressed rage that immediately brings the Stooges to mind. In contrast, the exuberant crash and bash of "Wash It," the dizzy stomp of "KFD," and the gleeful hook of "G Bob" all roil with a grand joie de vivre, with the exhilarating "Set Me Down" the perfect band anthem. Then again, every track on Bring Yo' Ass to the Table ripples with energy and an electric charge of creative frisson. Whether celebrating a plate of "Pork n' Beans," "Big Momma"'s delights, or "G Bob"'s steel guitar playing, the Cruisers rumble through the back streets of life, focusing on the small details, although the scathing "Amerika" does look at the bigger picture. A thoroughly unique journey down a well-traveled road; best now to sit yo' ass down a spell and listen to this stunning album. - Jo-Ann Greene



#2 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 21 September 2008 - 03:37

propade ovaj pdf. bas ste dzibe-dzabz :ph34r:

Youtube Video ->Original Video
Youtube Video ->Original Video
Youtube Video ->Original Video
Youtube Video ->Original Video


#3 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 24 September 2008 - 10:53

karte su od juce na blagajni skca po 600 din. dan koncerta 700. bice i predgrupa - rough blue: http://www.myspace.com/roughblue

#4 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 25 September 2008 - 02:42

u nedelju, 28. septembra slusajte zikicu simica i dole na uglu (7-9 popodne!!) na b92. spec gost - moi :ph34r:
bice left lane cruiser, ali i jos ponesto sa alive records, pa uzivajte ako umete.

#5 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 30 September 2008 - 13:17

i na srpskom, za tripera s teme o propalom stulicu:

Poslednjih par decenija pojavilo se jedno mali milion gitara/bubanj bendova, ali teško da ijedan može da prismrdi ovom dvojcu iz Indijane. Uprkos tome što su relativno mladi (postoje tek nekih 4-5 godina) ova dva Midwest momka pokazuju da su apsolvirali sve žanrove koji sadrže reč blues. Počevši od Roberta Johnsona, preko Sonny Boy Williamsona, John Lee Hookera, Hound Dog Taylora i Howlin’ Wolfa, do R.L. Burnsidea i Juniora Kimbrougha. Ma, navedite bilo koju crnu facu i ova dva bela klipana će vas momentalno kazniti ukoliko ste pomislili da su išta od istorije uspeli da promaše. Opet, to nije sve što se može naći među rilnama njihova dva albuma. Pored sve ‘crne braće’ primetan je i veliki upliv bendova kao što su ZZ TOP ili AC/DC, a na posredan način i celokupne garažne produkcije otkako su Mick Collins i Danny Kroha formirali The Gories i povukli nogu da i beli čovek može da drlja blues, a da ne mora da bude smrtno dosadan kao Gary Moore i svi ti puki imitatori iz 70-ih.

Nije više tajna, niti jeres reći da, na žalost, danas samo ‘white trash’ šiba blues. Dok se ‘black brothers’ zamlaćuju što kičastijim zlatnim ogrlicama i prstenjem, ribama enormnih oblina, belčuge iz tamo nekih prikolica, predgrađa, pa čak i Ivy League (poput Jona Spencera ili Matta Verderyja) više haju za nasleđem autentične crne muzike i, što je bitnije, to rade opasno dobro. Ne voze skupa kola, ne mirišu kao parfimerija, ne broje parice sa novčanicama ne ispod $1000, ali brižno paze da se jedno od dvoje roditelja rokenrola ne otme zaboravu kojem su sklone generacije konzumenata pop kulture od 80-tih na ovamo.

LEFT LANE CRUISER su u tome i prvaci Sveta. Bez zezanja.

Dok su Oblivians sve to imali na umu, ali nisu znali kako da odsviraju, samim tim bili više punk-rock ili garage-punk, ova 2 lika su umesto da vise po birtijama, sedeli, slušali i učili. BLACK KEYS su, potom, bili među prvima u silnim kombinacijama ‘beli bend-crna srca’, ali već su se posle par ploča sapleli i upali u mrežu muzičke industrije koja ih je (naročito) poslednjim albumom napravila najgorim karikaturama birajte kojih od dekadentnih rok-dinosaurusa 70-tih.

