Jump to content


Photo
- - - - -

Šta beše sa magazinom "Računari" ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
11 replies to this topic

#1 Brane2

Brane2
  • Members
  • 39 posts

Posted 23 August 2008 - 15:08

Ne mogu da nađem ništ ao njima na netu.

Na Wikipediji ima nešto o rasplakanom genijalcu Voji Antoniću, koji mi nije odgovorio na email a dobar deo stare ekipe sam našao u PCWorldu, zajedno sa Dejanom Ristanovićem.

Šta to bilo ? Jesu li eksplodirali ili ih je PCWorld prosto nasledio ?

#2 Kastor

Kastor
  • Banned
  • 6,241 posts

Posted 23 August 2008 - 20:51

Ne mogu da nađem ništ ao njima na netu.

Na Wikipediji ima nešto o rasplakanom genijalcu Voji Antoniću, koji mi nije odgovorio na email a dobar deo stare ekipe sam našao u PCWorldu, zajedno sa Dejanom Ristanovićem.

Šta to bilo ? Jesu li eksplodirali ili ih je PCWorld prosto nasledio ?


Ugasili su se davno - kao i Bigz i stari Sezam.

#3 M. Fury

M. Fury
  • Members
  • 587 posts

Posted 24 August 2008 - 17:02

Koliko se sećam, Dejan Ristanović je još negde 1995. godine pokrenuo PCPress, ne znam da li to još izlazi ili se i on ugasio. :ph34r:

#4 Paris-Texas

Paris-Texas
  • Members
  • 244 posts

Posted 24 August 2008 - 17:48

A Voja Antonic je poslednji put vidjen kao serviser kod Joce u Fuji Filmu.

#5 Brane2

Brane2
  • Members
  • 39 posts

Posted 24 August 2008 - 19:31

A Voja Antonic je poslednji put vidjen kao serviser kod Joce u Fuji Filmu.


E, je*i ga. Najstručnije srpske novine, ustvari najbolje YU novine se ugasiše.

Šta ostade od zanimljivih srpskih proizvoda ? Vešalica sa kajmakom ?

Edited by Brane2, 24 August 2008 - 20:24.


#6 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 24 August 2008 - 21:51

Računari su prestali da postoje formalno početkom 2000 god.
Neformalno su se ugasili već po početku rata 1999.

Detaljnije informacije možeš videti ovde:

http://user.sezampro...er/razbogom.htm

Eh, stara dobra vremena, kad se samo setim...

Inače ja sam tamo radio u periodu od 1995-1997

Edited by kiklop, 24 August 2008 - 21:57.


#7 ristanovic

ristanovic
  • Members
  • 2 posts

Posted 01 September 2008 - 04:34

Koliko se sećam, Dejan Ristanović je još negde 1995. godine pokrenuo PCPress, ne znam da li to još izlazi ili se i on ugasio. :ph34r:


PC Press je, hvala na pitanju, ziv i zdrav, do sada je izaslo 147 brojeva. www.pcpress.rs. Voja Antonic redovno pise u casopisu...

#8 Brane2

Brane2
  • Members
  • 39 posts

Posted 01 September 2008 - 09:36

PC Press je, hvala na pitanju, ziv i zdrav, do sada je izaslo 147 brojeva. www.pcpress.rs. Voja Antonic redovno pise u casopisu...


Da, ali koliko vidim iz PCPRESSovog indeksa tema pod njegovim imenom, ne može bez kukumavčenja i držanja za prošlost sa sve četiri.

Je*ali ga flipflopovi, instrukcije za skokove i mala škola assemblera. Osim ako se možda ne radi o recimo programiranju shadera na nekom Radeonu 4xxx recimo ili tako nešto.

Ili recimo praktičnom programiranju x86_64 mašina- ono kao programiranje u asm ali samo kao umetak vremenski kritičnih dodataka u sklopu C ili C++ programa...