Dva LLC vokala zvuče kao da pljugaju po tri kutije dnevno i loču litar+ najgore džibre, gitare su nabrijane i neispolirane, činele pršte na sve strane, dok doboš zvuči kao kanta za đubre marnuta ispred tuđe kuće u nekom predgrađu, a sve to skupa toliko podseća na juke-jointe koji su do kraja rata u Vijetnamu, čak, docnije, bili rezervisani samo za dojučerašnje berače pamuka, da ne kažem ugnjetavanu rasu, sirotinju raju.

Njihov drugi album, «Bring Yo’ Ass To The Table» (Alive Records, 2008) biser je ovogodišnje nezavisne rokenrol produkcije na kom je uhvaćen duh crnog Juga Amerike iz prvih decenija prošlog veka i, pomešan sa nekim whitey šefovima koji su se istom tematikom bavili 30-40 godina unazad, zvuči kao nenadjebiv bukvar za sve one što blage veze sa bluesom nemaju. Zasigurno, «Bring Yo’ Ass To The Table», jedna je od ploča koja u sagregovanoj SAD (i to u posebno važnoj izbornoj godini) ne samo da ruši međurasne zidove, već na potpuno prirodan način dokazuje da su podele po boji kože, debljini novčanika, veličini sisa ili patke, uticaju u društvu, bogatstvu, bedi, obrazovanju, pismenosti i kojim god osnovama hoćete još, potpuno periferna pitanja jer kad se iz zvučnika zakotrlja taj masni, krvlju napumpani zvuk, na njega reaguje svako ko iole ima osećaj za ritam i mrvu strasti spram muzike za igru.



#6 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 30 September 2008 - 15:16

Pa, gos'n sifilise, eto kako kritika vredi. Odličan tekst na srpskom, ko god da je pisao.
Left Lane Cruiser stvarno zvuče kao autentični hard bluzeri i verujem da bi bilo pravo uživanje slušati ih uživo.
A Džoni nije propao.

#7 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 30 September 2008 - 15:26

Pa, gos'n sifilise, eto kako kritika vredi. Odličan tekst na srpskom, ko god da je pisao.
Left Lane Cruiser stvarno zvuče kao autentični hard bluzeri i verujem da bi bilo pravo uživanje slušati ih uživo.
A Džoni nije propao.

napisao ga je gosn sifilis. taj uvek pise te bljuzge za te krsh koncerte.

al si, bre, dosadan sa tim dzonijem. na kraju cu da ti ostavim temu i navucem bes ajvoksa, zagora i ostalih. kud me stavise za moderatora da se ponasam kao najgora sisica?!

#8 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 30 September 2008 - 15:48

Pa, gos'n sifilise, eto kako kritika vredi. Odličan tekst na srpskom, ko god da je pisao.
Left Lane Cruiser stvarno zvuče kao autentični hard bluzeri i verujem da bi bilo pravo uživanje slušati ih uživo.
A Džoni nije propao.

da se osvrnem na 'kritiku' - vidi, ne zarezujem ja to. znam šta radim, kakve grupe dovodim i nikakve me kritike (niti pohvale) nešto ne tangiraju. taj je tekst već nedelju dana na mom blogu i po nekim drugim forumima, a ovde je postavljen tek danas jer sam cenio da vas ne zanima išta osim džonija, dip prpl, ledzep, kvin, kejva i sl. dosada.

#9 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 30 September 2008 - 15:55

napisao ga je gosn sifilis. taj uvek pise te bljuzge za te krsh koncerte.

al si, bre, dosadan sa tim dzonijem. na kraju cu da ti ostavim temu i navucem bes ajvoksa, zagora i ostalih. kud me stavise za moderatora da se ponasam kao najgora sisica?!


A, znači umeš kad hoćeš.

Ne znam šta da ti kažem za ovo drugo, stvarno rizikuješ bes forumaša-veterana ako ne izbrišeš moje dve poslednje teme - Ajvoks pizdi jer oduvek mrzi Džonija, a Zagor ne podnosi Evu Braun.

#10 Glen Livet

Glen Livet
  • Banned
  • 99 posts

Posted 30 September 2008 - 16:40

imao sam sinoć proročki san.

sanjao sam da bed mjuzik menadžeriše guslare po Švici i Kanadi.

reko bi čovek kad ga sluša da mu je muzički ukus uskogrud, ali nije uopšte tako, tek ćemo se u to uveriti.

#11 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 30 September 2008 - 16:43

nikakve me kritike (niti pohvale) nešto ne tangiraju.


Ih bre, jesi li ti ljudsko biće ili neki vanzemaljac, ništa te ne tangira. Nisi valjda kao onaj Srđan Valjarević? Uzmem da čitam knjugu Komo, kažu super je, kad ono on do pola knjige objašnjava kako ga pod milim bogom ništa ne interesuje i kako mu je apsolutno sve svejedno...

#12 Garwood Pickjon

Garwood Pickjon
  • Members
  • 208 posts

Posted 30 September 2008 - 19:00

da se osvrnem na 'kritiku' - vidi, ne zarezujem ja to. znam šta radim, kakve grupe dovodim i nikakve me kritike (niti pohvale) nešto ne tangiraju. taj je tekst već nedelju dana na mom blogu i po nekim drugim forumima, a ovde je postavljen tek danas jer sam cenio da vas ne zanima išta osim džonija, dip prpl, ledzep, kvin, kejva i sl. dosada.


Ček, ček ... ovo ima da prodiskutujemo u ponedeljnik ... jes' brat Džimi pokr'o svu moguću crnu bratiju i ne bi' baš rekao da je među mojim ličnim favoritima, ali da je uzidan duboko u temelje LLC-a, kao i Black Keys-a, pa recimo Radio Moscow ... jeste! Jesi snimio Freddie J-evog Les Paul-a na onom škloskom snimku? Nema šansone da Džimi nije bar malo uticao na izbor...

#13 rory

rory
  • Members
  • 2,989 posts

Posted 30 September 2008 - 20:59

nebitno ko je sta od koga dok su bogoumilni zvuci rezultat

#14 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 30 September 2008 - 22:49

imao sam sinoć proročki san.

sanjao sam da bed mjuzik menadžeriše guslare po Švici i Kanadi.

reko bi čovek kad ga sluša da mu je muzički ukus uskogrud, ali nije uopšte tako, tek ćemo se u to uveriti.

naravno da nije uskogrud. upravo suprotno. samo ne podnosim da se o vec x puta procitanim knjigama besedi do unedogled, odnosno, da se samo o tome mlati kao da nista drugo ne postoji. inace, dobar ti san. ne bih se zalio da se time akam. huh, koliko bi to para bilo za sve te koncerte anonimaca u rodnoj grudi, a tek sto bi mogao napokon da se pozabavim objavljivanjem singlova omiljenih mi grupa. ako bi mogao da me nekako preporucis kojem dobrom guslaru, dobio bi od mene jednu bocu sa tvojim nikom na etiketi.