#9 ristanovic

ristanovic
  • Members
  • 2 posts

Posted 02 September 2008 - 02:47

Da, ali koliko vidim iz PCPRESSovog indeksa tema pod njegovim imenom, ne može bez kukumavčenja i držanja za prošlost sa sve četiri.

Je*ali ga flipflopovi, instrukcije za skokove i mala škola assemblera. Osim ako se možda ne radi o recimo programiranju shadera na nekom Radeonu 4xxx recimo ili tako nešto.

Ili recimo praktičnom programiranju x86_64 mašina- ono kao programiranje u asm ali samo kao umetak vremenski kritičnih dodataka u sklopu C ili C++ programa...


Pa sad, razni ljudi imaju razna interesovanja, i dobro je što je tako, ali budi siguran da se sada i ovde može vrlo lepo živeti od projektovanja mikroprocesorskih sklopova. Na tržištu je mnogo C/C++ programera, a vrlo malo onih koji poznaju hardver i softver industrijskih procesora... posla za njih ima gde god se okreneš. Dakle, ako se neko interesuje za elektroniku, ima mnogo smisla da taj svoj talenat razvija. A naravno, ako više voli C/C++/C#, biće i za njega posla...

#10 Brane2

Brane2
  • Members
  • 39 posts

Posted 02 September 2008 - 04:27

Pa sad, razni ljudi imaju razna interesovanja, i dobro je što je tako, ali budi siguran da se sada i ovde može vrlo lepo živeti od projektovanja mikroprocesorskih sklopova. Na tržištu je mnogo C/C++ programera, a vrlo malo onih koji poznaju hardver i softver industrijskih procesora... posla za njih ima gde god se okreneš. Dakle, ako se neko interesuje za elektroniku, ima mnogo smisla da taj svoj talenat razvija. A naravno, ako više voli C/C++/C#, biće i za njega posla...


Ma kapiram ja to. Ali šta takvi tekstovi rade u reviji, koja već imenom govori, da se bavi PCom ?

Jeste, asembler zna da bude vrlo upotrebljiv, ali pre svega na drugim ppodričjima a ne na personalnom kompjuteru. Recimo u oblasti upotrebe mikrokontrolera - pre svega manjih 8-bitnih modela.
Ili kod DSP obrade signala kod nekih aplikacija gde je potrebno intenzivno "masiranje" zahvaćenih podataka itd.

Kad si rekao da VOja redi za vas, pomislih "super", sigurno priča o recimo PCIe basu i prikazuje neke osnovne DIY kartice za PCIe x1/x4, govori ljudima o cakama na Linuxu ili nešto slično.

Kad ono- tip je ostao na nivou "Galaksije", bar sudeći po naslovima...

#11 kiklop

kiklop
  • Members
  • 847 posts

Posted 02 September 2008 - 07:18

Ma kapiram ja to. Ali šta takvi tekstovi rade u reviji, koja već imenom govori, da se bavi PCom ?


Pa PC press je odavno prestao da se bavi samo PC masinama. Ima tu svega & svachega pa sta koga zanima moze da procita.

Ali ako ti je bas do strucnih tekstova vezano za neku posebnu tematiku pogledaj sta ima po belom svetu. Jednostavno premali je broj ljudi zainteresovan za strucne tekstove u Srbiji da bi se pisalo samo o tome, tako da mora da se pravi raznovrsnost u izboru sadrzaja.

Evo par inostranih magazina koje vredi pogledati :

http://hakin9.org/en.html
http://www.ddj.com/
http://software.com.pl/es.html

#12 Brane2

Brane2
  • Members
  • 39 posts

Posted 02 September 2008 - 07:41

Ne kritikujem PCPress, samo pitam.

Jedino me malo razočarao izbor naslova V.Antonića u odnosu na naslov revije. Očekivao sam osećaj "video sam boga", kakav je pratio njegove prve članke u "Galaksiji", pa me ovaj "nostalgia trip" u osamdeset i neku malo razočarao u prvom momentu.

A zakoni domaćeg tržišta su mi jasni. Mnogo puta moraš i što najradije ne bi...