Ih bre, jesi li ti ljudsko biće ili neki vanzemaljac, ništa te ne tangira. Nisi valjda kao onaj Srđan Valjarević? Uzmem da čitam knjugu Komo, kažu super je, kad ono on do pola knjige objašnjava kako ga pod milim bogom ništa ne interesuje i kako mu je apsolutno sve svejedno...

vidi, mene vise tangira to sto ti neces da se organizujes i dodjes da ih pogledas uzivo, pa posle da pricas kako sam bio u pravu kad sam ovde kenjao da su ubice, nego to sto ces da me prozivas da sam lenj i nisam ni slovca bacio na srpskom o njima. koliko vidim jebeni vlatko stefanovski ce isto vece da se kurci u sava centru kako svira delta bluz i mogu da se kladim da ce vas pun kurac odavde da se zajebe i pogleda to smece, umesto ovih rednekova. zasto? pa zato sto ste lenja dupeta, sto niste hranjeni pricama o left lane cruiser, sto ste za njih culi posto ste kliknuli na ovu temu, sto o njima nije pisao vas omiljeni novinar, recju, sto vas zanima samo ono sto vam se godinama unazad servira i jebe vam se da na ista drugo/drugacije obratite paznju.

nisam vanzemaljac, mada, voleo bih da je tako. tangira me milion stvari, na zalost. trenutno me najvise tangira jedna ribizla koja je okacila katanac na svoje cega, a na njemu pise 'zabranjeno samo za bed mjuzika' Posted Image .

Ček, ček ... ovo ima da prodiskutujemo u ponedeljnik ... jes' brat Džimi pokr'o svu moguću crnu bratiju i ne bi' baš rekao da je među mojim ličnim favoritima, ali da je uzidan duboko u temelje LLC-a, kao i Black Keys-a, pa recimo Radio Moscow ... jeste! Jesi snimio Freddie J-evog Les Paul-a na onom škloskom snimku? Nema šansone da Džimi nije bar malo uticao na izbor...

ma, ne smeta meni ledzep koliko ovi sto samo o njima (i ostaloj ekipi 'poznatih/priznatih') trube. imaju 2-3 dobre stvari. bas sam se sad setio jedne i idem da je svucem odnekud.

nego, ako neko hoce da overi kako to izgleda uzivo ovde su 3 linka njihovog polusatnog nastupa na nekoj americkoj tv stanici. jeste da nije klub, ali zvuk je vrhunski i moze da se nasluti kako ce u ponedeljak da sruse krov skc-a s pola snage.

#15 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 30 September 2008 - 23:37

vidi, mene vise tangira to sto ti neces da se organizujes i dodjes da ih pogledas uzivo, pa posle da pricas kako sam bio u pravu kad sam ovde kenjao da su ubice, nego to sto ces da me prozivas da sam lenj i nisam ni slovca bacio na srpskom o njima. koliko vidim jebeni vlatko stefanovski ce isto vece da se kurci u sava centru kako svira delta bluz i mogu da se kladim da ce vas pun kurac odavde da se zajebe i pogleda to smece, umesto ovih rednekova. zasto? pa zato sto ste lenja dupeta, sto niste hranjeni pricama o left lane cruiser, sto ste za njih culi posto ste kliknuli na ovu temu, sto o njima nije pisao vas omiljeni novinar, recju, sto vas zanima samo ono sto vam se godinama unazad servira i jebe vam se da na ista drugo/drugacije obratite paznju.

nisam vanzemaljac, mada, voleo bih da je tako. tangira me milion stvari, na zalost. trenutno me najvise tangira jedna ribizla koja je okacila katanac na svoje cega, a na njemu pise 'zabranjeno samo za bed mjuzika'


Ah, ne pominji mi organizovanje. Meni treba lični menadžer da mi organizuje pet sati spavanja, a kamo li odlazak u BGD. Ali kad već ne mogu ja, onda pošaljem delegaciju - puna je provincija drugara koji će slušati bilo šta, samo ako niko osim njih nije čuo za taj bend. A to ti je isti način razmišljanja kao i kod onih koji bi gledali samo zvezde, ali na suprodnoj strani.
Uzgred, kad već pominješ Vlatka, tu sam se već jednom zeznuo - gledao Leb i sol 1988. u SNP, i više ne bih to nikad ponovio. Ubistveno dosadno, beskrajno davljenje solažama, samo sediš i čekaš da prođe. Vidi se da je slabo slušao Bitlse.